[#1] oszust z Bielska Białej wciąż grasuje
pisaliśmy kiedyś o facecie z B.Białej, Piotrze P. , który bez skrępowania działa od 2013 roku i udało mu się oszukać kilka osób z naszego forum, oferując Amigi 1200.

Postępowanie w mojej sprawie zostało zawieszone z uwagi na ukrywanie się sprawcy.
Około miesiąca temu jako pokrzywdzony otrzymałem odpis postanowienia o podjęciu postępowania, ponieważ sprawca został zatrzymany i przebywa w Areszcie Śledczym w Bielsku Białej.

Radość spowodowana perspektywą zasądzania obowiązku naprawienia szkody nie trwała jednak długo. Dzisiaj otrzymałem odpis postanowienia o ponownym zawieszeniu dochodzenia z uwagi na to, że "miejsce pobytu podejrzanego, który ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości, nie jest znane".

Super, gratuluje poczucia humoru palantowi, który uchylił tymczasowy areszt oszustowi poszukiwanego w całym kraju. Zaraz znowu pojawią się ogłoszenia na olx.pl. Zatem apeluję o większą ostrożność.

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2015 09:34:59 przez charliefrown
[#2] Re: oszust z Bielska Białej wciąż grasuje

@charliefrown, post #1

To co? Polska biedny kraj i jeszcze biedniejsza policja wynajmuje pomieszczenia pod areszt w wozach od Cyganów?
[#3] Re: oszust z Bielska Białej wciąż grasuje

@charliefrown, post #1

A już miałem nadzieje że coś się w sprawie ruszyło dalej
Dodatkowo sprzedawał w ogłoszeniach: monety, Amigi CD32, telefony, konsole tak że zakres był nieco większy. Na pewno na sprzedajemy.pl ze swojego konta nic nie sprzeda bo pisałem do w/w. portalu podpierając się pismami i konto ma zablokowane.
Ale na OLX to nicka nie pamiętam więc nie wiem jak się tam sprawa ma.

Super, gratuluje poczucia humoru palantowi, który uchylił tymczasowy areszt oszustowi poszukiwanego w całym kraju.
Polska rzeczywistość. głową w mur
[#4] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: oszust z Bielska Białej wciąż grasuje
[#5] Re: oszust z Bielska Białej wciąż grasuje

@charliefrown, post #1

Od 2012 roku działa jakiś oszust na różnych forach motoryzacyjnych. Podaje różne nazwiska, czasem nazwy firm, ostatnio na forum corvetteforum.pl narobił trochę szkód ale został zbanowany. Jedna osoba zgłosiła sprawę policji i sprawa jest w toku. Ale podejrzewam, że zakończy się jak w przypadku który podałeś.

Ja też zostałem poszkodowany, ale gdy poszedłem na policję w Skwierzynie, to mnie wyśmiali i kazali przyjść na następny dzień, bo teraz mają jakiś wypadek i wszyscy muszą jechać. Jestem teraz w rodzinnym mieście, ale waham się czy iść, czy nie iść na policję. Mam uraz do nich (ogólnie do policji), po tym jak potraktowali mnie w przypadku pierwszego oszustwa no i teraz drugiego.
[#6] Re: oszust z Bielska Białej wciąż grasuje

@SuperBuster11, post #5

Ich psim obowiązkiem jest przyjąć (zarejestrowac) zgłoszenie. Nie daj sobie wmówić, że są zajęci.
[#7] Re: oszust z Bielska Białej wciąż grasuje

@SuperBuster11, post #5

ZAWSZE trzeba zgłaszać.A żeby nie wyśmiali to trzeba się skrzyknąć na forum i złożyć pozew zbiorowy i dochodzić swojego.Żeby pocieszyć to wspomnę że odzyskałem pieniążki w ten sposób z pewnego portalu na "O".
[#8] Re: oszust z Bielska Białej wciąż grasuje

@Stoopi, post #7

Do pozwu zbiorowego potrzebnych jest minimum 10 osób. A poszkodowanych jest chyba 4 ze mną. Próbowałem uzyskać jakieś dane poszkodowanych z innego forum, gdzie oszukanych było więcej, ale administracja nie che podać żadnych kontaktów do tych osób.
[#9] Re: oszust z Bielska Białej wciąż grasuje

@SuperBuster11, post #8

na Twoim miejscu złożyłbym pisemne zawiadomienie do miejscowo właściwej prokuratury rejonowej. W związku z tym, że mają 30 dni na czynności sprawdzające zapewniam Cię, że bardzo szybko zostaniesz przesłuchany w lokalnej jednostce Policji.

Pozew zbiorowy nic nie da w sytuacji, gdy sprawca się ukrywa i nie przebywa w swoim miejscu zamieszkania (tak jak w naszej sprawie). Nie odbierze nawet odpisu pozwu, Sąd wezwie do wskazania właściwego adresu pozwanego pod rygorem zawieszenia postępowania.

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2015 12:15:23 przez charliefrown
[#10] Re: oszust z Bielska Białej wciąż grasuje

@charliefrown, post #1

Kiedyś oszukano mnie na Allegro na 250zł. Poszedłem na Policję, wydrukowałem skrupulatnie wszystkie dowody, korespondencję itd.

Po jakimś czasie odezwała się Policja, że złapano oszusta. Był nim jakiś 16-latek korzystający z konta matki. Oszukał kilkadziesiąt osób w całej Polsce.

Ucieszyłem się, bo myślałem, że z automatu będę mógł się ubiegać o zwrot pieniędzy. Okazało się, że musiałbym złożyć prywatną sprawę. Zakładałem już sprawy w sądzie i wiem z jakimi kosztami czasem się to wiąże. Odpuściłem zdegustowany nie pierwszy raz chorymi zasadami prawnymi w mojej Ojczyźnie.
[#11] Re: oszust z Bielska Białej wciąż grasuje

@Duracel, post #10

No to coś nie tak. Ja jak składałem zeznania, to od razu wypełniałem, co w przypadku ujęcia oszusta. Napisałem zwrot pieniędzy, gościa skazali, a po miesiącu do trzech od wyroku pieniądze przyszły przekazem pocztowym.
Każde prawdziwe oszustwo należy zgłaszać. Przestępstwo oszustwa jest ścigane z urzędu od 1pln i po złożeniu zeznań najczęściej nic nas nie interesuje, tylko dostajemy informację o postępach i wyrok jaki dostał oszust.
[#12] Re: oszust z Bielska Białej wciąż grasuje

@Duracel, post #10

szkoda, że tak szybko odpuściłeś. To, że dzieciak nie odpowiadał jak dorosły, nie oznacza od razu, że trzeba iść w proces cywilny. Na bank musiało być prowadzone przeciwko sprawcy postępowanie wg przepisów o postępowaniu w sprawie nieletnich. Tam jest art. 7 par.2 pkt 2 dający podstawę do orzeczenia od rodziców/ opiekuna prawnego obowiązku naprawienia szkody wyrządzonej przez nieletniego.

Jeśli nie minęło 10 lat, to możesz to jeszcze załatwić w postępowaniu upominawczym. Wysokość opłaty to 30 zł. Ja bym nie darował takim sukinsynom.

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2015 14:02:47 przez charliefrown
[#13] Re: oszust z Bielska Białej wciąż grasuje

@charliefrown, post #12

Od momentu kiedy złożyłem sprawę na policję do informacji o ujęciu sprawcy minął chyba rok czasu. Informację dostałem telefonicznie. Na pytanie co z pieniędzmi uzyskałem odpowiedź, że trzeba sprawę założyć. To było jakieś 8 lat temu tak m.w. jak liczę.

Z jednej strony kwota była nie wysoka, z drugiej nie chciało mi się ganiać po sądach, z trzeciej pomyślałem, że jak tyle osób oszukał, to marne szanse są na jakieś zadośćuczynienie i więcej mnie to zdrowia i czasu będzie kosztować niż to warte.

Głównie odpuściłem właśnie z tego powodu, że byłem święcie przekonany, że to z automatu przyjdzie.
[#14] Re: oszust z Bielska Białej wciąż grasuje

@charliefrown, post #1

"i udało mu się oszukać kilka osób z naszego forum, oferując Amigi 1200"

To jest wlasnie dzialanie amigowcow. Zamiast zrobic szum w okolo oszusta aby ostrzec innych to siedza cicho...jakby pierwszy poszkodowany zglosil to na forum to innych by nie bylo.


Nie wiem czego ludzie sie tak boicie, ja bym podawal pelne dane zlodzieja we wszystkich mozliwych miejscach. Jakby mi jeszcze zagrozil sadem jak to robi wiekszosc zlodziei, to bym jeszcze pojechal z kim trzeba do niego i obil mu ryja.
[#15] Re: oszust z Bielska Białej wciąż grasuje

@Duracel, post #13

w sprawach KPOW jest rok na wykrycie potocznie ujmując. Co do kolegi u góry rzeczywiście winni byli przyjąć zawiadomienie, ALE skoro mieli jakąś interwencje to mogli przeprosić i poprosić o stawiennictwo w innym dniu.

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2015 18:45:26 przez BomberMAX
[#16] Re: oszust z Bielska Białej wciąż grasuje

@BomberMAX, post #15

I tak zrobili, ale skoro mają dużo roboty, to nie będę ich dodatkowo obciążał. A temu posterunkowi życzę, aby im radiowozy spod komisariatu zwędzili.

PS. A ci panowie to z Międzyrzecza są, komisariat w Skwierzynie działa chyba tylko do 17.00 czy 18.00

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2015 19:32:35 przez SuperBuster11
[#17] Re: oszust z Bielska Białej wciąż grasuje

@SuperBuster11, post #16

To pewnie dlatego, że tak wcześnie ich wypierdzielają na emerytury :D
[#18] Re: oszust z Bielska Białej wciąż grasuje

@SuperBuster11, post #5

Taka mala podpowiedz. Podobno jak Cie zlewaja na policji trzeba zapytac mundurowego o cos w stylu: ''Czy odmawia Pan/Pani wynonania obowiazkow sluzbowych?'' i jest postawiony pod sciana jesli nie chce miec powaznych problemow dycyplinarnych. Znajomy mial problemy z agesywnym ojcem w domu i wlasnie czesto go splawiali, ze samo sie uspokoi itd itp. Ktos mu z tym podpowiedzial (nie jestem pewien, ale chyba nawet jakis gliniarz) i juz go nie splawiali. Lepiej jednak przyjac zgloszenie niz ryzykowac prace.
[#19] Re: oszust z Bielska Białej wciąż grasuje

@charliefrown, post #1

Siema,

jako przedstawiciel służby mundurowej (tej pilnującej) muszę Ci powiedzieć, że bardzo często Policja nie wie, że dany osobnik już gdzieś siedzi, a Ty w żadnym AŚ/ZK nie otrzymasz informacji czy ktoś siedzi lub nie.

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2015 14:14:17 przez Tom Rain
[#20] Re: oszust z Bielska Białej wciąż grasuje

@Tom Rain, post #19

Czyli to kolejne miejsce po służbie zdrowia które ma problem z cyfryzacją
Takie informacje powinny być do zweryfikowania za pomocą internetowej, wewnętrznej bazy danych w przeciągu 10 sekund.
[#21] Re: oszust z Bielska Białej wciąż grasuje

@Duracel, post #20

Nie to nie problemy z cyfryzacją. To ustawa o ochronie danych osobowych. Absolutnie nie wolno NIKOMU podawać wrażliwych danych OK
[#22] Re: oszust z Bielska Białej wciąż grasuje

@TomK, post #21

Ale chyba Policja, jako organa odpowiedzialne za bezpieczeństwo i przestrzeganie prawa jest (???) poza ustawą danych osobowych skoro może ot tak sobie Obywatela wylegitymować.
[#23] Re: oszust z Bielska Białej wciąż grasuje

@Duracel, post #22

TomK sarkastycznie zażartował, więc nie przetwarzaj tego na poważnie.

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2015 20:56:54 przez Vato
[#24] Re: oszust z Bielska Białej wciąż grasuje

@Xortas, post #18

Zgłosiłem sprawę w Brzegu. Profesjonalne, można powiedzieć podejście. Dodatkowo znajomy z forum powiedział, że to recydywista. Na innym forum ktoś ma jego dane.
[#25] Re: oszust z Bielska Białej wciąż grasuje

@Vato, post #23

Ach a dałem przeca AŻ trzy złośliwie sarkastyczne emotki
Bo tak ogólnie to ta ustawa przegina i to czasami bardzo ale to inna bajka i nie miejsce.
[#26] Re: oszust z Bielska Białej wciąż grasuje

@SuperBuster11, post #8

Witam

czy do pozwu moga dolaczyc osoby prawie oszukane tzn Ci co wymienili maile i chcieli kupic a potem juz nie bylo tej amigi
Ja sie czuje prawie oszukany byla taka fajan 3000 tka w dobrej cenieszeroki uśmiech
juz chcialem brac nawet maila napisalem ze chce przyjechac i zobaczyc sprzet
/mam go w razie czego/
Napewno byli tez tacy co chcieli przyjechac ..

Czy zamiar oszustwa jest jakos obwarowany prawnie czy tez tylko jak juz cie ktos oszuka to mozesz mec do niego regres ?pomysł


A moze wartaloby podac podobne ogloszenie podajac lokalizacje bielsko i udajac w tresci tego faceta
moze by sie zglosili Ci co juz sie raz dali nabrac i dolaczyli by potem do pozwu ?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2015 08:30:24 przez AmigaFAN
[#27] Re: oszust z Bielska Białej wciąż grasuje

@AmigaFAN, post #26

w sprawie karnej o oszustwo musi dojść do "niekorzystnego rozporządzenia mieniem", a tego nie było w Twojej sytuacji, bo nie doszło do jakichkolwiek przesunięć majątkowych.

w sprawie cywilnej mógłbyś podciągnąć to na siłę pod utratę spodziewanego zysku/korzyści, ale pod względem dowodowym to nie będzie łatwe. Spróbuj udowodnić, że umknęła ci sprzed nosa inna oferta typu A3000 za 200 zł, bo dogadywałeś się z tym pierwszym sprzedającym i wszystko było dograne.
[#28] Re: oszust z Bielska Białej wciąż grasuje

@charliefrown, post #27

Jakby ktoś się niepotrzebnie napalił:

http://olx.pl/oferta/amiga-1200-CID99-IDboxjt.html#6dc8fec716

Stan jak na zdjęciu, prosto z Exec'a:

http://www.exec.pl/wydarzenie.jsp?nid=5746&Amiga_1200_-_galeria

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2015 16:10:09 przez lysyzastary
[#29] Re: oszust z Bielska Białej wciąż grasuje

@lysyzastary, post #28

Może to ta Amiga która jest na execu akurat ?

Zobacz jak tutaj gość posiłkuje się moim zdjęciem:

http://olx.pl/oferta/skup-stare-monitory-c-1084s-philips-cm8833-ii-CID619-ID9MvRH.html#516fb5ff94

A tu mój art:

http://www.ppa.pl/sprzet/philips-cm8833-ii.html
[#30] Re: oszust z Bielska Białej wciąż grasuje

@lysyzastary, post #28

Ale co jest z tą 1200-ką nie tak? Czy masz na myśli sprzedającego?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem