Komentowana treść: Picasso96 w rękach Individual Computers i Hyperionu
[#1] Re: Picasso96 w rękach Individual Computers i Hyperionu
Alleluja !!!
Nareszcie szansa na spoko kartę graficzną do A1200 z mediatorem
[#2] Re: Picasso96 w rękach Individual Computers i Hyperionu

@Mikrobi, post #1

A dostępne do tej pory nie były spoko?
Mediatora nigdy nie miałem ale bardzo długo używałem BVision3D, która bardzo dobrze mi się sprawdziła i nie sprawiała absolutnie żadnych problemów.
[#3] Re: Picasso96 w rękach Individual Computers i Hyperionu

@MDW, post #2

No ale pewnie używałeś CGXa...
[#4] Re: Picasso96 w rękach Individual Computers i Hyperionu

@MDW, post #2

Mediatora nigdy nie miałem ale bardzo długo używałem BVision3D, która bardzo dobrze mi się sprawdziła i nie sprawiała absolutnie żadnych problemów.


Ta karta jest stosunkowo trudno dostępna i niedługo stuknie jej 20 lat. Cena też powala na kolana.
Uwolnienie Picasso96 daje nadzieję na nowsze i bardziej przystępne cenowo produkty.
[#5] Re: Picasso96 w rękach Individual Computers i Hyperionu
I bardzo dobrze.
[#6] Re: Picasso96 w rękach Individual Computers i Hyperionu

@michal_zukowski, post #5

sytuacja z mediatorem i voodoo byla sliska; o czym widomo bylo po czasie. jezeli jens spelni swoje dyrektywy to spoko.
[#7] Re: Picasso96 w rękach Individual Computers i Hyperionu
Interesujące posunięcie, przydałaby się analiza do czego Picasso96 jest czy może być potrzebne tym firmom.
[#8] Re: Picasso96 w rękach Individual Computers i Hyperionu

@rgrg2, post #7

Do kompatybilności ze starym oprogramowaniem.
[#9] Re: Picasso96 w rękach Individual Computers i Hyperionu

@rgrg2, post #7

Do robienia kasy na klasyku.
[#10] Re: Picasso96 w rękach Individual Computers i Hyperionu

@waldiamiga, post #3

No ale pewnie używałeś CGXa...

No tak. Picasso96 nigdy nawet nie widziałem.
[#11] Re: Picasso96 w rękach Individual Computers i Hyperionu

@MDW, post #10

Ja też, ale po padzie BVizji i zakupie Domino na ZorroII musiałem przeskoczyć na P96.
[#12] Re: Picasso96 w rękach Individual Computers i Hyperionu

@waldiamiga, post #11

ZorroII... to musiało boleć po BVision.
[#13] Re: Picasso96 w rękach Individual Computers i Hyperionu

@MDW, post #12

Ja korzystam w swoich dużych Ami tylko z P96, tylko A1200 z PPC/BVPPC ma CGX. :)
[#14] Re: Picasso96 w rękach Individual Computers i Hyperionu

@Deftronic/..., post #13

Picasso96 nie znam zupełnie. Ale ZooroII "w akcji" widziałem kiedyś na AmigaShow (1998?). Pomimo tego, że miałem wtedy tylko AGAtę to prędkością karty graficznej na ZorroII byłem bardzo mocno rozczarowany. Na szczęście niedługo później pojawiła się BVision3D wsadzane na BlizzardPPC i spełniła wszystkie moje (ówczesne) oczekiwania. szeroki uśmiech
[#15] Re: Picasso96 w rękach Individual Computers i Hyperionu

@MDW, post #14

Picasso 96 tak naprawdę jest klonem API Cybergraphics. Plus do tego ma kompletnie nieintuicyjny program do ustawień. Może z tym coś Jens zrobi, chociaż patrząc na narzędzie do konfigurowania Indivision AGA, szczerze wątpię.
[#16] Re: Picasso96 w rękach Individual Computers i Hyperionu

@Krashan, post #15

Wykorzysta to co potrzebuje, nie będzie niczego porządkował, a później wrzuci to co dostał do Sieci jako Open Source. A czy P96 nie było oficjalnym oprogramowaniem dla kart Picasso IV, tak mi się coś kojarzy z artykułu w MA. Wtedy autor testu piał z zachwytu nad jakością oprogramowania? Nigdy nie miałem karty grafiki w Amidze, więc pytam. Moim zdaniem dla starzejącego się środowiska amigowego takie przekazywanie jeden drugiemu jakiegoś hmm istotnego oprogramowania to chyba zły pomysł. Ktoś strzeli focha i odda na łożu śmierci. Niech ktoś to wszystko skupi, bo normalnie i "śmieszno i straszno".
[#17] Re: Picasso96 w rękach Individual Computers i Hyperionu

@Mikrobi, post #1

Nareszcie szansa na spoko kartę graficzną do A1200 z mediatorem


Wyrzuć dziadostwo mediatora na śmietnik.
[#18] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#19] Re: Picasso96 w rękach Individual Computers i Hyperionu

@Krashan, post #15

Plus do tego ma kompletnie nieintuicyjny program do ustawień


Zgada się, wczoraj cały wieczór poświęciłem, żeby sobie ustawić ekran z natywną rozdzielczość mojej matrycy- no ale w końcu się udało.

Pamiętam, że z prasy i mediów odniosłem wrażenie, że CGFX zawsze był lepszy i szybszy od Picasso. Jednak w momencie gdy stałem się użytkownikiem Picasso (wcześniej działałem pod CGFX 4 na BVision) bardzo mile się zaskoczyłem.
System jest całkiem szybki i przyjemny
[#20] Re: Picasso96 w rękach Individual Computers i Hyperionu

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #17

@ Skolman

Z sestawu A1200 z Medkiem + VooDoo i CGX byłem swego czasu mega zadowolony.
[#21] Re: Picasso96 w rękach Individual Computers i Hyperionu

@R-Tea, post #20

Z sestawu A1200 z Medkiem + VooDoo i CGX byłem swego czasu mega zadowolony


Raczej A1200 z Medkiem + VooDoo i P96!

Mam podobnie- jestem zadowolony z tego co daje Medek w A1200!
[#22] Re: Picasso96 w rękach Individual Computers i Hyperionu

@BULI, post #21

@ BULI
Bardzo możliwe. Nie mam już niestety A1200. Czas zaciera pamięć.
[#23] Re: Picasso96 w rękach Individual Computers i Hyperionu

@BULI, post #21

ZTCP to na Mediatorze tylko S3 Virge działało na CyberGraphX w wersji 3x(?)
[#24] Re: Picasso96 w rękach Individual Computers i Hyperionu

@waldiamiga, post #23

Mediatora nie chce bo nie ma kart przelotowych i trzeba by albo jakis przełącznik albo 2 monitory. .. za to moze zrobią karte przelotowa dla zorro. A jak nie to jiz trudno trzeba bedzie zaopatrzyc sie w mediatora. ...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem