[#1] Amiga na śmietnku?
Czy gdyby ktoś z was zobaczył Amigę (obojętnie jaką, A500, A600, A1200, etc.) na zwykłym śmietniku to jaka byłaby wasza reakcja?
A może ktoś już miał takie doświadczenia? Jeśli tak to proszę opisać :)

[#2] Re: Amiga na śmietnku?

@grxmrx, post #1

Ja bym się ucieszyl i zabrał takiego "śmiecia" do domu:)

[#3] Re: Amiga na śmietnku?

@grxmrx, post #1

No ja mam doświadczenie w tym zakresie bo kiedyś złomowałem a500 wprost komuś na głowę (ten ktoś siedział w śmietniku) ;)

W ost. paru dniach zaslyszalem plany uśmiercenie sprawnej A2000 - Ale to nie moje i nie bede wnikać jak ludzie szanuja maszyny których niedługo nie będzie można dostać. Aha moja A500 była popalona.

[#4] Re: Amiga na śmietnku?

@grxmrx, post #1

Ja bym bardzo chciał takiego doświadczenia. Niestety, wszystko co Amigowe muszę, póki co, kupować za pieniądze, nie mam szczęścia niczego znaleść albo dostać. Chociaż w sumie to nie do końca - znalazłem na śmietniku karton od C128D. W średnim stanie, ale w środku był zestaw oryginalnych dyskietek (łącznie z systemem CP/M), jeszcze fabrycznie zapakowanych. Mniemam, że ma to sporą wartość kolekcjonerską.
[#5] Re: Amiga na śmietnku?

@grxmrx, post #1

Ja znalazłem na śmietniku (włąściwie obok ) 2 x A600 jedna była z HD 20 MB (sprawnym) druga z przełącznikiem kikstartów 1.3 - 2.0. Potem jak wywalałem zawartość piwnicy na złomowisko, to znalazłem rozwaloną A1200 ze sprawnym Blizzardem 68030 32 MB, który działa do tej pory w mojej A1200. Po tych doświadczeniach zacząłem jeżdzić po skupach złomu i szukać interesującego sprzętu i tak dorobiłem się kolekcji 2x C128, 2x C128DCR, 19x C64, 5x A500, 2x A500+, 1xA1200 (rozwalona młotkiem ale do samodzielnego montażu). Pozatym trafiłem na wyprzedaż w niemczech i tak mam 2xA4000 (jedną już sprzedałem) drugą właśnie konserwuję. Powyższe doświadczenia sprawiły, że zacząłem amigować i od roku mam fioła na punkcie amisi.

Wojciech Rabiega
ul. Ossowskiego 25c/8
46-203 Kluczbork
505593037

Ps. Złomowisko to jedyny darmowy serwis do naszych amisi. Wyślijcie to do wszystkich, którzy nie mają części zamiennych, niech też szukają po złomowiskach. Dla mnie to nie jest żaden wstyd, a to co ludzie mówią mam głęboko w dupie. Najważniejsze, że mam tyle amig, że starczą mi na jakieś 30 lat. OK
[#6] Re: Amiga na śmietnku?

@Daclaw, post #4

Mnie udało się dostać A500+ z całym kartonem dyskietek, monitorem, myszką, zasilaczem, dżojami, przewodami i stacją dyskietek. Wszystko na szczescie nie ze śmietnika, a z dobrego serca:)

[#7] Re: Amiga na śmietnku?

@Werner, post #5

Czy znasz jakieś złomowiska na Warmii i Mazurach? Warte uwagi są też różnoraki giełdy, np. jedna z największych w Kutnie co sobotę. Można tam znaleść naprawde tanio dobry sprzęt, czasem nawet za 1/1000 ceny :o zdarza się.

[#8] Re: Amiga na śmietnku?

@Lord_10up, post #7

W każdym mieście są punkty skupu złomu, (to oto mi chodziło). Poza tym najłatwej trafić jadąc za pierwszym lepszym podchmielonym żulem, który targa za sobą wózek ze złomem.
[#9] Re: Amiga na śmietnku?

@grxmrx, post #1

ja znalazlem płytę główną od amigi 500 idąc po okołolubelskich łąkach, niestety nie miala układów i była pęknięta

ale to były w czasach przedallegrowych, teraz takie rzeczy lądują na allegro :D

[#10] Re: Amiga na śmietnku?

@rzookol, post #9

Ja osobiście takich przeżyć nie miałem, ale na pewnym forum na które regularnie zaglądam opisano taki przypadek:
http://81.210.9.116/~apacz/smf/index.php/topic,6557.msg87241.html#msg87241
[#11] Re: Amiga na śmietnku?

@Werner, post #8

Rozejrzałem się. Jedyne, co zdobyłem, to kolejny dowód na to, że miasto w którym mieszkam (Gdańsk) to beznadziejna dziura. Na dodatek zbudowano je w stylu "wielkowiejskim" - praktycznie z jedną główną ulicą. Cokolwiek jest na niej robione, powoduje totalny paraliż komunikacyjny. Kto się tu wybiera na urlop w najbliższym czasie, przekona się o czym mówię. Poza powiewem historii NIC tu nie ma i nawet nie warto szukać. Jedyny punkt, który skupuje w Gdańku złom elektroniczny, ma tak wąski zakres, że nawet kompletnego peceta nie przyjmą, tylko ew. same płyty główne. Nie biorą nawet zasilaczy. O Amidze nawet chyba nie słyszeli.

:(
[#12] Re: Amiga na śmietnku?

@krmichal, post #10

a ja bym sić cieszył jak bym 4000t znalazł z dyskiem 4gb z Ppc i gfx albo A1
Ale to chyba mażenie niż realia...
[#13] Re: Amiga na śmietnku?

@Daclaw, post #11

Ale mozna cos czasem dorwac od ludzi sprzedajacych na Jarmarku Dominikanskim...Ktory wlasnie niedlugo sie zaczyna:D

[#14] [OT] Twój Avatar - było: Re: Amiga na śmietnku?

@Mat, post #13

Czy Twój Avatar, to okładka Dream Theater - Metropolis2-SFaM??...
[#15] Re: Amiga na śmietnku?

@Werner, post #5

@ Werner
46-203 Kluczbork

O! Witam nowego opolskiego amigowca :)
Może wpisz te dane do PAUBase?
[#16] Re: Amiga na śmietnku?

@Lord_10up, post #6

Dostaliśmy kiedyś z bratem A500 w "spadku" od kuzyna (obecnie grzybiarza), który chciał wywalić ją na śmietnik. Od tamtej pory zaczęła się nasza przygoda z Ami. A dziś gdybym napotkał taki proceder (i gościa który się go dopuścił) to potraktował bym go jak bohaterowie gry "Zdrajca", a Amisię przygarnąbym jak porzuconego pieska. :D

-----------------------------------------------------------------------------------
A1200 Infinitiv 040/40 32MB RAM, ZorroII SIM, 4xEIDE, CV3D, 10 GB + 1.6 GB HD, CD-RW Lite-On + CD-rom LG, Os 3.0
[#17] Re: Amiga na śmietnku?

@Jedi_Amiga, post #16

Ja z kolei zdobyłem Amigę CDTV nowiutką, bo nieużywaną ani razu. Za 150zł co prawda więc jest to pewna suma, jednak okazało się, że żęby ją nabyć muszę przebyć tylko 1km drogi (koleś od którego ją kupiłem pracuje na budowie drogi), wiec jaki ten świat mały:)

[#18] Re: Amiga na śmietnku?

@grxmrx, post #1

Amigi (niestety) nie znalazłem żadnej. Za to znalazłem C64 z magnetofonem, płyte gł.+klawiatura do C128D (nie wiem czy działa), radio RADMOR 5102, Amator 2, Elizabeth HiFi, kilka sztuk magnetofonów szpulowych ARIA, stolik pod TV (w ślicznym stanie! [ludzie mają poj***ne we łbach że takie rzeczy wywalają!]), dwa rowery górskie (w tym jeden odrestaurowałem!) i ostatnio radio lampowe :) .
Ogólnie też łażę po złomowiskach i spoglądam na miejsca gdzie stoją kontenery głównie w blokowiskach. Czego to ludzie teraz nie wywalają! Chatę można urządzić! :D

[#19] Re: Amiga na śmietnku?

@Werner, post #5

O proszę, ktoś z nie daleka ;)... Witam kolejną osobę z woj. opolskiego ;)

co prawda, ostatnio praktycznie cały czas siędzę w Katowicach i Gliwicach, ale na stare śmieci, czyli do niejakiego Gorzowa Śl. czasem przyjeżdzam, może się kiedyś zgadamy :), w razie 'wu' - mój mail w profilu :)

Pozdrawiam

[#20] Re: Amiga na śmietnku?

@grxmrx, post #1

Raz natknąłem się na wyrzuconą Amigę, ale nie był to śmietnik tylko chodnik na mieście (co w Polsce prawie na jedno wychodzi ;) ), a zdarzyło się to w wigilijne popołudnie 2005. Było mi zimno i przede wszystkim spieszno, a poza tym nie miałem w co nieboszczki zabrać, więc niestety zostawiłem ją tak jak leżała:


(jeśli wstawiłem za duże zdjęcie to przepraszam)

Barbarzyńcy. :(
[#21] Re: Amiga na śmietnku?

@Ijon_Tichy, post #20



[#22] Re: Amiga na śmietnku?

@Ijon_Tichy, post #20

nie...

Ja bym złożył do kupy i pod pachę :D.

[#23] Re: Amiga na śmietnku?

@Ijon_Tichy, post #20

mogłeś chociaż ją pochować :)

[#24] Re: Amiga na śmietnku?

@grxmrx, post #1

Czy gdyby ktoś z was zobaczył Amigę (obojętnie jaką, A500, A600, A1200, etc.) na zwykłym śmietniku to jaka byłaby wasza reakcja?

Reakcja wybuchowa.

http://video.google.pl/videoplay?docid=9090300513915003095&q=amiga

buuu!

[#25] Re: Amiga na śmietnku?

@Korni, post #24

Banda debili i nic więcej. Ale czego można oczekiwać po bandzie gówniarzy.
[#26] Re: Amiga na śmietnku?

@grxmrx, post #1

Wyobraź sobie, iż w zeszłym tygodniu pewien dupek mi powiedział, że wywalił DWIE Ami -500 i 600 z wyposażeniem na hasiok (dla nie wtajemniczonych - na śmietnik). Mojej reakcji nie było - szlag mnie trafił!!!! Obiecał mi przynosić od kumpli - dupków komputerki mające trfić na ....... buuu!

[#27] Re: Amiga na śmietnku?

@Korni, post #24

Zenujace

[#28] Re: Amiga na śmietnku?

@Korni, post #24

Coz klasyk powinien skonczyc gdzies w szafie.Ta a500 odeszla z hukiem ;).

Tekst znawcy (jeden synek z filmu):oo a tu mamy ide...

Sa kretynami,naprawde.

[#29] Re: Amiga na śmietnku?

@Pero, post #26

ja kupilem rok temu za flaszke a600hd z 2mb chip sprawna, oryginalny karton i reklamowke dyskietek, mysz, joystick. pobawilem sie dwa tygodnie a teraz lezy ladnie w kartonie na szfie i czeka nalepsze czasy. nie wiadomo jaki los by ja spotkal. takie starocie mozna tylko przez znajomych znalezc. duzo ludzi ma takie amigi w garazach/piwnicach i w pewnym momencie je wyrzucaja a szkoda. trzeba szukac tych amigi i skupowac:)
[#30] Re: Amiga na śmietnku?

@quaint, post #29

A po co skupowac,zlomiarzem jestes??
Dajcie klasykowi umrzec w spokoju

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem