Komentowana treść: BlackBOX 1200
[#31] Re: BlackBOX 1200

@Jacques, post #27


Naprawdę nie rozumiem tego powracającego i porażającego argumentu, że żeby coś ocenić (cenę, jakość, itp.) trzeba coś samemu produkować?

Zapewne dlatego, że sam niczego nie zrobiłeś od projektu do sprzedaży.
Zrób, to się przekonasz. Szczególnie w PL.

I to nie jest jedynie do Ciebie, tylko generalnie do wszystkich "genijuszy byznesu", którzy piszą, robią wyliczenia, publicznie udowadniają, a nic nie robią.
Pie....ić to każdy głupi potrafi.
[#32] Re: BlackBOX 1200

@TomK, post #29

Mam styczność z drukiem 3D i naprawdę to nie jest tak piękne jak się wydaje. Bez wątpienia da się taniej coś zrobić, pytanie jednak skoro się da czemu ktoś tego nie zrobi? Elbox jest jedyny to i cenę dyktuje.
[#33] Re: BlackBOX 1200

@radzik, post #32

Elbox jest jedyny to i cenę dyktuje.


No właśnie. Zrobienie czegoś nie powinno oznaczać, że nie można tego skrytykować. Podejrzewam, że gdyby był tam mediator to na cenę nikt by nie narzekał.
[#34] Re: BlackBOX 1200

@KM, post #33

Tylko że Mediator kosztuje €319.95 .
[#35] Re: BlackBOX 1200

@xxl, post #3

Ile 300E ? za .... ok
[#36] Re: BlackBOX 1200

@radzik, post #32

Jak będę miał na to kasę to sobie taka nowiutką obudowę kupię.
Wydajemy kasę na różne pierdoły czasem niepotrzebne .
A KTO MI ZABRONI CO ?
Myślę że co najmniej kila osób też tak myśli tylko żeby trochę więcej fotek dali.
Ceny są OK tylko nie dla nas w Polsce.
[#37] Re: BlackBOX 1200

@TechNineWonder, post #34

No to nieźle, myślałem, że 1000 zł wystarczy, podziwiam tych, którzy mają mocno rozbudowane Amigi.
[#38] Re: BlackBOX 1200

@KM, post #37

Mocno rozbudowane Amigi posiada tylko jedna grupa, reszta czegos takiego nie kupi i koleczko sie zamyka.
Amisledzie kisna we wlasnym sosie i tak od X lat.
[#39] Re: BlackBOX 1200

@Jacol, post #36

Nie dadzą bo zaraz znajdziesz taką budę PC w internetach za 100PLN
[#40] Re: BlackBOX 1200

@selur, post #38

A kto wam zabrania rozbudowywać desktopy ?
Każdy od czegoś zaczyna i na czymś kończy co Go ogranicza finansowo.
Dla desktopa jest mnóstwo fajnych gratów tylko wybierać.
Nikt nie powiedział że rozbudowana amiga jest lepsza od małej klasyki.
Czasami desktop ma więcej walorów niżeli towerka . Brać i wybierać .
Amiga rulez.
[#41] Re: BlackBOX 1200
Sprzedawca - Profesjonalna firma Elbox :)
Cena - €299.95
Prezentacja towaru - JEDNO Zdjęcie - jakieś rusztowania, a w nie wpasowana płyta od A1200.

Profesjonalizm godny niepełnosprawnego umysłowo ucznia gimnazjum.

Nie da się tego skomentować na poważnie, coraz więcej kpiny, bezczelności, albo traktowania Amigowców jako stada bezmózgich baranów, którzy zamiast mózgu mają jedynie emocje i sentyment.
[#42] Re: BlackBOX 1200

@Duracel, post #41

"...coraz więcej kpiny, bezczelności, albo traktowania Amigowców jako stada bezmózgich baranów, którzy zamiast mózgu mają jedynie emocje i sentyment."

ELBOX nie jest tu wyjatkiem i pomyslec, ze wszystko zaczelo sie od glupich ami-skarpetek..


Ostatnia aktualizacja: 17.04.2017 02:11:23 przez selur
[#43] Re: BlackBOX 1200
300 ojro? Moze zapomnieli wspomniec ze w srodku jest juz zamontowana Amiga 1200? Ja wiem ze biznes kosztuje, panstwo zdziera na podatkach itd... Ale sa jakies granice zdrowego rozsadku przy proponowaniu klientowi swojego produktu. Jesli cos przekracza pewna granice to sie to po prostu odpuszcza. Z drugiej strony mozliwe ze ktos z zachodu sie skusi wiec... Zycze im mimo wszystko zeby na tym jakis interes zrobili bo to nieliczna z tych firm ktore jeszcze Amige wspieraja. Sam jednak sie nie zdecyduje... Szczegolnie ze przelozenie do PCtowej obudowy nie jest az tak trudne i problematyczne jak mogloby sie wydawac a tylni panel mozna dac komus do wyciecia kto ma dostep do odpowiednich maszyn (a nawet zlecic bo obecnie takie ciecie kosztuje juz grosze).

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2017 07:13:59 przez Axi0maT
[#44] Re: BlackBOX 1200
Ale o co chodzi? Nagle święte oburzenie?
Przecież obudowy w Elboxie zawsze kosztowały ponad 1000 zł za samą obudowę i ponad 2000 zł za obudowę z mediatorem. To teraz nagle się wszyscy obudzili?
Sam w 2012 dałem ok 2400 zł za obudowę Mirage do A4000 i bez problemu kupiłbym za podobną kwotę dziś, gdyby akurat była mi potrzebna.
Także jak ktoś potrzebuje to kupi. A jak nie potrzebuje i tylko biadoli na forum to i tak nie jest targetem firmy.
[#45] Re: BlackBOX 1200

@TechNineWonder, post #26

przecież wszystko opiera się o zrobienie projektu tylnego panelu

Wszystko opiera się o takie zrobienie tylnego panelu i jeszcze paru innych elementów, żeby wszystkie składniki kanapki pasowały gdzie trzeba, dały się ładnie, prosto przykręcić i żeby nie wystąpiły jakieś nieoczekiwane kolizje. Tu leży pies pogrzebany. Amigowy hardware bardzo się jednak różni od tego, dla którego te bazowe obudowy są projektowane.

Teoria wygląda oczywiście wspaniale, jednak w praktyce szybko się okazuje, że zakup obudowy bazowej, próby, błędy i nieoczekiwane poprawki/przeróbki dobijają do 1/2 albo 3/4 ceny takiego Elboxu, nie licząc straconego czasu i nerwów.

Na necie znaleźć można setki zdjęć przerobionych pecetowych bud, ale ile jest takich naprawdę porządnych, gdzie ostatecznie wszystko nie jest dopychane skarpetami i łatane ciepłym klejem?
[#46] Re: BlackBOX 1200

@amigowiec0, post #44

Sam w 2012 dałem ok 2400 zł za obudowę

[#47] Re: BlackBOX 1200

@Daclaw, post #45

Ale to jest normalne to co piszesz ale zauważ że Elbox takie rzeczy już robił.

Do tego wszystko zależy od wiedzy jaką dysponujesz, do tego jeśli byś miał projekt danej obudowy który chcesz przerobić w CAD i projekt Mediatora i PCB A-1200 to wszystko wygląda trochę inaczej. Ale to trzeba mieć pojęcie o tym.


Na necie znaleźć można setki zdjęć przerobionych pecetowych bud


Ale to przeważnie robią programiści którzy nie mają zdolności manualnych.
[#48] Re: BlackBOX 1200

@TechNineWonder, post #47

jak tego nie ma w sprzedazy, to jakim cudem ma oceny 4.5 na 5chyba ze Elbox sam sobie wystawil taka ocene
[#49] Re: BlackBOX 1200

@dario35, post #48

jak tego nie ma w sprzedazy, to jakim cudem ma oceny 4.5 na 5chyba ze Elbox sam sobie wystawil taka ocene


Jak byśmy sami oceniali, to raczej dalibyśmy 5

Z tym "nie ma w sprzedaży" to też niezupełnie tak. Pierwsza partia BlackBOXów rozeszła się natychmiast, gdy rozesłaliśmy informację o ich dostępności. Informowane były osoby, które pytały nas ostatnio o możliwość zakupu obudów tower do A1200. Obudowy z tej partii były wysłane do klientów w ubiegłym tygodniu i właśnie do nich docierają.

Jak chodzi o publikację zdjęć to nie wiem, czy ktoś z Was jeszcze pamięta, ale przez pierwsze 3 miesiące sprzedaży obudów E/BOX 1200, jedynym zdjęciem jakie prezentowaliśmy było zdjęcie przycisku Power. Potem było zdjęcie pasów z LEDami, a pierwsza prezentacja całości dopiero w teście Magazynu Amiga.

Tym razem zdjęcia będą oczywiście szybciej. Myślę, że już w przyszłym tygodniu.
[#50] Re: BlackBOX 1200

@elbox, post #49

to fporzo OK A kiedy będą obudowy do Amig 500?
[#51] Re: BlackBOX 1200
Dojenia AmigOWIEC ciąg dalszy. Od czasu kiedy pokazali po raz pierwszy mediatora to nic więcej sensownego chyb nie pokazali.
[#52] Re: BlackBOX 1200

@ViruS, post #51

Ktoś cię zmusza do zakupu?
[#53] Re: BlackBOX 1200

@elbox, post #49

Jak chodzi o publikację zdjęć to nie wiem, czy ktoś z Was jeszcze pamięta, ale przez pierwsze 3 miesiące sprzedaży obudów E/BOX 1200, jedynym zdjęciem jakie prezentowaliśmy było zdjęcie przycisku Power. Potem było zdjęcie pasów z LEDami, a pierwsza prezentacja całości dopiero w teście Magazynu Amiga.


No nie ma to tamto. Przaśno i straszno

Tym razem zdjęcia będą oczywiście szybciej. Myślę, że już w przyszłym tygodniu.


Zanim pozbieram szczękę z podłogi, jeszcze z ciekawości zapytam, dowozicie je rowerami z Białorusi czy na miejscu rzeźbicie w granicie?
.
[#54] Re: BlackBOX 1200

@rePeter, post #53

Nie dajmy się zwariować!
Po co ten żal i agresja?

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2017 15:18:19 przez BULI
[#55] Re: BlackBOX 1200

@BULI, post #54

Nie dajmy się zwariować!

...i doić z kasy
[#56] Re: BlackBOX 1200

@selur, post #55

Podsumowując... Dziwne to wszystko w amiświecie i dziwne argumenty z różnych stron sugerują, że:

1) cena BlackBOX 1200 jest OK, bo obudowa FDD z interfejsem Sakura była podobnie horrendalnie droga (jak na dany typ produktu)
2) brak zdjęć (przy preorderze!) jest OK, bo już kiedyś przez długi czas nie było zdjęć, a "przecież ktoś zamówił".
3) jeżeli niczego nie wyprodukowałeś lub broń Boże nie zamierzasz kupić, NIE MASZ PRAWA do komentarza ceny.

Naprawdę wszystko to dziwne w roku 2017, są produkty w Internecie, a użyszkodnik skomentować nie ma prawa
[#57] Re: BlackBOX 1200

@Jacques, post #56

i jeszcze numer cztery

4) zacznij krytykowac "koleczko wzajemnej adoracji" a poczujesz widly w d...
[#58] Re: BlackBOX 1200

@Jacques, post #56

Nie Sakura była droga tylko wykonanie czegoś własnoręcznie nie jest tanie droga to była obudowa z AmiBay za 220 Euro. I to była ostatnia nowa obudowa która się pojawiła
[#59] Re: BlackBOX 1200

@Jacques, post #56

Pytałem o zdjęcia:

Hello,

new pictures of BlackBOX 1200 will be published in the next week.

Check BlackBOX websites for them:
http://eu-shop.elbox.com/en_GB/p/BlackBOX-1200/734?currency=EUR
http://us-shop.elbox.com/en_US/p/BlackBOX-1200/734?currency=USD

Best regards,
Sales Dept. of ELBOX COMPUTER
[#60] Re: BlackBOX 1200

@selur, post #57

4) zacznij krytykowac "koleczko wzajemnej adoracji" a poczujesz widly w d...


Nie wnikam w twoje upodobania, ale w razie czego polecam maść na ból d..

Zaczyna mnie nawet bawić to hejtowanie, bo co innego mieć zdanie, że obudowa jest za droga (dla mnie jest, więc po prostu jej nie kupię) a co innego jechać po innych jak po łysej kobyle.. za własne niepowodzenia życiowe.. bo tak to zaczyna wyglądać.

Oczywiście jaki jest marketingu ELBOXu każdy widzi (bynajmniej nie jest to nic nowego), ale to ich sprawa- widocznie ten model biznesowy się im sprawdza.

Aha, oczywiście w zamian za "wyważone komentarze" liczę na zniżkę od ElBOXu

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2017 16:10:04 przez BULI
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem