[#1] Amiga i Linux
Witam
Tak z ciekawosci chciałem się zapytać jak jest z dystrybucjami Linuxa / pochodne
na nasza platforme 68k / PPC

Pamietam że kiedyś kiedyś w latach 90 miałem linuxa na amidze działał na 040/40 + karta graficzna - dało się pracować

co się od tamtego czasu zmieniło ?
[#2] Re: Amiga i Linux

@AmigaPL, post #1

podpinam sie
[#3] Re: Amiga i Linux

@AmigaPL, post #1

Na Maki PPC coś jest Slackintosch (slakcware), Mint, generalnie chyba dystrybucje PPC są w odwrocie. Poszukaj Fedora, Debian.

link
link
link

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 16:06:59 przez KM
[#4] Re: Amiga i Linux

@KM, post #3

Od mniej więcej roku najlepszą dystrybucją jest Fienix. Przykłady praktycznych zastosowań można znaleźć w galerii, na sieci znajdziemy też filmy. Według tego co można wyczytać, po podmianie kernela, powinien ruszyć na komputerach 32-Bit (a więc teoretycznie na Taborze). Natomiast w dziale download na stronie Fienixa, znajdziemy tylko instalki na platformy 64-bit, czyli X5000, X1000 oraz Mac G5.
[#5] Re: Amiga i Linux

@MUFA-amigaone-pl, post #4

Jak to coś ma ruszyć na Taborze jak tam jest inne FPU i jak w ogole jakikolwiek Linux ma ruszyć na Taborze skoro zrezygnowali ze wspierania SPE w nowszych GCC?
1
[#6] Re: Amiga i Linux

@michal_zukowski, post #5

Ja tylko cytuję co jest na stronie, że po podmianie kernela powinno ruszyć na maszynach 32-bit, a dla Tabora cały czas powstają aktualne wersje kernela (na tę chwilę to jest 5.3 czy 5.4, nie pamiętam już dobrze), dokładnie tak samo jak dla X1000 i X5000.

Czy ruszy na pewno to nie wiem, no ale to jest darmowe, sprawdzenie nic nie boli.
[#7] Re: Amiga i Linux

@MUFA-amigaone-pl, post #6

Linux Kernel 5.4 for the X1000, X5000, and A1222:

link

Fienix - New PowerPC Distro:

http://forum.hyperion-entertainment.com/viewtopic.php?f=58&t=4198


Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 11:00:16 przez Amig_OS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem