Forum » PPA
Wątek zamknięty
[wyróżniony] [#31] Re: Apel do adminów

@_arti, post #30

Witaj Arti.
Jestem na nie jednym forum i na żadnym nie ma dyskusji z moderacją. Jeżeli założyciele, moderacja uważa że zrobił się bajzel, zamierza wprowadzić pewne restrykcje to nie ma dyskusji, zawsze dana osoba, która się nie zgadza ma możliwość: wejść na swoje konto i wcisnąć usuń.
Uważam, że tutaj nie chodzi o dyktaturę a o utrzymanie porządku.
[#32] Re: Apel do adminów

@_arti, post #30

Wolę spokój wynikający z zamknięcia niewygodnym ust uzyskany przez podyktowany faszyzm niż to, co się teraz dzieje
[wyróżniony] [#33] Re: Apel do adminów

@_arti, post #30

Najwyższy czas na wiosenne porządki OK

A admin nie powinien być mientki ;)
.
[wyróżniony] [#34] Re: Apel do adminów

@rePeter, post #33

Osobiscie proponuje jeszcze ostrzezenia czy jakis rodzaj "zoltej kartki" za nieumiejetne linkowanie. Od jakiegoś czasu zauważyłem ze pomimo upominania i przypominania użytkownikom jak to się powinno robić ciągle w wątkach (zresztą głównie tych handlowych) pojawiają się posty, w których zamiast jakiejś konkretnej treści znajduje się kilka linijek adresu. Przecież to nie jest jakieś mega skomplikowane kliknąć w ikonkę linkowania i wkleić adres w okienko.
[#35] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Apel do adminów
[#36] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Apel do adminów
[#37] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Apel do adminów
[#38] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Apel do adminów
[#39] Re: Apel do adminów

@sordan, post #17

Ja mam tam osobiscie wszystkich fanow watku `ciekawostki aukcyjne` w 4 literach


Wypraszam sobie
[#40] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Apel do adminów
[#41] Re: Apel do adminów

@Umpal, post #1

OK
[#42] Re: Apel do adminów

@Umpal, post #1

A ja się zastanawiam, czy od czasu wywalenia rzeźni fekalia nie zaczęły rozlewać się po reszcie forum, ktoś ma podobne odczucia?

I nie, że skala jest jakaś gigantyczna, ale rzeczywiście jakoś ostatnio więcej docinek w pozostałych tematach.
[#43] Re: Apel do adminów

@teh_KaiN, post #42

Właśnie miałem to napisać... Rzeźnia jest OK. Ale tak jak autor wątku, uważam, że bany winny się sypać na lewo i prawo... za nawet delikatne zboczenie z tematu. "Oznaczone jako OT" nie jest w 100% trafionym pomysłem bo robi się zakładkowy bajzel.
[#44] Re: Apel do adminów

@teh_KaiN, post #42

Nie zauważyłem, ale też i nie śledzę wszystkich wątków. Nie wiązałbym tego, czasem wystarczy trochę więcej newsów OS4 i MorphOS i leci ;)
Z mojej obserwacji wnioskuje że jest coraz lepiej w porównaniu np. z tym co tu się wyrabiało dwa lata temu.
Nie wiem czy zauważyłeś ale wiele wątków z dawnych czasów zostało schowanych - mają do nich tylko admini dostęp.
Docinki zawsze były, może tak jak wielokrotnie pisałem - karać na krócej ale częściej.
[#45] Re: Apel do adminów

@adam_mierzwa, post #44

Rany, ale z was sztywniaki... przypomina mi się "czarny protest" albo inne zgromadzenia kodziarzy... Wyjdzie taki jeden z drugim przed kamery, zrobią popłoch, a później próbuje się to sprzedać w TV, że wszyscy Polacy tak myślą...

Dobrze, że nie pracujecie w policji, w rządzie, albo nie jesteście nauczycielami, szefami w pracy, itd... a może jesteście?? W takim razie biedni wasi podwładni... :(

Może niedługo będą leciały bany za nie używanie poprawnej ortografii???

Tak się zaczyna, a na starość tak przy 70 robią się z tego tzw społeczniaki wiszące w oknach ze słuchawką w ręku z wykręconym 3-cyfrowym numerem... ehhh
[#46] Re: Apel do adminów

@selur, post #23

Rozumiem, że byłeś przy rozmowie Mojej, Artiego, Grx-a, Slayera i JazzCata na Decrunchu, i wiesz lepiej jakie były kulisy powstania scena.ppa.pl?
[#47] Re: Apel do adminów

@alt_, post #46

Nie, nie bylem ale rozumiem, ze teraz oswiecisz mnie i ciemny lud jakas Gwiazda Dawida?
[#48] Re: Apel do adminów

@zmiennik, post #45

Nie wysilaj się na fajnego kolesia. Twój deficyt intelektualny to jest twoja prywatna sprawa, a twoje projekcje na temat kim jestem i kim będę na stare lata to sobie zachowaj dla siebie. To jest właśnie wzorcowy post jakich nie życzyłbym sobie tu oglądać.
[#49] Re: Apel do adminów

@selur, post #47

Bardzo proszę.

Kilka dni przed Decrunchem napisał do mnie JazzCat (jak dobrze pamiętam), że ma do nas temat.

Na samym Decrunchu spotkaliśmy się we wcześniej opisanym gronie i JazzCat wraz ze Slayerem, argumentując, że PPA to przyjemne miejsce i oni to widzą przy nas, zaproponowali utworzenie podportalu o scenie. Zgodnie z grx-em uznaliśmy że kod obu stron może mieć wspólną bazę, i jednogłośnie zgodziliśmy się na tę propozycję.

Ot, cała historia. Jeśli nie wierzysz, popytaj pozostałych uczestników.

Na koniec - nie opowiadaj bzdur, skoro nie masz pojęcia o czym mówisz.
[#50] Re: Apel do adminów

@adam_mierzwa, post #48

Nie pisałem do Ciebie konkretnie, tylko odpowiedziałem na ostatni post, więc nie próbuj się tu odgryzać nachalnie. Skoro szczera postawa jaką zaprezentowałem w moim poprzednim poście wywołuje w Tobie skojarzenie z "fajnym kolesiem", to dlaczego wolisz stać po drugiej stronie? Lubisz być "niefajnym kolesiem" ? pomysł

Ja też mogę sobie nie życzyć tego co zostało tu zaproponowane, mam prawo wyrazić co myślę, a zwykłem robić to szczerze, więc przyjmij go z szacunkiem i się ciesz, że świat się nie składa tylko z podobnych Ci ludzi, bo wg mnie byłoby strasznie sztywno... a Ty uchodziłbyś wtedy za normalnego.
[#51] Re: Apel do adminów

@Umpal, post #1

Oto lista 100 wątków na forum. Wskaż, w których z nich jest coś nie tak. Zamiast apeli można normalnie zagadać do osób, które coś z tym mogą zrobić a tak postawiłeś jednych na pozycji broniących a drugich na pozycji atakujących. Zakładanie takich wątków nie prowadzi do rozwiązania, chociaż moim zdaniem bardzo mocno przesadzasz. Zaryzykuje stwierdzenie, że zdanie "Z każdego niemal wątku trolle i oszołomy robią śmietnik" jest statystycznie niepoprawne.
Jeśli natomiast moderatorzy nie mają na tyle czasu by przeglądać i reagować na wszystko szybko to ich zmieńcie i tyle.

Zapomniałem dodać, że z tego wątku też zapewne zrobi się śmietnik.


Wątek jest uderzenie w pewne emocje więc po co było go tworzyć i tak na końcu stwierdzić? Zupełnie inaczej rozwiązuje się sprawy.
[#52] Re: Apel do adminów

@zmiennik, post #50

To co nazywasz "szczerą postawą" to zwyczajne trollowanie.
Co to ma niby być:
"ciesz, że świat się nie składa tylko z podobnych Ci ludzi, bo wg mnie byłoby strasznie sztywno... a Ty uchodziłbyś wtedy za normalnego."

Weź się wyklucz z puli genetycznej ludzkości chłopie Bez odbioru.
[#53] Re: Apel do adminów

@grxmrx, post #51

Grzegorzu, nie potrzeba żadnej "ostatniej listy" żeby widzieć, co się dzieje. Uważasz, że przesadziłem? Przeczytaj jeszcze raz wszystkie komentarze w tym wątku i zastanów się, czy jestem jedynym "przesadzającym". Gdyby nikt mi nie odpisał i się ze mną zgodził, to jeszcze bym zrozumiał, ale po tylu postach popierających zwracasz się do mnie osobiście? Jestem rozczarowany. Zgadzam się natomiast co do mojej dopisanej uwagi, że była niepotrzebna, ale pozwoliłem sobie na taką ironię po ostatnich doświadczeniach.
[#54] Re: Apel do adminów

@Umpal, post #53

Umpal, tu nie chodzi o to czy jesteś jedyny, tu chodzi o to czy masz za sobą demokratyczną większość forum - stąd moje porównanie do marszów kodu... tam też nie ma jednej osoby, która się "nie zgadza z rządem".. wręcz przeciwnie, jest ich trochę i próbują narzucić normy i zdanie większości... rozumiesz?
[#55] Re: Apel do adminów

@grxmrx, post #51

Przy okazji zapytam - bo pojawiły się tu odwołania do wyodrębnienia scenowego PPA - jakie mamy na PPA działy ukryte? Chodzi mi o te dostępne dla wybranych użytkowników, nie adminów i moderatorów.
[#56] Re: Apel do adminów

@Umpal, post #53

Ja bym chciał uzyskać odpowiedź na pytanie. Niezależnie od tego czy czujesz się zawiedziony czy nie. Jeśli na czerwono piszesz "Z każdego niemal wątku trolle i oszołomy robią śmietnik" to ja by chciał znać proporcje, wiedzieć ile dokładnie jest takich wątków, a patrząc na listę 100 ostatnich nie widzę żeby niemal każdy z nich był opanowany przez trolle. Nie oznacza to, że problemu nie ma, ale Twoje stwierdzenie jest silnie emocjonalne i najprawdopodobniej statystycznie błędne. Obojętnie ile osób się w tym wątku udzieliło ja bym dalej chciał poznać liczby (lub jeśli z tych 100 ostatnich mógłbyś wskazać które to są?) by wiedzieć jaka jest skala. Z moich obserwacji wątków, o których piszesz jest bardzo mało.
[#57] Re: Apel do adminów

@grxmrx, post #56

Grześ, twoja argumentacja przypomina stwierdzenie: "Jest rak, ale jest mały - na szczęście opanował tylko niewielką część ciała. Nie ma się czym przejmować". Nie trzeba sięgać do 100 ostatnich tematów, bo też nikt tego nie robi na co dzień. Zobacz do ostatnich, tych, które przewijają się non stop od długiego czasu - to właśnie do nich się odniosłem pisząc "z każdego niemal". Jeśli twoim zdaniem nie ma problemu, to poznaliśmy opinię jednego z moderatorów. Jeśli pozostali wyrażą identyczne zdanie, to cóż przeciwko temu poradzimy? Ja mam nadzieję, że zwycięży pierwotny duch i zamiar powstania tego portalu: Polski Portal Amigowy, gdzie ludzie zbierają się, by dzielić swoje zamiłowania i pasje do komputera, a nie obelgi i inne podłe słowa kierowane jeden do drugiego.
[#58] Re: Apel do adminów

@Umpal, post #57

Napisałem, że nie twierdzę, że problemu nie ma. Na pewno jest, ale nie w takiej skali jaką opisałeś. Moim zdaniem warto jednak sięgnąć do 100 ostatnich wątków by zmierzyć się z tym co napisałeś na czerwono. Czyli jednak to nie są niemal każde a jest ich powiedzmy 2, 3? Zgadza się? Możliwe, że to je należałoby zamknąć czy im się bardziej przyjrzeć? Moim zdaniem zamiast wylewać te emocje na forum lepiej jest zgłaszać moderatorom np. mejlowo problemy jakie widzi się na forum.
[#59] Re: Apel do adminów

@adam_mierzwa, post #55

Jest dział ukryty "Dział dla grupy prywatnej" i dział dla wątków, które powinny być ukryte (tylko raz był użyty).

Nie wiem czy zauważyłeś ale wiele wątków z dawnych czasów zostało schowanych - mają do nich tylko admini dostęp.


Jakich wątków? Jest tylko jeden taki wątek, który dotyczył wycieku źródeł OS 3.x i został wydzielony jako ukryty ze względów prawnych. Wszystko poza tym jest dostępne.

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 01:22:44 przez grxmrx
[#60] Re: Apel do adminów

@grxmrx, post #59

Chodzi mi o wątki z Rzeźni na przykład. Miałem na niektóre watki forum zakładki i teraz jak w nie wchodzę to mam właśnie taki komunikat o ograniczonej dostępności.
Oprócz tego zakładałem istnienie wątków o wąskim dostępie w strefie twórców.
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem