[#1] Morphos i ikonki DualPNG
Jako, że moja wypowiedź na temat ikonek DualPng rozpoczęła lawinę buziaków, obściskiwań i wymieniania płynów na bratnim portalu chciałbym wyjaśnić tę kwestię:

Podczas PowerDev powiedziałem poniższe zdania:
"Dodatkowo są znane dwustanowe ikony PNG - obsługiwane, znane z OS4, natomiast występuje w nich problem z zapisywaniem tooltypów. Ponieważ tooltypy muszą tworzyć oddzielną część zapisywaną w ikonie tutaj może wystąpić pewien błąd." co zapisane jest na odpowiednim filmie.

Pragnę wyprostować tę informację:
Popełniłem błąd do czego się przyznaję. W zdaniu, które wypowiedziałem zamiast występuję powinno było być występował. Mam nadzieję, że moje drobne uchybienie nie wpłynie znacząco na obraz Ambienta, który przedstawiłem. Mój błąd był wynikiem sprawdzania tejże funkcji dawniej na Amidze klasycznej (a1200 z bppc+bv) ze starszym Morphosem, gdzie Ambient tejże możliwości nie ma.

Po zajrzeniu do kodu źrodłowego można zobaczyć:
07.07.2007
- pngicon.c pngio.c/h iconio.c snapshot.c
Added dualpng (TM) icon write support (needed for snapshot, information save, ...). (fab1)

Dodatkowe potwierdzenie tych informacji uzyskalem także od samego faba. Mam nadzieję, że wyjasni to wszystkie kwestie związane z obsługą DualPNG w Ambiencie.



Ostatnia modyfikacja: 14.04.2009 18:52:54
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem