Forum » PPA
Wątek zamknięty
[#1] Bany na wieczność
Ok, panowie, skoro każdy moderator gadacza nie pozwala na otwieranie tematów banów for life i każdych niezwiązanych z Amigą, to otwieram temat tu - oczywiście zanim kliknąłem przycisk NOWY TEMAT sprawdziłem pod jaki mógłbym się podpiąć bo tak jest fajnie itd i oczywiście takowy znalazłem ale hmm oczywiście jakby inaczej - już został dawno zamknięty. Mowa o tym: http://www.ppa.pl/forum/pregierz/32086/bany-administracja-i-dyktatura-ubierana-w-szaty-sprawnego-administrowania#m461633
Tak, ten z pewnością też zostanie wkrótce zamknięty.

A zatem do rzeczy - na kanale ircowym #ppa który jest kanałem oficjalnym strony jak i jest moderowany przez dwóch opów w tym jednego (grxmrx) niezbyt wyrażającego chęć sprawowania tejże funkcji, otrzymałem mute mode (dla niewtajemniczanych w arkana IRC-a - brak możliwości wysyłania wiadomości na kanale). Blokadę dostałem właściwie za standard czyli prowokację i rozpocznanie flame waru - chociaż cała dyskusja flame waru nie przypominała, poruszała za to drażliwy temat i doprowadziła do przepychanek które zakończyły się same z racji wyczerpania tematu. Po tej chwili ciszy ja otrzymałem bana na wiadomości, nikt z pozostałych jej nie otrzymał.
Każde wytknięcie błędu moda czy zakwestionowania jego pochopnej decyzji są zagrożone banem to wiem. Nadal jednak kwestionuję preferencje administracji odnośnie sankcji długofalowych włącznie z wykluczeniem z forum / IRCa na stałe. Grx przedwczoraj oficjalnie przyznał że moderować nie chce bo funkcja go przytłacza, to samo zresztą tyczy się kanału IRCa, ale blokadę założył właśnie on a nie kto inny, pozostali moderatorzy jej nie usuną w myśl zasady kto założył ten zdejmie.

Druga sprawa - bany progresywne. Jeżeli dostaniesz bana na tydzień następny będzie na dwa a potem miesiąc. Bana na dwa tygodnie jest dostać łatwo (np. jak w moim wypadku - za wysłanie linka :) ) No i co - następny ma być na miesiąc?

Moje posty na gadaczu w których skrytykowałem kary "for life" zostały usunięte bez komentarza, zresztą nie tylko moje posty zniknęły bez echa, czyżby wyższy poziom cenzury na gadaczu? Moje posty były uprzejme a ja podzieliłem się cenną radą. OK

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2016 10:49:53 przez Creonix
[#2] Re: Bany na wieczność

@Creonix, post #1

Moje posty na gadaczu w których skrytykowałem kary "for life" zostały usunięte bez komentarza, zresztą nie tylko moje posty zniknęły bez echa, czyżby wyższy poziom cenzury na gadaczu?


Zostały skasowane, ponieważ były oftopem. Bez obaw - z racji że użytkownikom takie rozwiązanie było nie w smak wprowadziliśmy inne: Zero kasowania wpisów, za to od razu ban.

bany progresywne. Jeżeli dostaniesz bana na tydzień następny będzie na dwa a potem miesiąc. Bana na dwa tygodnie jest dostać łatwo (...) No i co - następny ma być na miesiąc?


Jeśli nie złamiesz regulaminu to nie dostaniesz bana, zatem nie musisz przejmować się jego długością. Jeśli notorycznie łamiesz regulamin i olewasz to, że zostaniesz zbanowany to w końcu dostaniesz karę na tak długo, że Ci się odechce. Nie zgadzam się też ze stwierdzeniem, że "bana dostać łatwo" - przytłaczająca większość użytkowników portalu nigdy nie została zbanowana.
[#3] Re: Bany na wieczność

@recedent, post #2

No ja nigdy jeszcze nie zarobiłem, a na forum jestem od dawna
[#4] Re: Bany na wieczność

@recedent, post #2

Zostały skasowane, ponieważ były oftopem. Bez obaw - z racji że użytkownikom takie rozwiązanie było nie w smak wprowadziliśmy inne: Zero kasowania wpisów, za to od razu ban.


A czemu nie odniesienie się do pytania, jeżeli jest sensownie jasno i zrozumiale sformułowane? Nie obraża administracji tylko ją kwestionuje - użytkownicy mają prawo domagać się informacji jak i powrotu na forum / IRC po banie - i powinni także mieć prawo do tego powrotu. Ja nadal na kanale pisać nie mogę chociaż osoba która mnie zablokowała wyraźnie dała nam do zrozumienia, że nie chce pełnić roli moderatora nigdzie zarówno tu i na IRC bo nie ma ochoty czytać wypowiedzi niektórych osób, które wg niej generują flame war (bez znaczenia jest powód bo skoro nie chce być modem to jego "świente" prawo). W takim wypadku blokowanie na wieczność uznaję za nadużywanie nadanych uprawnień. Dobrze ze grx zachował konsekwencję przynajmniej na forum i usunął się z listy modów. na IRC, pomimo że odbyliśmy długą prywatną rozmowę, nadal nie ma zmian.
[#5] Re: Bany na wieczność

@Creonix, post #4

Nie zajmuję się kanałem IRC (na #ppa byłem w sumie może ze 3 razy), więc nie znam sprawy. Napisz w tej sprawie do redakcji - rozpatrzymy argumenty i podejmiemy decyzję.
Nie tak powinno się to robić w ogóle? Mail do redakcji zamiast wątku na forum?
[#6] Re: Bany na wieczność

@recedent, post #5

Mogę pisać maila na redakcję ale jeżeli pozostanie bez odpowiedzi uznam to za bezcelowe. Grx również nie odpowiadał mi na prywatne wiadomości wysyłane na IRC to jeżeli to on odbierze maila wierzę że nie będzie się starał podjąć kolejnej dyskusji by zmieniać swoją decyzję.

Dopiero jak temat pojawił się na gadaczu, pogadał ze mną prywatnie i nawet wytłumaczył swoją decyzję co mnie cieszy - nadal jednak nie mogę pisać - jeżeli nie czuje się modem to niech zastosuje sobie ignora na moje wpisy na kanał a blokadę zdejmie. Znowu to tylko dobra rada, której z pewnością nie lubi dostawać.
[#7] Re: Bany na wieczność

@Creonix, post #1

Parafrazując jednego posła RP - "Demontaż Rzeźni już się skończył. Teraz zaczną ginąć ludzie."
[#8] Re: Bany na wieczność

@Creonix, post #1

za wysłanie linka


Kakusiowy link z multikonta. Adasiu z Execa.OK
[#9] Re: Bany na wieczność

@Creonix, post #1

Ja nie rozumiem tego typu tematów. Jeżeli jesteś u kogoś w gościnie, a tak należy traktować bywanie na jakimkolwiek forum, to dostosuj się do tego co tu panuje lub grzecznie odejdź. Jak będziesz miał kumpli w domu to pozwolisz im wejść sobie na głowę, nie przestrzegać Twoich zasad, które zaakceptowali przychodząc. Gdybym to tłumaczył dziecku to bym zrozumiał, ale staremu koniowi, to mnie powoli cenzura . Czyżbyś zaliczał się do roszczeniowego pokolenia milenialsów. Chłopie, Ty i Tobie podobnie widzący na tym forum spiski, dyskryminację itd. dajcie cenzura żyć. Nie zachowuj się jak uchodźca, któremu wszystko się należy od innych, a on sam ma gdzieś porządki jakie panują w miejscu gdzie go przyjęto z otwartymi rękoma. cenzura
[#10] Re: Bany na wieczność

@Andrzej Drozd, post #8

Kakusiowy link z multikonta. Adasiu z Execa.OK


nie masz racji!

Czyżbyś zaliczał się do roszczeniowego pokolenia milenialsów


Nie lączy mnie z nimi nic i nie interesują mnie przywileje roszczeniowych pokoleń bezstresowo wychowanych dzieci, wręcz przeciwnie - jak mnie coś trapi czy sankcja wydaje się nieadekwatnie wysoka do czynu to otwarcie staram się to klaryfikować z adminem/modem.
A mój zarzut odnosi się tylko i wylącznie do 2 kwestii: 1- zasadności ekstremalnie długich banów co po cześci już było wyjaśnione i ok. 2- do tego że grx nadużył swojich uprawnień by nadać mi mute i nie deklarować się na ile, a potem unikać rozmowy albo tłumaczyć że brak argumentów bo tak mu wygodniej. Jak sam przyznał jestem jednym z tych których on czytać na forum nie lubi więc i na IRCu to chyba raczej też nie bardzo ;)

Ogólnie do forum oprócz pk.1 nie mam zarzutów, z tym do innych, którzy mają jakieś roszczenia ;)
Na ircu to była moja pierwsza blokada na PPA a dostałem ją na okres niezadeklarowany i to pewnie za poruszenie tematu a nie za flame war bo w dyskusji brały udział inni ale banów nie otrzymali a powinni w myśl zasady.

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2016 17:42:15 przez Creonix
[#11] Re: Bany na wieczność

@Creonix, post #10

Na IRCa nie zaglądam, więc się nie wypowiem. Wyjaśnijcie to sobie prywatnie, mailowo, a nie na forum, bo to jest wkurzające jak nie wiem co. Napisz maila na adres redakcji, odpiszą.
PS. My użytkownicy nie rozwiązujemy sporów administracja vs konkretny użytkownik.

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2016 17:48:58 przez KM
[#12] Re: Bany na wieczność

@recedent, post #2

Ja to bym go odrazu zbanował na wieczność za sam awatar OK
[#13] Re: Bany na wieczność

@recedent, post #2

Jeśli nie złamiesz regulaminu to nie dostaniesz bana, zatem nie musisz przejmować się jego długością. Jeśli notorycznie łamiesz regulamin i olewasz to, że zostaniesz zbanowany to w końcu dostaniesz karę na tak długo, że Ci się odechce. Nie zgadzam się też ze stwierdzeniem, że "bana dostać łatwo" - przytłaczająca większość użytkowników portalu nigdy nie została zbanowana.


A ja dodam do tego jeszcze jedno zdanie - jeżeli użytkownik założył konto na portalu i je wykorzystuje to znaczy, że akceptuje postanowienia regulaminu. Jeżeli regulamin mu nie odpowiada nie powinien zakładać konta lub powinien konto usunąć, gdyż w przeciwnym razie jest hipokrytą.

Wątek zostaje zamknięty. Forum nie służy do załatwiania spraw prywatnych.
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem