[#91] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@pamp3rs, post #90

"ale jak widać po powracających wątkach na forum, niejeden nie może tego przeboleć..."

bla bla bla i tak w kolo Macieju


a na gieldzie PPA wyladowala wlasnie A500 za 600zl (tzw. niewidzialna reka rynku z PPA podniosla ceny)

zenada
[#92] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@selur, post #91

Nie mniej żenujące jest narzekanie na niemalże każdą aukcję, ogłoszenie w giełdzie na temat ceny która Ci nie odpowiada? Wg mnie jest. Czyli robisz to samo o czym pijesz do mnie "bla bla bla i tak w kolo Macieju".
[#93] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@selur, post #91

Jest wyraźnie napisane dlaczego to nie jest zwyczajna A500 oraz sugestia, ze to może być sprzęt dla kogoś kto lubi kolekcjonować rzadkie rzeczy. Widzę wyraźną różnicę, między randomową, nietestowaną, leżakowaną w czarnej dziurze A500 która na zdjęciu robionym cegłą wygląda mocno niewyraźnie, a kolekcjonerskim sprzętem w takim też stanie. A skoro jest różnica w jakości, to jest różnica w cenie. Gdzie problem? Dodam dodatkowo, że mam 2 Amigi 500, w tym jedna w naprawdę doskonałej kondycji, ale daleko im do takiej kolekcjonerskiej wartości jak Flopsowa. To normalne i dziwi mnie to, że trzeba to komuś tłumaczyć.
[#94] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@baderman, post #93

Chetnie sprzedam ci swoja A500 red led za 550zl.
Zainteresowany?
[#95] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@selur, post #94

Masz do nie oryginalne pudełko, dyskietki z systemem i literaturę?
[#96] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@sebbb, post #95

A ile dasz za oryginalne pudelko, dyskietki i literature? to zalatwie z innej Amigi, nie ma problemu.
[#97] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@sebbb, post #76

A1200 Basic 1992
A1200 Desktop Dynamite 1993
A1200 Comic Relief 1993
A1200 Race 'N' Chase 1993
A1200 Frontier/Innovation bundle 1993 Christmas
A1200 Computer Combat 1994 Spring
A1200 Fast 'N' Furious
A1200 Amiga Technologies Magic Pack


Hmmm... A z Escomu nie bylo jeszcze czegos takiego jak A1200 Surfer Pack?
Z pakietem softu do Internetu... Możliwe ze z modemem w zestawie. Kojarzy mi się recka z Magazynu Amiga :)
[#98] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@vojo, post #97

I mówią, że Commodore miało słaby marketing...

Jeśli chodzi o aukcje:

Kupiłem właśnie białego kruka Deluxe Paint V BOX, stan b.d. za ok. 200 zł + wysyłka

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2016 17:45:57 przez Hexmage960
[#99] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@Hexmage960, post #98

untested za 70$? bo ja wiem czy to dobra cena.....
[#100] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@agrajek, post #99

Stan przedmiotu i nośników wskazuje na to, że są sprawne. Być może sprzedawca nie miał pod ręką Amigi. Cena według mnie bardzo atrakcyjna. Piątkę naprawdę ciężko jest znaleźć.

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2016 18:25:08 przez Hexmage960
[#101] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@Hexmage960, post #98

A ja bym takiego Delux Panita V w wersji dla kart graficznych przywitał na MorphOS-ie. Piątka tylko dla AGA?
[#102] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@KM, post #101

Piątka tylko dla AGA?

Chodzi Ci o to, czy RTG też? Jak dojdzie to dam znać.
[#103] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@KM, post #101

Piątka tylko dla AGA?

Nie, działa także na OCS/ECS.
[#104] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@Hexmage960, post #100

Nie orientujesz sie w cenach.
Boxowany DP IV z polska instrukcja na allegro mozna bylo kupic za 100zl z wysylka i nie byla to jakas super okazja.
[#105] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@selur, post #104

Czwórkę się dorwie łatwo.
[#106] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@selur, post #94

Przykro mi. Nie jestem zainteresowany. Jednakowoż, gdybym był, na pewno wybrałbym ofertę Flopsa, z bardzo wielu powodów. Z mojej strony EOT.
[#107] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@Hexmage960, post #102

Dokładnie.
@ Umpal, mea culpa, skrót myślowy, chodziło mi o karty graficzne.

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2016 19:16:56 przez KM
[#108] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@KM, post #107

Z tego co czytam na angielskiej Wikipedii to tak - Deluxe Paint 5 obsługuje obrazki 24-bitowe.
[#109] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@umbro, post #1

w tej sytuacji nie bolą ceny sprzętu bo i dlaczego miałyby? Kupujesz amigę za 1000zł i wiesz że będziesz potrzebował kasy to opchniesz ją drożej a nawet jak się zepsuje to sprzedaż 'nie sprawdzaną' a zasilacz osobno i też wyjdziesz na swoje

jedyne co boli to syndrom "dlaczego nie kupiłem jak były za dwie flaszki"

zresztą czasami można jeszcze w całkiem dobrej cenie wyrwać retro sprzęt

poza tym Amiga jest warta nawet więcej niż teraz można je kupić. Za kilka lat cena będzie tak wysoka że to co jest dzisiaj będzie się wydawało rozsądne
[#110] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@selur, post #96

Ale seria nie będzie zgodna
[#111] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@vojo, post #97

Nie widziałem A1200 Surfer Pack. Masz fotki jak to wygląda?
[#112] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@Hexmage960, post #98

Sprzedałem na Allegro DPV za 77zł
[#113] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@KM, post #101

DPainta i PPainta ktoś odpalał na MOSie, ale w sumie pod UAE smiga, wiec co za problem :)
[#114] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@sebbb, post #111

Tu jest wylistowana w bundlach,
tu news z 1996 roku (
The "AMIGA Surfer" consists of an Amiga A1200HD multimedia system fitted with 260MB hard drive and two megabytes of RAM, together with a complete suite of Internet software and a 14,400bps modem. The package will be priced at approximately USD 720 (exclusive of VAT). This complete solution from Amiga Technologies is the cheapest available plug & play Internet bundle.
), a tu można zobaczyć plakat promujący surfera. Niestety nie znalazłem jak wyglądał box, ale z MA kojarzy mi się obrazek z człowiekiem na desce surfingowej - trzeba by przejrzeć numery MA z lat 96/97, niestety nie mam pod ręką i może coś pokręciłem :/
[#115] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@vojo, post #114

A ja sprzedałem w 2010 r. mojego Maca Mini z konfiguracją (piszę z pamięci):

- MOS 2.3 licencja (albo 2.4 - nie pamiętam; aktualny wówczas)
- max jak na Maca Mini pamięć GFX
- kilkuletni (1. właściciel)
- najprawdopodobniej ten firmware poszukiwany
- nowy napęd combo
- BEZ HDD !!
- do tego extra: OSX 10.4 (Tiger), iWork (wersja bez Numbers)
- nie pamiętam czy też Mighty Mouse (pewnie tak) i Klawiatura Apple
- może jeszcze coś

Za cenę (z przeliczenia CHF na PLN wówczas) chyba 1200 bez kosztu przesyłki sam sprzęt.

Czy to czyni mnie handlarzyną i podbijaczem cen??
[#116] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@DiskDoctor, post #115

tak.
[#117] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@Hexmage960, post #108

Tak, ale na winuae przynajmniej wybierając tryb RTG mam guru. Ciekawe czy na prawdziwej amidze z kartą graficzną jest to samo.
[#118] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@HanSolo, post #117

DPaint pracuje w HAM8 18bit udając karte graficzną. Podobnie można się bawić programami pod emulatorem Maca w chunky 15bit na AGA. Dawno temu odpalałem jakąś gre w 15bit na AGA podobną do Mysta, była na płycie CD Amiga Computer Studio.
[#119] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@monoko, post #116

O.

Czyli rozumiem, że należy sprzedawać "ze stratą" żeby być koszernym, tak?
[#120] Re: Bolą mnie absurdalne ceny retro sprzętu.

@KM, post #101

A ja bym takiego Delux Panita V w wersji dla kart graficznych przywitał na MorphOS-ie. Piątka tylko dla AGA?

Personal Paint jest lepszy. Brak wielokrotnego undo w Deluxe Paint to absurd. Jak bez takiej funkcji pixlować? :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem