[#1] PowerZbook
Witam! Wreszcie udało się mi kupić Powerbooka - 17" v 5,9. Niestety uwalony jest napd DVD. Mało tego - powsadzeniu do usb pena - macos go widzi. Po podpięciu do usb dysku zewnętrznego lub kieszeni dvd - czapa! Nie są widziane. Gdzie może siedzieć czort? DVD i dysk są bez dodatkowego zasilania. Wywaliłem kasę w błoto? jeszcze jedno - szczelina płytę wessała ale nie chce oddać. Przy starcie burczy isłychać coś pracującego i tylko tyle. Próbowałem cudów i nic.

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2016 00:25:48 przez Pero
[#2] Re: PowerZbook

@Pero, post #1

Przechyl laptopa w momencie wyciągania płyty. Grawitacja pomoże.

W OF widać pendrive (fat32) czy zawartość płyty cd/DVD?

Czy osx widzi jakieś urządzenie w USB w "About"

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2016 00:55:29 przez Norbert
[#3] Re: PowerZbook

@Pero, post #1

DVD i dysk są bez dodatkowego zasilania

Tu jest problem.
[#4] Re: PowerZbook

@Pero, post #1

A co do plyty to przy starcie przytrzymaj Alt i jak sie pokaze start menu to Jablko+e.

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2016 00:59:21 przez eastone
[#5] Re: PowerZbook

@eastone, post #4

OF nie widzi czytnika, system też melduje o jego braku. Na dodatek potrzebowałem teraz sprawdzić adres w sieci i zapomina o jej ustawieniach. I zgubił aktualny czas. A taki super sprzęcior!
[#6] Re: PowerZbook

@Pero, post #5

1. Jesteś pewien że ten komputer jest sprawny?
2. Wysunięcie płyty - zdaje się przy włączeniu przytrzymanie lewego przycisku myszy też wysuwa.
[#7] Re: PowerZbook

@Pero, post #5

hej, jeśli chcesz manualnie wyciągnąć płytę to użyj do tego kartki tekturowej, np z okładki zeszytu. Złóż ją na pół i wsadź do napędu tak aby płyta weszła w środek. Następnie skręć delikatnie papierem aby zakleszczyć płytę i wyciągnij. Sprawdzone kilkukrotnie osobiście.

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2016 09:19:01 przez banan666
[#8] Re: PowerZbook

@eastone, post #4

Jak byś coś potrzebował, to zostało mi kilka sprawnych elementow. Baterię podtrzymującą pamięć też mam.
[#9] Re: PowerZbook

@Pero, post #5

Nie OF tylko "Start menu".
[#10] Re: PowerZbook

@eastone, post #9

Zgadza się. Ale zauważyłem ze zasilacz jest 45 wat. Czy to może być problemem?
[#11] Re: PowerZbook

@Pero, post #10

Jeśli PB na nim działa to pewnie wystarczy. Natomiast podłączanie zewnętrznych napędów takich jak dyski, a zwłaszcza DVD bez dodatkowego zasilacza to raczej średnio się sprawdza. Pamiętam jak kiedyś podłączałem dysk na USB do PM G4 i też był problem z niedostatkiem zasilania. Dopiero zastosowanie kabla USB z podwójną wtyczką (jedna sygnałowa druga tylko zasilająca-niestety takie rozwiązanie zajmuje dwa porty) rozwiązało problem.

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2016 11:24:42 przez eastone

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2016 11:27:11 przez eastone
[#12] Re: PowerZbook

@Pero, post #1

No i coś poszło dalej - Mos się zainstalował, ale system zaczyna się wczytywać i biały ekran. W OF zrobiłem wpisy jak mają być. W start menu jest widziana ikonka Mosa i po wskazaniu jej efekt ten sam - biały ekran. Jakieś sugestie?
[#13] Re: PowerZbook

@Pero, post #12

Zobacz czy wejdziesz do bootmenu Morphosa (F1 lub dwa przyciski myszy)
Jak masz biały ekran wcisnij V
[#14] Re: PowerZbook

@Norbert, post #13

Nie wchodzę, i v nie działa. Jakie powinny być opcje OF w zakresie boot-device - ja mam hd:\\:tbxi. Na hd:2,\\ jest partycja BOOT
[#15] Re: PowerZbook

@Pero, post #14

W chwili obecnej posuwa się do przodu - z białego ekranu robi się czarny i dalej stop.
[#16] Re: PowerZbook

@Pero, post #15

Zainstalowałem teraz mosa 3.7 ale bez efektu. Jasny ekran. Ma ktoś może jeszcze pomysł? I pytanie 2: czy może ktoś podpowiedzieć jak dojść do wnętrza tego komputera? Chcę wymontować czytnik i nie bardzo wiem jak to zrobić.
[#17] Re: PowerZbook

@Pero, post #16

To masz obraz na PB czy nie?
Napisales ze zainstalowales system. Jak to zrobiles "po ciemku" ?

Wejdz do bootmenu Morphos w wlacz rozdzialk 640x480
[#18] Re: PowerZbook

@Norbert, post #17

Zainstalowałem z pena - po restarcie mam ten cyrk!
[#19] Re: PowerZbook

@Pero, post #16

Jesli chcesz sie dostac do wnetrza PB, to proponuje tu sprawdzic. Osobiscie rozkrecalem swojego kilka razy wg w/w instukcji. Nie wiem czy jest dokladnie Twoj model, ale 17-tke widzialem.
[#20] Re: PowerZbook

@Pero, post #18

Dysk sprawny? Bo skoro instalka z pendrive się powiodła a nie startuje z dysku.
[#21] Re: PowerZbook

@waldiamiga, post #20

No właśnie! Też się zastanawiam czy tu nie ma problemu. Ale MACOS działał!!!!
Teraz nie, bo go już nie ma..
Zbysiuk: dzięki, już znalazłem mojego....

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2016 18:09:59 przez Pero
[#22] Re: PowerZbook

@Pero, post #21

Dzięki za podpowiedzi. Mosisko wystartowało "na nowym" dysku. Jednak to on był przyczyną. Wymiana superdriwa na zwykłae combo nie pomogła. Musi być problem na płycie głównej. Klawisz do wysuwania płyty generuje komunikat o błędzie. No cóż. Pozostanie pendrive. Teraz tylko rejestracja systemu jak będzie trochę kasy. Szkoda tylko, że przy okazji uszkodziłem klawisz kursora "w prawo". Kiedyś zmienię klawikord.
[#23] Re: PowerZbook

@Pero, post #1

119:59:08 07-Lis-16
68k Exception 2 <Unknown Exception>
Task 0x2009f5c8 <Ť Public Screen Manager ť>
Dn[0] 00000010 10108e94 43300000 00000000 200a7d60 24000240 200a7e00 20001948
An[0] 200a7c40 200b3310 00000000 00000000 200a7d80 2009f5c8 20001948 00000000
PC b6680000 SR 1133
Taki komunikat pojawia sie przy każdym uruchomieniu PB. Nie pomaga reset. Dopiero krótkie, całkowite wyłączenie powoduje uruchomienie. Czasem pojawiają się dziwne artefakty, ale generalnie system staruje. Co może być przyczyną?
[#24] Re: PowerZbook

@Pero, post #23

Uuu, tu chyba trza Kiera.
[#25] Re: PowerZbook

@Pero, post #23

Sprobuj wlaczyc ewentalnie wylaczyc zaawansowane wyswietlanie
[#26] Re: PowerZbook

@Pero, post #23

Sprawdz jeszcze czu po zabootowaniu z iso/cd tez masz takie cos. Jesli nie to sprobuj powylaczac screenbary.
[#27] Re: PowerZbook

@michal_zukowski, post #26

Z ISO nie ma problemów. Wyłączyłem screenbary i sie poprawiło. Artefakty się pojawiają i tak. Wyświetlanie zaawansowane jest cały czas wyłączone.
Szkoda mi jest screenbarów. Trzeba będzie pojedynczo je montować.
A envoya nie znalazłem.
[#28] Re: PowerZbook

@Pero, post #27

Wygląda to na problemy z karta graficzną. Jakie temperaturę ma gfx ? Jest to w screenbarach.


Envoy leży sobie spokojnie na drugiej stronie wyszukiwania "envoy Amiga"
[#29] Re: PowerZbook

@Norbert, post #28

Dzięki - powiadają, że ślepy w karty nie gra, ale...
Proszę o podpowiedź z e-uae - Skopiowałem sobie cały katalog do e-uae z maczka mini i odpala prawidłowo, ale obraz jest wyraźnie drgający. Na mini z monitorem 17" tego efektu nie zauważyłem. Nie jest ważne czy mam załączone opcje buforowania ekranu czy zaawansowane wyświetlanie. Strasznie męczy oczy. Co można zmienić w ustawieniach emulatora?
[#30] Re: PowerZbook

@Pero, post #29

wrzuc gdzies ustawienia emulatora, napisz jaka wersja euae oszczedzi to wrozenia z fusów
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem