Forum » PPA
Wątek zamknięty
[#151] Re: Apel do adminów

@ZbyniuR, post #150

Może banować automatycznie i bezczasowo, tych co przekroczą jakiś limit otrzymanych ignorów?


Tak i jeszcze powiesić wroga władzy ludowej, gdy dostanie 100 ignorów od multikonciarza który ma 100 kont.
[#152] Re: Apel do adminów

@ZbyniuR, post #150

I to jest bardzo dobry pomysl, informacja o ignorach jest jawna. Na innym forum balbym sie, ze ktos by tego naduzywal i ludzie dla zabawy by ignorowali innych, ale na tym forum to jest pewne, ze tak nie bedzie. A jakis pulap wyeliminuje blad statystyczny :)
[#153] Re: Apel do adminów

@Daclaw, post #149

żadnej nie widzę w ich "twórczości" wartości dodanej.


No proszę, napisał to Dacław, który nigdy nie napisał komentarza w którym by udzielił komuś fachowej pomocy. Można więc przypuszczać, że ów delikwent w ogóle nie zna się na Amigach i AmigaOS.OK
[wyróżniony] [#154] Re: Apel do adminów

@ZbyniuR, post #150

I jeszcze taki pomysł. - Może banować automatycznie i bezczasowo, tych co przekroczą jakiś limit otrzymanych ignorów?

Bardzo ciekawy pomysł, skrzyknie się grupka, dostaniesz odpowiednią ilość ignorów i tyle go widzieli. OK
Nawet grupka niepotrzebna, wystarczy multikonto.

Zbyniu jak będzie większa restrykcja, jak będziesz wiedział, że wisi "bat" to będziesz inny? Tobie to chyba nie grozi, więc skąd jakikolwiek problem by było inaczej. Obawiać się jedynie mogą te osoby, które w naturze mają, były, są i będą "zadymiarzami".
To nie jest tak, że ktoś Wam wolność zabiera, bo walczycie o to jakbyście mieli się stać niewolnikami forum, tutaj chodzi o ład i porządek.
Wolicie forum, które pełno jest przepychanek, Oftopów, wyskoków, wycieczek osobistych, ignorancji, chamstwa byle by tylko coś się działo byle by postów przybywało?
Czy wolicie spokojne forum, które przynosić będzie mniej wypowiedzi, aczkolwiek bardziej merytorycznych.
Nie będziesz zmuszony pomijać, ignorować itp.
Spójrzcie na inne fora internetowe, sam mogę podać kilka w których liczy się merytoryka i daleko im od nagannych zachowań a istnieją od wielu lat.
Każdy będzie miał coś nowego do dodania i innego do powiedzenia. Ankieta, głosowanie może wykazać jak większość uważa.
[#155] Re: Apel do adminów

@Canga, post #154

Oooo to robię 20 kont i daje ignora małpie delikwent wie o kogo chodziok, racja
[#156] Re: Apel do adminów

@Blendor, post #155

Nie dasz rady założyc 20 kont. Poza tym, taka sytuacja byłaby szybko odkręcona przez moderację.
[#157] Re: Apel do adminów

@Blendor, post #155

Ktoś, tutaj w tym poście napisał o Andrzeju Drozd czy Blendor. Czy widzieliście by któryś z nich robił zadymy? Czy taki OT, bez wyskoków osobistych, chamskich, wulgarnych Wam przeszkadza? Mnie osobiście nie, są to wypowiedzi, które można pominąć bezproblemowo.
Ja piszę o "zadymiarzach", którzy pisząc w swoich wypowiedziach porównując forumowiczów do patologii, chorych psychicznie, będących chamskimi, wulgarnymi a zarazem agresywnymi, które naruszają wątek główny poprzez niepotrzebną i zbędną przepychankę, wyśmiewają się z innych, wyzywają, równają z błotem, poniżają, a takie wypowiedzi można czytać co jakiś czas na tym forum.
Popadacie nieco w skrajności. Nikt nie chce stworzyć jakiegoś boota, który za najmniejszy OT będzie dawał bana.

Przydała by się dodatkowa opcja jak edycja przez zakładającego post - była by super sprawą. Dana osoba będzie sama mogła wykluczyć kogoś lub wypowiedzi ze swojego postu. Wówczas sami moderatorzy by mieli mniej roboty.
Nawet gdy będę pisał u kogoś i innej osobie się to nie spodoba, będzie mógł napisać PW do "właściciela" postu by mnie usunął, bo nie wprowadzam niczego merytorycznego a jedynie chaos, czy toczę boje, oftopuję. Włąściciel postu sam zdecyduje czy dać mi ostrzeżenie, czy usunąć mnie z postu i dać mi "bana na post".
Osoba tworząca post będzie moderatorem swojego postu.

A jak Andrzej mnie zmierzi (zdenerwuje) na forum, to starym gumiokiem (kalosz) zahajcuje (napalę), powonia (powącha) smoga, bydzie chyrloć (kaszleć), on go zadusi i bydzie (będzie) po sprawie. ;)
To je wic (kawał) oczywiście. :)

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 10:15:31 przez Canga
[#158] Re: Apel do adminów

@Canga, post #157

Ja piszę o "zadymiarzach", którzy pisząc w swoich wypowiedziach porównując forumowiczów do patologii, chorych psychicznie, będących chamskimi, wulgarnymi a zarazem agresywnymi, które naruszają wątek główny poprzez niepotrzebną i zbędną przepychankę, wyśmiewają się z innych, wyzywają, równają z błotem, poniżają, a takie wypowiedzi można czytać co jakiś czas na tym forum.

Czy aby na pewno odróżniamy dyskusję od pospolitego trollingu?

Moim zdaniem, każda dyskusja, nawet najbardziej ostra i brutalna, może być konstruktywna, bo skoro do takiej dochodzi, oznacza to, że ludzie mają sobie coś do wyjaśnienia, albo mają jakieś emocje do skanalizowania. To środowisko jest pełne złych emocji ze względu na swoją historię, więc nie ma się czemu dziwić.

Natomiast wątki w stylu "dlaczego nikt nie chce zrobić takiej Amigi lepszej od Pentium, przecież byłoby zainteresowanie he he he", które potem żyją, nie wiedzieć czemu, i niepotrzebnie tylko zużywają ludzką energię - to jest czyste zło. Po tym nie zapłaczę.
[#159] Re: Apel do adminów

@Daclaw, post #158


Moim zdaniem, każda dyskusja, nawet najbardziej ostra i brutalna, może być konstruktywna


Wyzywanie, chamskie odzywki, przepychanki nazywasz konstruktywną rozmową? Dodatkowo prowadzone nie na temat?
jedno to konstruktywną ostra rozmowa na temat, a co innego wybiegi osobiste, chamskie potyczki itp.

skoro do takiej dochodzi, oznacza to, że ludzie mają sobie coś do wyjaśnienia,


Od tego jest PW, niech tam wyjaśniają wszelkie niesnaski. Dlaczego inni mają czytać te przepychanki, wywody, wyzwiska itd.
To nie powinno się znaleźć w poście.

dlaczego nikt nie chce zrobić takiej Amigi lepszej od Pentium, przecież byłoby zainteresowanie he he he

Post taki jak i inny, są pytania dobre, złe i katastrofalne w skutkach. Dlaczego jedne likwidować a inne nie. To od wypowiedzi w danym poście zależy jaki on jest a nie sam wątek główny.

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 10:40:16 przez Canga
[#160] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Apel do adminów
[#161] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Apel do adminów
[#162] Re: Apel do adminów

@Daclaw, post #158

Moim zdaniem, każda dyskusja, nawet najbardziej ostra i brutalna, może być konstruktywna, bo skoro do takiej dochodzi, oznacza to, że ludzie mają sobie coś do wyjaśnienia, albo mają jakieś emocje do skanalizowania.


Każdą dyskusję można prowadzić z kulturą, bez przekleństw i wyzwisk.

To środowisko jest pełne złych emocji ze względu na swoją historię, więc nie ma się czemu dziwić.


Nie jest pełne, są pojedyncze egzemplarze.
Większość kwestii po latach została wyjaśniona, zostają niedobitki którzy nadal wracają do tematów jak "prawdziwa Amiga" itd.
[#163] Re: Apel do adminów

@agrajek, post #162

Większość kwestii po latach została wyjaśniona, zostają niedobitki którzy nadal wracają do tematów jak "prawdziwa Amiga" itd.

W jednym miejscu siedzą konserwatorzy zabytków i zwolennicy postępu, ogień i woda, więc co w tym dziwnego?

Pisałem już - potrzeba nam "Karty Weneckiej" i "Dogmy 95".
[#164] Re: Apel do adminów

@_arti, post #156

Nie dasz rady założyc 20 kont.


A czy nie da się po prostu wprowadzić mechanizmu, jeśli nadal jest to plaga, typu 1 adres IP = max. 1 konto??
[#165] Re: Apel do adminów

@Daclaw, post #163

Tylko że normę Dogma 95 spełnia aż 37 filmów na świecie ;)

Przeczytałem jeszcze raz cały wątek i przychylam się do postu #138
"Chyba czasem potrzebne są takie z czapy wątki gdzie niektórzy mogą się "wypierdzieć" i potrollować bo w większości wątków można normalnie pogadać ;)"


PPA chyba normalnieje. Większość zarzutów opiera się na incydentach, to już nie te czasy co kiedyś ;)
[#166] Re: Apel do adminów

@Daclaw, post #149

Akurat ci dwaj których wymieniłeś to sympatyczny "folklor" PPA. Czasem lekki OT i wesoły delikatny troll
[#167] Re: Apel do adminów

@DiskDoctor, post #164

Filtrowanie po IP ma taki sam sens jak po adresie e-mail. Co za problem przejść się ulicą do najbliższego McDonalda?
[#168] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Apel do adminów
[#169] Re: Apel do adminów

@_arti, post #167

Co za problem przejść się ulicą do najbliższego McDonalda?


Aż taka potrzeba jest? Mnie by się mocno nie chciało...

Sprawa wagi państwowej w takim razie - multikonto na ppa...
[#170] Re: Apel do adminów

@DiskDoctor, post #169

Dla niektórych - na pewno! Na każdego trolla, który dostaje bana my dostajemy prośby o aktywacje konta od co najmniej pięciu nowych użytkowników - każdy z innym IP... także chłopaki chyba lubią spacery

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2017 09:39:34 przez _arti
[#171] Re: Apel do adminów

@DiskDoctor, post #164

Zakresy neostrady, komórkowe itp. to adresy przydzielane dynamicznie czyli są zmienne.
Nie trzeba "chodzić do MCdonalda".
.
[#172] Re: Apel do adminów

@rePeter, post #171

Ale ja nie miałem na myśli "adres IP przy tworzeniu konta", tylko alert jeśli z jednego IP loguje się dwóch userów (ciocia, mama itp.).
[#173] Re: Apel do adminów

@_arti, post #170

a moze zablokowac wszytskie konta i zeby odblokowac to nalezy przelac/przeslac 2 czy 5 zl? Za zalozene nowego konta tez bym kasowal stosowna oplate, jak sie ma jedno konto to taki pieniadz nie boli, multikonciarze juz mieliby gorzej. a kase mozna ladnie spozytkowac.
[#174] Re: Apel do adminów

@DiskDoctor, post #172

A nie może być na jednym loginie ciocia wuja mama babcia?
Na tym forum jest kilku nienormalnych ja bym powiedział ze maja inna tożsamość w każdy dzień tygodnia

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2017 10:25:47 przez Blendor
[#175] Re: Apel do adminów

@DiskDoctor, post #172

Jeżeli któryś z adminów teraz poda jak są tworzone zabezpieczenia by pozbyć się multikont, czy otwarciem nowych, to sami sobie strzelą w kolano.
Tak jakby bank podawał, jak zabezpiecza konta bankowe swoich klientów.OK
[#176] Re: Apel do adminów

@Valwit, post #173

a moze zablokowac wszytskie konta i zeby odblokowac to nalezy przelac/przeslac 2 czy 5 zl


A ci z Nowego Jorku po 50$

Jestem za. Byłoby na utrzymanie portalu. Tylko musiała by być zarejestrowana działalność, żeby jakiś przydupas się nie doczepił.
Z drugiej strony, dla skrajnego pajaca kolejne 5 zł za następne konto to też nie tak duży pieniądz a admin miałby już związane ręce aby usunąć takie konto.

Suma sumarum nie wypali :(
.
[#177] Re: Apel do adminów

@rePeter, post #176

dlaczego mialby zwiazane rece? tak samo moglby jak teraz. kwestia regulaminu i tyle. dzialanosci tez nie trzeba od razu po to zakladac.
[#178] Re: Apel do adminów

@rePeter, post #176

Ja już dawno mówiłem - forum jest dojrzałe, wszyscy lub prawie wszyscy się znają. Niektórzy są tu 10 lat. Wprowadzić rejestrację z polecenia. A polecić może osoba o minimalnej, określonej reputacji. A reputacja może wyglądać tak:

r - reputacja;
su - staż użytkownika w latach;
pp - punkty przyznane przez innych

Dodatkowo:
- każdy może przydzielić jeden punkt;
- osoby bez minimalnego stażu, np. 1 rok, nie mogą przydzielać punktów;
- osobie zbanowanej odejmuje się 1 punkt, tak żeby nie czuła się bezkarna;

r = pp + su

Tym sposobem premiowane będą osoby o długim stażu, a więc potencjalnie - znane w środowisku i nie sprawiające problemów. Problem troli rozwiązany. OK
[#179] Re: Apel do adminów

@_arti, post #178

Wszystkie te wspaniałe pomysły i tak rozbiją się o to, że grxmrx nie chce/nie ma czasu ich zaimplementować w silniku forum.
[#180] Re: Apel do adminów

@_arti, post #178

Wprowadzić rejestrację z polecenia


Czy to realne? Skąd ktoś nowy ma znać kogokolwiek z PPA?
Byle nie przedobrzyć bo będzie powolne obumieranie aktywności jak na Execu.
.
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem