kategorie: MorphOS 3.x, PowerBook
[#1] PowerBook i mysz USB
Nie mam właściwie żadnego doświadczenia z Posejdonem i konfigurowaniem urządzeń USB więc z góry przepraszam za poziom pytania. :)

Gdy podłączę mysz USB do PowerBooka to jest wykrywana i działa od razu. Jednak gdy zrobię reboot PoewrBooka to mysz już nie działa. Muszę ją wyjąć i ponownie włożyć do USB. Wtedy znów działa. No i tak po każdym reboocie. Może mi ktoś powiedzieć co mam zrobić żeby działała zawsze?
[#2] Re: PowerBook i mysz USB

@MDW, post #1

Kurcze... podłączyłem inną mysz USB i działa bez problemu po każdym reboocie. Tamtą "pechową" sprawdziłem na tzw. "normalnych" komputerach/systemach i też działa. No a pod MorphOSem świruje.
[#3] Re: PowerBook i mysz USB

@MDW, post #1

Czesc

Mialem to samo, nie udalo mi sie rozwiazac problemu.
Powodzenia
[#4] Re: PowerBook i mysz USB

@stefkos, post #3

Czyli można trafić na pechową mysz, która nie działa poprawnie w PowerBooku z MorphOSem. Na szczęście są takie, które działają poprawnie i nie jest trudno na nie trafić. :)
Dzięki za info.
[#5] Re: PowerBook i mysz USB

@MDW, post #4

Myślę, ze restart poseidona pomoglby w "zobaczeniu" myszki.
Restart można byłoby zrobić w WBStartup lub w user-startup.
[#6] Re: PowerBook i mysz USB

@Norbert, post #5

Na pewno, po użycie funkcji "powercycle" w Poseidonie pomaga.
To takie trochę obejście problemu. :) Zrobiłbym tak gdyby wszystkie myszy miały taki problem. No ale jak są myszy, które działają normalnie to jednak wolę taką użyć.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem