Forum » PPA
[#61] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@maliniak, post #60

Każdy może to interpretować po swojemu.
Nie wiesz jak ktoś zinterpretuje wizytę kolegi z forum, gdzie proponuje się 50zł za ową wizytę.
K...a no chyba nie muszę Wam tłumaczyć jak dzieciom.
Wystarczy, że złoży doniesienie że czuje się zagrożony.
Dogadywać się może wyłącznie pokrzywdzony, lub osoba reprezentująca pokrzywdzonego, która ma od niego pełnomocnictwo. Takie pełnomocnictwo powinien mieć na piśmie. Jeżeli podczas zatrzymania nie wykaże pełnomocnictwa będzie podejrzany o próbę dokonania wymuszenia.
OT się robi i to na całego.
Fakt jest, który cały czas wałkuję - jak ktoś będzie chciał oszukać to i tak oszuka omijając wszelkie zabezpieczenia.
Należy ostrożnie podchodzić do sprzedającego, nie zależnie od jego pobytu na forum, czy ilości komentarzy - nie ma znaczenia. Ograniczone zaufanie należy mieć zawsze.
[#62] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@Canga, post #61

Ok nie zrozumieliśmy sie , tobie chodziło oo wizyte za 50zł co napisał elekdj a ja myślałem o wizycie odbytej już przez kolege

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2015 00:29:27 przez maliniak
[#63] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@maliniak, post #62

O tej kasie napisałem z desperacji, żeby odzyskać chociaż symbolicznie połowę :) . Napisałem dalej w tym poście, że i tak na Policje trzeba zgłosić.

Dużo nie straciłem, ale możliwe, że więcej oszukanych się uzbiera, a z tego co widać nadal oszukuje.

Pierwszy raz straciłem w ten sposób kasę, a kupowałem przez OLX i było ok.

Oczywiście całości za przedmiot nie można wpłacać. Można naprawdę strychowe perełki retro kupić.

Zraziłem się teraz raczej kupię coś przez Allegro lub wizyta osobista

Nie kupowałem ze sklepu, gdzie jest jakiś regulamin. Tu nawet nie wiadomo po jakim czasie można zgłosić. On powie, że za pół roku mi wyśle, bo w tej chwili nie może.

Kary na takich nie ma, cały czas ma ogłoszenia w necie, niczego się nie boi. Dostanie pewnie pouczenie, za niską szkodliwość.
Za mało ludzi oszukał musi mu się uzbierać przewinień.
[#64] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@elekdj, post #63

Jeśli chcesz coś zrobić dobrego i wyeliminować oszusta - zgłoś wyłudzenie na policję. Brak zgłoszeń powoduje że taki osobnik czuje się bezkarny. Nie ma co tracić energii na zbędną dyskusję z oszustem ani brać udział w przeciąganej korespondencji, która nigdzie nie prowadzi.

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2015 10:53:10 przez mdx
[#65] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@elekdj, post #63

Nie dostanie pouczenia, bo nawet jak Cie oszuka z premedytacją (a to robi) na 1pln, to grozi mu do kilku lat więzienia. Ale oszuści myślą, że są bezkarni, a później płacz przed sądem, że wcale nie chciałem (bo nie wiedziałem, że wpadnę)...
[#66] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@recedent, post #52

... albo schować się w kartonie po Amidze 4000 i zostawić się pod uliczką z naklejką do rąk własnych.
[#67] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@KM, post #66

Ty wiesz ile taki karton teraz kosztuje?! OK

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2015 17:52:51 przez Davka
[#68] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@Davka, post #67

Wiem, ale to dawałoby pewność, że weźmie go do domu i otworzy.
[#69] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@KM, post #68

UWAGA, proszę o kontakt wszystkie osoby poszkodowane przez weromies'a, które mają aktualnie podstawy by zgłosić sprawę na policję.

Bez względu na indywidualne zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, chciałbym ustalić listę osób poszkodowanych i ustalić szanse do pozwu zbiorowego.

Jeśli Pan W. uczynił sobie ze swojej działalności stały proceder, należy uderzyć tak, by zabolało najbardziej.

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2015 11:17:54 przez mdx
[#70] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@mdx, post #69

Ja za godzine ide na KP, kwota niewielka ale doloze swoje cegielke i zapoczatkuje.
[#71] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@Architect1200, post #70

Ja już złożyłem. Jeśli ktoś potrzebuje szablonu, pisać prywatnie, chętnie udostępnię.
[#72] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@mdx, post #71

Takie zawiadomienie można składać bezpośrednio na prokuraturze. Można to zrobić równie dobrze za pośrednictwem np. poczty. Tak podpowiadam, bo może moglibyście zgłosić się do jednej prokuratury właściwej dla miejsca zamieszkania osoby podejrzanej o popełnienie przestępstwa.
Postępowanie przygotowawcze prowadzi się lub nadzoruje w jednostce organizacyjnej, na której obszarze właściwości popełniono przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, chyba że przepis szczególny stanowi inaczej.


Ostatnia aktualizacja: 18.12.2015 13:30:20 przez misiek2
[#73] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@misiek2, post #72

Jednego już mają. szeroki uśmiech link
[#74] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@mdx, post #69

Cześć

Mogę Ci podać pełne dane, choć kwota niewielka - 45PLN, ale grosz do grosza może zbierze się na przestępstwo Sam będę zgłaszał po nowym roku, chyba, że uda się jakoś zbiorowo, ale tak czy inaczej "dla zasady" poświęcę czas i go zgłoszę.

Pozdrawiam
drz
[#75] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@RaNGuN, post #74

Nieważna kwota, liczy się ilość osób. Dziś rozmawiałem na KP i najlepiej jakbyśmy pomiędzy sobą na PW informowali się gdzie było zgłaszane.
U mnie też kwota niewielka, ale jak piszesz. Grosz do grosza... i Włodek dostanie wyrok

To będzie jako Art. 286. § 1 czyli kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Niejaki dobrze znany Piotr P. z Bielska Białej dostał z tego samego paragrafu.


Ostatnia aktualizacja: 18.12.2015 21:34:09 przez Architect1200
[#76] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@Architect1200, post #75

A ja go przyjmę pod swoje skrzydła potem :D ;)
[#77] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@Architect1200, post #75

Zgłoszenie na Włodka już oficjalnie poszło.
[#78] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@misiek2, post #72

Nie polecam wysyłania zawiadomienia o przestępstwie pocztą - i tak dostaniecie wezwanie na KP, celem złożenia zeznań. Lepiej osobiście.

PS Włodek, wiemy, że tu zaglądasz, pozdrawiamy! ;)

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2015 15:12:53 przez mdx
[#79] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@RaNGuN, post #1

I jeszcze nie ma posta lekarza_med, że wyrok to wydaje sąd, a nie prosty lud?
[#80] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@F7sus4, post #79

Ma bana do końca roku
[#81] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@Architect1200, post #70

Stacja po ponad roku wylądowała u mnie w domu.
No i muszę zeznania wycofać. Policja dość szybko zapukała do dzwi, bo odezwał sie juz po tygodniu od złożenia zeznania.
[#82] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@RaNGuN, post #74

Mogę Ci podać pełne dane, choć kwota niewielka - 45PLN, ale grosz do grosza może zbierze się na przestępstwo


Wiedz, że w wypadku art. 286 kwota nie ma znaczenia, zawsze jest to przestępstwo. Choć prawo jedno a w praktycznym podejściu do sprawy to różnie bywa... może komuś się nie chcieć z pojedynczym przypadkiem "bawić" ale nadal jest to przestępstwo nie wykroczenie i podlega pod prokuraturę

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2016 19:37:43 przez Walti
[#83] Re: Uwaga na oszusta WEROMIES z giełdy PPA

@RaNGuN, post #1

Poniższe ogłoszenia nie zwróciłyby szczególnie mojej uwagi gdyby nie rzadki okaz CDTV-CR w tle... Nie wspomnę już o sprzedawcy, który jest bohaterem niniejszego wątku ;)
Nie wierzę w przypadkową zbieżność imienia i miejscowości.





- Pilot zdalnego sterowania commodore CDTV
- Fabryczna myszka do sterowania commodore CDTV
- Klawiatura zdalnego sterowania do commodore CDTV
- Stacja dyskietek do commodore CDTV

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2016 21:12:31 przez dominiqr
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem