[#31] Re: Oszukany przez MrT

@stachu100, post #30

20 miesięcy mija od wysłania karty i wpłącenia pieniędzy na konto MrT,facet który tu był na forum pomagał przerabiał karty jest oszustem.
[#32] Re: Oszukany przez MrT

@pyzio, post #31

nie czekaj tyle bo w końcu się sprawa przedawni... idź na policje i zrób porządek

[#33] Re: Oszukany przez MrT

@Skiba, post #32

A może po prostu pojedź do niego i spróbuj z nim pogadać, niech wyjaśni swoją wersję. Jeśli to nic nie pomoże, to wtedy policja, ale najpierw próbowałbym go odwiedzić.

Na przykład, ja kiedyś sprzedawałem fast atę, kupił baaghera, zrobił przelew i po ponad roku dopiero dostał sprzęt (problemy osobiste i w ogóle, nie miałem głowy do tego).

Podstawą jest rozmowa, najlepiej w cztery oczy, dopiero później policja.

[#34] Re: Oszukany przez MrT

@pyzio, post #31

Masz dwa lata na złożenie zawiadomienia. Odbywa się to w ten sposób, że policja odwiedza wskazaną osobę, sporządza protokół. Jeśli czyn jej zdaniem się kwalifikuje to sama podejmuje działania, jeśli nie to zwraca sprawę w twoje ręce i wtedy podejmujesz decyzję czy chcesz składać sprawę z powództwa cywilnego.



Ostatnia modyfikacja: 12.12.2010 19:15:39
[#35] Re: Oszukany przez MrT

@pyzio, post #1

Ja również wysłałem do MrT scandoubler w 2008 roku i niestety też nie mam kontaktu.
[#36] Re: Oszukany przez MrT

@Hubez, post #35

Moja A2000 spisana już na straty .....
[#37] Re: Oszukany przez MrT

@biax, post #36

Może coś się stało? :o
[#38] Re: Oszukany przez MrT

@Hubez, post #35

Nie wiem gdzie on mieszka ale na Waszym miejscu zrobił bym sobie wycieczkę.
Macie przecież jego adres.
[#39] Re: Oszukany przez MrT
Nie wiem kim jest MrT i nie mam w zwyczaju cieszyć się z czyjegoś nieszczęścia, ale czytając od pewnego momentu kilka wpisów gdzie wymieniane było przez każdego, kto mu i co dał, usta same składały mi się do uśmiechu...

...to jakiś kolekcjoner-caritas normalnie skoro mu wszyscy wysyłają tyle sprzętu i nikt jeszcze po takim czasie nie złożył sprawy na policję.
[#40] Re: Oszukany przez MrT

@Dark_luke, post #38

Cały OT przeniesiony tutaj.
[#41] Re: Oszukany przez MrT

@UZi, post #33

bez jaj człowieku
jakież to problemy osobiste miały by spowodować że rok czasu nie miałeś 5 min na spakowanie paczki i kolejnych 5min na pójście na pocztę?

i co, przez rok czasu unikałeś maili, gg, nie odbierałeś telefonów albo je odkładałeś i pisałeś że "nie mam czasu, mam tyle na głowie..."? cokolwiek Ci się złego stało to wiedz że na to ZASŁUŻYŁEŚ (ot choćby na zaś)

a MrT to oszust jakiś. Na Policję zgłosić dziada i tyle. Skoro tyle osób okantował to pozew zbiorowy. Jak zbankrutował to przynajmniej będzie sprawa jasna... Z rakiem trzeba walczyć a tacy ludzie to właśnie rak na mniej lub bardziej zdrowym organizmie amigowców!

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2012 21:51:46 przez XoR
[#42] Re: Oszukany przez MrT

@XoR, post #41

nie wiem jak było z uzim ale jak ktoś np. ma depresje to może nie być w stanie się zebrać i poświęcic 5 minut na wyslanie paczki

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2012 22:39:58 przez michal_zukowski
[#43] Re: Oszukany przez MrT

@michal_zukowski, post #42

Albo oddanie pieniedzy. Na przelew trzeba jeszcze mniej czasu.
[#44] Re: Oszukany przez MrT

@michal_zukowski, post #42

nagły atak klinicznej przewlekłej depresji?
ja rozumiem problemy ciała i umysłu ale w jakim trzeba by było być stanie aby nie móc bodaj zlecić rodzinie wysłania paczki

co, taka osoba z depresją leży z rurką w gębie/kroplówką i nic nie robi już? nawet aresztowanie to nie powód aby kazać komuś miesiącami czekać na rzecz

depresja i brak czasu to dobry powód aby towaru nie wystawiać i nie przyjmować do naprawy a jak się jest człowiek w stanie niczym nie przymuszony aby to zrobić to trzeba sprawę doprowadzić do końca
[#45] Re: Oszukany przez MrT

@pyzio, post #1

Coś ruszyło ze sprzętami wysłanymi do MrT ?
[#46] Re: Oszukany przez MrT

@michal_zukowski, post #42

ok, racja
[#47] Re: Oszukany przez MrT

@XoR, post #44

Zadna depresja nie jest powodem do przywlaszczania sobie rzeczy innych osob. Taka forma postepowania to zwykla kradziez.
[#48] Re: Oszukany przez MrT

@selur, post #47

Tak z ciekawości. Ten gość sprzedał cały wasz sprzęt, czy nadal go ma?

Pozdrawiam,

Azz
[#49] Re: Oszukany przez MrT

@pyzio, post #1

Czy chociaż jeden z oszukanych złożył doniesienie na policję?
[#50] Re: Oszukany przez MrT

@Pinto, post #49

Witaj

Ja odpuściłem.

Wiedziałem gdzie Krzysztof mieszka, ale nie chciałem tego zgłaszać.

Jakie ma problemy - to słyszałem.

Temat odpuściłem, na 100% jestem pewny, że sprzętu już nie odzyskam.
[#51] Re: Oszukany przez MrT

@Hubez, post #50

Hubez, jest zapewne grupka osób, które tak samo uważają ... Ja do nich należę
[#52] Re: Oszukany przez MrT

@Hubez, post #50

Tzn, co? Jest jakieś wytłumaczenie na zaistniałą sytuację?
[#53] Re: Oszukany przez MrT

@sanjyuubi, post #52

Tzn. przepadło zniknełło i się nie odnajdzie, tak samo jak MrT na ppa.
[#54] Re: Oszukany przez MrT

@fazior, post #53

Mam namiar na MrT, ale nie wiem czy aktualny. Z 2013 roku.
[#55] Re: Oszukany przez MrT

@Hubez, post #54

Jak masz namiar i czas - jedź do niego. Nigdy nie można odpuszczać, chyba że dochodzenie do sprawiedliwości kosztowałoby Cię więcej stresu niż sprzęt jest warty. Ja tak pare rzeczy już odpuściłem i szczerze mówiąc - jestem z tego zadowolony, że nie musiałem się o nie martwić(nie, nie były one związane z amigą)
[#56] Re: Oszukany przez MrT

@redstonecraftpl, post #55

Heh, ten wątek mi przypomniał, że jeden forumowicz naprawia mi PPC od prawie trzech lat. Chyba trzeba się przypomnieć
[#57] Re: Oszukany przez MrT

@redstonecraftpl, post #55

Ale zdajecie sobie sprawę z tego, że czasem ludzie na przykład umierają, a rodzina (o ile jest) niekoniecznie musi wiedzieć co kto komu i kiedy miał naprawić/odesłać itp? Tak mi przyszło do głowy, nie żebym miał jakieś smutne informacje do przekazania.
[#58] Re: Oszukany przez MrT

@recedent, post #57

tia...hehe

i przez parę lat oszukują kolejnych jeleni pewnie już w nowych wcieleniach
[#59] Re: Oszukany przez MrT

@Walti, post #58

Akurat użytkownik MrT ostatnio logował się w 2009 roku, więc nie wiem o jakich "przez parę lat" mówisz. Jeśli natomiast wiesz o jakimś koncie-klonie, którego używał/używa to zgłoś ten fakt do moderacji.
[#60] Re: Oszukany przez MrT

@recedent, post #59

Akurat użytkownik MrT ostatnio logował się w 2009 roku, więc nie wiem o jakich "przez parę lat" mówisz. Jeśli natomiast wiesz o jakimś koncie-klonie, którego używał/używa to zgłoś ten fakt do moderacji.


Nie wiem o żadnym klonie, ale z tekstów tu napisanych wynika że ludzie mieli z nim kontakt później, wiedzieli gdzie mieszkał, nawet namiary z 2013 roku więc?
A dwa z człowiekiem którym wchodzi się w jakąś współpracę siłą rzeczy nawiązuje się jakiś inny kontakt niż na forum (mail, adres do wysyłki, telefon przede wszystkim)


Ostatnia aktualizacja: 02.02.2016 10:45:14 przez Walti

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2016 10:45:35 przez Walti
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem