kategoria:
[#61] Re: Amiga 1200 z OLX

@Andrzej Drozd, post #59

Wydaje mi się jednak że lekarz_med ma sporo racji. Dosadnie ale prawdziwie to ujął.

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2015 15:47:11 przez pong777
[#62] Re: Amiga 1200 z OLX

@pong777, post #61

Dobrze ci się wydaje.

Ja nie przeczytałem do końca wypowiedzi lekarz_med , ale mi głupio
coś mi się pokręciło
[#63] Re: Amiga 1200 z OLX

@maliniak, post #62

No to teraz całus i promowanie konta.szeroki uśmiech
[#64] Re: Amiga 1200 z OLX

@perkos7, post #30

Witam wszystkich , udało się oszust został złapany i siedzi w areszcie czekając na sprawę , może nie odzyskam pieniędzy ale postaram się by został ukarany i mam nadzieję że dołączą jeszcze innych ludzi na świadków jako poszkodowanych i że wyrok się zwiększy.

pozdrawiam.
[#65] Re: Amiga 1200 z OLX

@perkos7, post #64

Witaj.
Dobrze że ci się udało udowodnić , wkońcu miałeś świadka kuriera. Czy oszustem był znany Piotr z BielskoBiałej?
[#66] Re: Amiga 1200 z OLX

@Azzorek, post #50

ja jeszcze dodam, ze jak ktos widzi taka podejrzana aukcje to powinien od razu zglosic do allegro zanuim ktos inny sie natknie. ja takze zostalem oszukany, ale przez allegro. nic nie zostalo wyslane, konto zawieszone, a po jakims czasie zobaczylem nowe aukcje ale od razu zauwazylem ze sa podejrzane i zglosilem do allegro, ze podejrzewam, ze to ta sama osoba. Odpisali blyskawicznie, zebym napisal skad takie podejrzenia. Minela chwila i konto bylo zablokowane, a ja sie cieszylem, ze przynajmniej udalo mi sie zapobiec oszukaniu kogos jeszcze..
[#67] Re: Amiga 1200 z OLX

@lekarz_med, post #58

100% racji.
[#68] Re: Amiga 1200 z OLX

@_arti, post #67

Nie zgodzę się na 100%, najwyżej na 50%. Problemem jest zdefiniowanie kto to "sprawdzony sprzedawca na olx". Jak to zweryfikować, że ktoś jest pewny, rzetelny, a kto nie. Tutaj można mieć pewność tylko wówczas, gdy możemy ze sprzedawcą spotkać się, sprawdzić sprzęt i kupić albo nie. O ile orientuje się, to nie ma systemu ocen na tym portalu.
[#69] Re: Amiga 1200 z OLX

@misiek2, post #68

Olx jest to portal ogłoszeń lokalnych. Ale większość traktuje go jako tańsze Allegro, nie bacząc na zagrożenia... Mnie rozwala, jak wystawiam coś na OLX, bo nie ma sensu tego pakować, a ludzie piszą, że kupią za połowę tej ceny i żebym im jeszcze wysyłał na swój koszt...

A teraz z drugiej strony. Jak ktoś Was oszuka nawet na Olx, to chyba macie jego podstawowe dane + nr konta. Idziecie na Policję, składacie zeznanie i oszust wcześniej, czy później dostanie wyrok. Olx też ma logi, a tacy oszuści przeważnie mają inteligencję makaka i wpadną.
[#70] Re: Amiga 1200 z OLX

@flops, post #69

Oczywiście że tak jest.
Jednak czy opłaca się jechać 50km w jedną stronę po coś wartego 100zł ?
Ja na OLX często przedpłacam na konto i zawsze dostaję to co zamawiałem.
Jednak mam zasadę, że to są rzeczy nie przekraczające 150zł właśnie ze względu na ryzyko oszustwa.
Kupiłem kilka konsol Nintendo, jakieś szpeje do Amigi itp.

Jednak na pewno nie kupiłbym wysyłkowo przedpłacając czegoś drogiego tylko na gębę (czyli na OLX). Wtedy bym podjechał albo poprosił o wystawienie na allegro.

Zgłoszenie na Policję i strata 1000zł to wiesz... no zgłosisz i zapomnij.
Wiem co mówię bo niedawno koleś stuknął mi w auto i odjechał.
Zrobiłem mu zdjęcie, mam numery, zgłosiłem od razu na Policję, mam świadków.

4 miesiące minęły i naprawiam drzwi na własny koszt.
Policja tylko powiedziała, że znaleźli właściciela samochodu ale nie przyznaje się że coś uszkodził.

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2015 15:26:24 przez Vato
[#71] Re: Amiga 1200 z OLX

@misiek2, post #68

Myślę, że @lek_med miał na myśli sprawdzonych sprzedawców na PPA/Allegro (np. siebie).
[#72] Re: Amiga 1200 z OLX

@flops, post #69

Na OLX kupuję tylko z odbiorem osobistym. Raz kupiłem wysyłkowo, i mi akurat się udało. Towar dotarł OK.
[#73] Re: Amiga 1200 z OLX

@Hubez, post #72

Witam

Chyba kolejny oszust Amigowy ujawnił się. Nie zakładałem nowego tematu, bo tu jest podobny.

Z tą różnicą, że koleś dział na sprzedajemy.pl

Przeglądałem sobie ogłoszenia i natrafiłem na ogłoszenie z 4 grudnia: Sprzedam Amigę 1200 z zasilaczem. Cena nie była zaniżona, pisałem maile, odpisywał poprawnie, nie chciał zejść z ceny.
Oczywiście miał wystawione różne rzeczy elektroniczne, amigowe, patrzyłem na czas wystawienia, nie były świeże.
Był przedmiot z sierpnia i nadal jest, nie skasował ł tego.
No bo, po wpłacie małej zaliczki, wszystkie ogłoszenia skasował oprócz tego:

http://sprzedajemy.pl/oferty-uzytkownika-1227742

Nie zrażony kupowaniem na serwisach ogłoszeniowych, bo udało mi się kupić w dobrej cenie sprzęt, zaryzykowałem.
Oczywiście nie zgodziłbym się zapłacić całości, ten ktoś chciał. W końcu zgodził się na zaliczkę.

Teraz będę ostrożniej podchodził do serwisów ogłoszeniowych. Trzeba wybierać opcję za pobraniem z możliwością sprawdzenia paczki, w K-ex na pewno jest taka opcja.

Przed wpłaceniem zaliczki sprawdzałem w necie, czy taki ktoś istnieje. Ma konto na FB i miał ten sam numer telefonu na FB, na który dzwoniłem.

Na razie nie będę ujawniał jego danych, bo i tak mogą być fikcyjne.

Na ppa jest o takim imieniu i nazwisku zarejestrowany użytkownik.

W niedziele zrobiłem przelew, wczoraj odebrał telefon, coś tam mamrotał cały czas o parametrach technicznych sprzętu amigowego. Zorientowany w temacie.

Myślę, że mi nie przyśle sprzętu, bo zlikwidował wszystkie ogłoszenia.

Piszę o tym i ujawnię dane imię i nazwisko, jeśli nie przyśle mi w tym tygodniu sprzętu, żeby ostrzec innych. Też nie wiadomo, czy to są prawdziwe dane. Konto bankowe nadal jest aktywne, do banku zgłosiłem sprawę.
[#74] Re: Amiga 1200 z OLX

@elekdj, post #73

Podaj na razie miasto, żeby kontrolki zapaliły się innym.
[#75] Re: Amiga 1200 z OLX

@KM, post #74

W tym linku podałem jest.

Toporowice

Możliwe, że ten ktoś dziłą na innych portalach, może ktoś sobie skojarzy.

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 18:51:25 przez elekdj
[#76] Re: Amiga 1200 z OLX

@elekdj, post #75

Tak. Pan Włodzimierz. Byla o nim mowa niedawno na forum.
Pieniadze powinien oddać. Jest na forum ale ma konto zablokowane
Pewnie czyta posty. Udziela sie tylko na giełdzie w ogłoszeniach.
Ja tez zaplacilem zaliczkę 200zl za cd32 ale mi po dwóch dniach oddal.
[#77] Re: Amiga 1200 z OLX

@JacK_Swidnik, post #76

Znany człowiek :) To dobrze.

Mnie winien będzie 100 złotych, chyba, że wyśle Amigę.
Napisałem mu, że może wysłać, na razie cisza za pobraniem z możliwością sprawdzenia.

On w ogóle ma ten sprzęt, który oferuje? Jest kolekcjonerem, czy tylko udaje?

Nie mogłem o nim znaleźć wpisu w necie, sprawdzałem też przed wpłatą pieniędzy na konto.

Dla mnie dziwne, że skasował te ogłoszenia. Coś tam mówił, że go banują, kasują ogłoszenia.

To by powiedział, że che pożyczyć kaskę na parę dni, to bym pożyczył ;)

Panie Włodzimierzu, jeśli Pan czyta to forum to proszę o kontakt.

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 19:49:31 przez elekdj
[#78] Re: Amiga 1200 z OLX

@elekdj, post #77

Czytaj temat Ciekawostki aukcyjne 2015 od postu 312
czy masz sie cieszyć to nie wiem. Mi oddal a innym pytaj.
Niektórzy czekają na towar. Pytaj. A jak ktos cie oszuka to zglaszaj na forum i na policje.
Ale musisz miec dowody.
[#79] Re: Amiga 1200 z OLX

@JacK_Swidnik, post #78

Na razie z dowodami chyba kiepsko.

Jedynie to, że nagle zakończył ogłoszenia na sprzedajemy.pl

Czekam na przesyłkę, mówił, że wyśle, Od niedzieli mało czasu upłynęło.

To mnie zadowoliło, że to ktoś kto istnieje, nie podszywa się pod czyjeś dane.

Czyli policja go ściga, ktoś zgłaszał?
[#80] Re: Amiga 1200 z OLX

@elekdj, post #79

mówił, że wyśle,


Koledze z forum wysyła od stycznia tego roku - stację do c64 , nawet pare dni temu napisał ponownie że wyśle.

ktoś zgłaszał


Tak znalazło się kilku chętnych do zgłoszenia, oficjalnie nie chcą pisać do publicznej wiadomości

edit.
Trzeba wybierać opcję za pobraniem z możliwością sprawdzenia paczki


Taką propozycje składałem u pana weromies przy zakupie Amigi 1200 od niego. Nie zgodził się.

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 20:30:46 przez maliniak
[#81] Re: Amiga 1200 z OLX

@elekdj, post #75

Adres prawdziwy, wydaje mi się że jest to osoba troszkę nie rozgarnięta (nic nie robi z premedytacją) i odda pieniądze. Ja taki cwaniak byłem z tym OLX, a wierząc w uczciwość sam podwiozłem sprzęt, bo miałem do tego Pana po drodze W razie czego wiem gdzie podjechać jeszcze raz, ale dam czas na zapłacenie, bo wydaje mi się, że po prostu przeliczył się z kasą i po wypłacie będzie ok.
[#82] Re: Amiga 1200 z OLX

@flops, post #81

Żadnego sprzętu z olx. Wystawienie na allegro to grosze, nie rozumiem ludzi którzy chcą 4-5zł oszczedzic na wystawianiu aukcji na olxie , oszukany na allegro zawsze może cos odzyskać, choć sprawę trzeba zgłosić na policję. Kiedyś kupiłem amigę 1200na olx za 400 plnów z zabrza, dzis ani amigi ani pieniędzy.

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 22:11:56 przez Sosabowski
[#83] Re: Amiga 1200 z OLX

@Sosabowski, post #82

Ja wystawiałem ostatnio na OLX, bo nie mam czasu żeby coś większego pakować i liczę że ktoś z okolicy podjedzie, albo ja mogę podwieź. No i podwiozłem, ale nie dostał podobno pieniędzy za A1200, kazał przesłać konto, to przesłałem i na razie nic.
Ale przez OLX poznałem Amigowca z okolicy i mam nowy kontakt pod nosem. Na OLX po prostu żadnych wysyłek, sprzęt i kasa do ręki.

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 22:25:40 przez flops
[#84] Re: Amiga 1200 z OLX

@Sosabowski, post #82

Zgłosiłeś to na policje? 400 na ulicy nie leży.
Mnie oszukano na 365zł sprawa w prokuraturze 2 miesiąc i cisza.
[#85] Re: Amiga 1200 z OLX

@elekdj, post #77

To się Pan Włodek vel weromies zdziwi tym razem ;) a moglo być po dobroci, ale nie chciał...
[#86] Re: Amiga 1200 z OLX

@flops, post #83

"No i podwiozłem, ale nie dostał podobno pieniędzy za A1200, kazał przesłać konto, to przesłałem i na razie nic"

Znaczy sie ze jak?
Sprzedales mu A1200, ktora mu podwiozles i ci nie zaplacil przelewem?
[#87] Re: Amiga 1200 z OLX

@selur, post #86

Wow...nice kombinejszon. Taki z niego kombinator?
Flops skoro miałeś z nim kontakt osobisty , to czy ten człowiek jest zdrowy?
Pytam bo te jego misie z fb dają mi image osoby....
[#88] Re: Amiga 1200 z OLX

@maliniak, post #87

Nie mam FB to nie mogę zobaczyć profilu, ale na 5min rozmowy wyglądał na zdrowego. A nie chcę nikogo obgadywać na forum. Tak jak pisałem, wydaje mi się, że nie zbalansował wydatków, przecież nie byłby na tyle nieogarnięty, żeby próbować kogoś naciąć i dać na siebie namiary...

Nie sprzedałem mu A1200, ktoś nie zapłacił za jego, przez co nie ma pieniędzy dla mnie. Ale irytujące jest, że od dłuższego czasu nie odpisuje na email, może coś pójść nie po myśli, ale wypada się wytłumaczyć i przedstawić opcje. Dzisiaj jeszcze po południu zadzwonię sobie do niego.
[#89] Re: Amiga 1200 z OLX

@maliniak, post #87

W rozmowie był dziwny, ale i też od takich ludzi kupowałem i było ok.

Ja mam takie wrażenie, bo kontakt się z nim urwał, że chciał wyłudzić ile się da, bo brakuje kaski może nawet na życie.

Jeśli tak jak mówił przez telefon kolekcjonuje i stało się to obsesją kolekcjonowania sprzętu retro to musi pożyczać.

Jedynym ze sposobów jest to, że się ogłasza i wyciąga pieniądze to lepsze niż chwilówki.

Dziwię się, że cały czas jego konto jest na sprzedajemy.pl może na innych portalach nie patrzyłem.

Napisze do wszystkich portali, żeby usunęli i usuwali tego człowieka o takim imieniu i nazwisku.
Legalnie oszukuje ludzi używając swoich prawdziwych danych osobowych i nikt chyba nie zgłaszał do portali tego.

Chyba, że się mylę i jeszcze Pan Włodek się do mnie odezwie. Nie czuje nienawiści do niego, każdy ma swoje jakieś problemy. Tylko nie lubię milczenia, jak ktoś nie odpowiada na maile Panie Włodku.

Też założę nowy temat jak okaże się to oszustwem, tak żeby w google po wpisaniu imienia i nazwiska, można było znaleźć w pierwszych linkach o Panu Włodzimierzu.
[#90] Re: Amiga 1200 z OLX

@elekdj, post #89

Pan Włodek vel weromies'a zaczął w w korespondencji prowadzić jakaś podwójna grę ("Czy dzojstik jest już u Pana"). Włodek, masz czas do piątku.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem