kategorie: Mac mini, MorphOS 3.x
[#1] Mac mini jako konsola do gier
Witajcie, od jakiegoś czasu nachodzi mnie ochota na AmiGranie, do dyspozycji mam maca mini i tak się zastanawiam czy jest możliwość tak go skonfigurować żeby bez zbędnych zabaw uruchomić grę, najlepiej prosto np z adfa. I czy jest możliwość użycie dżojstika do giercowania bo gra na klawiaturze to już nie to samo. Oczywiście wiem ze do pełnej satysfakcji i radochy muszę mieć zarejestrowaną wersję MOSa, wszystko w swoim czasie.
[#2] Re: Mac mini jako konsola do gier

@g00pher, post #1

Pomoże Ci Widelcowy artykuł
[#3] Re: Mac mini jako konsola do gier

@g00pher, post #1

Dubel

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2016 09:18:56 przez fazior
[#4] Re: Mac mini jako konsola do gier

@g00pher, post #1

Zasadniczo to jest bardzo proste - ustawiasz filetypy w Ambiencie, żeby dwuklik na pliku .adf odpalał Ci grę pod E-UAE i jedziesz. W przypadku gry wymagającej jakiejś konkretnej konfiguracji E-UAE wypadałoby jeszcze spreparować osobny plik konfiguracyjny, ale to mały pikuś.

Dżojstik oczywiście że podłączysz, z tym że pod USB (z cyfrowych to chyba Competition Pro był w wersji USB). Pad też zadziała.
[#5] Re: Mac mini jako konsola do gier

@g00pher, post #1

I czy jest możliwość użycie dżojstika do giercowania...


Mozesz bez problemu uzywac prawdziwego amigowego joysticka z wtyczka db9 i grac w co chcesz przez E-UAE na Macu Mini, wystarczy ze kupisz taki adapter:



Kupilem taki kilka lat temu na Allegro za bodajze 70 czy 80 zl, nie wiem czy sa jeszcze na sprzedaz. Jest to adapter na 2 playerow i dziala to na WinUAE, jednak na E-UAE na Macu Mini udalo mi sie zmusic do dzialania tylko port numer 1.

Tutaj jest Filmik gdzie mozna zobaczyc mojego Maca Mini zainstalowanego w aucie, wlasnie z tym adapterem i amigowym joystickiem w akcji.
[#6] Re: Mac mini jako konsola do gier

@sordan, post #5

"Kochanie, idę do garażu, wrócę za 3 godziny"
[#7] Re: Mac mini jako konsola do gier

@recedent, post #6

Ewentualnie 2 minuty do retroami kupić Rysia, który za taki adapter też może robić. Potrzebny do tego jeszcze będzie (tfu, tfu, apage satanas) gender changer.
[#8] Re: Mac mini jako konsola do gier

@fazior, post #2

fazior
Dzięki wielkie, wezmę maca do pracy i będę próbował bo w domu niestety nie ma jak.

sordan
Na filmiku jest pokazana klawiatura bezprzewodowa z touchpadem, rozumiem że współpracuje ona z MOSem?
[#9] Re: Mac mini jako konsola do gier

@g00pher, post #8

Na filmiku jest pokazana klawiatura bezprzewodowa z touchpadem, rozumiem że współpracuje ona z MOSem?


Tak. Ja uzywam tej: Mini klawiatura. Ale pewnie inne tez beda dzialac.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem