Komentowana treść: BlackBOX 1200
[#61] Re: BlackBOX 1200

@BULI, post #60

"Aha, oczywiście w zamian za "wyważone komentarze" liczę na zniżkę od ElBOX"

taki niby zarcik a pozniej wzajemne wystawienie lajkow na fejsach, publiczne pocalunki w posladki i tak wlasnie powstaje koleczko lizusow...

Gdyby nie hejt internetowy, ktory az kipi w komentarzach na roznych forach (nie tylko amigowych) to juz dawno mielibysmy jeden wielki fejszbukowy komunizm i zyli dlugo i szczesliwie... w wirtualnym swiecie komercyjnej blazenady OK

p.s.
jestem wrecz dumny ze swego hejtu i mam nadzieje, ze grono internetowych hejterow bedzie sie pomnazac jak zyski z golenia amigowcow ok, racja
[#62] Re: BlackBOX 1200

@selur, post #61

a pozniej wzajemne wystawienie lajkow na fejsach


Dzięki za podpowiedź, muszę w końcu zaprzedać duszę prawdziwej korpo-komercji i założyć sobie konto na ksziążko-twarzy (o ile znowu nie będą pytać mnie o hasło do mojej poczty)

jestem wrecz dumny ze swego hejtu


He, he kolejny zadowolony użytkownik forum PPA- to musi być dobry dzień
[#63] Re: BlackBOX 1200

@Jacques, post #56


3) jeżeli niczego nie wyprodukowałeś lub broń Boże nie zamierzasz kupić, NIE MASZ PRAWA do komentarza ceny.

Cenę komentować można (przynajmniej ja tak uważam).
Chociaż nie bardzo wiem po co....
Za drogo? Ok, nie ma przymusu zakupu przecież. A niech kułak zbankrutuje.
To, czego ja osobiście nie lubię to teksty w stylu: "ale drogo, przecież taki produkt powinien kosztować 5 razy mniej, bo ja zrobiłbym to taniej, przecież bardzo podobne rzeczy są na Allegro/Alibaba 5 razy taniej".
No to zrób i pokaż że potrafisz!
[#64] Re: BlackBOX 1200

@selur, post #57

... a poczujesz widly w d...


... Wiejska szermierka te widły. Mianowicie jedno pchnięcie i 4 dziury:)...
[#65] Re: BlackBOX 1200

@Tomski, post #64

Elbox pewnie nie nastawia na na Polski rynek wiec cena 300 marek. jest na zachodzie do zakceptowania

Piszecie ze Elbox doi, a np Apple to nie?za ich szmelc robiony w Chinach bym dolca nie zaplacil
[#66] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#67] Re: BlackBOX 1200

@dario35, post #65

Jakbyś poczytał trochę zachodnie fora, to byś wiedział, że też nie jest.

PS: jeśli chodzi o Apple, to komputery mają rzeczywiście koszmarnie drogie i słabe ale laptopy robią akurat najlepsze na rynku
[#68] Re: BlackBOX 1200

@_arti, post #67

Jak zwykle w Amiświecie (i nie tylko) zderzają się dwie przeciwstawne "siły":
- techniczne możliwości, koszt wytworzenia i sprzedaży produktu dla krótkich serii (czy to będzie obudowa, przełącznik kickstartów, karty rozszerzeń/turbo, adaptery myszy/gamepadów czy inne gadżety)
- poziom "finansowej akceptacji" u potencjalnych odbiorców i dążenie do minimalizacji wydatków na hobby.

Elbox wycenił obudowę według swoich kosztów i ryzyka ale pewnie też wziął pod uwagę, że przy tej kwocie sprzeda się tych obudów niewiele. Chwała im za to, że w ogóle jeszcze coś dla rynku niszowego tworzą i produkują.
Trudno jednak się nie zgodzić z argumentacją potencjalnych użytkowników, że obudowa jest za droga - bo jest w stosunku do ceny innych komponentów do Amigi. Ale to już ryzyko Elboxu, że zainwestowany czas i środki im się po prostu nie zwrócą. Szkoda tylko, że Elbox nie szuka potencjalnych innych "gadżetów" do zbudowania np. jakichś tańszych alternatyw dla Indivision albo dodatków w rodzaju tego co opracowuje Krashan.

Jeśli chodzi o "najlepsze na rynku" laptopy od Apple to trudno mi się z tym zgodzić. Bardzo dobrze wykonane - tak, dopracowane - owszem, innowacyjne - czasami także. Jednak patrząc przez pryzmat wydajności w stosunku do ceny wypadają niestety dość średnio.

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 09:59:44 przez jimmy
[#69] Re: BlackBOX 1200

@_arti, post #67

Pisanie na Forum o niczym nie świadczy. Ile jest "opinii" o Vampire a 2k ludzi czeka w kolejce.

Elbox musiał by pokazać statystyki sprzedaży, bo jeśli sprzedali tych obudów nawet 30 to już odnieśli Sukces.
[#70] Re: BlackBOX 1200

@TechNineWonder, post #69

"Elbox musiał by pokazać statystyki sprzedaży"

Tak zapewne to zrobi, kazda polska firma tak robi, bo przeciez u nas pokazywanie statystyk sprzedazy, to jak jedzenie chleba z maslem
[#71] Re: BlackBOX 1200

@selur, post #70

Współczuję kazdemu, kto dzisiaj ocenia amisprzęty w kategorii tradycyjnie pojętej uzytkowalnosci czy porównuje stosunek jakości do ceny w zestawieniu z dzisiejszymi platformami masowymi. To najkrótsza droga do frustracji, wrzodów żołądka i generalnie rezygnacji z hobby.
Nie tędy droga!

I nie ma co wytykać nie dowiezionych projektow, co najwyzej mogliby informować że np pracę nad tym czy innym produktem z pewnych względów są zawieszone czy definitywnie wstrzymane.

A Elboxowi gratuluję i dziękuję - nie wiem czy kupię, ale na pewno rozważę i naszkicuję sobie w głowie roadmapę rozbudowy tysiącdwusetki w tym kierunku. I super że jest możliwość nabycia nowej super (?) budy do amigi. A znak zapytania za brak szczegółów, tu się zgadzam że jedno zdjęcie fragmentu obudowy to za mało, ciekawe czy sam Elbox szukał obudowy do przerobienia na podstawie fragmentu zdjęcia :/

Generalnie mega plus dla Elboxu za ta obudowe, a do kupna nikt nikogo nie zmusza.
[#72] Re: BlackBOX 1200

@vojo, post #71

Myślę, że gdyby za obudową poszły projekty turbo, PCB A1200 z możliwością wykorzystania układów ze starych płyt, to o chętnych mieliby więcej. Ciekawe czy projekt A1200 Jensa będzie pasował do tej obudowy, czy nie? Jak obstawiacie, wymyśli swoje obudowy, inne rozmieszczenie gniazd z tyłu?
[#73] Re: BlackBOX 1200

@KM, post #72

Witam.
Trudno ocenić tą obudowę po jednej fotce na której widać tylko fragment tak
jak trudno ocenić urodę panny młodej widząc jej stopę w pantofelku wystawioną przez próg.
Jak Elbox ma kupców to niech sobie sprzedaje jego i ich sprawa.
Za tą cenę kupiłbym mediatora i przerobiłbym pecetową obudowę do niego.
Osobiście wolę golda, którego sobie zakupiłem w zbiorowym zamówieniu.
Jeszcze go nie mam, ale cierpliwie czekam.
Elbox powinien opracować karty turbo to na nie miałby zbyt.
Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 19:25:21 przez ted

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 19:28:09 przez ted
[#74] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#75] Re: BlackBOX 1200

@ted, post #73

"Trudno ocenić tą obudowę po jednej fotce na której widać tylko fragment"
Czy na podstawie dwóch fotek można już oceniać?
[#76] Re: BlackBOX 1200

@Leon, post #75

Ładne, ale strasznie drogie.
[#77] Re: BlackBOX 1200

@Leon, post #75

Można oceniać, że jest to Zalman R1. Tak wygląda bez logo Elboxu (tudzież innych zmian, jak mniemam):

[#78] Re: BlackBOX 1200

@Leon, post #75

Czy na podstawie dwóch fotek można już oceniać?


Elbox najwidoczniej dobrze się bawi.
Ja tak klientów nie traktuję, więc jako klient też nie chciałbym być tak traktowany,
mijam takie firmy szerokim, gotyckim łukiem.
.
[#79] Re: BlackBOX 1200

@recedent, post #77

jesli okaze sie, ze to faktycznie jest Zalman R1 z przerobionym tylnym panalem, to bedziemy mieli takie amigowe Amber Gold

z niecierpliwoscia czekam na wiecej fotek
[#80] Re: BlackBOX 1200

@recedent, post #77

wyglada ze to to samo zdjecie jest. ciekawe czy elbox ma prawa autorskie do niego.
[#81] Re: BlackBOX 1200

@BuLa, post #80

wyglada ze to to samo zdjecie jest. ciekawe czy elbox ma prawa autorskie do niego.


Nie sądzę, aby to miało jakiekolwiek znaczenie.

@thread
Patrząc teraz na rozwiązanie z pc to ta przeróbka nie jest taka oczywista. Wygląda na to, że cała tylna ściana będzie inna. Wnioskuję po tym, że zasilacz mamy skręcony w górnej części obudowy (gdzie pierwotnie "leży w piwnicy") w miejscu w który znajduje się wentylator wylotowy, a całe wnętrze zostało zmodernizowane. Mam wrażenie, że będzie to najfajniej skonstruowana obudowa tower dla A1200 (pomijając okno, które dla mnie mogłoby nie istnieć oraz cenę).

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 07:57:48 przez Lokaty
[#82] Re: BlackBOX 1200

@recedent, post #77

Jakby to była ta obudowa, to jest całkiem spoko ale czy tak można?
To jest - wziąć sobie produkt firmy X, przerobić i sprzedawać pod własną marką?


*) choć nadal o 100 Euro za drogo jak dla mnie.



Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 08:44:15 przez _arti
[#83] Re: BlackBOX 1200

@selur, post #79

Szkoda, że wybrali czarną. Ta obudowa ma czadową wersję złoto-białą:

[#84] Re: BlackBOX 1200

@Geekboy68k, post #83

Ale wtedy obudowa musiałaby się nazywać GoldenWhiteBOX.
A tak w ogóle to ten "złoty" jakoś do mnie nie przemawia. Całość wygląda jak szafka kuchenna ZALMANSTÖRMVEEGEN z IKEI.
[#85] Re: BlackBOX 1200

@recedent, post #84

szafka kuchenna ZALMANSTÖRMVEEGEN z IKEI




Front zawsze można okleić jakimś winylem z amigowym motywem OK
[#86] Re: BlackBOX 1200

@_arti, post #82

Szook... przecież ten kawał złomu nawet 100 Euro nie wart... bosze ile Wy zarabiacie ?
[#87] Re: BlackBOX 1200

@AndrECHO, post #86

No to jaki problem? Załóż firmę, Kup wagon po 25 EUR/sztuka, wykonaj wszystkie te modyfikacje które robi Elbox, klepnij swoją naklejkę i sprzedawaj po 150 EUR. Ludzie wezmą z pocałowaniem ręki, a Ty staniesz się Poważanym Biznesmenem (TM).
[#88] Re: BlackBOX 1200

@_arti, post #82

Nie wpadliście na to, że być może też jes taka cena, gdyż Elbox musiał się dogatać z producentem obudowy aby zrobić swoją wersję? Licencję itd. Od razu jest założenie, że musieli coś ukraść...
[#89] Re: BlackBOX 1200

@recedent, post #87

W kółko to samo, jak zdarta płyta ;) link

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 19:57:14 przez AndrECHO
[#90] Re: BlackBOX 1200

@radzik, post #88

Tak, Zalman licencjonuje swoje budy, żeby jakaś firma z Polski mogła sobie zrobić partię 30 sztuk pod Mediatora. Ah ami-owce, ami-owce... cafe
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem