[#1] Morphos na X5000


z tego co sie orientuje, to obecnie Morphos ma lepsze wsparcie X5000 niz OS4 :)
[#2] Re: Morphos na X5000

@michal_zukowski, post #1

Oho, zaczyna się siedzi, pije i chrupki

Nawet jak ma lepsze wsparcie to nie ma marki Amiga więc kto kieruje się taką marką przy wyborze systemu nie nabędzie go dla MorphOS-a.
[#3] Re: Morphos na X5000

@michal_zukowski, post #1

Yech :)
3d już działa :)


Ostatnia aktualizacja: 12.04.2015 01:18:27 przez Drako^BB
[#4] Re: Morphos na X5000

@michal_zukowski, post #1

A to ciekawe, coś więcej poza zdjęciem jest na ten temat?
[#5] Re: Morphos na X5000

@Ferin, post #4

No MorphOS będzie na X5000 :)
[#6] Re: Morphos na X5000

@michal_zukowski, post #1

Brawo MorphOS Team
[#7] Re: Morphos na X5000

@Drako^BB, post #6

A ja nie popieram tego entuzjazmu :/ .Chyba lepiej by było aby MOSTeam doprowadził do ładu i składu wsparcie obecnych maszyn , a potem zabierał się za dodawanie kolejnych .
Wydaje mi się, że jest jeszcze dużo do zrobienia, ot choćby, poprawa sterowników do grafik ( przy moim radeonie 9600Pro, ciągle wyskakują komunikaty o braku 3D , no i te latające "fiszki" przy ekranach MUI ), kłopotliwe sterowniki do USB i SATA ( jedna na 10 kart łaskawie zadziała ), brak nowego OWB . Zresztą, wolałbym aby MOSTeam dodał obsługę innych modeli PowerMaców G5 , które są dużo tańsze i pewnie szybsze od X5000 . No ale to tylko moje wredne trollowe zdanie .
[#8] Re: Morphos na X5000

@michal_zukowski, post #1

A wisienką na torcie jest fakt, że chłopaki odpalili na tym "By Night" rodzimej grupy Encore :)

@olo: ZTCW póki co to jest tech-demo, coś jak ten teaser, na którym ktoś odpalił MOSa na iMacu G5. Podejrzewam, że to kaprys któregoś z developerów.
[#9] Re: Morphos na X5000

@michal_zukowski, post #1

Fajne. Jaka grafika ?
[#10] Re: Morphos na X5000

@ede, post #9

Radeon X1650. Można odczytać na pełnowymiarowej wersji obrazka.
[#11] Re: Morphos na X5000

@recedent, post #8

E tam, dla kaprysu developera nie kupował bym X5000 do testów ;)
[#12] Re: Morphos na X5000

@recedent, post #10

Wydaje mi się że to ściema, ale oczywiście mogę się mylić.
A myślę tak, bo wyświetlone informacje nie pokrywają się
z rzeczywistym stanem rzeczy.
[#13] Re: Morphos na X5000

@Ferin, post #12

Które informacje Ci się nie pokrywają?
[#14] Re: Morphos na X5000

@Ferin, post #12

Zawsze możesz zadzwonić pod numer naklejony na monitorze i zapytać
[#15] Re: Morphos na X5000

@SuperBuster11, post #14

Nie zrozumcie mnie źle, ja nie jestem przeciwko a nawet jestem za, bo wtedy można by
sprawdzić jak obydwa systemy sobie radzą na tym samym sprzęcie. Po prostu mam wątpliwości
co do autentyczności tego zdjęcia, z sekretnych powodów .
[#16] Re: Morphos na X5000

@Ferin, post #15

Sprawdzić to będzie można już niedługo na Sam460. Jeżeli potwierdzenie od rzookola, geita, którzy są developerami MorphOSa, ode mnie jako testera który kupił niedawno X5000 Cię nie przekonuje to nie wiem.
[#17] Re: Morphos na X5000

@pamp3rs, post #16

A jednak
[#18] Re: Morphos na X5000

@pamp3rs, post #16

Skoro masz X5K to sam powinienes wyłapać co się nie zgadza na zdjęciu.
Ja mam i wyłapałem

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2015 13:04:42 przez Ferin
[#19] Re: Morphos na X5000

@Ferin, post #18

Mimo wszystko wierzę Pampersowi, a nie tobie, gdyż o tobie niewiele wiem, a Pampers wielokrotnie dawał dowody, że prezentuje rzetelne dane i opinie. Podobnie deweloperzy Morphosa, którzy nigdy nie bawili się w robienie jakiś udawanek, podchodów i fake-owanych screenshotów.
Chcesz dyskutować, to dyskutuj i podaj argumenty, a nie kryguj się jak panna na wydaniu "pokazałabym, ale się nie teraz i niech Pan sam zgadnie co mam schowane pod spódniczką"

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2015 13:23:27 przez wali7
[#20] Re: Morphos na X5000

@Ferin, post #18

Męczące gierki waść uprawiasz. Skoro masz X5000 to nas oświecisz, a jeżeli tego nie zrobisz, to w oczywisty sposób kłamiesz w kwestii posiadania X5000...
[#21] Re: Morphos na X5000

@Ferin, post #18

W "wiem ale nie powiem" to ja przestałem się bawić dosyć dawno temu. A moja x5000 leży sobie jeszcze w pudełku bo nie poskładam jej dopóki nie skończę testować MorphOSa na Sam460.
[#22] Re: Morphos na X5000

@michal_zukowski, post #1

A mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy w którym miejscu bo ja niekumaty nie widzę.
[#23] Re: Morphos na X5000

@TomK, post #22

chodzi o to, ze morphos jest mniej wiecej skonczony i moglby byc release
[#24] Re: Morphos na X5000

@michal_zukowski, post #23

A co za różnica czy to morphos, workbench 3.1 da się na tym odpalić?
Tak z dyskietki?
[#25] Re: Morphos na X5000

@Kamikadze, post #24

A dlaczego Workbench? Chcesz zdyskredytować nasz system? Współczesne systemy NG na Amigę to coś więcej niż workbench. Koledze chodziło o czas przygotowania portu.
[#26] Re: Morphos na X5000

@Kamikadze, post #24

Windę7 odpal z dyskietki se. To tak dla porównania :)
[#27] Re: Morphos na X5000

@michal_zukowski, post #23

Jak dla mnie to , mogę powiedzieć że jest ( będzie ) fajnie - Tyyyylllkoo !!! ta Cena - bo nie powiecie chyba , że będzie to sprzęt dla zwykłego kowalskiego .

notabene przytoczę tu ( Mufę z X1000 ) z racji tego że jest betatesterem to ma sprzęt .

To samo będzie czekało z X5000 - będą go mieli tylko betatesterzy , a sprzęt zakupi za te pieniądze tylko garstka userów ( czy to AmigaOSa czy MorphOSa ).

Już teraz można wywnioskować że sprzęt ten tak szybko nie stanieje .

Mam pytanie.
A czy X1000 w jakiejś nieokreślonej przyszłości POTANIEJE ?
[#28] Re: Morphos na X5000

@Piotr Myszkowski, post #27

Ja myślę, że będzie przesiadka na X5000 a X1000 z racji słabej dostępności procków naturalnie zejdzie.
[#29] Re: Morphos na X5000

@Piotr Myszkowski, post #27

Najważniejsze że skończy się bredzenie że MorphOS to nekrosystem na złomy z demobilu. Skoro bedzie działał na NOWYM sprzędzie, będzie to super wiadomość. Ja dalej bede używał na Apple, bo mnie nie stać na razie na nową X5000. Ale dla idei, będzie na nowy sprzęt, ba...bedzie też wybór, między dynamicznie rozwijajacym się MorphOSem, a systemem w stagnacji z ładną amigową nazwą...
[#30] Re: Morphos na X5000

@michal_zukowski, post #23

@Krashan i Pampers
Łaaa tam, w pudełku to ja mam zasuszone motyle, żuczka, modliszkę i słonia w karafce.
Co niby miałbym zrobić żeby was przekonać, zdjęcie? Tego akurat nie zrobię bo obiecałem
Mufie, że pierwsze zdjęcia mojej X5K wstawię na jego forum. Z resztą nie odczuwam
potrzeby udowadniania czegokolwiek, w swoim czasie wszystko się wyjaśni.

morphos jest mniej wiecej skonczony

Kurde, jak to rozumieć, to już koniec MOSa? Nie będzie nic więcej poza to co jest teraz?
Dobra, dobra żartowałem.

A wracając do tematu podróbek, nie trzeba mieć X5K, żeby zauważyć że to najwyraźniej jest ściema.
Jeśli nie jest, to dlaczego nie ma więcej informacji na ten temat, ani zdjęć, ani filmów?
Przecież to byłaby bardzo mocna wiadomość, nie sądzę żeby coś takiego przeszło bez echa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem