kategoria: Pegasos
[#1] Dock jak z OSX
Witam,
Jak w temacie, rozglądam się za dockiem do mojego mosa 3.7. Jest kilka rozwiązań? Czy tylko jedyne słuszne? Gdzie coś mogę znaleźć? Proszę opodpowiedź. Pozdrawiam.
[#2] Re: Dock jak z OSX

@thomek, post #1

Ja używam jedynego słusznego (wbudowanego w system), jedynie tak zrobiłem, że jest cały przeźroczysty, czyli widać tylko ikony. Ale wiem że pakiet chrysalis ma jakiegoś Docka innego. A więcej to nie znam.

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2014 22:58:35 przez gilban
[#3] Re: Dock jak z OSX

@thomek, post #1

Do OSXowego raczej mu daleko...
link
[#4] Re: Dock jak z OSX

@gilban, post #2

To mi wystarczy, a jak "to coś" obudzić?
Ja używam jedynego słusznego (wbudowanego w system)
[#5] Re: Dock jak z OSX

@deez, post #3

Dzięki, spróbuje się...
[#6] Re: Dock jak z OSX

@thomek, post #1

<auto_promocja_on>

Jest jeszcze Boing Icon Bar ktory kiedys napisalem. Co prawda jest tylko dostepna wersja 1.0, lecz posiadam wersje 1.1. Nie udostepnilem jej z powodu braku jednego dodatku ktorego z braku czasu nie dodalem. Ale jak ktos jes chetny to wystawie.

Zmiana w wersji 1.1 w stosunku do 1.0 sa dodane podpisy pod ikonami.

http://morphos-files.net/find.php?find=boing+icon

<auto_promocja_off>
[#7] Re: Dock jak z OSX

@thomek, post #4

To mi wystarczy, a jak "to coś" obudzić?


Górne menu->Ustawienia->Ambienta->Panele
[#8] Re: Dock jak z OSX

@recedent, post #7

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, na pierwszy ogień idzie systemowy Już skonfigurowałem, tylko jakoś u mnie alfa nie działa
[#9] Re: Dock jak z OSX

@thomek, post #8

Nie może to być. Masz w zakładce "Name & Look" slider "Alpha:" ustawiony na 0? W ustawieniach "Screens" masz na ekranie Ambienta "Enhanced display" włączony?
[#10] Re: Dock jak z OSX

@recedent, post #9

Zaraz sprawdzę.
[#11] Re: Dock jak z OSX

@recedent, post #9

Dzieki, pomogło, ale trochę więcej gfx ramu zjadło W tym momencie przydało by się więcej niż 32 mb na moim mini

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2014 21:23:09 przez thomek
[#12] Re: Dock jak z OSX

@thomek, post #11

A jaką masz rozdzielczość monitora? Ja mam 1280 x 1024 (Monitor 19"). Mój mini ma wprawdzie 64 Vram, ale po odpaleniu systemu w pamięci Vram siedzi sobie 20 MB.
[#13] Re: Dock jak z OSX

@gilban, post #12

1440x900 24 bit, zostaje mi tylko 9,5 mb
[#14] Re: Dock jak z OSX

@thomek, post #13

To musisz albo zmniejszyć rozdzielczość, albo przejść na 16 bit. Wtedy spadnie Ci zajętość pamięci graficznej. Innej opcji nie ma. Albo rozejrzeć się za monitorem używanym o mniejszej rozdzielczości np. poleasingowym. Ja właśnie takiego mam. W moim przypadku jest to NEC MultiSync 1990FXp z matrycą PVA. Kolory bajka. Nowy kosztował 2 i pół tys zł. Ja go kupiłem za 200 złotych.

Na biurku mam dwa monitory. Jeden do Maka Mini, drugi do PC. Ten do PC ma 22" i rozdzielczość 1680x1050 - czyli format 16:10. Ten do Maka ma format 5:4 i 19".


Ostatnia aktualizacja: 07.12.2014 12:04:31 przez gilban
[#15] Re: Dock jak z OSX

@gilban, post #14

Nalezy wyłączyc buforowanie w Display Engine to zwróci duzo ramu. Ja mam podlączony mini 32mb vram w mojej pracy do 1920x1200 i dziala ok.
[#16] Re: Dock jak z OSX

@gilban, post #14

O ile jednak na ambiencie 16 bit jest ok, o tyle mam problem z wyświetlaniem w tych trybach niektórych rzeczy - a konkretnie kaszanią się kolory i obraz się fragmentuje na oddzielnych ekranach. Pisałem o tym w innym poście, ale jakoś nie mogę się z tym uporać - mam nadzieję, że to nie problem ze sprzętem. Będę próbował dalej.
[#17] Re: Dock jak z OSX

@michal_zukowski, post #15

Spróbuję
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem