Forum » PPA
Wątek zamknięty
[#61] Re: Apel do adminów

@adam_mierzwa, post #60

Tak, racja, wszystkie wątki z Rzeźni zostały wraz z wyłączeniem tego działu wyłączone. Myślałem, że chodzi o wątki z normalnych działów.
[#62] Re: Apel do adminów

@Umpal, post #1

Jak dla mnie to jest jakas dziecinada.Jak ktos jest taki delikatny to niech nie czyta.Banowanie i zamordyzm spowoduja jedynie odplyw userow na wieksza skale.Pamietam kiedys forum execa i to forum dzis.Jest martwe,jak i exec.A z mojego punktu widzenia,czyli biernego czytelnika ten zgon wygladal wlasnie jak skutek banowania i kontroli.Forum Mufy jest nie lepsze i pewnie dlatego ma z 20 userow z paralaxem na czele.PPA jest miejscem bardzo spokojnym i nawet tutejsi najgorsi to wytworni gentlemani w porownaniu do tego co sie wyprawia np. w komentach na portalach IT.
[wyróżniony] [#63] Re: Apel do adminów

@grxmrx, post #56

Spójrz na wątki merytoryczne, a nie na 100 ostatnich wątków.
W każdym wątku merytorycznym pojawiają się wypowiedzi, które nic nie wnoszą, albo wręcz dezorientują czytelników. Wątki te powinny być pod ochroną moderacji, gdyż powinny służyć nam i tym którzy dopiero tu zawitają za źródło wiedzy. Tu powinna obowiązywać zasada OT = DELETE.

Bałagan w wątkach merytorycznych jest według mnie świadectwem tego, że na portalu moderacja leży, więc i opinia środowiska o portalu też szybuje w kierunku dna.

Pozostałe wątki mnie nie bolą, bo ich raczej nie czytuję.
[wyróżniony] [#64] Re: Apel do adminów

@makarsky, post #63

Dajcie mi uprawnienia admina to ja Wam posprzatam
A tak w ogole to co trzeba zrobic zeby byc adminem?
[#65] Re: Apel do adminów

@makarsky, post #63

Merytoryczność wątków jest oceną subiektywną. Dla jednego bardziej merytorycznym będzie wątek x a dla innego wątek y. Dlatego bardzo bym prosił zainteresowane osoby o przesłanie na adres email redakcji przykłady wątków, o których my tutaj rozmawiamy i wyjaśnieniem kto tam bałagani. Nie wiem, może jest jakaś obawa przed schematem donoszenia na kogoś ;), ale naprawdę - chcemy zrobić porządek to zróbmy to działając sprawnie i konkretnie a nie na zasadach założenia prowokacyjnego (tego) wątku czyli bez wskazania co i gdzie (może jeden wątek o aukcjach się pojawił wśród wypowiedzi) a raczej "domyśl się".

Być może moderacja ma inną wiedzę w temacie. Chciałbym tutaj zaznaczyć po raz n-ty, że moderowaniem forum i czytaniem wszystkich wątków nie zajmuję się od przynajmniej 5 lat. Jednak jeśli ktokolwiek wskazuje na występowanie problemów to chciałbym oszacować skale tego i znaleźć rozwiązanie.

Co do DELETE to jest delikatna kwestia bo jak coś skasujesz to tego nie ma i można wymyślić tyle teorii ile osób co było w tym skasowanym (nie ma dowodu co faktycznie było). W przypadku niektórych sytuacji prawnych to dodatkowo komplikuje sprawę, ale to jest temat na inną rozmowę.
[wyróżniony] [#66] Re: Apel do adminów

@grxmrx, post #65

A powinna być kwestią uregulowaną, bo ma wpływ na wartość tego miejsca i chęć jego odwiedzania. Prezentujesz opinię typową dla świata IT tj. ty dostarczasz tylko produkt, a jego wykorzystanie jest zmartwieniem użytkownika, jednak nawet w IT przy takim podejściu nikt nie odnosi sukcesów. Z opinii osób które już wypowiedziały się w tym wątku można wyraźnie odczytać oczekiwanie zmiany stylu moderacji. Zaś fakt pojawienia się tego wątku i ilości wypowiedzi w nim zawartych wskazuje, że została przekroczona granica której część użytkowników nie chce tolerować. Jednocześnie użytkownicy oczekują, by propozycje rozwiązania problemu padły ze strony adminów czy moderatorów. Naprawdę nie dostrzegasz tych oczekiwań?
[#67] Re: Apel do adminów

@JacK_Swidnik, post #64

A tak w ogole to co trzeba zrobic zeby byc adminem?


Nie ma jakiejś uniwersalnej ścieżki. Na pewno taka osoba musi być znana na forum, mieć dobrą reputacje i wykazywać się dobrymi inicjatywami w środowisku. Poza tym musi mieć czas na reagowanie na to co się dzieje na portalu. Dobrymi cechami byłoby działanie mniej emocjonalne w ocenach, asertywność, zaangażowanie, wyważone słownictwo i umiejętność prowadzenia dyskusji bez dolewania oliwy do ognia lub wręcz ich nie prowadzenia gdy to jest zbędne.
[#68] Re: Apel do adminów

@makarsky, post #66

Z opinii osób które już wypowiedziały się w tym wątku można wyraźnie odczytać oczekiwanie zmiany stylu moderacji.


Na przykład z opinii Anioła?
A może ankietka?

użytkownicy oczekują, by propozycje rozwiązania problemu padły ze strony adminów czy moderatorów


Moja propozycja: Jeśli ktoś nie łamie regulaminu a nie lubisz czytać jego postów - użyj opcji "ignoruj użytkownika".
[#69] Re: Apel do adminów

@makarsky, post #66

Dostrzegam oczekiwania, ale oczekuje konkretów i wspólnego działania. Wypowiedziało się kilka osób a konkretów które to wątki (w których konkretnie została przekroczona granica, bo na pewno kilka takich jest) i osoby to temat odległy. Zamiast tego są emocje. Z mojej strony, chociaż nie zajmuje się moderacją, padło już kilka propozycji na znalezienie rozwiązania. Nawet w poście, na który odpowiadasz. Aby problem rozwiązać warto wiedzieć gdzie on jest i kto go powoduje. Sam bym z chęcią się dowiedział i można by było pogadać w gronie redakcyjnym nad zmianą tego stylu, jak jest problem to byłbym za jego zmianą. Żeby nie było to też jestem za nieco bardziej restrykcyjnym podejściem w temacie.

Moim zdaniem jeśli w pewnych wątkach powstaje bałagan to warto by było te wątki zgłosić, opisać co się tam źle dzieje i jakie osoby bałagan powodują. Nieliczne osoby tak robią, ale robią wysyłając mejla na alias redakcyjny.

Swoją drogą to pamiętam, że były takie czasy gdy moderowanie było bardzo restrykcyjne i spowodowało to odpływ użytkowników. Wtedy porobiłem wiele różnych opcji dla wygody użytkowników typu ignorowanie wątków, ukrywanie działów na liście stu ostatnich, ignorowanie osób, oznaczanie jako OT. Zmodyfikowany został regulamin i wprowadzono zasady co do banów progresywnych za recydywe i jak zauważył adam_mierzwa od paru lat znacznie poprawiło się.

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 08:36:58 przez grxmrx

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 08:37:49 przez grxmrx
[#70] Re: Apel do adminów

@Umpal, post #1

Wystarczy wypierniczyć tych dwóch/trzech multikonciarzy którzy piszą tu za dziesięciu, wypierniczyć tego trolla który robi zadymy także Execu oraz atarowców politykierów. Tylko musisz ich znaleźć i udowodnić że to oni.OK
[#71] Re: Apel do adminów

@JacK_Swidnik, post #64

Dajcie mi uprawnienia admina to ja Wam posprzatam


Dajcie mi sudo i pięć lat, a nie poznacie Niemiec!
[#72] Re: Apel do adminów

@grxmrx, post #67

Ok. Spoko. Spelniam wszystkie te wymagania albo mnie sie tylko tak wydaje.
Zrobcie glosowanie czy chcecie nowego admina.ok, racja
[#73] Re: Apel do adminów

@JacK_Swidnik, post #72

Chce zostać adminem
[#74] Re: Apel do adminów

@Umpal, post #1

Nie chodzę do "rzeźni" więc mi nie przeszkadza. Nie bardzo też rozumiem założyciela tego wątku. To tak jakbym przyszedł do burdelu i zażądał aby panie i panowie przychodzący do tego miejsca przestrzegali dekalogu.
[#75] Re: Apel do adminów

@grxmrx, post #69

Jestem tu za krótko by znać ustalenia i zagadnienia o których piszesz. Jako użytkownik niezangażowany w prowadzenie tego portalu uważam, że porządek jest kwestią osób które ten portal prowadzą (czy moderują).
[wyróżniony] [#76] Re: Apel do adminów

@Duracel, post #74

Duracel nieco przesadziłeś, PPa to nie burdel. Są pewne zasady i regulamin, jeżeli ktoś łamie regulamin notorycznie należy się poskromienie.
Chcesz mieć samowolkę to po co w ogóle moderowanie? Róbta co chceta, ale gwarantuje, że skończyło by się to zamknięciem ppa.
[#77] Re: Apel do adminów

@JacK_Swidnik, post #64

Dajcie mi uprawnienia admina to ja Wam posprzatam
A tak w ogole to co trzeba zrobic zeby byc adminem?


Trzeba nie chcieć być adminem, bo to świadczy o dojrzałości i motywach oraz o tym, że wie się jak śmierdzi ta robota
[#78] Re: Apel do adminów

@Canga, post #76

Duracel nieco przesadziłeś, PPa to nie burdel.


Nie pisałem o PPA tylko o Rzeźni.
[#79] Re: Apel do adminów

@Duracel, post #78

I jak skończyła rzeźnia? Teraz z rzeźni wszystko wyłazi na resztę postów, rozlewa się po całym ppa. Ja jestem za tym, by nieco przystopować, gdyż jak się popuści całkowicie pasa, to jego zaciągnięcie może być już niemożliwe.
[#80] Re: Apel do adminów

@makarsky, post #75

A ja mam pomysł taki, bo nie bardzo kumam w czym dokładnie jest problem, a nie chce mi się studiować wszystkich "groźnych" wątków od deski do deski żeby sprawdzić rozmiar tegoż rzekomego kataklizmu. Czy założyciel tego wątku lub ktoś z jego zdaniem zgodny byłby w stanie zamieścić tu przykład lub kilka do których konkretnie się odnosi? W sensie cytat jakiś, bo ciekawy jestem czy to rzeczywiście jest aż tak nieprzyjemne zjawisko. Bo czytając kilka ostatnich postów "handlowych" nie wyczułem żadnego zła stamtąd bijącego.
[#81] Re: Apel do adminów

@JacK_Swidnik, post #72

Ok. Spoko. Spelniam wszystkie te wymagania albo mnie sie tylko tak wydaje.
Zrobcie glosowanie czy chcecie nowego admina.ok, racja


Oto przykład czego nie powinno być - OT.
Zamiast merytorycznej i konstruktywnej rozmowy na temat, wychodzimy po za jego ramy.
Teraz ktoś napisze, że Jackowi się nie należy, on odpisze dlaczego, przecież spełniam i zacznie się pyskówka.
Sądzę, że my sami też powinniśmy nieco baczniej na siebie samych zwracać uwagę to co piszemy i w jaki sposób, a nie tylko liczyć na cud i uleczenie tego co się tutaj dzieje.
[#82] Re: Apel do adminów

@Canga, post #81

Sądzę, że my sami też powinniśmy nieco baczniej na siebie samych zwracać uwagę to co piszemy i w jaki sposób, a nie tylko liczyć na cud i uleczenie tego co się tutaj dzieje.


Chcesz zmieniać świat? Zacznij od siebie! pomysł
[wyróżniony] [#83] Re: Apel do adminów

@grxmrx, post #65

Dlatego bardzo bym prosił zainteresowane osoby o przesłanie na adres email redakcji przykłady wątków, o których my tutaj rozmawiamy
Dostaliście przykłady ode mnie. Bez odzewu.
[#84] Re: Apel do adminów

@recedent, post #82

O tym napisałem, również w tym poście #16 OK
[#85] Re: Apel do adminów

@Krashan, post #83

Dostaliśmy na adres redakcji z Twojej strony przykład jednego użytkownika, "którego wypowiedzi zaniżają poziom portalu". Rozwiązaniem według Ciebie miałby być dożywotni ban dla delikwenta. Rozumiem, że prawidłowym "odzewem" miałoby być wykonanie Twojej sugestii, tak się jednak na razie nie stało. Z pewnością nie będziemy nakładać permabanów ot tak. Dożywotnie blokowanie konta nakładamy praktycznie tylko wtedy, gdy chodzi o konto-klon już istniejącego. Jeśli ktoś notorycznie łamie regulamin to w końcu kara i tak staje się tak długa, że praktycznie wyklucza go z życia portalu.
[#86] Re: Apel do adminów

@recedent, post #85

Moim zdaniem warto jednak odpowiadać na mejle zamiast tu bo następnym razem może już nam ta czy inna osoba nic nie napisać skoro nie ma reakcji. Musimy poprawić to by ktoś odpowiadał na mejle tego typu bo ja też tego mejla widziałem, ale moderacją się nie zajmuję więc nie odpowiadałem.
[#87] Re: Apel do adminów

@Andrzej Drozd, post #70

Ty to się nie odzywaj szeroki uśmiech Nie raz już zauważyłem, że łapiesz się na ich prostackie
zaczepki i zamiast uspokajać, to razem z nimi nakręcasz g...oburzę.
Zresztą, pisałem ci już o tym w którymś wątku


Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 10:22:23 przez _arti
[#88] Re: Apel do adminów

@Canga, post #79

I jak skończyła rzeźnia? Teraz z rzeźni wszystko wyłazi na resztę postów, rozlewa się po całym ppa. Ja jestem za tym, by nieco przystopować, gdyż jak się popuści całkowicie pasa, to jego zaciągnięcie może być już niemożliwe.


Rzeźnia to rzeźnia, a reszta forum to reszta forum. Nie wchodzę na Rzeźnię, bo wiem czego można się tam spodziewać... i właśnie do tego chyba Rzeźnia jako wyjątek miała służyć.

Każda nawet średnio rozgarnięta osoba ma chyba świadomość tego, że to co wolno na Rzeźni nie jest dozwolone w innych działach. Więc jeżeli coś się "rozlewa" poza Rzeźnie, to powinno być poza nią dyscyplinowane.

Zawsze strasznie mnie irytuje takie metaforyczne przedstawianie społeczności niczym dzieci. "popuszczanie pasa". No litości, przecież jesteśmy starymi chłopami. Oczywiście można by się rozpisywać nad kondycją psychiczną amigowej społeczności ale jak się kogoś w tym wieku oficjalnie i nieoficjalnie traktuje jak gnoja, to po pierwsze wiadomo, że ktoś w takim wieku, uszu po sobie nie położy tylko będzie kontrreakcja, ponieważ nawet dzieci nie lubią być upokarzane, a co dopiero dorosły... stary? człowiek. Takie podejście jedynie zaognia sytuację.

Wielokrotnie pisałem także o tym, że nasze środowisko zawęża się nie tylko z powodu oddalających się w czasie lat świetności Amigi, ale i z racji starzejącej się społeczności i naturalnej kolei rzeczy, czyli wymierania. Banowanie ot tak lekką ręką jest złe, bo za dużo już nas nie ma, więc nawet Amigowiec "półidiota" jest na wagę złota

Oczywiście co innego jeżeli ktoś wymyka się poza granicę dojrzałego człowieka, spamuje skrzynkę, bluzga i zachowuje się faktycznie jak smarkacz.

No i jeszcze jedna kwestia. Sami admini mają (mam taką nadzieję) świadomość, że też są ludźmi też mają swoje słabości, pokusy, więc też potrafią ich dotykać przypadłości takie jak dotykają użytkowników forum co w połączeniu z "władzą" potrafi zrobić większe spustoszenie niż największy idiota na forum.

Reasumując - "Władza demoralizuje, ale brak władzy demoralizuje całkowicie".
[#89] Re: Apel do adminów

@Umpal, post #1

Podsumowując - mamy cztery propozycje mniej lub bardziej merytoryczne:

1. Zaostrzyć linię moderacji na portalu, ban za każdy oftop, tudzież przepychankę słowną.
2. Uznaniowo nadać permabany dla kilku użytkowników, których wypowiedzi nas drażnią.
3. Zamknąć wątki "allegrowo/handlarzowe", być może również Giełdę
4. Zaostrzyć linię moderacji w wątkach "allegrowo/handlarzowych", które ze względu na specyfikę ("nic ci do moich piniędzy, gnido, a swoich masz za dużo") są konfliktogenne, trzymać się "ciekawostek" a nie "patrzcienajanusza".

Osobiście skłaniam się ku opcji numer 4.
[#90] Re: Apel do adminów

@recedent, post #89

Nie wiem, czy mogę głosować ale jak dla mnie, to combo: 1, 2 i 4 jest spoko.
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem