[#91] Re: Morphos na X5000

@michal_zukowski, post #89

Jak widać po _wszelkich_ dyskusjach, ludzi interesuje jedyny i słuszny amisystem AOS4 oraz sprzęt do niego :) Nikogo nie obchodzą pierdzące wiatrakiem cegłobooki applowskie z minionej epoki z pokładami naskórka i nasienia niewiadomego pochodzenia między klawiszami. Sorry chłopaki, tak naprawdę to zdjęcie to Wasza jedyna droga do rozpoznawalności - naśladowanie i przyklejenie się do OS4!
[#92] Re: Morphos na X5000

@pawelini, post #91

z pokładami naskórka i nasienia niewiadomego pochodzenia między klawiszami

Nie każdy używa komputera w taki sposób jak Ty.
[#93] Re: Morphos na X5000

@wali7, post #69

Umiesz czytać? Formę w jakiej to zrobił.
[#94] Re: Morphos na X5000

@pawelini, post #91

Nikogo nie obchodzą pierdzące wiatrakiem cegłobooki applowskie z minionej epoki z pokładami naskórka i nasienia niewiadomego pochodzenia między klawiszami.

Whaaaaaat . Nie chce być wredny, ale ten komentarz to , cóż, żenada :( .
[#95] Re: Morphos na X5000

@pawelini, post #91

Wyczyść sobie kompa od czasu do czasu.
[#96] Re: Morphos na X5000

@pawelini, post #91

Ja rozumiem, że dyskusja jest gorąca, ale może warto zachować resztki kultury i powstrzymać się przed takimi tekstami?

Ostrzeżenie i proponuję potraktować je poważnie.
[#97] Re: Morphos na X5000

@mailman, post #96

Przecieram po raz kolejny oczy czytając ten wątek zaraz tu jakaś bijatyka pisemna się wywiąże. Na razie się dowiedziałem że jest jakiś koleś który próbuje napisać wersje Mosa na X5000 ciekawe jeśli taki port się pojawi czy będzie miało to wpływ na obniżenie ceny nowej płyty.Jako że pojawi się w ciągu miesiąca wersja Mosa na Sam... to pewnie nowa wersja Morphos-a pojawi się też w ciągu miesiąca no i napisze wreszcie dobra wiadomość w tym wątku.
[#98] Re: Morphos na X5000

@Dziadziomiecio, post #97

Screenshot jest z komputera pana Axela Knabe, znanego miedzy innymi z prac nad BlizzardamiPPC/CybernStormamiPPC i potem chyba także Pegasosami etc. Port wykonuje o ile dobrze pamietam commity do repo Frank Mariak znany z Cybegraphicsa, Grexa, etc. Dodatkowo sprzęt oprogramowuje Bigfoot znany ze sportowania quake3 na morphosa w pare godzin :) i ze portów morphosa na PowerMace G5 i sterowników 3D dla Morphosa.

Niewiele jest osób znających się na sprzęcie i jego programowaniu bardziej niż wyżej wymienieni panowie :) dlatego o jakość portu Morphosa na X5000 nie trzeba sie martwic.
[#99] Re: Morphos na X5000

@wali7, post #85

"Znany fakt publicznej zapowiedzi notebooka z OS4, z którego jakoś cichcem się wycofano"

Jakoś cichcem się wycofano? Chyba z księżyca spadłeś. Trevor Dickinson udzielił obszenego wywiadu dla magazynu Micromart z którego mogłeś dowiedzieć się, że to kwestia finansowa zaważyła na decyzji o zawieszeniu projektu ale oczywiście mosowcy wiedzą swoje. To, że nie byłeś zainteresowany systemem AmigaOS4 dobitnie pokazują braki w Twojej wiedzy. Trzeba było na bierząco śledzić wydarzenia a nie pisać teraz głupoty. "Cichcem" normalnie śmiechłem.

"Jak to jest, zapowiedziano sprzęt i go nie ma - 0% prawdy"

Sam jesteś 0% prawdy.
Uważasz, że ten netbook w ogóle nie powstał?
Jesteś tego pewny na 100%?
Dasz sobie motylą łapę za to uciąć?

Poza tym jaki masz dowód, że na tym netbooku nie działał dodatkowo AmigaOS4? Prace zostały zawieszone co nie oznacza jednoznacznie, że ich w ogóle nie było. Pamiętasz pewnie projekt "Moana Loader" na Mac Mini, tutaj mogło być podobnie i projekt nie został doprowadzony do końca co nie zmienia faktu, że nie jeden deweloper mógł go testować u siebie. Jeżeli uważasz, że było inaczej to przedstaw na to dowód. Ja nie wykluczam powstania takiego portu ale oczywiście łatwiej jest osądzać czy krytykować.

"Nikt tutaj nie zapowiadał rychłego supportowania X5000 przez MOSa"

To chyba nie czytałeś wcześniejszych komentarzy znanego polskiego dewelopera reklamującego jedyną słuszną podróbę.

@Rzookol:
"chodzi o to, ze morphos jest mniej wiecej skonczony i moglby byc release"
- No to czekamy dawać release!
"mniej wiecej skonczony"- to mniej czy więcej? Chyba raczej mniej bo po krytyce w kolejnym komentarzu zmienił zdanie pisząc, że na jego wydanie mam czekać do końca roku czy może następnego. Facet strasznie się gubi w tym co pisze pewnie jest zjarany albo okrutnie kłamie.

"A co do Morphosa na X5000 to po prostu... działa"
- Tak działa, że aż wstyd pokazać poza kiepskiej jakości fotką.

"obecnie Morphos ma lepsze wsparcie X5000 niz OS4 :)"
- Tak napisał deweloper systemu MorphOS i musimy mu wierzyć na słowo nawet jeśli kłamie. Szkoda, że żaden z deweloperów tego wspaniałego systemu nie podał konkretnych przykładów na poparcie tej tezy. Jak to mówią kłamstwo ma krótkie nóżki, motyle nóżki. Gdybym miał ufać w to co piszą morphosowcy to bym pewnie skończył jak ten facet udający motyla.

Wygląda na to, że ten 8 cud świata nie jest tak zaawansowany jak opisał go deweloper. Następnym razem proponuję poczekać z publiczną zapowiedzią a nie pisać głupot o wyższości jednego rozwiązania nad drugim.

"wyjaśniłem na czym polega to zaawansowaność" jeżeli uważasz że cokolwiek wyjaśniłeś to jesteś w błędzie. Poczytaj jeszcze raz swoje komentarze, które zacytowałem powyżej.
[#100] Re: Morphos na X5000

@wali7, post #85

duplikat

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2015 22:11:36 przez Leon
[#101] Re: Morphos na X5000

@Leon, post #99

ty chyba nie rozumiesz skąd się ta fotka wziela. Ano wziela się z "Alternative Computer Meeting", takiego party amigowego w Niemczech. Mam nadzieje, że rozumiesz też, że na tym party byli także przedstawiciele userów Os4 i jesliby ta fotka nie byla prawdą to od razu zacząłbym się szum na forach. Na razie jedyną osobą nie wierzącą w istnienie portu morphosa na X5000 jesteś Ty. Będziesz musiał z tym żyć.
[#102] Re: Morphos na X5000

@Leon, post #99

Tyle słów...

Przyznam się, że nie śledzę wnikliwie projektu X5000, ale pierwszy działający amigowy system jaki na nim zobaczyłem to był podlinkowany w pierwszym poście w tym wątku MorphOS. Czy jest gdzieś jakiś screenshot czy film przedstawiający jakikolwiek inny amigowy system (AmigaOS, AROS?), który pokazuje w działaniu coś więcej?
Mam wrażenie, że Rzookol obraził (moim zdaniem niepotrzebnie) wierzenia niektórych i stąd takie reakcje paru osób w wątku. Nie wiem tylko po co do hobby dorabiać takie podejście. Co za różnica jaki system ma te wsparcie dla X5000 lepsze? Dla mnie żadna, a nie wiem dla kogo musi jakąś mieć by alergicznie na to reagować. Hobbystyczny system operacyjny czy sprzęt to nie ołtarz.
[#103] Re: Morphos na X5000

@michal_zukowski, post #101

Zaraz, zaraz ja nie neguję tego, że dwa teamy równolegle portują swoje systemy na X5000.
Prosiłem jedynie o dowody wyższości jednego rozwiązania nad drugim, których nie otrzymałem.
Jeżeli ich nie masz a celowo skłamałeś to jesteś dla mnie kłamcą.
[#104] Re: Morphos na X5000

@grxmrx, post #102

O czym ty piszesz Grxmrx? Jakie wierzenia? To morphosowcy wierzą, że ich system jest najlepszy pod każdym względem a nie odwrotnie. Od paru lat widać to dobitnie pod każdym newsem o AmigaOS4.
[#105] Re: Morphos na X5000

@Leon, post #103

@ panowie

... że też chce Wam się tracić czas na takie spory.

Dobranoc.
[#106] Re: Morphos na X5000

@Leon, post #104

Niech wierzy każdy w co chce. Jeśli tak jest jak piszesz to czy uważasz, że coś w temacie zmienisz kolejnymi postami?
[#107] Re: Morphos na X5000

@Leon, post #103

Tak, jak mówię, poczekajmy na release i porównajmy wtedy. Jeśli morphos bedzie gorszy będziesz mnie mógł nazwać kłamcą.
[#108] Re: Morphos na X5000

@Leon, post #99

O jaką podróbę niby chodzi? Morphos nic nie podrabia, jest systemem operacyjnym opartym o rozszerzone API AmigaOS3.1. I zgodny z nim wstecznie.
Nic nie udaje, nic nie podrabia.
Nie usiłuje wmówić, że jest AmigaOS (bo nie jest)...
....jak przykładowo niektórzy usiłują nazywać AmigiOne Amigami... bo nimi nie są, gdyż zgodnie z werdyktem sądu mogą się nazywać jedynie AmigaOne. Znak towarowy Amiga należy do kogoś zupełnie innego....
[#109] Re: Morphos na X5000

@wali7, post #108

Chyba chodzilo mu o OS4, który podrabia cybergraphics i mui4.
[#110] Re: Morphos na X5000

@Leon, post #104

Leon czy mozesz już sobie delikatnie mówiąc iść za góry i lasy? Tak starsznie ten MorphOS Cie boli i meczy niebotycznie, tylko chyba zapomniałeś, że to jest dział ppa dla MOSa, a po Twoich wypowiedziach wnioskuję, iż nie bardzo Cię ten system interesuje więc może daj juz spokój, co? Przykre jest to właśnie, że takie postawy jak Twoja odpychają ludzi od OS4. Ja jestem tego dobrym przykładem. Zdecydowałem się na na MOSa (kilka lat temu) tylko dlatego, ze niebieska cześć amiświata pomimo emocjonalnego zabarwienia wypowiedzi zachowuje się rzeczowo, a nie oszołomsko... i nie żałuję mojego wyboru. Wylałeś na Michała tonę błota, (na użytkowników MOSa zresztą też, ja się czuję urażony) powiedz mi proszę, a jak wyjdzie, iż miał rację będziesz miał na tyle odwagi by go przeprosić za pajaców i inne wycieczki osobiste?
[#111] Re: Morphos na X5000

@michal_zukowski, post #109

"AmigaOne nie jest Amigą", "OS4 podrabia cybergraphics i mui4."
Co jeszcze ciekawego napiszecie? Czy macie w ogóle pojęcie, że gdyby nie istniał AmigaOS to by was tutaj nie było? Nie byłoby MorphOS Teamu, głupich komentarzy czy podróby z zainstalowanym MUI4. Jay Miner pewnie w grobie się przewraca widząc te wasze komentarze.
[#112] Re: Morphos na X5000

@Leon, post #111

AmigaOS 1.x do 3.1 tak, OS4 nie zawdzięczamy nic.....
Jay Miner miał w d..ie system operacyjny. Jego interesował wyłącznie hardware, więc wybrałeś kijowy przykład...
Wiekszość użytkowników Morphosa interesuje wyłącznie jego aspekt użytkowy, a nie odprawia nad nim jakiś modłów. Więc w gruncie rzeczy dobrze, że ze swoim religijno-fanatyczno-neofickim nastawieniem ostatecznie zasiliłeś obóz OS4, bo zdecydowanie do nas nie pasujesz.
[#113] Re: Morphos na X5000

@michal_zukowski, post #107

Tak, jak mówię, poczekajmy na release i porównajmy wtedy.

Teraz się rakiem wycofujesz? To po co wywołałeś flejma pierwszym postem? Nie mogłeś po prostu napisać że jest portowany Mosa na AmigęOne X5000?
Nadal uważam że zasłużyłeś na prewencyjnego bana.
[#114] Re: Morphos na X5000

@Dziadziomiecio, post #97

wpływ na obniżenie ceny nowej płyty


Nowa Cena jet tylko możliwa w ... Bo to co jest teraz to raczej cena sterowników. Bo komponenty z których jest Ona wykonana Tyle nie Kosztuje/ą chyba.

Czyli sprzedanie "rozszerzeń pod postacią kodu" mogło by mieć pokrycie w rzeczywistości.

Samo mobo w takiej formie sprzedaży, to gdzieś 200 euro. To i tak pewnie i zanadtto. Czyli stertowniki 3D, czy tam jakiś ładniejszy "system okienek" mogły by być sprzedawane osobno.


W taki oto sposób systematycznie można by rozbudowywać. Swoją "Amige", coś w stylu kanapko-wania Cllasica. Tylko tutaj "doklejamy" sobie po trochu kodu. I System rośnie nam w siłę, lub też staje się bardziej kompatybilny. A co za tym idzie sami możemy wybrać z czego chcemy korzystać, lub też za kogą prace chcemy płacić.

Bo też w takiej formie "Promocji" część dochodów za poszczególne "elementy" Systemu. Trafiała by do tych Programistów których prace, cieszą się największą popularnością. Lecz z zmianą Ceny na pewno musiała zmienić by się też Polityka, Firmy.
[#115] Re: Morphos na X5000

@TomK, post #113

Ja? Bo napisalem, że się orientuję że mos ma lepsze wsparcie od OS4? Bo podniosłem rękę na boga?

Kiedys w luznej rozmowie jedna z osob portujących wspomniała mi o tym, ja w luźnym poście wspomnialem o tym na ppa. Nie wiedziałem, że obraza boga spowoduje, że część posiadaczy na OS4 zamieni się w furiatów. Równie dobrze, mogłem zamknąć dyskusje pisząc, że chodziło mi o 3D i dalej mój post byłby poprawny. Jeśli ktoś nie potrafi odróżnić orientowania się od potwierdzonych faktów, to powinien dwa razy pomyśleć nad jakąkolwiek dyskusją. Nie mam X5000, nie będę miał, mam sprzęt morphosowy podobny, dużo tanszy, trochę szybszy. Nie sprawdze jak obecnie dziala X5000 bo nie mam możliwości. Cykl wydawniczy systemu operacyjnego robi swoje. Do mosa 3.8 port na X5000 nie zdąży trafić, 3.9 będzie jak zawsze tylko bugfixami więc X5000 bedzie dopiero obsluzone w 3.10 (albo 4.0). Dlatego raczej bedzie to termin jesienny.

Jestem wiernym czytelnikiem religijnego portalu amigaone.pl. Co pare miesięcy jego wlasciciel reklamuje rozwój OS4 opowiadając, że w sumie to nic nie może powiedzieć ale użytkowników, czekają bardzo same dobre wiadomości (w najblizszym czasie). No i co pare miesięcy (od paru lat!!!) okazuje się, że tych wiadomości dobrych brak, ale za pare miesięcy znów jest zapowiedź i znów brak efektów. Odpowiedz mi, ile razy poprosiłeś mufę o prewencyjnego bana dla niego, żeby przestał przestał pisać banialuki? Chyba nigdy, więc jak widzisz, chronisz swoich, atakujesz obcych.

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2015 00:35:24 przez michal_zukowski
[#116] Re: Morphos na X5000

@wali7, post #112

"Jay Miner miał w d..ie system operacyjny. "

Czy mógłbyś podać źródło gdzie Miner tak twierdzi?
Wiadome jest, że bez systemu i kickstartu jego komputer byłby tylko kupą złomu.
Tak jak każdy inny komputer bez oprogramowania.

Przy okazji chciałem podziękować za bardzo szczery komentarz.
Masz rację zdecydowanie do Was nie pasuję.
[#117] Re: Morphos na X5000

@michal_zukowski, post #115

"Co pare miesięcy jego wlasciciel reklamuje rozwój OS4 opowiadając, że w sumie to nic nie może powiedzieć ale użytkowników, czekają bardzo same dobre wiadomości" "okazuje się, że tych wiadomości dobrych brak"

Czy sugerujesz, że od paru lat nie pojawiają się dobre wiadomości w obozie czerwonych oraz, że system stoi w miejscu?
[#118] Re: Morphos na X5000

@Leon, post #84

Leon: Jak dla mnie to (wybacz, wiem że to cios w samo serce) wersja MorphOSa działająca pod X5000 jest o tyle lepsza od wersji OS4 działającej na tym samym sprzęcie, że mamy na to dowód w postaci zdjęcia z postu numer 1, pod którym widać, że się uruchamia, rozpoznaje procesor, kartę graficzną, obsługuje 3D i tzw. "compositing". Z chęcią uznam wyższość wersji OS4 na X5000 pod tymi względami, tylko jakoś brak screenshotów. Poproś jakiegoś kolegę-betatestera, aby (o ile nie pogwałci to NDA) wykonał zrzut ekranu "taki sam tylko lepszy" na swoim sprzęcie (może być np. pokazujący działające 3D pod Radeonami z serii 4000) i pozamiatane, Rzookol będzie taki malutki wtedy. No ile to może być roboty?
[#119] Re: Morphos na X5000

@grxmrx, post #102

Tutaj można coś zobaczyć, aczkolwiek faktycznie niedużo.
[#120] Re: Morphos na X5000

@madman15, post #119

Czy OS4.1 nie obsługuje cache L3?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem