Forum » PPA
Wątek zamknięty
[#121] Re: Apel do adminów

@Umpal, post #1

Na początku, jak założyłem konto na Elektrodzie, to byłem lekko zdziwiony, że posty w stylu "super konstrukcja", "daje 8/10" są zabronione i nie na temat - zwykle lądują w koszu. Później jednak zrozumiałem, że ma to na celu właśnie utrzymanie porządku na forum, bo przy tak dużej liczbie użytkowników, musi być rygorystyczny regulamin.

Na PPA był i jest większy luz i to mi się bardziej podoba. Komentarze użytkowników, które ewidentnie są przesadzone, wpuszczam jednym okiem, a wypuszczam drugim (trzeba mieć dystans i odnosić się do konkretów).

Z Elektrody można by zaczerpnąć punktową ocenę każdego postu przez użytkowników. Na początku każdy użytkownik mógł dodać lub odjąć 1 punkt na post, a teraz można tylko dodać lub nie. Niektóre posty naprawdę zbierały dużo ujemnych punktów. Było to swego rodzaju napiętnowanie danej wypowiedzi. Jednak to wymaga stworzenia bazy danych (chyba nie małej).

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 14:45:31 przez RomanWorkshop
[#122] Re: Apel do adminów

@RomanWorkshop, post #121

Też był na PPA taki pomysł, zbyt pachniało mechanizmem "Fotka.pl". "Daj mi bo ja ci dałem".
Jeszcze był pomysł reputacji polegający na tym ile osób ma kogoś w ignorowanych - wyświetlane jako liczba pod awatarem. Na przykład ja miałbym -3.
[#123] Re: Apel do adminów

@Canga, post #102

Nie uważasz, że to trochę nieodpowiednie podejście? Taka prostota? Jak Ci się nie podoba to idź sobie?
Forum ma scalać, a im więcej osób tym więcej charakterów, tym większa różnorodność.


Po pierwsze, nie wiem czy ja jakoś nie jasno się wyrażam czy może problem tkwi w czymś innym, ale przecież ja mówię wyraźnie, że jak ktoś nie chce klimatu Rzeźni to niech tam nie zagląda, a jak ktoś chce to niech tam wchodzi...

Rzeźnia powinna funkcjonować jako strefa dla nerwowych bez żadnej ingerencji, a druga część forum powinna być zamknięta w oczywistych, merytorycznych ramach. I wilk syty i owca cała, gdzie zatem nieodpowiednie podejście?

Poza tym sam sobie przeczysz. Gdzie różnorodność jeżeli "ręka administracji" zacznie wycinać wszystko co będzie sprawiało pozory "niepotrzebnego elementu". Ze względu na subiektywną ocenę tego co jest "zbędne" a co "zbędne nie jest" może dojść do sytuacji, że na końcu administracja sama będzie siebie administrować.

Nawet jeżeli zostaną w ocenie niektórych same "cenne jednostki" to zapewniam, że po jakimś czasie forum umrze śmiercią naturalną, bo ile można gadać o tym samym w tak wąskim gronie bez dodatkowych "elementów" które niosą ze sobą w inwentarzu i to co dobre i to co irytujące?
[#124] Re: Apel do adminów

@Duracel, post #123

Tak jak już pisałem, robi się dyskusja i przepychanka, każdy ma swój punkt widzenia i każdy będzie wszystko widział inaczej.
W wielu przypadkach moderacja nie ingerowała a wiele osób uważa, że powinna. Może akurat Ty nie widziałeś pewnych wątków "wolnej wypowiedzi", które nie tylko powinny być karcone a przede wszystkim skutkować natychmiastowym banem i to nie dzień dwa, a przynajmniej na pół roku.
Mojego zdania nie zmienię i nikogo do tego nie skłaniam, każdy ma swój punkt widzenia.
Stąd zaproponowałem ankietę, co postanowi większość przyjmę i uznam z uszanowaniem.
[wyróżniony] [#125] Re: Apel do adminów

@Duracel, post #123

Rzeźnia powinna funkcjonować jako strefa dla nerwowych bez żadnej ingerencji


Dlaczego portal amigowy ma udostępniać jakieś specjalne miejsca dla dewiantów?
Dlaczego ma mieć specjalne miejsce dla choleryków?
Zaraz podniosą głos wszyscy z małym ... i co wtedy? Też jakiś specjalny dział?

Niech każdy swoje kompleksy i fobie leczył u specjalisty a nie na publicznym forum.
.
[#126] Re: Apel do adminów

@rePeter, post #125

Olaboga, ale się rozpisaliście, myślałem, że wątek dawno zamknięty.
[#127] Re: Apel do adminów

@rePeter, post #125

To co dla ciebie wykracza poza normę, dla innego wciąż może być normą.
Zdajesz sobie sprawę, że to jest forma dyktatury?

Nie wiem czy jest sens dalej tłumaczyć i sam też już nie rozumiem jak komuś może przeszkadzać istnienie takiej Rzeźni, która była doskonałym wentylem dla ludzi o większym temperamencie (którzy przecież czasami również mają coś interesującego do powiedzenia) a z powodu jej braku niektórzy zaczęli dawać upust swojemu temperamentowi na forum gdzie nie tego robić nie powinni.

Nie interesuje mnie ten dział, nie zaglądam, bo to nie dla mnie... i tyle. Równie dobrze mógłbym postulować za likwidacją kręgielni, bo nie gram w kręgle i uważam, że to głupie (oczywiście hipotetycznie, bo wcale tak nie uważam).

Nie jestem za anarchią jak i nie jestem za zwiększaniem zamordyzmu.
Uważam, że powinien być dział forum bez kontroli (no chyba, że ktoś będzie zakładał wątek za wątkiem z przypadkowymi znakami) i dział z kontrolą w której powinny być kary, ale też nie za byle co. Ostatni raz to napisałem.

Z resztą róbcie sobie co chcecie... likwidujcie, róbcie zakazy, nakazy, nakazy zakazywania, zakazy nakazywania itd. Zlikwidujmy najlepiej wszystko wtedy nie będzie niezadowolenia że coś gdzieś egzystuje, bo nie będzie niczego i nie będzie komu jęczeć

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 17:06:09 przez Duracel
[#128] Re: Apel do adminów

@Duracel, post #127

Wystarczy karać jedynie: chamskie wycieczki osobiste,wulgaryzmy i politykierstwo.I to z grubsza jest robione OK
[#129] Re: Apel do adminów

@Duracel, post #127

z powodu jej braku niektórzy zaczęli dawać upust swojemu temperamentowi na forum gdzie nie tego robić nie powinni.


Duracel, czy Ty mnie masz w ignorowanych, czy co? Pisałem już, ale napiszę ponownie, tym razem grubymi literami: Zamknięcie działu "Rzeźnia" nie miało żadnego wpływu na wątki "sprzedawcowe/handlarzowe", w których ludzie dopatrują się nadużyć. W roku 2014, kiedy "Rzeźnia" rozpleniała się w najlepsze, problem był na tyle duży, że rozważaliśmy usuwanie tego typu wątków z forum. Była wtedy rozpisana ankieta w tej sprawie. Halo!
[#130] Re: Apel do adminów

@recedent, post #89

Skoro mnie wywołano:

1. Opcja 1 - nie tak drastycznie, pozostawić obecne rozwiązania (oznaczania postów OT), ale za OT o podłożu politycznych i religijnym - BAN. Dodatkowo za dyskusję z decyzją moderatora - też ban.
2. Opcja 4 - jestem za, przy czym bany lecą za OT, obelgę, wyzwisko i inne. A dyskusja z moderatorem to dodatkowe wydłużenie bana.

Adam poruszył temat zbyt długich banów i multikont. Obecnie sito na multikonciarzy ma dosyć małe oczka i trudno jest się takim delikwentom przecisnąć. A jeżeli nawet im się uda, to jeżeli siedzą cicho, nikomu nie szkodzą, ale jeżeli zaczynają od nowa swoje wybryki, to dostają kolejnego permbana, a nasz filtr dodatkowo się wzbogaca, co utrudnia delikwentom wstęp na PPA. Osobiście uważam, że wykładniczo działające bany są dobrym rozwiązaniem. Wiele osób, które takie otrzymały albo na PPA już nie wracają (mamy kilka takich nicków), albo wracają spokojniejsze (tutaj również można podać kilka przykładów), ale oczywiście są i takie przypadki, że niestety bez znaczenia czy ban trwa tydzień czy rok, oni i tak wrócą siejąc zniszczenie. W przypadku tych ostatnich, krótkie bany to dodatkowa praca dla moderacji, a tak jest dłuższy czas spokój.
[#131] Re: Apel do adminów

@mailman, post #130

ale za OT o podłożu politycznych i religijnym - BAN.


1. Jeśli tak, to uczciwie. Żeby nie było sytuacji że jeden napisze " na potęgę latającego potwora spaghetti" i dostanie bana, drugi napisze "na rany Chrystusa" i nic mu nikt nie zrobi.

2. Zabronić recedentowi banowania w przypadkach dotyczących religii, ponieważ potrafi nie być obiektywnym (sorry recedent, do dzisiaj jako jedyny dostałem bana za pisanie słowa "Bóg" z małej litery, innych nie tknąłeś, nawet zwykłego "no dobra sorry poniosło mnie" nie usłyszałem).

Temat rzeźni:
Była ankieta, ludzie jej nie chcą. Rzeźnię to sobie zróbcie na PRIV, albo darmowe forum załóżcie, nikt wam nie zabrania.
[#132] Re: Apel do adminów

@agrajek, post #131

Ad 1. No i tak właśnie się to skończy. Niech nikt nie oczekuje, że powstanie katalog tego, co jest na ban, a tego co nie...
[#133] Re: Apel do adminów

@agrajek, post #131

Przeglądnąłem Twoją listę banów i nie widzę tam sytuacji, o której mówisz. Dostałeś karę 2 razy, za oftop na Gadaczu mimo ostrzeżeń moderacji - 28.09.2016 o 09:24:57 i 29.11.2016 o 12:38.

No to co, potrafisz powiedzieć "no dobra, sorry, poniosło mnie, nic takiego co napisałem nie miało miejsca"?
[#134] Re: Apel do adminów

@recedent, post #133

Na gadaczu politycznym napisałem "bóg" co nazwałeś obrażaniem innych, podciągnąłeś pod regulamin PPA i po krótkiej dyskusji wlepiłeś bana.

Ja też sobie mogę swoją listę zrobić i użyć jako dowód. Ale to nie jest żaden dowód.

No to co, potrafisz powiedzieć "no dobra, sorry, poniosło mnie, nic takiego co napisałem nie miało miejsca"?

edit-----
zwracałeś się do mnie per "kjb" na tym koncie, jak i na poprzednich, więc przypadkiem nie zasłaniaj się sklerozą

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 18:47:36 przez agrajek
[#135] Re: Apel do adminów

@agrajek, post #134

@ Recedent i @ agrajek: robicie OT z postu, na tą chwilę otrzymujecie ostrzeżenie, jak będziecie dalej toczyć dyskusję niezwiązaną z tematem, otrzymacie 48h odpoczynek od forum.
Wszelkie nieporozumienia proszę wyjaśnić na PW.

ups. nie mam władzy ;)
[#136] Re: Apel do adminów

@mailman, post #132

Nie katalog, ale brak wybiórczości. Teraz wiadomo co mam na myśli?
[#137] Re: Apel do adminów

@mailman, post #130

2. Opcja 4 - jestem za, przy czym bany lecą za OT


No to Andrzej Drozd miałby wiecznego bana. Jestem za, "dwiema ręcami" się pod tym podpisuję :)

A co do tematu ciekawostek aukcyjnych - z powodu kłótni tam występujących może byście przenieśli wątek do HydeParku? Nie będzie wyświetlany na głównej i sam umrze po jakimś czasie.
[#138] Re: Apel do adminów

@agrajek, post #137

Miałem napisać co innego ale po namyśle...
Chyba czasem potrzebne są takie z czapy wątki gdzie niektórzy mogą się "wypierdzieć" i potrollować bo w większości wątków można normalnie pogadać ;)
[#139] Re: Apel do adminów

@Canga, post #135

Wybacz, Canga, ale zarzut w stronę moderacji był:

1. publiczny
2. wyssany z palca

Nikogo w swoich decyzjach nie skrzywdziłem brakiem obiektywizmu - jeśli ktoś zachowywał się prowokatorsko to oberwał, niezależnie kogo próbował obrazić.
Jak widać po "głosowaniu" - z grona moderatorów jestem zwolennikiem "najmniej zamordystycznej" opcji. Rozumiem jednak, że zdaniem kolegi agrajka (być może czyimś jeszcze) nie sprawdzam się jako moderator i trzeba powołać na tą funkcję kogoś innego - stronniczość to jest poważny zarzut. Mieliśmy kiedyś precedensową ankietę dotyczącą tego, czy Benedykt Dziubałtowski może być dalej modem - możemy to powtórzyć.

P.S. To nie jest tak do końca oftop - jak najbardziej dotyczy radykalności lub jej braku w przypadku decyzji moderacji.
[#140] Re: Apel do adminów

@Umpal, post #1

A ja się zapytam: jaki jest sens w tym uporczywym cywilizowaniu internetu? Tu i ówdzie to się w ogóle już komentować nie chce, gdy połowę komentów blokują jakiś BOT-y wg nie wiadomo jakiego klucza. Po co?? Niech się coś dzieje! Po co wam martwe, sterylne forum? Niech sobie są offtopy, nawet z elementami rynsztoka - to przynajmniej jakieś emocjonujące bywa. Przecież nikt już nie wchodzi na neta przez modem analogowy i międzymiastową, żeby się musiał z każdym bajtem liczyć.

Granicą moderacji powinna być granica prawa i nic więcej.

Odnoszę wrażenie, że o trzebienie wątków i banowanie userów krzyczą ci, którzy nie są w stanie sprostać dyskusji (często wcale nie wulgarnej). Nie potrafię tego i tego przegadać, więc żądam zamknięcia mu gęby - tak to mniej-więcej działa.

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 23:00:40 przez Daclaw
[#141] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Apel do adminów
[#142] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Apel do adminów
[wyróżniony] [#143] Re: Apel do adminów

@Daclaw, post #140

A nie jest to dla ciebie męczące jak w praktycznie co drugim wątku widzisz przekomarzania i pyskówki dwóch czy trzech pajaców, zupełnie niezwiązane z tematem? Tak wygląda PPA od paru dni... a przynajmniej ja (choć pewnie nie tylko) mam takie wrażenie.

PS: zgadzam się, że trolowanie ma jakiś tam, mały bo mały, ale pozytywny wpływ i sprawia, że forum w jakimś sensie żyje ale na boga, trolować też trzeba umieć! To jest sztuka. A to, co mamy na forum, to jakaś groteska jest. I chamstwo.
[#144] Re: Apel do adminów

@_arti, post #87

zamiast uspokajać, to razem z nimi nakręcasz g...oburzę.


No, taka to już natura trolla, ale jednak zagrodowego.szeroki uśmiech
[#145] Re: Apel do adminów

@adam_mierzwa, post #95

Taki Droździk na przykład jak ma słaby dzień - tydzień urlopu.


Najdotkliwszy był miesięczny, ale tragedii nie było. Po roku to bym sobie od razu wykasował konto.OK
[#146] Re: Apel do adminów

@Andrzej Drozd, post #145

Ja po tygodniu zrobił bym multikonto potem kolejne
Kolejne kolejne i raczej nie zmęczył bym się
[#147] Re: Apel do adminów

@Blendor, post #146

A jak zdobywasz nowe karty Aero2? Czy może jedziesz na maskowaniu IP, proxy, itp.?
[#148] Re: Apel do adminów

@Andrzej Drozd, post #147

I Andrzejku każde multikonto wraca w agresywniejszej
I bardziej zjadliwej formie ot taka ciekawostka hobby można by rzecok, racja
[#149] Re: Apel do adminów

@_arti, post #143

Szczerze, to ja po prostu cięgle nie dostrzegam tego nadzwyczajnego poziomu zjawiska, który niektórzy podnoszą. Być może jest tak dlatego, że te najbardziej krwiste pyskówki nie dotykają mnie osobiście, a być może dlatego, że mam inny punkt odniesienia. W końcu "wychowałem się" (w sensie - zaczynałem przygodę z internetem) na ACP w czasach, gdy Amiga zjeżdżała po równi pochyłej i atmosfera przypominała bunkier Hitlera w kwietniu 45.

Tu podstawowe sprawy stoją prawidłowo: mimo wszystko jest merytorycznie, pomocnie, większość jednak siedzi tu dlatego, że jest tematem zainteresowana z innych powodów, niż tylko z potrzeby plucia. Jak na razie, mogę wskazać tylko dwa "przypadki" ewidentnie działające mi na nerwy: Drozda i Szarego Wilka, ale to dlatego, że, poza prymitywnym trollingiem, żadnej nie widzę w ich "twórczości" wartości dodanej.

Tak czy inaczej, nie przyjmuję podnoszonego tu przykładu Elektrody - tam jest forum czysto informacyjne i poradnicze, tu chcemy jednak integrować środowisko, wraz z jego emocjami. Trudnymi z natury rzeczy, jak całe amigowanie.
[#150] Re: Apel do adminów

@Daclaw, post #140

Daclaw jak zwykle pisze z sensem. Podobnie jak Duracel w poście o kręgielni. #127 :)

Nikt nikomu nie każe zaglądać do wątków które go nie interesują, ani nie każe czytać wszystkich wypowiedzi, Bany za bluzganie są, możliwość ignorowania tych co nas drażnią jest, zaznaczane OTy są (choć nie wiem po co i mam włączone wyświetlanie), czyli wszystko jest. :)

Tematy polityczno-gospodarczo-religijne mnie nie drażnią tylko nudzą i dziwi mnie że ktoś się z takimi wciska na retro forum, zamiast siać swoje poglądy na forach i komentarzach dostępnych na portalach informacyjnych. Może czują się tam onieśmieleni liczną obecnością wygadanych osób, oraz trudnością w zwróceniu na siebie uwagi. A w takich małych społecznościach jak tu czują się zauważani. Ludzie odwagi, trochę cierpliwości i możecie tam znaleźć więcej fanów niż tu. ;)
Bardziej mnie wkurzają tacy co uważają, że każdy kto ma inne upodobania niż oni, powinien się zmienić, zniknąć, lub schować. I co chwilę próbują skrzyknąć współwyznawców by przeforsować jakieś zakazy istnienia tych co są inni, lub jakiejś działalności która tych innych cieszy. Osoby o takiej mentalności nie zdają sobie sprawy, że istnieją i mają się dobrze nie dlatego że są liczniejsi, mądrzejsi czy też lepiej zorganizowani. (bo nie są), tylko dlatego że większość tych innych jest na tyle tolerancyjna że pozwala im istnieć. A jeśli zaczną za bardzo "podskakiwać" to to się może szybko zmienić. I sami za swoją uciążliwość zostaną potraktowani tak jak pragną potraktować innych.

Myślę że jedynym powodem uciszania ludzi powinna być zbyt jawnie i śmiało wyrażana nienawiść lub też chęć tłamszenia "innowierców". Bo tylko brak tolerancji zaburza porządek społeczny, a nie fakt istnienia jakiejkolwiek z grup, które nie mają w statusie dominacji nad resztą.


I jeszcze taki pomysł. - Może banować automatycznie i bezczasowo, tych co przekroczą jakiś limit otrzymanych ignorów? - Jakby taka osoba chciała odzyskać możliwość pisania musiałaby na PW albo w innych mediach jakoś przeprosić lub "złapać" plusy u kogoś z tych których wkurzyła aby cofnął ignora. W ten sposób uciążliwe osoby byłyby eliminowane bez interwencji moderacji, a ewentualny powrót byłby uznaniowy a nie automatyczny po jakimś czasie by trzeba było sobie na niego zasłużyć a nie tylko poczekać. Może to by powstrzymywało tych co mają zwyczaj chlapać jęzorem co im ślina przyniesie. Oczywiście w takim rozwiązaniu informacja o tym kto dał ignora musiałaby być jawna.
Nie wiem jaki to by musiał być limit, bo nie mam pojęcia ile mają rekordziści.
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem