Forum » PPA
[#1] Lista obecności (np. iCal) do działu imprezy
Witam!

Wczoraj rozmawiałem z kol. Jenotem telefonicznie. No pytałem czy będzie tu czy będzie tam.

Ogólnie przy tej ilości imprez - temat nie do zapamiętania.

Tym bardziej jeśli się chce spotkać z kilkoma osobami.

Więc wpadłem na pomysł czy nie można w jakiś sposób (bo to nie jest natychmiastowe) zintegrować kalendarz typu iCal czy Google Cal (format jest chyba jeden), z kalendarzem imprez.

Po co?

Teraz jest "copy paste", tj. "będą":

- recedent
- DiskDoctor
- pong777
- itd.

Ciężko tym zarządzać, szczególnie jak ktoś nagle "odwołuje". Jest to upierdliwe poza tym i nieczytelne jak jest kilka wątków imprezy lub wątek + news...

A tak - byłaby lista osób "impreza X" --> osoba A TAK, osoba B TAK, osoba C niepotwierdzone itp.

Jak pisałem wyżej, nie jest to łatwe do integracji bo w aplikacjach typu Outlook czy Apple Mail najpierw wysyła się zaproszenie na spotkanie emailem a następnie osoby potwierdzają lub nie. Tu chodzi o to aby każdy mógł "wessać" takie "zaproszenie" i dopisać siebie jako "TAK NIE NIE WIEM". Bez jakiegokolwiek spamu.

Funkcjonalność podobna do tej tutaj: doodle, ale w formie kalendarza (plików) hostowanego na PPA (np. wewnątrz istniejącego już kalendarza imprez).

Oczywiście sporo z tym prac, więc nie oczekiwałbym wdrożenia tematu przed "po wakacjach".

DD
[#2] Re: Lista obecności (np. iCal) do działu imprezy

@DiskDoctor, post #1

Byłoby super imprezowego ICal mieć. Ale robić nie ma komu.
[#3] Re: Lista obecności (np. iCal) do działu imprezy

@DiskDoctor, post #1

Moim zdaniem nie potrzeba nam więcej pomysłów, bo tych to ja też mam wiele (podobny do tego miałem dawno) a mocy w realizacji. Powiem tak - ja wolę w ładną, wiosenną pogodę pojeździć na rowerze niż rzeźbić takie ficzery. O wiele ważniejsze rzeczy są najpierw do zrobienia w kodzie. Kto to zrobi?
Ja bym z chęcią, ale chciałbym z kimś współpracować, kto by mi choćby robił code review wprowadzanych zmian, by była jakaś dyskusja, różne pomysły a nie że sam siedzę i marnuje czas gdy o wiele więcej fajnych rzeczy dla siebie można zrobić (ot choćby ta jazda na rowerze).
W ogóle najpierw trzeba wywalić to czego nikt nie używa albo bez sensu, że jest bo używa może jedna czy dwie osoby i to nie jest im tak naprawdę potrzebne tylko wchodzą bo wchodzą na jakąś podstronę. Dopiero później, po zrobieniu porządków można cokolwiek dodawać.
[#4] Re: Lista obecności (np. iCal) do działu imprezy

@DiskDoctor, post #1

Hmm, a może by zamiast takiego czegoś zrobić łatwiej.
Zrobić skoroszyt Google Sheet, w nim dodać arkusze dla odpowiednich imprez, na takich arkuszach każdy by się wpisywał, do tego zrobić tabelę przestawną, która by prezentowała listę userów, którzy się wpisali i dla każdego z nich informację gdzie będzie.

Potem można rozwijać pisząc skrypty w JS o jakieś automatyczne usuwanie arkuszy i inne bajery.

Mogę się tym zająć :)
[#5] Re: Lista obecności (np. iCal) do działu imprezy

@grxmrx, post #3

Zdaję sobie sprawę że każdy ficzer wymaga rozważenia, na ile jest przydatny oraz ile czasu zajmuje wdrożenie go.

Jednak na podstawie tego, co napisałeś, nie do końca rozumiem przeznaczenia działu forumowego PPA.

Wcale nie zarzucam tej sekcji rozlicznymi pomysłami, więc nie uważam żebym generował jakieś niezliczone ilości pracy dla innych, szczególnie wiosną.

Podsumowując - nie do końca rozumiem w tym momencie przeznaczenia działu PPA na forum. Jeżeli nowy ficzery miałby rzekomo nie obciążać czasowo Adminów to znaczy, że nie ma sensu, żeby w ogóle powstawały.
[#6] Re: Lista obecności (np. iCal) do działu imprezy

@DiskDoctor, post #5

Ten dział nie ma aktualnie sensu w kontekście nowych pomysłów, chyba że będą to pomysły do szuflady.
Wyobraź sobie budynek, który wymaga remontu, w którym chciałbyś dodać tam siłownie, basen, strzelnicę, nowoczesne elementy. Bez poprawy podstawowych rzeczy nie ma mowy o nowych rzeczach. Gdy przyjdzie czas, gdy będzie poprawione, przebudowane co ma być zrobione to wtedy wrócimy do dodawania ficzerów.
[#7] Re: Lista obecności (np. iCal) do działu imprezy

@grxmrx, post #6

Wyjaśnione

Pozostaje więc

Wasze opinie i tym podobne.
[#8] Re: Lista obecności (np. iCal) do działu imprezy

@WojT_GL, post #4

Wojt dobrze godo.
Już z resztą były te skoroszyty testowane przy zamówieniach na klawisze i obudowy.

Trzeba po prostu każdemu userowi przydzielić jeden wiersz a w kolumnach umieścić nazwy i daty imprez + dodatkowe zliczarki itp. itd.
No i każdy musi mieć konto w googlach.
Pytanie tylko czy to serio jest aż tak potrzebne...?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2017 18:03:19 przez Vato
[#9] Re: Lista obecności (np. iCal) do działu imprezy

@Vato, post #8

Hej,

Poczyniłem pewien postęp w sprawie, rzućcie okiem na ten wątek: Kalendarz polskich retro-wydarzeń

Jeśli redakcja będzie zainteresowana to może osadzić ten kalendarz w dziale "Kalendarz imprez":
<iframe src="https://calendar.google.com/calendar/embed?src=3ehaec7koa9eof8d9ve3oc6ulc%40group.calendar.google.com&ctz=Europe/Warsaw" style="border: 0" width="800" height="600" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>


K

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2017 13:12:40 przez Sokok
[#10] Re: Lista obecności (np. iCal) do działu imprezy

@Sokok, post #9

Do czego to doszło... Kokos zaprasza mnie na Amiparty ;)
[#11] Re: Lista obecności (np. iCal) do działu imprezy

@Jenot, post #10

Będziesz? No bądź! Plx!
[#12] Re: Lista obecności (np. iCal) do działu imprezy

@Sokok, post #9

Moim zdaniem bez sensu umieszczać w jednym dziale, na jednej stronie dwa kalendarze zawierające podobne dane. Nawet nie chodzi o aktualność tylko o integracje i czytelność. Jak to miałoby wyglądać? Dwa kalendarze imprez jeden obok drugiego lub jeden pod drugim? To wprowadzi tylko zamieszanie.
Kalendarz imprez na stronie PPA ma boks na głównej, robiłem też na życzenie DiscDoctora mapę imprez, która korzysta z tych samych danych.
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem