[#1] Logowanie do Allegro
Czy wam też w ostatnich dniach przestało działać logowanie do Allegro?
U mnie objawia się to tym, że Allegro traktuje prawidłowy login i hasło jako nieprawidłowe.
Dla pewności sprawdziłem kilkakrotnie na laptopie z Ubuntu, i tam moje hasło działa, a pod MorphOS jest nieprawidłowe.
Zmieniłem więc hasło na nowe i dalej to samo: pod Lin ok, a spod MorphOS/OWB nieprawidłowe.
Mam tak od jakich 2 dni dopiero.

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2016 01:07:55 przez R-Tea
[#2] Re: Logowanie do Allegro

@R-Tea, post #1

Masz rację.

Co prawda udało mi się zalogować spoofując jako iPad i ignorując błędy SSL, ale to żadne rozwiązanie jest. Wygląda na to, że Odyssey starzeje się bardzo szybko.
[#3] Re: Logowanie do Allegro

@R-Tea, post #1

Nie mam najmniejszych kłopotów z logowaniem.
[#4] Re: Logowanie do Allegro

@misiek2, post #3

A której wersji Odyssey używasz pod swoim MorphOSem?
[#5] Re: Logowanie do Allegro

@R-Tea, post #1

skasuj cookiesy
[#6] Re: Logowanie do Allegro

@michal_zukowski, post #5

@ misiek2
Nie mam najmniejszych kłopotów z logowaniem.

Dołączam się do pytania recedenta: której wersji Odyssey używasz?

@ michal_zukowski
Sprawdzę później i dam znać.
[#7] Re: Logowanie do Allegro

@R-Tea, post #6

Sorry, ale wprowadziłem was w błąd. Też nie chodzi. U znajomego korzystałem kilka dni temu.

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2016 20:34:59 przez misiek2
[#8] Re: Logowanie do Allegro

@R-Tea, post #1

Też nie działa.
[#9] Re: Logowanie do Allegro

@michal_zukowski, post #5

Zadam być może głupie pytanie: na TV są jakieś okrojone wersje przeglądarek np. na Panasonicu Firefox (jeśli dobrze przeczytałem), czy taka wersja byłaby dla nas przydatna i czy jej portowanie byłoby mniej czasochłonne/trudne niż normalna pełna wersja dla desktop?
[wyróżniony] [#10] Re: Logowanie do Allegro

@deez, post #8

To może dodam że Odyssey z AmigaOS4 też nie działa od czwartku ale znalazłem sposób na obejscie problemu. Wchodzimy na Allegro zjeżdżamy w dół strony klikamy Centrum Pomoc po prawej na dole. Nasţepnie klikamy Pomoc wybieramy Zaloguj się i na następnej stronie login hasło i już jesteśmy na Allegro.
Ciekawe co tam Allegro namieszało może warto zgłosić?
Czy kasowanie ciasteczek pomogło?
[#11] Re: Logowanie do Allegro

@TomK, post #10

@ TomK
U mnie nie pomogło. Również spoofing i ignorowanie błędów SSL nie pomogło. Zaraz wypróbuję twój sposób...
...
Faktycznie, z tej strony działa
Dzięki.
Zaraz też napiszę do Allegro czemu przez "Pomoc" działa, a z głównej nie. Wy też tak zróbcie.


Ostatnia aktualizacja: 19.03.2016 22:09:08 przez R-Tea
[#12] Re: Logowanie do Allegro

@R-Tea, post #11

Zmienia i nie bedzie backdooru, lepiej nie zglaszaj ;)
[#13] Re: Logowanie do Allegro

@pawelini, post #12

@ pawelini
Upss... too late
[#14] Re: Logowanie do Allegro

@pawelini, post #12

O?! To ze mnie hakier jest znalazłem tylne wejście. Idę szukać tylnych drzwi do banku
[#15] Re: Logowanie do Allegro

@R-Tea, post #1

U mnie śmiga jak ta lala. OWB 1.24 (12.04.2014). Co prawda jedynie nie używam opcji 'zaloguj' z menu - jak będzie potrzeba zalogowania to serwis zapyta o login i hasło i tak działa ok, obojętne z jakiej opcji się wchodzi - po za tą felerną 'zaloguj' z górnego menu.
[#16] Re: Logowanie do Allegro

@ede, post #15

@ede
Co prawda jedynie nie używam opcji 'zaloguj' z menu - jak będzie potrzeba zalogowania to serwis zapyta o login i hasło i tak działa ok


Nie rozumiem. Gdzie dikładnie klikasz "Zaloguj"
[#17] Re: Logowanie do Allegro

@R-Tea, post #16

chyba chodzi mu o sytuację kiedy np. chcesz coś kupić będąc wylogowanym - wtedy wyświetli się pytanie o login i hasło
[#18] Re: Logowanie do Allegro

@snajper, post #17

Dokładnie, albo wybieram coś z menu 'moje allegro', wtedy wyświetla się pytanie o login i hasło i logowanie przechodzi pomyślnie.
[#19] błąd OWB
Ostatnio pojawił się u mnie błąd podczas logowania do Allegro: "A problem occurred while loading
http://ssl.allegro.pl/login/ultimate_login.php.

Błąd 7: Couldn't connect to server." i nie mogę się zalogować.
Czy to tylko tak u mnie tak jest, jesli nie, to co brakuje w ssl naszej przeglądarki?
[#20] Re: błąd OWB

@Zbysiuk, post #19

Dziękuję Panu Moderatorowi za sprowadzenie błądzącej offcy na właściwą drogę :)
[#21] Re: Logowanie do Allegro

@TomK, post #10

Faktycznie, nie pomagają inne metody, a sposób TomK działa.
[#22] Re: Logowanie do Allegro

@recedent, post #21

To prawda, działa, ale problem jest chyba troche szerszy. Nigdy nie mialem trudnosci z logowaniem do BizBanku (w skrajnych przypadkach należało się podać za np. Safari) a teraz mam: "Błąd 35: SSL connect error".
[#23] Re: Logowanie do Allegro

@Zbysiuk, post #22

A spróbuj zastąpić curl-ca-bundle.crt z OWB przez ten plik (oczywiście wypada zmienić najpierw nazwę oryginalnego, a potem przemianować pobrany plik "cacert.pem" na curl-ca-bundle.crt właśnie).
[#24] Re: Logowanie do Allegro

@recedent, post #23

Niestety, nie działa. Jeszcze sprobuje z certyfikatami od 1.24 (obecnie uzywam 1.23)

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2016 21:06:58 przez Zbysiuk
[#25] Re: Logowanie do Allegro

@R-Tea, post #11

Zaraz też napiszę do Allegro czemu przez "Pomoc" działa, a z głównej nie. Wy też tak zróbcie.


I co napisałeś? Co odpowiedzieli?
Niestety jest jeszcze gorzej moje logowanie działa dalej ale nie da się zapłacić za zakupy. Już przy wpisywaniu danych np do faktury dzieją się cyrki a potem jest już tylko gorzej.
[#26] Re: Logowanie do Allegro

@TomK, post #25

Odpowiedź z Allegro
Witam.

Dziękuję Panu za wiadomość.

W tej sytuacji powinno wystarczyć wyczyszczenie danych przeglądarki.

Proszę równocześnie wyłączyć wszystkie wtyczki w przeglądarce i czasowo wstrzymać działanie ewentualnego programu antywirusowego.

Jeśli błąd nie ustąpi, proszę o wiadomość. Sprawę skieruję wówczas do Działu Technicznego do weryfikacji.

Mam nadzieję, że przekazane informacje wystarczą do pozytywnego rozwiązania Pańskiego problemu.

Pozdrawiam,


Niestety, już nawet przez panel Pomocy logowanie nie działa. Czy może to ktoś potwierdzić?

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2016 21:39:36 przez R-Tea
[#27] Re: Logowanie do Allegro

@R-Tea, post #26

Potwierdzam.
[#28] Re: Logowanie do Allegro

@R-Tea, post #26

A ja muszę wszystko odwołać. szeroki uśmiech Pod Amigaosem wszystko gra i buczy zero problemów chociaż fakt że miałem problem ale już jest wszystko OKI. A tak z ciekawości korzystasz z autouzupełniania przy wpisywnaiu loginu?
[#29] Re: Logowanie do Allegro

@TomK, post #28

Właśnie zalogowałem się do Allegro z MorphOSa, zrobiłem zakup i zapłaciłem przez PAYu transferem z mbanku. Działa gra i buczy.

Jedna uwaga - podczas logowania do Allegro gdy wybierałem login z podpowiedzi zapamiętanych to nie szło się zalogować, musiałem wpisać ręcznie login i hasło - wtedy przeszło.

Fajnie że działa :)
[#30] Re: Logowanie do Allegro

@agrajek, post #29

Działa!
Masz rację, wystarczy ręcznie wpisać login, olewając ewentualne podpowiedzi!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem