kategorie: MorphOS 3.x, Programy
[#31] Re: Printer bounty

@Pero, post #30

Problemu coąg dalszy: Wydruk wychodzący z drukarki to Pcl 5Ce: Insufficient Memory!!!!1
Doczytałem w sieci, że należy zmienić wielkość pamięci w ustawieniach (windows). Na mosie zwiększanie pamięci powoduje zwiechę systemu. Można to obejść?
[#32] Re: Printer bounty

@michal_zukowski, post #22

Potrzebuje jakiejś osoby, z obecnie działającą u niego betą systemu druku żeby przetestował nową betę (zmian za dużo nie ma ale gui prefsów jest sensownie zrobione).
[#33] Re: Printer bounty

@Pero, post #31

spróbuj drukować na mniejszym dpi
[#34] Re: Printer bounty

@michal_zukowski, post #32

A skąd to wziąć?

Czy z drukarką Epson WorkForce M105 (atramentowa, czarno-biała, obecnie taką mam) to zadziała?
[#35] Re: Printer bounty

@gilban, post #34

[#36] Re: Printer bounty

@gilban, post #34

Raczej teraz nie, potrzebuje sterownika.
Potrzebna mi osoba z drukarką obslugującą postscript, wtedy jest pewność że zadziała
[#37] Re: Printer bounty

@michal_zukowski, post #36

Kupiłem ostatnio jakieś wielofunkcyjne urządzenie z PS.. jak tylko sie ogranę to na pewno potestuję.
[#38] Re: Printer bounty

@michal_zukowski, post #36

Ten link podany przez R-tea nie działa.

Natomiast inne pytanie: jeżeli chodzi o drukarki z Postscript - można kupić nową Xerox Phaser 3260V_DNI i w opisie jest napisane, że Języki opisu strony (PDL) to: PCL® 5e emulacja, PCL® 6 emulacja, PostScript® 3™ support. Czy li mam rozumieć że te twoje sterowniki wspierają ten PostScript 3?
[#39] Re: Printer bounty

@gilban, post #38

Sterowniki nie są moje tylko producentów sprzętu i tak, taka drukarka pojdzie z morphosem. Pójdą nawet takie laserówki za 100, byleby mialy emulacje postscriptu, a pcl5 sie przydaje do turboprinta.
[#40] Re: Printer bounty

@michal_zukowski, post #39

Problem w tym, że ja nie widziałem nowych tanich laserówek z obsługą postscriptu. Tego Xeroxa da się kupić za około 420 zł. Oczywiście są tańsze poleasingowe, ale się boję, że trafię na zarżnięty egzemplarz i będę miał z nim potem problemy, w szczególności gdy drukarka na rynku jest ponad 10 lat, a sprzedawca np. Amso pisze że ma przebieg 10 tys stron, w co nie uwierzę.
[#41] Re: Printer bounty

@michal_zukowski, post #32

Drukuje sieciowo do drukarki laserowej oki.
Mogę też podpiąć przez usb.
Gdzie znajdę nową betę
[#42] Re: Printer bounty

@Norbert, post #41

Jeśli moja wysłużona OKI4350 może się do czegoś przydać to ja też poproszę.
[#43] Re: Printer bounty

@gilban, post #40

Moja HP 1018 laser ponad 10 lat. Zużyła 1, 5 tonera.
[#44] Re: Printer bounty

@Voyox, post #43

Ale inaczej jest jak używasz jej w domu, a inaczej jak w dużej firmie gdzie są tony papieru drukowane, jeszcze jak drukarka pracuje w sieci i kilka czy kilkanaście komputerów do niej jest podłączonych. Choćby w szkole pracuję to też widzę ile tego drukują.

A swoją drogą to ta twoja drukarka nie wspiera postscriptu.

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2017 20:02:28 przez gilban
[#45] Re: Printer bounty

@gilban, post #44

A swoją drogą to ta twoja drukarka nie wspiera postscriptu.


A my tu nie lubimy takich, których drukarki nie wspierają postscriptu bije, boksuje

[#46] Re: Printer bounty

@michal_zukowski, post #39

A więc kupiłem już sobie tego Xerox Phaser 3260V_DNI. Tak jak do Windows musiałem zainstalować sterownik, to Ubuntu 17.10 wykrył ją momentalnie, zdecydowanie szybciej niż drukarkę HP.

I teraz jeżeli to możliwe to poproszę do Mosa ten beta sterownik, Chętnie go przetestuję. Drukarkę podpiąłem do Routera kablem sieciowym. Czy to wystarczy do Mosa, czy do Mosa trzeba podpiąć kablem USB?



Ostatnia aktualizacja: 09.11.2017 19:07:54 przez gilban
[#47] Re: Printer bounty

@gilban, post #44

Uwierz mi szkoła o ewenement na skalę światową. Jak się językowcy dorwali do ksera, to każde zarżeli, bo niby w podręczniku tego nie ma, a im to jest potrzebne na lekcje. W firmie gdyby tak wiara szalała z ksero i drukowaniem, to gwarantuje miałbyś ptaka wkręconego w imadło.
[#48] Re: Printer bounty

@michal_zukowski, post #39

No dobra, postanowiłem sprawdzić czy moja OKI B4350 działa z nowym systemem drukowania... i zgłupiałem. W ustawieniach systemowych są teraz "Drukarki" oraz "Printer". To które ustawiam i jak? W "Drukarki" trzeba sterownik podać, to znalazłem jakiegoś PPD który podobno działa i mu podlinkowałem. Ale co dalej? Jakiś profil jest... Dodawać go?
[#49] Re: Printer bounty

@recedent, post #48

Drukarki -> sterowniki -> dodaj sterownik z ppd
Potem mozesz dodac profil, kazdy profile budowany jest w oparciu o sterownik. Mozna miec wiele profili dla jednej drukarki (np. profil do druku w kolorze i profil do odcieni szarosci) lub oczywscie do kilku drukarek tego samego typu.

Po dodaniu profilu mozna bezposrednio go wybrac z VPDFa, w innych programach gdzie jesy wyjscie na Postscript mozna drukowac do
PRINTERS:Profile=nazwa_profilu
jak nie podamy nazwy profilu to brany jest domyslne, o ile jest zaznaczony jakis domyslny.
[#50] Re: Printer bounty

@michal_zukowski, post #49

To czemu nie działa? Wybieram PPD (wchodzi jako LJET4), ustawiam profil (wybrałem nazwę OKI, ustawiłem jako drukarkę domyślną), a VPDF nic nie drukuje.
Coś trzeba wpisać w "Plik/urządzenie wyjściowe:" ?
[#51] Re: Printer bounty

@recedent, post #50

no urządzenie amigadosu do którego bedzie drukować,
jak do pliku to np. ram:mojplik, jak na drukarkę sieciową to NETPRINTER: etc.
[#52] Re: Printer bounty

@michal_zukowski, post #1

W MorphOSie 3.12 będzie nowa wersja z przywróconym wsparciem dla drukarek Samsung/Xerox oraz Epsonów z tej listy:
https://www.openprinting.org/driver/epson-escpr/
[#53] Re: Printer bounty

@michal_zukowski, post #52

Jeee, code freeze! No to dwa tygodnie i nowy MOS jak w pysk strzelił. MorphOS 4.0
[#54] Re: Printer bounty

@recedent, post #53

Mam nadzieje że jeszcze nie ma codefreeze bo mam kilka poprawek do zrobienia :).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem