Komentarze do artykułu: Scandoubler GBS 8200 - redukcja szumów

[#1] Re: Scandoubler GBS 8200 - redukcja szumów
Powinieneś przeczytać sobie także wnioski iansteadman:

https://ianstedman.wordpress.com/gbs-82xx-experiments/
https://ianstedman.wordpress.com/2015/01/25/gbs-82xx-experiments-part-2/





Ostatnia aktualizacja: 02.05.2017 21:10:57 przez sanjyuubi
[#2] Re: Scandoubler GBS 8200 - redukcja szumów
Mam jakiś problem z tym artykułem, bo zdaje się, ani on, ani news nie tłumaczą jakie jest przeznaczenie tego urządzenia.
[#3] Re: Scandoubler GBS 8200 - redukcja szumów

@Sokok, post #2

Kurde, ja myślałem, że to domowej roboty glebogryzarka? :))
1
[#4] Re: Scandoubler GBS 8200 - redukcja szumów

@Jazzcat, post #3

Racja Panowie. Pisząc to, zwyczajnie przyjąłem, że ten chiński scandoubler to dość znane urządzonko.

Jeśli mógłbym prosić kogoś z redakcji o zmianę tytułu artykułu na "Scandoubler GBS 8200 - redukcja szumów", to byłbym wdzięczny.
[#5] Re: Scandoubler GBS 8200 - redukcja szumów

@Jedras, post #4

Nie słuchaj jajcarzy, temat tego wynalazku (warto kupić, czy nie) był swego czasu popularny na portalu.
[#6] Re: Scandoubler GBS 8200 - redukcja szumów

@KM, post #5

U nas ciężko to dostać (jedyny allegrowicz u którego to widziałem i tak przyznał się po zakupie, że mam się spodziewać paczki z Chin na mój adres) i pewnie niewielu to ma, więc...właściwy tytuł artykułu (dziękuję za zmianę), czy jakaś wzmianka o samym urządzeniu faktycznie nie zaszkodzi - Ordnung muss sein! ;)

Tak na marginesie - myślę, że warto. Jakość na wyjściu może i oscyluje gdzieś pomiędzy dobrym kompozytem, a kablem RGB (ten zawsze wygrywa). ale jak na mój gust - kolory oddane wierniej niż SCART i osobiście odpada mi kwestia tachania tego dużego, problematycznego telewizora na amigowe imprezy :)

(jak ma się kilka Amig, to ładowanie Indi do każdej z osobna trochę przekracza mój budżet)

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2017 18:35:30 przez Jedras
[#7] Re: Scandoubler GBS 8200 - redukcja szumów

@Jedras, post #4

Dzięki, serio nie wiedziałem!
[#8] Re: Scandoubler GBS 8200 - redukcja szumów

@Sokok, post #7

Mam te urządzenie cały śmieszny GBS... i muszę przyznać że jest nawet spoko choć jak bym go nie ustawił i tak mam zakłócenia i tak... Dla mnie wystarczy nawet zwykły konwerter za 50zł czy nawet taniej, dla samych gier? opcja ok dla workbencha? daremna...

Jeżeli posiada się kartę graficzną w ami to zwykły konwerter za grosze wystarczy i tak będzie dla samych gier tylko a ci co nie posiadaja karty to Indi będzie chyba najlepszym rozwiązaniem.

A jeszcze żaden magik na to nie wpadł że mozna zrobić kartę z wbudowanym SD ;) mimo że takie doświadczenia ludzie mają ;)

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 11:16:58 przez Paul149
[#9] Re: Scandoubler GBS 8200 - redukcja szumów

@Paul149, post #8

Zależy co kto robi i czego oczekuje. Mój TV, oprócz kwestii gabarytu (przy poruszaniu się MPK/PKP/PKS ma znaczenie - jak dobrze pójdzie to będę turlał się na SACP i raczej nie będę wiózł tego grzmota pod pachą) jest dość ciężkosprytny i każda moja Amiga wymaga innego kabla RGB-SCART. Z tego co tłumaczył mi Superbonio, to chyba kwestia różnych sił sygnałów wychodzących z układów OCS/ECS/AGA. No i pod to dobieram rezystory, bo telewizor się buntuje.

Do gier niby wystarczy mi zwykły kompozyt cinch, ale do Lightwave`a (główny powód dla którego powróciłem do amigowania) trzeba już trochę więcej widzieć - chociażby z GBSowymi szumami;)

Sam GBS jest ok - wybór padł na niego z dwóch prostych przyczyn. Cena i kwestia tego, że to urządzenie zewnętrzne. Może i można sobie żonglować takim Indi wg. potrzeb, ale prędzej czy później wyrobią się od wiecznego wyjmowania/wkładania złącza.
[#10] Re: Scandoubler GBS 8200 - redukcja szumów

@Jedras, post #9

GBS nie jest az taki tragiczny jeżeli do samych gier. jednak workbencha i programy to wolę włączyć sobie z picasso. Jak się uda auto załatwić to na SACP przysmycze swojego towera.
[#11] Re: Scandoubler GBS 8200 - redukcja szumów

@Paul149, post #10

Hmm jest jeszcze coś takiego: 15Khz RGB CGA to VGA RGBHV Converter Scaler Problem w tym, że już "trochę", a raczej znacznie więcej kosztuje.

Może ma ktoś doświadczenia na temat jakości? Bo z jednej strony jest GBS który jest znacznie bardziej przyjazny dla portfela(tylko gdzie dostać obudowę, wolę po prostu mieć w niej) a z drugiej przynajmniej tamto.
[#12] Re: Scandoubler GBS 8200 - redukcja szumów

@pgru2, post #11

Też, jestem ciekaw, ale raczej cudów bym się nie spodziewał..
[#13] Re: Scandoubler GBS 8200 - redukcja szumów
W Amidze 600 syna zrobiłem ten "mod" ze "sreberkiem" po filmie z YouTube z kanału RMC. Poprawiło to jakość ale niedużo. Kilka miesięcy temu wpadłem na to link , dopiero teraz zebrałem się i zrobiłem ten "mod". Dalej nie jest to OSSC, i słabo radzi sobie z trybami interlaced, ale jeśli ktoś sam potrafi to polutować to myślę że warto. Jest znacząca poprawa.
[#14] Re: Scandoubler GBS 8200 - redukcja szumów

@SimonGK, post #13

Zrobilem sobie gbs control, obraz jest naprawdę niezły:




Jeśli chodzi o amige mam wrażenie, że radzi sobie prawie tak samo dobrze jak ossc (a w niektórych przypadkach ma więcej do zaoferowania).

W A500 i A600 sporo lepsza opcja (chociaż ostatnio droższą niż gbs) wydaje się być RGB2HDMI.

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2022 00:40:41 przez Mir3k
[#15] Re: Scandoubler GBS 8200 - redukcja szumów

@Mir3k, post #14

I jeszcze w porównaniu z ossc gbs-control ma deinterlacer, całkiem niezły. Wręcz wydaje mi się, że będzie idealny do grania w warcrafta pod emulatorem maka.

Biorąc pod uwagę cenę (wszystkich części) ~170 zł to jest całkiem dobry sprzęt ;)



Ostatnia aktualizacja: 29.07.2022 15:31:08 przez Mir3k
[#16] Re: Scandoubler GBS 8200 - redukcja szumów

@Mir3k, post #15

Na OSSC też można mieć ładny deintrlace (dużo zależy też od wyświetlacza), u mnie najlepszy efekt osiągnąłem po przełączeniu OSSC w tryb DVI ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2022 11:23:45 przez BULI
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem