kategoria: PowerMac
[#31] Re: PowerMac G5 - zdjęcie i nowe benchmarki

@grxmrx, post #1

Test dla Lame używa pliku AKsack.wav, dlatego pozwoliłem sobie dodać wyniki do strony Efika vs. reszta świata. :)
Szukajcie wyników dla Lame PPC
[#32] Re: PowerMac G5 - zdjęcie i nowe benchmarki

@gx, post #29

Microosft tego nie zrobil, bo gotowy kernel kupili , ale przyspieszenie jest tak wielkie, bo to powolny system.

O ile dobrze pamiętam to od DEC? Nawet chyba Windowsy NT(do 2000) działały na tych ich Alphah(jak to odmieniowywać?:)).
W sumie mało mnie interesują perypetie firmy MS i "ich" systemów ;)
Ale chocby najprostsze wsparcie dla drugiego CPU, powiedzmy G4 w PM, byloby mile widziane usmiech

Nie no, pewnie, że by było mile widziane. Pytanie czy nie ma większych i bardziej palących problemów po drodze do rozwiązania ;)

Ciekawe czy uda się zdobyć jakieś sensowne G5 w sensownej cenie...

Pozdrawiam
[#33] Re: PowerMac G5 - zdjęcie i nowe benchmarki

@Tomahawk, post #32

od DEC, a jak przesunac litery o jedna w tyl tj. WNT, to widzimy sprawce zamieszania tj. VMS

najprostsza obsluga, nie wiem, cos chocby jak obsluga ppc w kartach turbo z 68k ;)...

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2012 15:04:06 przez gx
[#34] Re: PowerMac G5 - zdjęcie i nowe benchmarki

@gx, post #29

że niby od kogo ten kernel kupili?
[#35] Re: PowerMac G5 - zdjęcie i nowe benchmarki

@XoR, post #34

"kupili ludzi" albo przekupili, ktorzy mieli VMS w glowie ;)
[#36] Re: PowerMac G5 - zdjęcie i nowe benchmarki

@gx, post #35

czyli jednak nic nie kupili tylko sami napisali

Twoją logiką to można by powiedzieć że Linus Torvalds ukradł w głowie Unixa tworząc Linuxa cafe
[#37] Re: PowerMac G5 - zdjęcie i nowe benchmarki

@XoR, post #36

nie mozesz napisac, ze nic nie kupili, bo kupili caly zespol inzynierow z DEC pracujacych od lat 70 nad VMS, czyli MS nie stworzyl tego od zera. Nie kupili gotowca, bo kupienie gotowca bylyby zbyt uzalezniajace i to nie byl tak prosty projekt jak MS DOS... i to jest normalna praktyka "kupowania"...

I dlatego kernel NT bardzo przypomina VMS :).

To co Microsoft ma autorskiego to ten burdel o nazwie winapi

Linus Torvalds ukradł w głowie Unixa tworząc Linuxa


Linus Torvalds stworzyl Linuxa od podstaw, nawet nie oparl sie na Unixie (linux to tylko kernel, oparl sie na jakiejs tam koncepcji kernela). Stworzyl takze cale srodowisko/spolecznosc w okol tego projektu praktycznie od zera tzn. od 1, siebie samego

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2012 16:17:10 przez gx
[#38] Re: PowerMac G5 - zdjęcie i nowe benchmarki

@gilban, post #30

Nie do końca, samo WinAPI między 3.x, potem 9x, i na końcu linią NT zachowało całkiem sporą kompatybilność. Sporo programów działa. Nie dotyczy to DOSu, gdy gry lubią pojeździć po rejestrach.
[#39] Re: PowerMac G5 - zdjęcie i nowe benchmarki

@grxmrx, post #1

Co do procków G5, wiem, że ma być obsługiwany model PowerMac G5: A1047 (7,3 - M9747LL/A), a co się stanie gdy będę próbował instalacji na innym modelu?
[#40] Re: PowerMac G5 - zdjęcie i nowe benchmarki

@Skiba, post #39

Może się udać, ale nie musi. System będzie chodził gładko, mniej gładko, zgrzytał i w połowie odmawiał posłuszeństwa albo w ogóle się nie uruchomi.
[#41] Re: PowerMac G5 - zdjęcie i nowe benchmarki

@Geekboy68k, post #40

Pytam bo jest tego sprzętu na allegro i myślałem żeby kupić najmocniejsza wersje, ale skoro nie wiadomo czy to będzie chodzić to się jeszcze powstrzymam
[#42] Re: PowerMac G5 - zdjęcie i nowe benchmarki

@Skiba, post #41

przeca testy nowego lamePPC nawet byly na PM G5 2.5Ghz - czyli działa na innych tez.

link

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2013 13:32:18 przez Kwiatki
[#43] Re: PowerMac G5 - zdjęcie i nowe benchmarki

@Skiba, post #41

ja bym nie bral najmocniejszej, najmocniejsza to takze najmocniejszy halas, za to bralbym dual do max. 2.3Ghz, a w ogole max. to chyba 2.7Ghz.
[#44] Re: PowerMac G5 - zdjęcie i nowe benchmarki

@gx, post #43

Ja kiedyś miałem dual G5 2.3GHz i 5GB RAM. Można było oglądać filmy HD na youtube bez przycięć. Jedyny problem to karta graficzna. U mnie był GF6600 128MB PCI-e. Chyba większość ma GeForce'y 128 lub 256MB.
[#45] Re: PowerMac G5 - zdjęcie i nowe benchmarki

@gx, post #43

Halas to rzecz do ogarniecia. Lepsze wiatraki ze zmniejszonym rpm, radiatory, pasta lub wyklejenie obudowy jakas gabka. Mam takiego jednego peceta, slychac tylko startujacy dysk na poczatku jak stoi pod biurkiem, poza tym tylko to co z glosnikow.
[#46] Re: PowerMac G5 - zdjęcie i nowe benchmarki

@glichtanski, post #44

Filmy HD to u mnie chodziły płynnie na starym lapie z Pentium M 1,73, i to zarówno z playera jak i YT.
Cięły natomiast filmy Full HD, tych oglądać się nie dało (karta Radeon 9700, może na szybszej by poszły)
[#47] Re: PowerMac G5 - zdjęcie i nowe benchmarki

@glichtanski, post #44

Tutaj w gre wchodza tylko karty AGPx8 i to Radeon, tylko nie bardzo wiem o jakim problemie piszesz.

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2013 14:13:24 przez gx
[#48] Re: PowerMac G5 - zdjęcie i nowe benchmarki

@mccnex, post #45

Wiem, wlasnie ogarniam ... std. sa jednak glosniejsze 2.5Ghz

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2013 14:16:11 przez gx
[#49] Re: PowerMac G5 - zdjęcie i nowe benchmarki

@gx, post #43

Mi od lat szumi PC i nie przeszkadza mi to, wiec mogę sobie kupić 2.7, byle morphos działał
[#50] Re: PowerMac G5 - zdjęcie i nowe benchmarki

@marcolini, post #46

wg. moich prob na lapku z x600 (Radeon9600Pro na PCIe), wystarczy dac 1.33-1.42Ghz takiemu PM (fsb 533Mhz) zeby dalo sie pociagnac mniej bitrejtowe h.264 FullHD tzw. trajlery, natomiast takie powyzej ilus tam Mbit to mozna zapomniec nawet po ustawieniu 2.26Ghz na PM np: killa sampla.x264.30fps 33.1Mbit sporo poza zasiegiem PM.

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2013 14:39:20 przez gx
[#51] Re: PowerMac G5 - zdjęcie i nowe benchmarki

@Skiba, post #49

pewnie tak, ale glowy nie dam, ja mam 2x G5 2.3Ghz,Radeona9650 AGPX8,2GB ram,500GB hdd.., mysle, ze pojdzie, jak bedzie problem z karta to najwyzej wymieni sie na inna, mi i tak taka wystarcza.

Najszybsze karty na AGP wbrew pozorm nie koncza sie na w/w.. sa dostepne znacznie szybsze.., tylko z tego co chyba wiem, to maks. 90W z tego portu AGP.
[#52] Re: PowerMac G5 - zdjęcie i nowe benchmarki

@Skiba, post #49

Oczywiscie ten halas zalezy od obciazenia i temperatur... :). Nie musi byc wcale jakos slyszalnie glosno, zalezy co bedziesz na tym robil.
[#53] Re: PowerMac G5 - zdjęcie i nowe benchmarki

@APC74, post #31

Test dla Lame używa pliku AKsack.wav, dlatego pozwoliłem sobie dodać wyniki do strony Efika vs. reszta świata. usmiech
Szukajcie wyników dla Lame PPC


Pytanie czy to nowe Lame z aminetu, na ktorym byl zapewne wykonywany test mialo wplyw na wynik czy nie. Na marginesie system AmigaOS zgodnie z zapowiedziami tez jest stopniowo optymalizowany pod katem lepszej obslugi X1000 i wynik sprzed roku jest juz nieaktualny. Teraz jest ciutke lepiej (choc Lame nadal to samo), Moj rezultat ponizej:

7.AmigaOS4_b:> lame ram:AKsack.wav AKsack.mp3
LAME 3.98.2 32bits (http://www.mp3dev.org/)
Using polyphase lowpass filter, transition band: 16537 Hz - 17071 Hz
Encoding ram:AKsack.wav to AKsack.mp3
Encoding as 44.1 kHz j-stereo MPEG-1 Layer III (11x) 128 kbps qval=3
Frame | CPU time/estim | REAL time/estim | play/CPU | ETA
10529/10529 (100%)| 0:17/ 0:17| 0:17/ 0:17| 15.991x| 0:00
-------------------------------------------------------------------------------
kbps MS % long switch short %
128.0 100.0 76.1 13.4 10.5
Writing LAME Tag...done
ReplayGain: +0.5dB
7.AmigaOS4_b:>
[#54] Re: PowerMac G5 - zdjęcie i nowe benchmarki

@Mufa, post #53

no to tu wynik mojego strucelka

LAME 3.98.4 32bits (http://www.mp3dev.org/)
Using polyphase lowpass filter, transition band: 16538 Hz - 17071 Hz
Encoding ram:AKsack.wav to AKsack.mp3
Encoding as 44.1 kHz j-stereo MPEG-1 Layer III (11x) 128 kbps qval=3
Frame | CPU time/estim | REAL time/estim | play/CPU | ETA
10529/10529 (100%)| 0:14/ 0:14| 0:14/ 0:14| 19.247x| 0:00
-------------------------------------------------------------------------------
kbps MS % long switch short %
128.0 100.0 76.1 13.4 10.5
Writing LAME Tag...done
ReplayGain: +0.5dB
[#55] Re: PowerMac G5 - zdjęcie i nowe benchmarki

@gx, post #47

Chodzi o problem ze sterownikami do GeForce ;) Brak obsługi. Póki co.
[#56] Re: PowerMac G5 - zdjęcie i nowe benchmarki

@Mufa, post #53

Raczej nie ma możliwości, żeby sam system dal jakieś większe przyspieszenie niz 1sek. Lame korzysta z AV i cache więc mierzy się praktycznie prędkość procka a nie całości. Dlatego X1000 tak słabo wypada wobec mojego powermaca mdd 1.42 (16 sek na najnowszym lame), którego powinna zjeść z kopytami.

Test mplayera jest bardziej miarodajny bo bierze pod uwagę też prędkość pamięci.
Z testu Lame wynika, że mój maczek za ~200 zł bije prędkością procka X1000 za >10000zł


Ostatnia aktualizacja: 08.01.2013 17:26:02 przez michal_zukowski
[#57] Re: PowerMac G5 - zdjęcie i nowe benchmarki

@marcolini, post #46

Filmy HD to u mnie chodziły płynnie na starym lapie z Pentium M 1,73, i to zarówno z playera jak i YT.


to super i pewnie OSX też chodził na którym jest super zoptymalizowany flashplayer.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem