Forum » PPA
[#1] scena.ppa.pl a ppa.pl
Hej,

Czy istniałaby możliwość spersonalizowania ustawień strony ppa.pl tak aby w ppa.pl wyświetlała mi się również zawartość scena.ppa.pl, mam na myśli newsy, artykuły, fora, komentarze, skonsolidowany kanał RSS, wszystko..

Chodzi o to, że jestem jednym z tych, którzy są zainteresowani zarówno tematami amigi jak i sceną i nie chciałbym się przełączać między "główną" a "sceną".

Dzięki i pozdrawiam,
K

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 09:49:27 przez Sokok
[#2] Re: scena.ppa.pl a ppa.pl

@Sokok, post #1

Na głównej stronie PPA (lewa kolumna, na dole, pod logiem Scena.ppa.pl) masz panel, w którym pojawia się zawsze 5 ostatnich newsów ze scena.ppa.pl. Wystarczy go śledzić, aby nie przegapić nowości na SPPA. Posty z forum scenowego pojawiają się również na głównej stronie.
[#3] Re: scena.ppa.pl a ppa.pl

@slay, post #2

No ja wiem, ale mimo wszystko to pewne utrudnienie, idealnie dla mnie by było gdyby można było sobie włączyć wyświetlanie scenowej zawartości w standardowej zawartości PPA.
[#4] Re: scena.ppa.pl a ppa.pl

@Sokok, post #3

To jaki jest wtedy sens istnienia takiej strony oddzielnie?
[#5] Re: scena.ppa.pl a ppa.pl

@adam_mierzwa, post #4

To może nie ma sensu aby była oddzielnie?
[#6] Re: scena.ppa.pl a ppa.pl

@agrajek, post #5

To może nie ma sensu aby była oddzielnie?


Bez urazy, ale jeśli ktoś jest zbyt leniwy, aby kliknąć w baner SCENA.ppa.pl, to z pewnością nie stanowi on "targetu" naszej strony i nie mamy zamiaru się kimś takim specjalnie przejmować. Dla osób zainteresowanych tematem demosceny wejście na SPPA nie jest problemem.

A sam serwis SCENA.ppa.pl będzie raczej w przyszłości dążył do większej autonomii, niż większej integracji z PPA.

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 12:14:17 przez slay
[#7] Re: scena.ppa.pl a ppa.pl

@slay, post #6

no wlasnie, bo teraz jest troche bez sensu - na wpol integracja i na wpol autonomia
[#8] Re: scena.ppa.pl a ppa.pl

@Sokok, post #3

W sumie to nie po to walczyliśmy o "niepodległość", żeby teraz się na nowo łączyć z niewiernymi ;)

Wiesz, tematyka scenowa interesuje niewielką część czytelników PPA. Zobacz ile komentarzy mają newsy o nowych grach albo sprzęcie, a ile te o demach czy scenowcach. To oczywiście nie zarzut, jeno konstatacja, jak powiedziałby Lem ;) Też myślę, że obecna formuła (jesteśmy razem, ale jednak osobno) jest idealna.
[#9] Re: scena.ppa.pl a ppa.pl

@Jazzcat, post #8

Zdecydowanie popieram rozdział "kościoła od państwa" czyli PPA od SPPA! :) Zaloże się, że klikanie na fb, jbzd.pl czy inne demoty przez 2-3 godziny dziennie nie stanowi problemu, więc i tu jeden dodatkowy "myszo-mlask" nadwyrężenia dłoni u nikogo nie spowoduje
[#10] Re: scena.ppa.pl a ppa.pl

@slay, post #6

"Bez urazy" :D No i zaczyna się jazda kto godny sceny a kto niegodny.. Ty patrzysz na to od strony scenowca, ja patrzę od strony wieloletniego użytkownika PPA. Od lat newsy mniej lub bardziej scenowe trafiały na PPA, teraz nagle treść scenowa jest separowana (ale nie cała, jakie są kryteria wyboru - nie wiem) a ja jestem przymuszany do tego, żeby sprawdzać dwa miejsca mimo tego, że są na właściwie tej samej platformie. Wydzielmy jeszcze z PPA kilka innych rzeczy, wtedy okaże się kto jest godny a kto nie.

Nie mam nic do tego, aby scena.ppa.pl funkcjonowała osobno, bo to wygodne dla scenowców, którzy mają w dupie tematy okołoamigowe, jednak mnie i może kilku innym użytkownikom PPA unikają pewne treści, do których się przyzwyczailiśmy. Tj dodałem newa, o nowym odcinku podcastu scenowego. Rok temu pojawiłby się na PPA, teraz mimo, że dodałem go do części scenowej (tak pofatygowałem się, więc może częściowo jestem godny?) nie pojawił się w części PPA a szkoda, bo zwyczajnie mógłby i nikogo by to nie bolało.

Kiedyś jeśli mnie pamięć nie myli była na PPA możliwość filtrowania treści po systemach, idealnie byłoby mieć coś takiego.

Tak więc Slay, pamiętaj, że ludzie korzystający głównie z PPA też chętnie dostawaliby scenowe treści tak jak miało to miejsce do tej pory, bez potrzeby skakania po portalu.

I pamiętajcie, że jeśli coś nie wywołuje dyskusji to wcale nie znaczy, że nikt tego nie potrzebuje.

I jeśli zamierzacie się uniezależnić to nie rozumiem po co to całe zamieszanie ze scena.ppa.pl. Na poczatku myslalem ze to ma byc nakladka na ppa, ktora filtruje tresci dla scenowcow, teraz okazuje sie ze na PPA pewne tresci nie beda sie pokazywac na rzecz sceny. Po co to zawracanie glowy, trzeba bylo od razu na wordpresie/phpbb postawic..
[#11] Re: scena.ppa.pl a ppa.pl

@sachy, post #9

drogie moje misiaki, ustawcie sobie scena.ppa.pl w stronach startowych i nie będziecie nigdzie musieli klikać :)
[#12] Re: scena.ppa.pl a ppa.pl

@Sokok, post #10

Nikt nie powiedział, że jesteś niegodny. Tym samym kontem logujesz się tu i tam - gdzie miała by owa "niegodność" się objawić? Chodzi o rozgraniczenie, które z resztą, jest tylko odzwierciedleniem rzeczywistości. Przecież nie każdego interesuje to samo. Mnie się bardzo podoba fakt, że ta sama platforma (webowa, ale i sprzętowa ;) ), ten sam cel (informacje, dyskusje), podobna forma, ale też jednocześnie lekko zaakcentowana różnica. Doskonale rozumiem pierwotne założenie, zdecydowanej większości to odpowiada i mam nadzieję, że dla jednego malkontenta nikt nie będzie cofał się do poprzedniego rozwiązania.
[#13] Re: scena.ppa.pl a ppa.pl

@baderman, post #12

Pierwotnym założeniem było filtrowanie treści dla scenowców (nakładka na PPA), a nie kastrowanie treści z PPA jakie znaliśmy.

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 13:52:27 przez Sokok
[wyróżniony] [#14] Re: scena.ppa.pl a ppa.pl

@Sokok, post #10

@Sokok: nie ma co podjeżdżać z tekstami typu "niegodnym", bo to może powodować niezdrowe emocje :)

Rozważ coś takiego: PPA jako portal amigowy chce publikować newsy związane z Amigą (logiczne). Sam promując RetroKomp spotykam się czasem z odmową publikacji jakiegoś newsa związanego z RK, ale niezwiązanego z Amigą - i ja to rozumiem. Z drugiej strony - są sprawy związane ze sceną a już nie tak mocno związane z Amigą, które ja bardzo chętnie przeczytam i skomentuję. Niedawno Jazzcat przeprowadził wywiad z Björnem Lynne, czyli kiedyś bardzo znanym muzykiem Dr.Awesome/Crusaders. Dziś Björn nie jest w ogóle Amigowcem, więc PPA mogło by nie chcieć tego opublikować na swojej głównej stronie, natomiast na SPPA jak najbardziej tak.

Wspólna platforma rozwiązuje wiele problemów technicznych, więc taka koegzystencja ułatwia prowadzącym SPPA wiele spraw i zamiast na technicznym utrzymywaniu serwera/portalu - mogą koncentrować się na najważniejszym, czyli zawartości merytorycznej SPPA. Jak dla mnie - rozwiązanie idealne.

Pozdro.

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 14:06:36 przez sachy
[wyróżniony] [#15] Re: scena.ppa.pl a ppa.pl

@sachy, post #14

Ależ mi też to nie przeszkadza, rozumiem to i jest fajnie, ale dla mnie jednak idealnie byłoby gdybym miał możliwość personalizacji newsów/RSS na głównej PPA, tak abym widział tematy scenowe jak dawniej, tyle. Ot request o funkcjonalność, a tu nagle, że jestem leniem bo nie chodzę na scena.ppa.pl, nie szukam w sidebarze, nie mam w stronach startowych i jestem malkontentem.. No ludzie...
[#16] Re: scena.ppa.pl a ppa.pl

@sachy, post #14

Wez pod uwage ze to Sokok. On ma wszedzie "za dalekoooo". Nawet dla przesuniecia mysza na odnosnik

Ale powaznie. Tez uwazam ze tak jak jest teraz jest bardzo dobrze. Kto sie interesuje scena bedzie wiedzial gdzie zakliknac.
[#17] Re: scena.ppa.pl a ppa.pl

@Phibrizzo, post #16

To co - bardzo celnie - napisał powyżej Sachy powinno wystarczyć, ale dodam jeszcze kilka słow od siebie, bo mam wrażenie, że doszukujesz się w moich słowach jakieś złośliwości, której w nich nie ma.

1. godny / niegodny

Nie użyłem takich określeń. Scena.ppa.pl - tak jak i cała demoscena - jest otwarta i zaprasza wszystkich zainteresowanych. I właśnie owych zainteresowanych / niezainteresowanych mam na myśli. Osoba, której "nie chce się kliknąć w baner", nie jest więc prawdopodobnie zainteresowana tematyką SPPA (i ma do tego prawo). Godności w to nie mieszajmy.

2. "Po co to zawracanie glowy, trzeba bylo od razu na wordpresie/phpbb postawic.."

Nasze założenia dotyczące SPPA przedstawiliśmy kiedyś dokładnie we wstępniaku, zapraszam do lektury.

Poprzez większą autonomię, nie mam na myśli odłączania się od PPA, ale dodawanie kolejnych funkcjonalności, treści i ficzerów, które - z racji swojej specyfiki - będą dostępne tylko i wyłącznie na SPPA, a nie na PPA (jak na przykład box "Najnowsze dema na pouet.net").

3. "Pierwotnym założeniem było filtrowanie treści dla scenowców (nakładka na PPA), a nie kastrowanie treści z PPA jakie znaliśmy."

Tak, projekt SPPA powstał jako swoista "nakładka treści", jednak to był tylko punkt wyjścia, aby projekt w ogóle mógł zaistnieć. Będzie się rozwijał - w pewien sposób niezależnie - od PPA.

Źle rozumiesz owo "kastrowanie". Niektóre nasze scenowe newsy nie mają wiele wspólnego z Amigą, ale nadal są warte wzmianki i dlatego pojawiają się jako wewnętrzne newsy na SPPA, a nie na PPA. Zatem to nie żadna kastracja - wcześniej takich newsów na PPA nie przeczytał byś wcale, teraz masz je na SPPA.

Tweirdzenie "abym widział tematy scenowe jak dawniej" nie ma więc racji bytu, bo pewnych tematów scenowych, które obecnie są na SPPA, dawniej nie zobaczył byś wcale
[#18] Re: scena.ppa.pl a ppa.pl

@slay, post #17

PPS jak już :D
Osobny, Polski Portal Scenowy i problem z głowy ;)
[wyróżniony] [#19] Re: scena.ppa.pl a ppa.pl

@slay, post #17

Tak się właśnie zastanawiam dla czego, niektórych newsów scenowych na PPA nie widziałem. Szybciutko otworzyłem sppa i jest wszystko.
Cóż trochę czuję się jak Kokos, bo niektóre tematy jak najbardziej są amigowe lub mają korzenie amigowe a na "klasycznym" PPA ich nie zobaczyłem.
Z drugiej strony rozumiem gospodarzy SPPA, którzy chcą może troszeczkę zmusić leniwych (jak ja) do szerszego spojrzenia na scenę, nie tylko przez pryzmat AMIGOWANIA.

Moim zdaniem warto przetestować jeszcze obecny model.
Pierwsze głosy w sprawie już macie Kokos, baderman
Osobiście sugerował bym ciut więcej newsów około amigowych o scenie na PPA, jak wspomniany wywiad z Dr.Awesome/Crusaders (chociaż było coś o tym, ale przy okazji wątku na forum, o ile dobrze kojarzę).
Może te newsy na PPA powinny być bardziej lakoniczne i odsyłać do pełnej informacji właśnie na SPPA?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 16:16:21 przez BULI
[#20] Re: scena.ppa.pl a ppa.pl

@BULI, post #19

Żebyś miał jasność - moja opinia jest jasna, podoba mi się rozdział na ppa i scene.ppa. Zdecydowanie zgadzam się z Sachym, Jazzcatem i Slayerem. Nie uważam tak jak Kokos.
[#21] Re: scena.ppa.pl a ppa.pl

@baderman, post #20

Ten wątek nie powstał po to, żeby przedstawiać swoje opinie, tylko, żeby poprosić o pewną funkcjonalność...
[wyróżniony] [#22] Re: scena.ppa.pl a ppa.pl

@Sokok, post #1

Czy istniałaby możliwość spersonalizowania ustawień strony ppa.pl tak aby w ppa.pl wyświetlała mi się również zawartość scena.ppa.pl, mam na myśli newsy, artykuły, fora, komentarze, skonsolidowany kanał RSS, wszystko..


Możliwość jest, ale nie ma tego w planach (i to chyba zamyka dyskusje?).

Oczywiście jest możliwe stworzenie takiego powiedzmy "hub.ppa.pl" co byłby agregatorem treści z każdej podstrony (bo nie wykluczam, że pojawią się kolejne o ile będą chętni do prowadzenia). Tak forum czy artykułów. W przyszłości mogłyby być (podaje teoretycznie) podstrony morphos., c64., spectrum., atari. czy retrogaming. a na www.ppa.pl byłyby tylko (tak jak teraz) wiadomości głównie w temacie Amigi. Wszystko na tym samym silniku. Jeśli jakaś wiadomość nadawałaby się na więcej niż jeden serwis to tam by się wyświetlała. Baza użytkowników byłaby ta sama. Nie chcę jednak o tym dyskutować w tym wątku.
Moim zdaniem lepiej skupić się na tym co mamy teraz.

Kiedyś jeśli mnie pamięć nie myli była na PPA możliwość filtrowania treści po systemach, idealnie byłoby mieć coś takiego.


Nie było takiej funkcjonalności.
[#23] Re: scena.ppa.pl a ppa.pl

@grxmrx, post #22

Thx, właśnie ppa było dla mnie takim hubem, nawet nie wiem kiedy to się zmieniło.. Gdyby zacząć wszystko separowac to na głównej nic by się nie działo..

Bezsens moim zdaniem, nie podoba mi się w jaką stronę to idzie. Nie wiem komu to przeszkadzało..
[#24] Re: scena.ppa.pl a ppa.pl

@Sokok, post #23

Są takie informacje, które do głównej strony portalu amigowego nie pasują, wszystkie inne będą wyświetlane równolegle.
[#25] Re: scena.ppa.pl a ppa.pl

@baderman, post #20

Żebyś miał jasność - moja opinia jest jasna, podoba mi się rozdział na ppa i scene.ppa. Zdecydowanie zgadzam się z Sachym, Jazzcatem i Slayerem. Nie uważam tak jak Kokos.


Dobrze zrozumiałem Twój post, dlatego podałem przykład Ciebie jako przeciwwaga dla opinii Kokosa (może rzeczywiście z mojej wypowiedzi to nie wynikało) ok, racja
[#26] Re: scena.ppa.pl a ppa.pl

@Sokok, post #10

Kiedyś jeśli mnie pamięć nie myli była na PPA możliwość filtrowania treści po systemach, idealnie byłoby mieć coś takiego.

No jest dalej ta funkcjonalność. Wejdź w lewym panelu w zakładkę forum - pod listą wątków wybierz "więcej ostatnich" i kliknij "wątków". Wywali płachtę z kilku tygodni., Na samej górze po prawej kliknij w "Ukryj wątki z działów" i tam zaznaczasz co chcesz a co nie chcesz widzieć. Co prawda jest pewien ficzer że 2 muszą być minimum zaznaczone (a jak tego nie zrobię samo mi wybiera - dziś znów musiałem odznaczyć Hyde Park i załączyć jakąś kupę żeby było te 2), ale poza tym to się sprawdza dobrze.
[#27] Re: scena.ppa.pl a ppa.pl

@adam_mierzwa, post #26

Poprawione.
[#28] Re: scena.ppa.pl a ppa.pl

@grxmrx, post #27

U mnie jest dalej tak jak było (zaznacza Linux i Hyde Park - zmieniłem sobie na NoWinEd i FAT MAGNUS żeby było te 2 i mi to trzyma póki co). Jako że oficjalnie nie zgłaszałem tego - nie będę drążył, da się z tym żyć.


Ostatnia aktualizacja: 09.09.2016 00:25:59 przez adam_mierzwa
[#29] Re: scena.ppa.pl a ppa.pl

@adam_mierzwa, post #28

Sprawdź jeszcze raz. Wcale nie musisz z tym żyć ;)
[#30] Re: scena.ppa.pl a ppa.pl

@grxmrx, post #29

Wygląda na to że już nie OK
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem