[#1] Spamerzy retro
Witaj. Piszę ws. gier Pegasus (zbieram i chętnie odkupię kartridże lub konsolę). Jeśli już z Tobą rozmawiałem (utraciłem dostęp do poprzedniego konta i nie mam dostępu archiwum) lub masz coś takiego, to proszę o jakiekolwiek info. W przeciwnym wypadku przepraszam ponownie za spam. Proszę się nie denerwować (wiadomość automat).


Już drugi raz dostałem podobną wiadomość na GG. Ktoś z Was jeszcze dostał? Pytam z ciekawości bo może ktoś pobiera info z profilów użytkowników z portalu i spamuje...
[#2] Re: Spamerzy retro

@grxmrx, post #1

Takiej konkretnie wiadomości nie otrzymałem. Natomiast w przeszłości - inne/podobne - owszem. Łącznie z próbami kontaktu telefonicznego z powoływaniem się na "znajomego z PPA/C64power" itp.
[#3] Re: Spamerzy retro

@grxmrx, post #1

Ja też dostałem taką wiadomość, mimo że nie podałem nr GG na PPA. Więc nie sądzę aby to ktoś tutaj robił, bardziej bym podejrzewał samo GG.
[#4] Re: Spamerzy retro

@grxmrx, post #1

Ale w tej wiadomości nie ma nic o danych z profilów ppa, przecież można sobie napisać automat do wysyłania takiej wiadomości od numeru GG 1 do nieskończoności, a nóż się trafi jakiś zainteresowany.
[#5] Re: Spamerzy retro

@grxmrx, post #1

Jak ktoś się nie przedstawi a pisze "utraciłem dostęp do poprzedniego konta"
to już wiadomo, że to spam mający na celu jakieś wyłudzenie.

Zablokować i tyle.
[#6] Re: Spamerzy retro

@sanjyuubi, post #4

a nóż się trafi (...)


[#7] Re: Spamerzy retro

@recedent, post #6

heh, nigdy nie zwracałem uwagi jak to się pisze (brzmi tak samo).
[#8] Re: Spamerzy retro

@grxmrx, post #1

Otrzymałem dokładnie taki sam tekst.
Olałem... podobnie jak i inne "hej" albo "cześć" od nieznajomych.
[#9] Re: Spamerzy retro

@grxmrx, post #1

. Też taki otrzymałem
ale kończy się tak:
"Proszę się nie denerwować (wiadomość automat)."
[#10] Re: Spamerzy retro

@Jadoka_, post #9

Ten z pierwszego postu też tak się kończy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem