kategoria: MorphOS 3.x
[#1] MIME Text Plain Open with...
Jak wiadomo, Ambient dla czystych plików tekstowych ma wbudowaną obsługę otwierania za pomocą Multiview i More.
Chcę dodać do tego CED-a, ale gdy dodaję nową pozycję w edytorze, to te wbudowane znikają z listy. O co kaman?
[#2] Re: MIME Text Plain Open with...

@R-Tea, post #1

Zawsze tak było, jeśli zmieniasz akcje to wtedy używane są tylko twoje. Zostaje tylko wykrywanie pliku, choć też możesz zmienić w swoim filetype. Wykrywanie z akcjami dla plików jest w MOSSYS:Ambient/recognition.db.
[#3] Re: MIME Text Plain Open with...

@Korni, post #2

Czyli, gdybym chciał Multiview lub More, muszę je dodać spowrotem sam?
[#4] Re: MIME Text Plain Open with...

@R-Tea, post #3

Tak (możesz skopiować z recognition).
1
[#5] Re: MIME Text Plain Open with...

@R-Tea, post #1

Odświeżę temat, by zapytać czy widział ktoś, gdzieś jakiś dogłębny kurs, opis konfiguracji MIME Ambienta? To, co widziałem w sieci jest pobierzne, a i w podręczniku Zalepy też prawie nic nie ma.
[#6] Re: MIME Text Plain Open with...

@R-Tea, post #5

A czego tak właściwie potrzebujesz? Jeżeli chcesz coś dodać to tak jak powyżej napisał Korni aczkolwiek ja bym się wstrzymał z modyfikowaniem recognition.db (<-aczkolwiek warto przeczytać) lepiej skierować się System:Prefs/Ambient/filetypes i tam popełnić stosowny pliczek. Modyfikacja recognition.db ma tą wadę, że po każdym update systemu będziesz musiał dodawać 'Twoje' wpisy ponownie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem