kategorie: Efika, Mac mini
Wątek zamknięty
[#1] Efika wędrowniczka gotowa do drogi
Czołem!

Ponieważ olahughson, aktualny użytkownik mojej Efiki zakończył testowanie sprzętu i systemu, wędrowniczka jest gotowa do drogi do następnego chętnego.

Nie zaznajomionym z tematem przypominam: Efika wędrowniczka to kompletny komputer Efika (płyta, dysk twardy, grafika, obudowa-samoróbka - oraz dodatki - niezawodny pendrive 128 MB :) oraz hub USB), z zainstalowanym (pełnym) systemem MorphOS 2.5, oraz całkiem pokaźnym zestawem programów/gier (68k i PPC). Każdy chętny, kto chce się przekonać na własnej skórze jak sie użytkuje MOSa na tym sprzęcie może się zgłaszać w tym wątku.

Do końca tygodnia (do niedzieli) komputer w Bielsku-Białej i okolicach może dostarczyć olahughson. O ile dobrze się orientuję, to inne punkty przerzutowe mamy aktualnie w: Krakowie, Warszawie i ewentualnie Tarnowie. Na pewno jednak da się zorganizować przerzut w inne strony kraju, trzeba tylko (po amigowemu) trochę pokombinować :), ewentualnie skorzystać z poczty :(.

No to skoro wszystko już sobie wyjaśniliśmy, to... start. meta

[#2] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #1

Nie ja, a znajomy, zaufany znajomy moze dostarczyc w Bielsku.

Ja sam mieszkam w Warszawie, i przez weekend też tu będę, tak więc okolice Warszawy, EWENTUALNIE Łódź też wchodzi w grę. A inne wersje to ja nie wiem.


Aha - na komputerze jest Fortis, Gianna's Return, najnowszy OWB ;)

Rozdzielczość jest zmieniona na 1280x1024.



Ostatnia modyfikacja: 16.07.2010 22:01:31
[#3] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #1

Hmmm.. coś słaby ten odzew..


Mam szanse?
Obecnie przesiaduję w Rzeszowie!
[#4] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #1

Cześć.

Przerabiałem jakiś czas temu zabawę z Pegazem 1. Chętnie potestowałbym Efikę :).

Jestem z Warszawy.
[#5] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@ZimA, post #4

Jakie będą kryteria konkusu piękności?

a żeby było bliżej, oprócz Rzeszowa są jeszcze Ustrzyki Dolne :)



Ostatnia modyfikacja: 19.07.2010 18:01:02
[#6] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@BULI, post #5

W sumie ja bym poszedł po bliskości zamieszkania, ALE stworzyłbym kolejkę. Czyli np. teraz x, ale skoro y sie zgłosił to on będzie następny.

Niemniej nie do mnie należy decyzja.

Aha, zdjęcia i screeny : http://simbaspaws.org/olahughson/Efika/



Ostatnia modyfikacja: 19.07.2010 18:13:08
[#7] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@BULI, post #3

No dobra, kto pierwszy ten lepszy. Najpierw BULI, a ZimA wskakuje jako następny do kolejki.

Zadanie nie jest trudne logistycznie - co najmniej raz w miesiącu przejeżdżam przez Rzeszów, transport da się więc załatwić. A Warszawa? Hmm... Będziemy się martwić za jakiś czas :D

[#8] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #7

Troche za duzo roboty, zeby z Warszawy na drugi koniec i z powrotem, ale cóż, ty tu dowodzisz.

[#9] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #7

Oczywiście ja się dostosuję do każdej decyzji- a żeby nie było wątpliwości co do mojej determinacji chciałbym uroczyście podlizać się organom decyzyjnym i uroczyście pochwalić za tak zacną i społecznościową inicjatywę! Brawo! OK

Co do decyzji, jeśli będzie w ten sposób wygodniej to ja mogę przeczekać tą jedną kolejkę.. ale "..niech się dzieje wola nieba z nią się zawsze zgadzać trzeba.."

To super sprawa, jeśli byłbyś przejazdem i można by odebrać Efikę osobiście! Poczta też jest opcją ale jednak mniej pewną!



Ostatnia modyfikacja: 19.07.2010 19:52:23
[#10] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@BULI, post #9

Ja również uważam to za świetną inicjatywę ;)

[#11] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@olahughson, post #10

No i proszę w ten sposób udowadniamy, że może panować zgoda między osobnikami z tego samego forum, bez względu na płeć, pozycję społeczną, preferencje sexualne czy kolor skóry ;)
[#12] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi
[#13] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi
[#14] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi
[#15] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #1

Dajcie znac, jak bedzie gdzies blizej Lodzi ;)

[#16] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@_arti, post #15

Z Warszawy do Łodzi niedaleko... Rozumiem, że wpisać Cię "na trzeciego"?

P.S. Odnośnie "pięknej inicjatywy" - pomysł był, zdaje się, Kokosa (sprzed dobrych paru lat, ale co tam), więc jemu też się należy :)



Ostatnia modyfikacja: 19.07.2010 23:44:15
[#17] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #16

Mi chodziło po prostu o to, że nie wiem, kiedy będę w Krakowie.
Czy za tydzień czy za miesiąc, czy za miesiąc i dwa tygodnie.

A arti/ZimA moga być w lepszej kondycji finansowej i móc załatwić to od razu.



Ostatnia modyfikacja: 20.07.2010 01:10:43
[#18] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@olahughson, post #17

No... ja bym sie wreszcie, razem z opim pobawil tym MOSem 2.5. Ostatni raz klikalem go na Amiga Meetingu gdzies w 2003, w Lodzi, jak jeszcze byl niepubliczna beta 2.x ;)

Jakie sa wogole warunki zabawy?



Ostatnia modyfikacja: 20.07.2010 01:47:02
[#19] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@_arti, post #18

Jeśli na AmigaMeetingu to bawiłeś się wersją 1.5, którą Jacek Piszczek pokazywał. No chyba że przegapiłem jakiś nieoficjalny AM:)

[#20] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@Arbuz, post #19

Nie, to na pewno byl jakis alpha-tajny 2.x... ale pamiec juz nie ta. Moze sie myle. Mial napisane od nowa preferencje - tj. MUI 4 dzialajace w czasie rzeczywistym, nowy HDToolBox (SCSIMounter sie chyba nazywalo) i jakis program do wypalania CD/DVD z fajnym GUI.



Ostatnia modyfikacja: 20.07.2010 06:46:59
[#21] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #16

Czyli czekam grzecznie na swą kolejkę...

[#22] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@_arti, post #20

1.5 miał właśnie odmienny wygląd, i nowe MUI. Co do nagrywaczki to był BurnIt3.

[#23] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@_arti, post #18

warunki zabawy, warunki zabawy... zaraz coś wymyślę:

1. komputer jest kompletny i taki przekazujesz dalej. Własne: monitor, klawiaturę i mysz możesz zatrzymać :)
2. wolno do woli modyfikować zawartość dysku twardego, choć niewskazane jest kasowanie klucza licencyjnego.
3. na dołączonym do zestawu pendrive można przechowywać jedynie taką ilość zdjęć gołych bab, jaka nie zagrozi usunięciem z niego zapasowego klucza licencyjnego, oraz startowego pliku instalacyjnego systemu.

niewskazane są:

1. narzekanie na marną jakość obudowy
2. użycie wypożyczonego komputera w charakterze detonatora ładunków wybuchowych
3. Odpalanie Quake III bez wcześniejszego zapytania mnie jak to się robi na Efice :)
4. złorzeczenie właścicielowi zestawu w przypadku, gdy procesor MPC5200B przegrzeje się i wybuchnie, powodując awarię podstacji elektrycznej oraz śmierć co najmniej czterech pracujących przy niej elektryków.

Efikę-wędrowniczkę można trzymać tak długo, aż kolejna osoba w kolejce zacznie znacząco chrząkać i wodzić palcem po kalendarzu :)

P.S. Ten program do wypalania, o którym piszesz to chyba legendarny BurnIT!, który przepadł wraz z MOSem 1.5 w odmętach czasu.

@olahughson: gdybyś wiedział, że będziesz w Krakowie dopiero za, powiedzmy, 2 miechy to można by spytać BULIego, czy nie zgodziłby się, żeby sprzęt potestował najpierw ZimA. A nie wybierasz się czasem na AEM? Bo ktoś stamtąd mógłby zwinąć sprzęt i dowieźć go do mnie (myślę tu o MaaG^dA, który pewnie tam będzie).

[#24] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #23

Oka, teraz wszystko rozumiem i klikam w wirtualne "Agree". Jesli bedzie gdzies kolo Lodzi, to sie pisze. Nie spieszy sie. Wole dostac pozniej acz na dluzej ;)

[#25] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #1

Bardzo chętnie pobawię się nią w Katowicach ;)

[#26] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@atarens, post #25

Niebywałe. Nie spodziewałem się takiego dużego odzewu. Po dłuższym braku odpowiedzi na pierwszego posta byłem pełen złych obaw, a tu nagle takie zainteresowanie... Jak tak dalej pójdzie to będę musiał sobie zrobić listę kolejkową. Oczywiście jeśli tylko masz taką ochotę, to wędrowniczka przywędruje również do Ciebie, tylko musisz się liczyć z tym, że aktualnie w kolejce przed Tobą jest jeszcze 3 osoby, czyli kto wie, czy nie z pół roku czekania albo i lepiej (nie mam w zwyczaju nikogo specjalnie poganiać).

[#27] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #26

Jakby coś to też chętnie pobawię się MOSem. Ostatnia styczność to AM ale 2002. Potem tylko ze dwa razy widziałem sam desktop ... Nawet ikonek sobie nie poprzesuwałem.
Acha - jestem z Łodzi.



Ostatnia modyfikacja: 20.07.2010 15:15:45
[#28] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi
[#29] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@MisOr, post #27

Hmm... Trasa się nam komplikuje. Warszawa, Rzeszów, Warszawa, Łódź, Katowice, Łódź... nigdy nie myślałem, że na własne życzenie zajmę się spedycją :D

A mogliście się miastami zgłaszać. Ale dobra - jak już raz ustaliłem, że kolejność zgłoszeń to rzecz święta, to niech będzie tak, jak jest.

@BULI: Obawiam się, że taka dyskusja, nawet jeśli gdzies prowadzi, to raczej tam, gdzie nie chcemy.



Ostatnia modyfikacja: 20.07.2010 16:50:23
[#30] Re: Efika wędrowniczka gotowa do drogi

@recedent, post #23

Ja oczywiście się dostosuję. Mogę poczekać na ZimA, byle nie do zimy ;)

Co do dyskusji "w tym kierunku" to na pweno masz rację, ale jestem tylko człowiekiem. Może w wkrótce się to zmieni i zostanę MOfcą ;)



Ostatnia modyfikacja: 20.07.2010 16:59:46
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem