[#61] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@Jenot, post #60

Oczywiscie niewykorzystane srodki przechodza na kolejny okres rozliczeniowy...
[#62] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@DiskDoctor, post #59

super pomysł - przyjmując założenie, że poza granicami Polski nikt na świecie nie handluje retrosprzętem. siedzi, pije i chrupki
[#63] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@snajper, post #62

Mam lepszy.
Niech sprzedający nie sprzedają retro sprzętu przez 2 lata

...i cały misterny plan w...
[#64] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@DiskDoctor, post #59

umówmy się) wszyscy, że np. w 2017 r. nikt nie kupuje na allegro olt ebay itp retrosprzętów


Albo umówmy się, że np. w 2017 r wszyscy wstrzymamy oddech.

No co, zły pomysł?


Nie, no rewelacyjny OK
.
[#65] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@rePeter, post #64

Sorry ale nie do konca zrozumialem Twoj kalambur.

Wyjasnisz?
[#66] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@DiskDoctor, post #65

To się nazywa absurd ;)
.
[#67] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@rePeter, post #66

Wyrywanie wypowiedzi z kontekstu i przeplatanie z wlasnymi - owszem.

A co do mojej koncepcji to mam swiadomosc ze nie kazdej osoby wyobraznia jest dostatecznie pojemna aby ja lyknac totez Twoja reakcja poza wzgledami czysto merytorycznymi mnie osobiscie nie dziwi.
[#68] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@DiskDoctor, post #67

nie kazdej osoby wyobraznia jest dostatecznie pojemna aby ja lyknac totez Twoja reakcja poza wzgledami czysto merytorycznymi mnie osobiscie nie dziwi


O, skoro chwytasz się przytyków osobistych, wnioskuję, że twoja propozycja zbiorowego wstrzymania się od zakupów przez rok była całkiem poważna.

A to przepraszam, faktycznie nie łyknąłem powagi sytuacji, myślałem, że się wygłupiasz.
.
[#69] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@rePeter, post #68

Nie był to przytyk osobisty tylko próba wyjaśnienia, dlaczego Twój wpis był ośmieszający moją wypowiedź. Nie było moim celem urażanie nikogo, ponieważ zakładam że Twoim też nie było.

Moja propozycja nie była żartobliwa ponieważ zakładam chyba całkiem słusznie, że temat wątku (i cała dyskusja) też nie jest. To była próba konstruktywnego rozwiązania problemu, choć może dla niektórych abstrakcyjna.

Ja nie widzę w mojej propozycji większych wad poza "zaciskaniem pasa" który jeśli odpowiednio zaplanowany, nie zaboli (kupujących).

BTW podobno handlarze Allegro OLX nie sprzedają na ebay (i na odwrót).
[#70] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@DiskDoctor, post #69

Trochę wszystkiego nie rozumiem . Czy ktoś zjada ten retro sprzęt? Ja sobie w jakiś czas kupiłem to co chcę mieć, dawno zapomniałem że to kupiłem i mam. Czy inni cały czas coś kupują? Następnie wszystko co już kupimy jeśli nie popsujemy będzie tylko drożeć już teraz ,bo nie przybywa tylko ubywa z rynku . Tak wiedz trzeba uzbierać kupić bawić się i patrzeć jak kapitał rośnie :)

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2016 11:03:26 przez Adamza
[#71] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@Adamza, post #70

Ja mam podobne podejście. Jak komuś zależy by mieć to i tak uzbiera i kupi ewentualnie sprzeda część kolekcji żeby uzbierać na ten jeden sprzęt.

Każdy musi sobie sam wykalkulować granice między tym co potrzebuje, a tym co chce/może mieć. U mnie masa krytyczna już została osiągnietą. Dwie A1200, jedna CDTV, trzy A500 (jedna w pełni sprawna). Mam tyle ile mogę/chcę używać. Leżaki/duble poszły do ludzi.

TANIEJ NIE BĘDZIE i nie ma co płakać.
[#72] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@miroll, post #71

Ja ma 7 * Amiga 1200 i jeszcze kilka bym kupił :) A500 sprzedałem "prawie" wszystkie
[#73] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@sebbb, post #72

Na Twoim miejscu trzymał bym je w różnych lokalizacjach ..tfu jakaś powódź , zalanie przez sąsiada ,pożar dużo Amig duży płacz ,albo ubezpieczyć ..już widzę minę pani w okienku PZU szeroki uśmiech .Oczywiście nie życzę.

PS. Dobrze jest mieć po 3 egzemplarze, jeden główny drugi zapasowy i trzeci zapasowy do zapasowego hehe. Przykładowo uszkodzi się zasilacz tak że jara nam Amigę, pierwszą zjara ale podłączymy drugą i też zonk zjara ..to nad 3 się zastanowimy No i zawsze z tych dwóch usmażonych może da się zrobić jedną sprawną pomysł



Ostatnia aktualizacja: 16.08.2016 14:17:12 przez companiero
[#74] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@companiero, post #73

Kompletuję wszystkie wydania brakuje mi tylko A1200 Frontier/Innovation, uznałem że nie ma już szans zebrać wszystkich wydań A500 i sprzedałem te co miałem, zostały mi tylko dwie. Teraz trochę żałuję :(. Miejsca jakby więcej na strych zrobiło się.
[#75] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@sebbb, post #74

To jakie były te wydania amig 1200?
[#76] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@mikser, post #75

A1200 Basic 1992
A1200 Desktop Dynamite 1993
A1200 Comic Relief 1993
A1200 Race 'N' Chase 1993
A1200 Frontier/Innovation bundle 1993 Christmas
A1200 Computer Combat 1994 Spring
A1200 Fast 'N' Furious
A1200 Amiga Technologies Magic Pack
Podobno było też wydanie Holywood, ale w życiu go nie widziałem

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2016 16:39:52 przez sebbb
[#77] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@mikser, post #75

Amiga 500 to 17 wydań może więcej
[#78] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@Jenot, post #60

Moja żona jest całym sercem za takim pomysłem


A ja sie powoli zaczynam zastanawiac, czy ten watek w sprawie nie sugeruje, ze nalezy to dokladnie przebadac...
[#79] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@sid777, post #40

Ech...te 200 czy 400 zł to można przepuścić w jedną noc, bawiąc się przy muzyce z lat młodości w jakimś przyzwoitym lokalu, jak na przykład PRL w Szczecinie

Nie rozśmieszajcie mnie, że to jest jakiś wydatek, 400zł na kultowy sprzęt ze swojej młodości.
To jest po prostu NIC, jak za takie wspomnienia.
Kiedyś taka Amiga kosztowała kilkumiesięczną pensję, tak dla przypomnienia.
[#80] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@Motyl, post #79

pentium 3 tez tyle kosztowal kiedys, to nie powod zeby go kupowac :P
[#81] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@agrajek, post #80

A to jeszcze zależy, którą wersję. Jak masz gdzieś 1GHz Slot 1 to chętnie przygarnę. ;)
[#82] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@umbro, post #1

Czy zastanawialiście się przez chwile co się do jasnej cholery dzieje z tym światem retro sprzętu ?


Nie, mam to w dupie. Jak mi cena pasuje to kupuje, jak nie pasuje to sobie daję siana. Polecam też innym, można trochę nerwów zaoszczędzić.
[#83] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@pamp3rs, post #82

Właśnie to jest zdrowe podejście, a nie pitolenie o spiskach, zmowach i "handlarzynach".
[#84] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@misiek2, post #83

To tylko jest jedna z opcji

Nie wszyscy beznamiętnie przyjmują świat takim jaki on jest.

Są tacy którzy próbują zastanowić się nad tym dlaczego jest taki jaki jest, jakie mechanizmy na to wpływają. A są nawet tacy którzy zastanawiając się nad tymi mechanizmami chcą mieć na to wpływ i go zmieniać
[#85] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@Duracel, post #84

A są nawet tacy którzy zastanawiając się nad tymi mechanizmami chcą mieć na to wpływ i go zmieniać


I jak idzie?
[#86] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@pamp3rs, post #85

A o który dział pytasz?
Polityka, ekonomia, obyczaje...?
[#87] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@Duracel, post #86

O regulowanie cen retrosprzętu, bo do tego się cały czas odnoszę.
[#88] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@pamp3rs, post #87

Tak, może jeszcze wprowadzić kartki?

Wiem że teorie spiskowe mają się dobrze, ale niestety nie mają się nijak do prawdy.
Retrosprzęt (jakikolwiek) drożeje, bo tak jest ze wszystkim. Nawet głupie pudełka po zapałkach czy naklejki (które swego czasu ludzie wyrzucali), po kilkudziesięciu latach nabierają wartości. Na to nic nie poradzisz, tego nie uregulujesz. Być może sprzedający w jakimś stopniu "windują ceny", ale ostatnie słowo należy do kupującego. To on wyznacza "cenę końcową" i jakby mieć do kogoś pretensje, to do tych co "dają aż tyle". W końcu wszystko jest tyle warte, ile kupujący za to zapłaci. ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2016 14:54:31 przez Solo Kazuki
[#89] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@Duracel, post #84

Może warto robić swoje, a nie zastanawiać się nad cenami retro sprzętu? Co tu można dodać niż wzrost popytu w ostatnich latach i spadająca podaż i to w zasadzie tylko z rynku wtórnego? W takich sytuacjach normalnym jest, nie tylko w tej dziedzinie, że ktoś chce zarobić na konsumentach.
[#90] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@misiek2, post #89

Ja to wiem, Ty to wiesz ale jak widać po powracających wątkach na forum, niejeden nie może tego przeboleć i myśli, że jak wyleje żale na forum to jak za dotknięciem magicznej różdżki, wszystko się samo "naprawi".
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem