kategorie: MorphOS 1.4.x, MorphOS 2.x, MorphOS 3.x, PowerMac
[#31] Re: czy taki Mac się naDaje pod MOS?

@Voyox, post #30

ale ten ma ponad 800 :)
link
[#32] Re: czy taki Mac się naDaje pod MOS?

@dragon_x, post #31

Nie lubię podkręcania, zwłaszcza amatorskiego. Ale nawet jak by miał oryginalne 733, to już byłby wart rozważenia, szczególnie przy tej cenie. Niestety obraz sytuacji psuje nam karta graficzna. Najprawdopodobniej jest to fabryczna nVidia GeForce 2 MX. MorphOS nie obsługuje kart nVidii (w ogóle, nie ma żadnego obrazu), więc czeka Cię wymiana na Radeona, który może kosztować więcej, niż ten komputer.

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2015 23:21:17 przez Krashan
[#33] Re: czy taki Mac się naDaje pod MOS?

@dragon_x, post #28

Tu jest eMac tylko musiał byś zejść z cenny na 100 złoty bo za 200 się nie opłaca. I dowiedzieć się jaka to wersja bo obsługiwane są tylko 1.2 i 1.4 Ghz.

Tutaj się ostatnio sprzedały link. Mam takiego jednego i fajnie na tym MorphOS chodzi.
[#34] Re: czy taki Mac się naDaje pod MOS?

@dragon_x, post #1

Jesli masz miejsce w domu to kupuj PowerMaca G5 2GHz. Naprawde dobra prędkość, sata, ddry, mozliwosc taniego podłączenia wifi. Drugim polecanym komputerem z duzych jest MDD 1.25 albo 1.42. Innych nie kupuj. Wolniejszych niż 1Ghz także nie kupuj. Nie ma sensu sie irytować prędkością. Maki mini, emaki czy powerbooki to raczej dowolnie, oczywiscie biorąc pod uwagę to co juz tutaj w wątku napisano. iBooków nie kupuj chyba że 12". Wersje 14" mają 1024x768 i to jest lekko za mało (wersje 12" maja taka sama rozdzialke ale za to ekran jest netbookowy wiec mozna wybaczyc)
[#35] Re: czy taki Mac się naDaje pod MOS?

@michal_zukowski, post #34

Jak cos mam kilka mdd na zbyciu, za male pieniadze wiec odezwij sie na priv w razie czego.
[#36] Re: czy taki Mac się naDaje pod MOS?

@pamp3rs, post #35

Cześć. Na oficjalnej stronie Morph Zone iest informacja, że morphos obsługuje również Power Mac G5. Pytanie jednak o iMac G5, 2.1 GHZ, ATI Radeon 128 VRAM (A1145). Ktoś coś?

Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2016 12:03:04 przez cytrynek

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2016 12:06:28 przez cytrynek
[#37] Re: czy taki Mac się naDaje pod MOS?

@cytrynek, post #36

iMac to nie PowerMac, wspierane są G5 7.3 i 7.2
[#38] Re: czy taki Mac się naDaje pod MOS?

@cytrynek, post #36

Pytanie jednak o iMac G5, 2.1 GHZ, ATI Radeon 128 VRAM (A1145). Ktoś coś?


MorphOS Team pokazywało system na iMacu G5 jednakże na dzień dzisiejszy publiczna wersja 3.9 nie obsługuje iMaca G5, kto wie może w wersji 3.10?

[#39] Re: Dual G5 z Morphosem - reflektuje ktoś?

@dragon_x, post #1

Ja mam na sprzedaż PowerMac G5 2x G5 2.0 GHz. Z Radeonem9800 (chyba), do tego sporo RAMu. Zainstalowany Morphos, ale niezarejestrowany. System na tym śmiga.
Zainteresowanych proszę na priv. Na pewno się dogadamy, chcę się pozbyć mebla z domu (PowerBook jest co prawda wolniejszy, ale o wiele mniejszy i lżejszy) :)
[#40] Re: Dual G5 z Morphosem - reflektuje ktoś?

@wali7, post #39

Poszedł PRIV
[#41] Re: czy taki Mac się naDaje pod MOS?

@waldiamiga, post #38

W 3.10 nie będzie imaca, niestety, raczej nie będzie także G5 11.2
[#42] Re: Dual G5 z Morphosem - reflektuje ktoś?

@cytrynek, post #40

Hey. Którego PB G4 wybralibyście? A1085 taktowanego 1,5 GHz ale z podwyższoną rozdzielczością matrycy czy może jednak A1106 o wyższym taktowaniu (1,67GHz) i normalną matrycą? W obu przypadkach 128 VRAM. Pozdrawiam
[#43] Re: Dual G5 z Morphosem - reflektuje ktoś?

@cytrynek, post #42

A1139 pomysł
A tak naprawdę to nie wiem, patrzyłbym na stan techniczny, na kase.

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2016 20:32:36 przez waldiamiga
[#44] Re: Dual G5 z Morphosem - reflektuje ktoś?

@waldiamiga, post #43

Ha! też bym chciał :P
[#45] Re: Dual G5 z Morphosem - reflektuje ktoś?

@cytrynek, post #44

Ja mam A1095 i sobie chwalę, 17 calowy PowerBook to strasznie wielkie pudło, 1.5 GHz G4 to jak dla MOSa i tak bardzo szybki CPU, w stosunku do 1,67 GHz różnica niewielka. A cena była atrakcyjna....
[#46] Re: Dual G5 z Morphosem - reflektuje ktoś?

@wali7, post #45

No chyba nie widziałeś Alienware M17x, to jest wieelkie pudło, mój PowerBook nie jest znacząco większy od Della E6400, również waży tylko 30dkg więcej.
[#47] Re: Dual G5 z Morphosem - reflektuje ktoś?

@waldiamiga, post #46

Ja jakoś nie lubię wielkich komputerów: ani laptopów, ani desktopów. Stąd chcę się pozbyć tego G5. To największy i najcięższy komputer domowy jaki widziałem (chyba, bo mój kolega miał wieeeele lat temu PC XT zrobionego z blachy prawie tak pancernej jak ten G5, co do wymiarów to nie pamiętam który był większy - pamięć już nie ta ;) ).
[#48] Re: Dual G5 z Morphosem - reflektuje ktoś?

@wali7, post #47

Stała się rzecz niesłychana :) Licytowałem na ebay PB A1085. Licytowałem do 49 USD. Za każdym razem dostałem info, że zostałem przebity po czym aukcja się zakończyła. No i teraz ten komunikat, że laptop został sprzedany za 26 USD :) Coś? ktoś?
[#49] Re: Dual G5 z Morphosem - reflektuje ktoś?

@wali7, post #47

PowerBook G5 to mały pikuś przy maszynce którą jakiś czas temu miałem okazję przenosić z miejsca na miejsce - IBM z Power5, ważył chyba z 50 kilo i wyglądał jak cztery Towerki ATX złączone razem :)
[#50] Re: Dual G5 z Morphosem - reflektuje ktoś?

@waldiamiga, post #49

No to jak tak offtopikujemy - to wszystko nic w porównaniu z SGI Octane - niby nieduże a cholerstwo ledwo wniosłem na czwarte piętro. O monitorze do tego nie wspomnę - Krashana Uno oświetlało korony drzew jak mi to wiózł do Chełma.
[#51] PB A1106

@Jenot, post #50

Znalazłem na e-bay PB A1106. Bez systemu. Wygląda OK. O co chodzi z tą gwarancją DOA?
[#52] Re: PB A1106

@cytrynek, post #51

Gość gwarantuje (znaczy mówi) że nie jest to DOA. A DOA za internetslang.com to:
DOA means "Dead On Arrival" or "Deteriorate On Approach"

Czyli dobrze. Gdyby gwarantował że to DOA, to raczej nie warto kupować ;)
[#53] Re: PB A1106

@cytrynek, post #51

A1139 jednak rzondzi jak komuś nie przeszkadza ciężar i rozmiar :)
[#54] Re: Dual G5 z Morphosem - reflektuje ktoś?

@cytrynek, post #48

Może nie sprawdziłeś, czy sprzedający wysyła do Polski. I odrzucił Twoją ofertę.
[#55] Re: Dual G5 z Morphosem - reflektuje ktoś?

@Krashan, post #54

Sprawdzałem. Nawet korespondowałem odnośnie opłat. Trudno. Było - minęło.
[#56] Re: Dual G5 z Morphosem - reflektuje ktoś?

@cytrynek, post #55

Zawsze możesz szukać na OLX, jest całkiem sporo PowerBooków G4. Tylko najlepiej w przypadku "nie mam zasilacza, nie wiem czy sprawny, przywiozłem z Niemiec" sobie taki zasilacz wypożyczyć i obadać na miejscu.

Tutaj masz na przykład 1,67 z uszkodzonym dyskiem twardym za 120 zł. Co prawda nie widzę zdjęcia z włączoną matrycą a stan wieka z klawiaturą jest... hmm... wątpliwy, ale cena nieco niższa niż 50$ plus wysyłka. Tutaj wersja 15,2" za 150 zł, z tym że matryca do naprawy ponoć. Z kolei tutaj masz 1,67 sprawnego, ale z klawiaturą do naprawy (i nieoryginalną ładowarką) za 250 zł. Ogólnie rzecz biorąc - szukałbym raczej u nas w kraju. Może się czasem trafić okazja.

Gdybyś jednak uparł się na eBay to lepiej znaleźć sobie znajomego/krewnego w USA, który:
  • Weźmie sprzęt do siebie za "nieco" niższą kwotę niż sprzedający wysyłający AirMailem do Polski
  • Przetestuje go na miejscu i wyśle do Ciebie ciupkę tańszą opcją "statkową" (no i co z tego, że poczekasz 3-4 tygodnie?).


Ostatnia aktualizacja: 01.08.2016 16:53:37 przez recedent
[#57] Re: Dual G5 z Morphosem - reflektuje ktoś?

@recedent, post #56

Do ew. plusów posłużenia się znajomym przy wysyłce z USA mogą być opłaty celne. Przy zakupach z ebay na 99% paczka z USA przejdzie przez cło (co ciekawe z Chin już różnie... ale Chińczycy cuda potrafią wpisywać w dokumenty), a wtedy doliczasz 23% tytułem VAT, przy czym nalicza się od całości wpłaty, czyli także od kosztów przesyłki. Przy wysyłce od osoby prywatnej rzadziej trafia na cło, a do tego przy tańszej wysyłce będzie taniej tak czy inaczej. A najlepiej, gdyby jechał do Polski, bo wtedy bierze lapka jako bagaż podręczny :)
[#58] Re: PB A1106

@pamp3rs, post #53

Zgadzam się, jednakże te lubią trzymać dość wysoką cenę, jakiś czas temu widziałem (dwa miechy) PB A1139 za 800pln, drogo IMO ale stan był rewelacyjny (do tego trochę oryginalnego softu, łącznie z OSX 10.5), nawet nieco lepszy niż mój gdyż nie miał skazy na klawiszu "5".
[#59] Re: Dual G5 z Morphosem - reflektuje ktoś?

@recedent, post #56

Dzięki za źródło. Znalazłem na OLX wersję A1095 z 1,5 GHz + 1,5GB RAM. Karta niestety z 64VRAM. Ładowarka - zamiennik. Chyba się zdecyduję pomimo, że szukałem matrycy z podwyższoną rozdzielczością. Co o tym myślicie?
[#60] Re: Dual G5 z Morphosem - reflektuje ktoś?

@cytrynek, post #59

Całkiem ok, chociaż ten model nie ma touchpada i klawiatury na usb (brak scrolla dwupalcowego). Za to w porównaniu do trochę nowszego chyba nie ma problemu z padającym drugim slotem na RAM. Tutaj ostatnia wersja jest najlepsza bo jest DDR2, więc można łatwo i tanio mieć 2GB RAM (pod MorphOSem dostępne ~1,5GB)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem