[#1] debian testing i konfiguracja
Witam! Zanim popytam na forach debiana, może ktoś będzie w stanie mi tutaj pomóc. Zainstalowałem debiana testing - squeeze na maczku mini PPC (oczywiście) i mam problem z konfiguracją systemu. W debianie lenny po uruchomieniu centrum sterowania niektóre elementy konfiguracji wymagają podania hasła roota. Tak samo powinno być w testing, ale nie ma przycisku "uruchom jako root". Czy to tak ma być a program należy uruchomić inaczej?

I problem dwa - Na tym maczku mam tylko partycje dla Mosa (kilka) i dwie z linuxem -jedna lenny i druga od wczoraj testing. Przy starcie komputera przytrzymanie alta uruchamia ekran z wyborem systemu. Jest Mos i linux testing. Chcałbym aby był też jeszcze do uruchomienia lenny (na razie). Możecie mi pomóc jak to zrobić? Partycja botująca dla mosa jest inna niż dla linuxa. Układ partycji dysku jest mac.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem