[#1] Z 2.6 na 3.9 - jak, za ile i dlaczego
Z niekłamaną radością zbliżam się do pewnej stabilizacji życiowej polegającej na końcu przeprowadzek i remontów. W związku z tym myślę o zagospodarowaniu kącika amigowego w nowym miejscu.
Na klasyka mam już wizję, ale co zrobić z Pegazem? Na Pegasosie 1, niezaprilowanym, mam MOS-a 2.6. No i teraz seria pytań, na które nie znalazłem odpowiedzi u źródeł, albo znalazłem niejasne.

1. Czy jest możliwy upgrade czy przejście z 2.x na 3.x wymaga po prostu zakupu nowej licencji? Tak chyba kiedyś miało być, ale może nie jest i moja licencja z wersji 2. będzie działała na wersji 3.

2. Jeśli nie ma upgrade'u, to czy jest zniżka na zakup licencji na nową wersję na ten sam komputer?

3. Czy między tymi wersjami jest update, czy trzeba robić instalację na świeżo? Doczytałem, że z 1.x na 3.x mogą być problemy, ale jak z 2.x?

4. Czy wersja 3.9 poprawiła nieco sytuację sprzętu bez tego april-fixa? Gdzieś czytałem, ze większość niedogodności (czyli zwisy przy transferze dużej ilości danych przez USB albo sieć na przykład) dostała załatana, ale nie wiem, czy to prawda i czy faktycznie sprzętowy bug można tak łatwo zakleić programowo.

5. Czy zmieszczą mi się na jednym biurku A1200 w wieży i Peg1 z monitorami? :)

Pytanie nr 5 - dla chętnych.
[#2] Re: Z 2.6 na 3.9 - jak, za ile i dlaczego

@Leander, post #1

Na klasyka mam już wizję, ale co zrobić z Pegazem?
Zmienić na maka mini.
[#3] Re: Z 2.6 na 3.9 - jak, za ile i dlaczego

@Leander, post #1

MOS3.x nie wymaga nowej licencji, ta z 2.x działa. Nic więc nie musisz dodatkowo rejestrować.
Zawsze możesz spróbować upgrade, w najgorszym wypadku zrobisz instalację od zera. Pamiętaj o zabezpieczeniu sobie pliku klucza.
Jeśli myślałbyś o zakupie licencji, to jak pisał krashan - najsensowniejszym pomysłem jest kupienie dowolnego, kompatybilnego maka. Miniak jest fajną propozycją, zwłaszcza jeśli ma 64 MB VRAM.
[#4] Re: Z 2.6 na 3.9 - jak, za ile i dlaczego

@wali7, post #3

Nie potrafie tego racjonalnie wytlumaczyc dlaczego tak bylo, ale majac Pegasosa 2 bardzo mi sie MOSowanie podobalo. Samo wlaczanie Pegasosa i gapienie sie w pulpit mnie rajcowalo. Pozniej jak mi padl i przesiadlem sie na Maca Mini to juz MOSowanie mi takiej radosci nie sprawialo. Co prawda Pegasos 2 to nie Pegasos 1, ale Leander jak jestes tak samo przywiazany do niego tak jak bylem przywiazany ja to lepiej sie go nie pozbywaj.
[#5] Re: Z 2.6 na 3.9 - jak, za ile i dlaczego

@sordan, post #4

Też tak miałem :)
Ale Peg1, na dodatek bez Aprila, to bardzo kiepski sprzęt (w porównaniu do maców G4), więc o ile nie łączy nas ze sprzętem silna sentymentalna więź, to wymiana zalecana.
[#6] Re: Z 2.6 na 3.9 - jak, za ile i dlaczego

@wali7, post #3

Dziękuję. Skoro klucz z 2.x działa, to na razie zmiana sprzętu nie jest potrzebna. Niestety wiem, że Peg1 bez aprila jest kiepski, przecież go mam, że tak powiem... Zakup nowego sprzętu to w tej chwili koszt komputera i koszt nowej licencji, a stan obecny jest "bezkosztowy". Co prawda jest też mniej komfortowy, jeśli się komputer wiesza, ale... No właśnie - wiesza się, czy też obecnie w nowej wersji systemu wygląda to nieco lepiej? Bo do tego mojego pytania nikt się nie odniósł :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem