Komentowana treść: Hyperion Entertainment nabyła prawa własności do ReAction
[#1] Re: Hyperion Entertainment nabyła prawa własności do ReAction
To chyba dobra wiadomość, że Hyperion stara się coś robić do przodu dla rozwoju AmigaOS. No bo czy lepiej by było dla ReAction bez tego przejęcia to nie potrafię tego powiedzieć.

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 18:30:44 przez rgrg2
[#2] Re: Hyperion Entertainment nabyła prawa własności do ReAction
Świetna wiadomość. Może będzie Amiga OS3.10.
1
[#3] Re: Hyperion Entertainment nabyła prawa własności do ReAction
Za wszy?
[#4] Re: Hyperion Entertainment nabyła prawa własności do ReAction

@MarcinLP, post #3

po prostu staraja sie zrobic cos dla siebie, w istniejacej sytuacji, ale jak chcecie wpisywac w to wasz film to wolna wola..
[#5] Re: Hyperion Entertainment nabyła prawa własności do ReAction

@rgrg2, post #1

Drugiego Steve Jobsa potrzeba by to dźwignąć z kolan.
[#6] Re: Hyperion Entertainment nabyła prawa własności do ReAction
No to po OSie
[#7] Re: Hyperion Entertainment nabyła prawa własności do ReAction

@tom256, post #2

Świetna wiadomość. Może będzie Amiga OS3.10.


Jest 3.1.4 , chodziło ci zapewne o 3.2
Pisanie nowszego systemu dla Amigi Classic miało by sens wtedy, gdyby opracowano nowy komputer kompatybilny z starym sprzętem , ale z wieloma usprawnieniami.
[#8] Re: Hyperion Entertainment nabyła prawa własności do ReAction

@djpiotrs, post #7

Wybacz ale nie rozumiem sensu czyli że w dobie DDRów, PciEx, wielokorowych proców chcesz nowy sprzęt który masz zamiar kanapkować (mediator etc.)? To chyba jest krok nie w tym kierunku co trzeba. I nie bardzo wiem jakie usprawnienia masz na myśli?
[#9] Re: Hyperion Entertainment nabyła prawa własności do ReAction

@djpiotrs, post #7

a to Wampir standalone nie ma być właśnie takim nowym Natami?
[#10] Re: Hyperion Entertainment nabyła prawa własności do ReAction

@okejokej, post #9

A karty na Zorro i medka wbijesz do Amigi z Vampirem? Kolega zauważył że interesuje go sprzęt do Amigi więc...? Zresztą Vampirem to nie jest stary sprzęt.

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2019 13:48:05 przez RadziN
[#11] Re: Hyperion Entertainment nabyła prawa własności do ReAction
ciekawe od kogo :)
[#12] Re: Hyperion Entertainment nabyła prawa własności do ReAction

@djpiotrs, post #7

Hyperion zrobił 3.1.4 więc siłą rzeczy nie może być 3.10 ewentualnie 3.1.10
Oczywiscie jest co poprawiać. Można właśnie uwzględnić obsługę nowych kart.
Obsługa Vampire z 68080MMX, grafika saga, czy obsluga ficzerow od CS Lab.... Chyba dali już spec. developerom.
Co do DDRow, PCIex, i innych cudów zapewne w przyszłości.
Na razie nikt nie chce tego.... Wolą ulepszać retro. Czyli odkrywanie koła po swojemu....
I okaże się że to koło to od razu alusy 19 cali....

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2019 20:20:48 przez WojtekX
[#13] Re: Hyperion Entertainment nabyła prawa własności do ReAction

@RadziN, post #10

Ja w amidze 2000 z wampirem mialem karty zorro (tzn mam dalej, tylko wampir poszedl do a500).
[#14] Re: Hyperion Entertainment nabyła prawa własności do ReAction

@WojtekX, post #12

Oczywiscie jest co poprawiać. Można właśnie uwzględnić obsługę nowych kart.
Obsługa Vampire z 68080MMX, grafika saga, czy obsluga ficzerow od CS Lab.... Chyba dali już spec. developerom.


Niby coś jest a tak naprawdę to tego nie ma. Zwykła amatorszczyzna którą nabyło , lub nabędzie kilkaset osób w całej Unii Europejskiej. - To tak odbierzcie z przymrużeniem oka.
Potrzebny jest nowy sprzęt bez kanapkowania. Kupuję w sklepie dostępnym w każdym kraju , przykręcam na cztery śrubki do obudowy , podłączam do gniazdka i ma działać.

Wolą ulepszać retro. Czyli odkrywanie koła po swojemu


I się dziwisz ???
[#15] Re: Hyperion Entertainment nabyła prawa własności do ReAction

@WojtekX, post #12

Hyperion zrobił 3.1.4 więc siłą rzeczy nie może być 3.10 ewentualnie 3.1.10


Dlaczego? Z numerem wersji 3.10 system będzie się wieszał, czy jak?
[#16] Re: Hyperion Entertainment nabyła prawa własności do ReAction

@Cedrat, post #15

Tak przyglądam się dyskusji i tak sobie myślę:
3.1.4 spoko, niezła gratka dla retro fanów. Ale po co go dalej rozwijać. Przecież mamy właśnie 3.5/3.9? Jeśli Vampirek ma się stać współczesną Amigą Klasyczną, powtarzam współczesną, to lepiej jakby czerpał z najnowszych wersji Classic Amiga OS-u, a nie cofał się wstecz. Już o Aros m68k, czy AFA OS nie wspomnę.
Vampirka możliwości i osiągi zasługują na coś więcej niż celebracja retro-fundamentalizmu. W przeciwnym razie niech sięgną jeszcze niżej, może by tak 1.3 z usprawnieniami z 2.x.

No chyba że chcemy tylko celebrować właśnie ten retro-fundamentalizm, a nie przybliżać Amigę Klasyczką, na tyle ile to możliwe, do współczesnych wymogów. Tylko w takim przypadku po kiego robić tego tego Standalone? Żeby popatrzeć jak Jaguar XJ220 zasuwa jak na WinUAE z włączonym JIT-em, czy żeby pograć płynnie na pełnym ekranie w AlienBreed2 TKG?

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2019 22:53:53 przez don_rafito
[#17] Re: Hyperion Entertainment nabyła prawa własności do ReAction

@don_rafito, post #16

3.1.4 spoko, niezła gratka dla retro fanów. Ale po co go dalej rozwijać. Przecież mamy właśnie 3.5/3.9?

Jeżeli spokojnie przyjrzysz sie długiej liście zmian w 3.1.4, zauważysz, że ten system już jest lepszy od 3.9. Ten ostatni to mniej lub bardziej chaotyczny zbiór znanych już wcześniej łatek i dodatków, twórcy 3.1.4 wykonali grubą pracę u podstaw, poprawiając również błędy i niedoróbki w kickstarcie.
1
[#18] Re: Hyperion Entertainment nabyła prawa własności do ReAction

@Krashan, post #17

I bardzo dobrze, że coś zostało poprawione. Nie neguję tego, mi raczej chodziło o to, że kolejnym krokiem firmy, powinno być wzięcie się do roboty nad 3.9, właśnie pod kątem wszelakich współczesnych rozwiązań dla Klasyka (Vampir, czy inne FPGA). Dziwne by to było gdyby skupili się tylko na aktualizacjach wstecznych, bo w pewnym momencie dojdzie do tego że będzie dwa systemy 3.9: oryginał i 3.1.x. Bez sensu. No chyba że o to chodzi, bazując na nostalgii, retro-fundamentaliźmie i bańce spekulacyjnej, można wysupłać trochę kaski, udoskonalając coś co posłuży tylko weekendowemu łamaniu joysticka. Wiem, marzenie ściętej głowy, ale chciałbym żeby współczesny Klasyk (Vampir+ poprawiony, udoskonalony i aktualizowany 3.9) był choć po części alternatywą a nie tylko retro rozrywką.

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 09:59:23 przez don_rafito
[#19] Re: Hyperion Entertainment nabyła prawa własności do ReAction

@don_rafito, post #16

"cofał się wstecz" = do przodu
[#20] Re: Hyperion Entertainment nabyła prawa własności do ReAction

@don_rafito, post #18

Nie spodziewalbym sie aktualizacji 3.9, bo do czesci narzedzi i dodatkow z tej wersji Hyperion nie ma praw ani kodu zrodlowego. W 3.1.4 zintegrowano wiekoszc latek na systemowe biblioteki z 3.9, wiec 3.1.4 jest juz lepszy/stabilniejszy niz 3.9.
[#21] Re: Hyperion Entertainment nabyła prawa własności do ReAction

@don_rafito, post #18

Dziwne by to było gdyby skupili się tylko na aktualizacjach wstecznych, bo w pewnym momencie dojdzie do tego że będzie dwa systemy 3.9: oryginał i 3.1.x. Bez sensu.

Uważam, że to nie jest bez sensu. Amiga z klasycznymi prockami MC680x0 to jednak co innego niż Wampir. Lepiej, żeby miały różne dedykowane wersje systemu.

Wiem, marzenie ściętej głowy, ale chciałbym żeby współczesny Klasyk (Vampir+ poprawiony, udoskonalony i aktualizowany 3.9) był choć po części alternatywą a nie tylko retro rozrywką.

W przypadku Amigi tam gdzie zaczyna się nowoczesność, tam zaczynają się kłopoty: wysokie ceny, i niestabilne oprogramowanie. Masz przykład na podstawie obecnych gałęzi.

Napisz proszę jakiego oprogramowania oczekujesz, żeby uznać Wampira za alternatywę? Bo z tego co wiem, ono po prostu nie istnieje, albo nie jest rozwijane i pielęgnowane na bieżąco.

Amiga nie musi być retro rozrywką. Ja używam oprogramowania, które można uznać za alternatywę wobec większości zastosowań - WordWorth, Turbo Calc, DataStore, Photogenics zastąpią mi pakiet biurowy. I działają bez problemu na Amidze 1200.

Jest to profesjonalne oprogramowanie. Przykro mi, ale Amiga urodziła się tylko raz, chyba że wierzysz w reinkarnację. To oprogramowanie na Amigę już powstało i nikt nie napisze jego drugi raz.

Jeśli jednak oczekujesz współczesnej przeglądarki WWW, Quake III Arena itp. to napotkasz na duży problem. Tutaj właśnie zaczynają się schody.

Możesz przecież uznać też za dziwne - czemu są dwie drogi rozwoju - PowerPC i Wampir? Oba sprzętowe rozwiązania cierpią po trosze na tę samą dolegliwość - brak oprogramowania.

Myślę, że każdy Amigowiec znajdzie coś dla siebie. Sporo czasu minęło od OS3.9 i od pierwszych PowerPC. Czas wszystko zweryfikował. Ludzie od NG chcą za wszelka cenę dogonić nowoczesność - są nawet przebąkiwania o "starym Amiga OS" i potrzebie "nowego systemu".

Wygląda, jakby chcieli odrzucić wszystkie dokonania Amigi i Amigowców. Mi się to nie podoba i nie wchodzę w to. Od zamknięcia Magazynu Amiga - a to już będzie ok. 20 lat, marzyłem o tym by Amiga nie została zapomniana. Żeby ludzie zwyczajnie pamiętali, co w Amidze jest tak fajnego. I tego postanowienia się trzymam.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem