[#1] watek_30
Przeczytałem wreszcie do końca wątek (wróciłem do niego po miesięcznej przerwie) i uczestnikom tej dyskusji umknął jeden bardzo ciekawy temat - w jaki sposób system będzie obsługiwał większą ilość pamięci RAM? Czy może mi ktoś przybliżyć temat?
[#2] Re: watek_30

@Zbysiuk, post #1

Dla mnie nawet rozwiązanie aby powyżej 1,5 GB Ram system całą resztę alokował do RAM Disku będzie satysfakcjonujące. Skoro mam w PM G5 aż 6GB, to 4,5 stoi odłogiem...
[#3] Re: watek_30

@Zbysiuk, post #1

A mnie by interesowala inna sprawa. Czy ktos moglby to wyjasnic wszystkim?
Podobno ograniczenie 2GB pamieci w Amidze to jakas zaszlosc historyczna jeszcze z A500.
Podobno exec.library kozysta z ostatniego bitu do wlasnych celow. Podobno MUI tez z tego kozysta na swoj sposob.

Jesli to prawda to jednej rzeczy nie rozumiem. Powstaly nowe systemy takie jak OS4, MOS, powstalo tez nowe MUI. I nie dalo sie jakos tego rozwiazac w nowych systemach od razu?
Czy jest to spowodowane tym zeby zachowac kompatybilnosc wsteczna z OS3.x?

Moglby ktos to w prosty sposob wytlumaczyc?
[#4] Re: watek_30

@Phibrizzo, post #3

Podobno exec.library kozysta z ostatniego bitu do wlasnych celow. Podobno MUI tez z tego kozysta na swoj sposob.


O tym kiedyś opowiadał mi Krashan, ostatni bit jest jakąś flagą, ale szczegółów nie pamiętam - może się tutaj zjawi i wyjaśni dokładnie o co chodzi.
[#5] Re: watek_30

@codi, post #4

Tak, to wszystko prawda i dlatego, tak bardzo mnie to ciekawi - przecież MOS Team nie może sprawić, żeby 32 bitowy PPC G4 miał tych bitów 33 :). A może sprawa dotyczy wyłącznie G5-tek, lub w jakiś cudowny sposób ostatni bit będzie współdzielony?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem