[#1] Ignition
Witam! Jak w temacie - próbował ktoś z Was zabawy pod Mosem tego programu? Nie wyświetla ikon w toolbarze - są zapisane jako ilbm. Na e-uae działa prawidłowo wyświetlanie, ale za to prędkość....
Poza tym prezentuje się całkiem nieźle!
[#2] Re: Ignition

@Pero, post #1

Wątek stary, ale właśnie zacząłem używać Ignition. Faktycznie ikony w toolbarze się nie pokazują, czcionki w arkuszu jakby nie miały antialiasingu. Poza tym działa całkiem przyjemnie, do moich zastosowań jak znalazł :)
[#3] Re: Ignition

@Tom3k, post #2

próbowałeś coś zrobić z wyświetlaniem grafik?
[#4] Re: Ignition

@Pero, post #3

Nie kombinowałem, na razie wyłączyłem toobar i ustawiłem w preferencjach wymiary ekranu, bo czcionki były źle wyświetlane. Będę instalował program na nowo w tygodniu to posiedzę nad tym.

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2013 20:28:37 przez Tom3k
[#5] Re: Ignition

@Pero, post #3

Ignition korzysta z ilbm datatypes do wyswietlenie ikon w toolbarze.
Przypuszczalnie to jest powodem ich braku na MOSie.
[#6] Re: Ignition

@Norbert, post #5

Trochę pokombinowałem, ale toolbar dalej ma puste ramki. U mnie w MOSie jest datatype ILBM i pliki ikon z toolbara są normalnie rozpoznawane (i wyświetlane w przeglądarce) przez system, więc to chyba nie o to chodzi. Sam Ignition też odczytuje te pliki bez błędów przy uruchomieniu. Mi to wygląda na niezgodny z systemem algorytm wyświetlania grafiki.

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2013 15:35:59 przez Tom3k
[#7] Re: Ignition

@Tom3k, post #6

A czy to nie Reagge wyswielka grafike w systemie ?
Zauwazylem ze Multiview z tego korzysta.

A moze nagrac te ikony z toolbara w innym iff.
[#8] Re: Ignition

@Norbert, post #7

Spróbuję i dam znać jakie są efekty.
[#9] Re: Ignition

@Norbert, post #7

Zapisałem przykładowe pliki ikon toobara w różnych formatach, ale nic to nie daje. Mi to w sumie nie przeszkadza, wyłączyłem toolbar i tyle - wszystkie opcje i tak są dostępne z menu.

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2013 18:39:33 przez Tom3k
[#10] Re: Ignition

@Tom3k, post #9

Ale ja dużo korzystam z toolbara. Poza tym nie mogę wkleić grafiki. To znaczy niby mogę, ale na ekranie się ona nie wyświetla. Próbowałem kombinować z różnymi formatami, ale nic to nie daje. Spróbuję jeszcze całkowicie wywalić datayp z Mosa i podstawić jego oraz bibliotekę z 3.1/3.9 zobaczę co to da. Czy ktoś się orientuje, czy były kiedykolwiek dołączane pliki do lokalizacji?
[#11] Re: Ignition

@Tom3k, post #2

Uważaj! Jeżeli ustawiasz parametry komórki, tzn czcionka, format itd. to u mnie zawiesza się system przy ustawianiu wypełnienia tła komórki np. kratka. Chyba nie za bardzo lubi Mosa....
[#12] Re: Ignition

@Pero, post #11

No to nie wiem, bo ja się pobawiłem, tzn. zrobiłem kilka swoich arkuszy do obliczeń, ustawiałem tła, czcionki i inne elementy. Na razie nic mi się nie zawiesiło, ani razu. Korzystam z arkusza praktycznie codziennie, nanoszę poprawki. Ale dzięki za ostrzeżenie
[#13] Re: Ignition

@Tom3k, post #12

Wracam do tematu szeroki uśmiech
Tom3K - czy drukujesz z Ignitiona? Jeżeli tak to jaką drukarką i jak masz poustawiane parametry druku? Według dokumentacji wydruk jest postscriptowy. Czyli tylko na drukarkach z PS? Na hp 920c nijak nie idzie.
Bardzo dobrze Ignition importuje arkusze TC. Gdyby szło drukować już by było coś.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem