Wątek zamknięty
[#61] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@selur, post #60

lekarz_med to jak by nie patrzac weteran tego forum oraz Execa rowniez , pewien szacunek mu sie nalezy bo Amige 3000 i scsi ma opanowane do perfekcji . zresztą popatrzmy ostatnio jakie tematy sa na tym forum ? bo ja widze to tak : Karta CF , Monitor Samsung 710mp , zamiennik joypada do cd32 za 15 zl , kupiłem Amigę 1200 i co teraz , 1 mb chip w Amiga 500 , i tak dalej i tak dalej , jednym slowem ciekawie to juz było i se ne vrati
ludzi z wuchtą sprzetu konkretnego mozna tutaj na palcach policzyc , reszta to laiki z Amigą 500 wyciagnietą ze strychu , przypomina mi to obecnie ten kabaret jaki prowadzil Marek Pampuch w swojej gazetce gdzie czesto gesto probował ludziom udowodnic ze Amiga 500 jest do wszystkie i nic wiecej nam nie bedzie potrzebne , tak jak Bill gates prawil nam morały na temat 640 kb pamieci ram
[#62] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@lekarz_med, post #58

Moim zdaniem ten wątek i jemu podobne udowadniają, że nikt w świecie prawdziwej Amigi już sobie nie pomaga za free. Ot cała prawda, nie ma co ściemniać.
[#63] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Blendor, post #61

Kolega z poznańskiego "wuchta"
[#64] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@KM, post #62

a kto komu dzisiaj pomaga ? troche po swiecie pojezdzilem i mialem okazje przekonac sie nie raz ze wiekszej s....i jak polak nie uswiadczysz chyba nigdzie na tej kuli ziemskiej , chociaz daje sie odczuc coraz bardziej ze zaczyna sie juz wladza pieniadza w tym kraju troche przeżerac , niektorzy dochodzą po rozum do głowy ze najwazniejsze jest jednak zdrowie a nabytych copów za zycia i tak do piachu nie wezmiesz
[#65] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Blendor, post #61

to o 640kb to jest hoax, Billu nigdy tego nie powiedział.
[#66] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Blendor, post #61

"ludzi z wuchtą sprzetu konkretnego mozna tutaj na palcach policzyc , reszta to laiki z Amigą 500"


Zrobmy tak, ze kazdy cebularz z ukitranymi przynajmniej trzema Amigami 3000/4000 i cyberstormem, bedzie tu panem i najlepiej niech mu admini moda dadza oraz tytul murgrabiego nadadza w podziekowaniu.
Reszta plebsu (ci z Amigami 500/600 i 1mb Ram) niech sie modli i klania moznowladcom i patrzy jak sie amigowa ELYTA na PPA bawi.


zaraz zaraz... ja to juz gdzies slyszalem "Amiga komputer dla Elit"

duszenie kupki
[#67] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@lekarz_med, post #58

Wszędzie są podwójne standardy, nawet w Policji Państwowej oraz na uczelniach wyższych.

Trzeba przywyknąć.

Dobrze, że nie potrójne.
[#68] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Blendor, post #61

Czyli jesteś alternatywnym kontem lekarza, czy gxa lub kakusia?
[#69] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Blendor, post #64

jak polak


Czyli jednak jesteś klonem gxa.OKOKOK
Ón tyż pisze ze smartfona i ma popsutą klawierę.
[#70] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@KM, post #62

Moim zdaniem ten wątek i jemu podobne udowadniają, że nikt w świecie prawdziwej Amigi już sobie nie pomaga za free.

Nie wiem o co Ci chodzi. Ilekroć miałem jakiś problem i o coś tu zapytałem, zawsze otrzymałem poradę. A jak do jakiegoś amigowca miałem po drodze, to i pomoc praktyczną. Oczywiście to wszystko w rozsądnych granicach. Nigdy nie przyszło mi do głowy, że taki np. Stachu powinien przerabiać turbiacze za free albo po kosztach części.

Ze starymi amigowymi wyjadaczami (którzy mają większe zasoby doświadczenia, umiejętności i sprzętu) jest ten "problem", że oni już nie są nastolatkami z zapewnionym bytem, nieograniczoną ilością wolnego czasu i obowiązkiem jedynie szkolnym. Czas dorosłego, funkcjonującego na jakimś poziomie człowieka, jest dobrem deficytowym i ogromnie wartościowym.

I trzecia rzecz: przyjmijcie wreszcie do wiadomości, że to właśnie bańka cenowa jest tym, co ratuje klasyczną Amigę przed zsypem. To wysokie ceny tego sprzętu sprawiają, że ludziom chce się wyciągać go z piwnic i elektrośmieci i pchać na rynek. Gdyby ceny Amig odpowiadały ich rzeczywistej wartości użytkowej, nikt by sobie nimi tyłka nie zawracał. Zobaczcie sobie, ile na Allegro jest sprzętów typu 286, 386, magnetowidów i kamer VHS, czy nawet telewizorów CRT, a przecież tego było kiedyś 1000 razy więcej, niż Amig. Po prostu wszystko poszło w kubeł, bo nie było nic warte.
[#71] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Daclaw, post #70

"..przyjmijcie wreszcie do wiadomości, że to właśnie bańka cenowa jest tym, co ratuje klasyczną Amigę przed zsypem"


zapomniales dodac, ze to cale amigowanie od zaglady uratowal: HOLDYS, Lekarz_med, Stachu100 i jeszcze pare legend PPA .... oraz Zdzichu Pietrucha spod Gądek


p.s.
gdyby przekuc wasza fantazje na gamedev, to powstalyby tutaj najlepsze gry we wszechswiecie.
[#72] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@selur, post #71

gdyby przekuc wasza fantazje na gamedev, to powstalyby tutaj najlepsze gry we wszechswiecie.


RPG OK
[#73] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@lekarz_med, post #1

Arti jak mogłeś sprzedawać sprzęt którego fizycznie nie miałeś. szeroki uśmiech
Nie jest Ci wstyd?
[#74] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Leon, post #73

Czemu watek o Lekarzu zostal zamkniety przes tego pseudo moderatora handlarzyne, a watek o Nim nadal dziala?Zauwzalem ze niektore osoby moga tu wiecej bredzic i nic psedo moderatorzy nie roba. Tak Recendent Ciebie tez to sie tyczy. Zrobilsicie sobie z tego poratlu prywatny folwark, usuwacie banujecie jak czyjes opinie nie pasuja Wam. Czy zglosiliscie sprawe na policje za podzeganie do zabojstwa przez Selura?To jest Wasz pierd.... obowiazek

Pozdrawiam
[#75] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@dario35, post #74

To jak juz bedziecie na mnie donosic dodajcie koniecznie, ze procz tego ze jestem rasista, homofobem, anty lewakiem, nazista to ostatnio mam tez sklonnosci pedofilskie, bo z wiekiem podobaja mi sie coraz mlodsze kobiety


Hail to the KING!
[#76] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@dario35, post #74

Koleżko, a co ty robisz z tym pingwinem?szeroki uśmiech
[#77] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@selur, post #75

Ludzie, co Wy wygadujecie. Doprawdy handel (pieniądze) wywołuje w ludziach niskolotne reakcje (lekko mówiąc). Ale to, co zapoczątkował Lekarz_med w tym wątku przechodzi wszelkie pojęcie.

Nie wiem jakie transakcje przeprowadzał _Arti, bo co w ogóle może mnie to obchodzić. Dopiero gdybym miał przeprowadzać z nim transakcję brałbym pod uwagę opinię innych. Ale nie taką, w której ktoś nie może niczego udowodnić, opiera swoje oskarżenia na domniemaniach.

Wiem, że się na tym nie znam, bo nikogo nie obrażam, mam ogładę i dobre maniery i tego odczekuje od innych. Jeśli transakcja się nie uda rozwiązuję to na drodze kompromisu, a nie publicznych oskarżeń przez domniemania. Co gorsza Lekarz_med nie został oszukany przez _Artiego, tylko jemu wydaje się, że _Arti próbuje zarobić na transakcjach. Tylko, że akurat _Arti ma do tego prawo.

Panie Lekarz_med, proponuję nie wprowadzać na PPA atmosfery godnej spotkań "przy kielichu" jakiejś grupy handlarzy. Czego Pan oczekuje zakładając ten wątek? Niech Pan opanuje przynajmniej dobre maniery, pomoże to Panu nie tylko w handlu. Jeśli został Pan oszukany, proszę zgłaszać to do odpowiednich instytucji, a nie tutaj. Wylewanie żali tutaj nie przyniesie żadnego skutku.

Jeśli dba Pan o reputację jako handlarza, to wystawił sobie już Pan wystarczająco negatywne świadectwo, prowadząc niskolotne rozmowy. Dla mnie atmosfera wokół transakcji ma tak samo duże znaczenie jak pomyślność transakcji.

No, ale niestety to wszystko wiąże się z aukcjami internetowymi. Przynajmniej jeśli chodzi o "zawodowych" aukcjonerów. Gołym okiem tego nie widać. Proponuję zamknąć wątek, bo nikt niczego pożytecznego z niego nie wyniesie (szczególnie autor).
[#78] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@dario35, post #74

Ten wątek (oraz to, że nadal nie został zamkniety) przeczy dokładnie wszystkiemu, co napisałeś w komentarzu, zauważyłeś? Wątek Sokoka zamknąłem (zresztą na prośbę innych forumowiczów), bo nie było już tam dyskusji a tylko przerzucanie się pyskówkami między OPem a @lekarz_med.
[#79] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@dario35, post #74

a ty zglosiles? bo zglaszanie przstepstwa jest obowiazkiem kazdego, a nie moderatora.
[#80] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@dario35, post #74

Proponuję abyś przejrzał sobie moje wcześniejsze wypowiedzi na temat administrowania na stronie. Jestem ostatnim który byłby za jakimkolwiek wpływaniem na przepływ myśli pomiędzy użytkownikami forum, ale w przypadku lekarza_med to jest właśnie taki przypadek kiedy powinno się go izolować od PPA, bo ona na niego źle działa.

Po tym jak wczoraj moja skrzynka została zasypana przez szanownego kolegę mailami z wyzwiskami typu "ty cw*lu", "ty ch**u" nie jestem w stanie zestawić ze sobą faktu, ze człowiek o takim poziomie dojrzałości emocjonalnej i takim intelekcie naprawdę zajmuje się prawdziwymi ludźmi.

Nie pomaga ani reakcja wyśmiania, ani prośby o zaprzestanie, ani prośby o wykrztuszenie tych bluzgów na żywo, a nie przez bezpieczną barierę internetu... nomen omen to autentyczny przypadek lekarski, a PPA działa na niego destrukcyjnie.

A co do meritum. Podejrzewam, że większość z nas handluje kolekcjonowanym sprzętem, ale jest różnica pomiędzy nastawianiem się na czysty zysk finansowy i zawyżanie cen (co praktykował lekarz_med) a handlem w formie która ma spowodować wzbogacanie naszej kolekcji co praktykuje arti, ja i większość prawdziwych pasjonatów retro-sprzętu.

Tak ten wątek jak i to co ten człowiek wyprawiał wczoraj na mojej skrzynce, świadczy o jakiejś chorej zapiekłości i kompleksach. To tak jakby seryjny gwałciciel wytykał swojemu oskarżycielowi, że ten złapał koleżankę za kolano
[#81] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Duracel, post #80

Ignoruj gościa. Tu dodaj go sobie do ignorowanych, w mailu ustaw sobie regułę usuwającą. Znudzi mu się. A jak będzie przeginać na łamach PPA to moderacja wyrwie chwasta.

Słusznie chłopaki zauważyli, że to typ atencjusza im więcej dzieje się wkolo niego tym bardziej ten się przy tym masturbuje. charakteru ludzi nie zmienisz ot tak. Nawet nie próbuj, bo szkoda wysiłku i czasu. Człowiek musi prowadzić bardzo smutne życie.
[#82] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Duracel, post #80

Dwa zdania pozwolę sobie napisać w dyskusji.

Arti jest przede wszystkim kolekcjonerem a nie handlarzem, ja też wiele razy handlowałem sprzętem, ale tylko i wyłącznie po to, żeby kupić jakiś inny, zwykle wystawiajac sprzedawany sprzet od 1pln.

Drugie zdanie jest takie, że w przeciwieństwie od lekarza_med, Arti robi coś dla środowiska, chociażby organizujac zbiórki, współorganizując imprezy retro, czy supportując ppa.

Tyle komentarza, @lekarz_med: jesteś wyjątkowo irytującą i jątrzącą osobą i chyba większość forumowiczów ma podobne zdanie. Zrób wszystkim przysługę i skasuj konto na ppa.
[#83] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@twardy, post #82

@lekarz_med: jesteś wyjątkowo irytującą i jątrzącą osobą i chyba większość forumowiczów ma podobne zdanie. Zrób wszystkim przysługę i skasuj konto na ppa.


OK
[#84] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Duracel, post #80

jest różnica pomiędzy nastawianiem się na czysty zysk finansowy i zawyżanie cen (co praktykował lekarz_med) a handlem w formie która ma spowodować wzbogacanie naszej kolekcji co praktykuje arti, ja i większość prawdziwych pasjonatów retro-sprzętu.


To, że nie rozumiesz słowa pisanego już ustaliliśmy ale tutaj to nie wiem czy głupota czy oszczerstwa.
Chyba nicki ci się pomyliły.
arti => nastawianiem się na czysty zysk finansowy i zawyżanie cen, kupowanie tylko po to, żeby sprzedać ze 100% zyskiem.
Do tego cwaniakowanie ze "zbiórkami", żeby ludzie mu sfinansowali zakup softu.
ja => wzbogacanie kolekcji. Pomijam, że od lat niczego nie sprzedawałem (a jeżeli już to tylko część kolekcji bo NIGDY nie zajmowałem się handlem) a każdy pisze, że handlarz. Zamiast powtarzać jakieś idiotyzmy najpierw byś sprawdził co piszesz.
[#85] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Sokok, post #81

Kondziu, a jak na party ze mną gadałeś i udawałeś kolegę to się inaczej zachowywałeś
Jakoś na żywo to szczerzysz ząbki w uśmiechu a przez internet inaczej gadasz.
[#86] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@lekarz_med, post #85

Niestety nie pamiętam, żebyśmy się widzieli, a już w ogóle żebyśmy rozmawiali. A już na pewno nie zostaliśmy sobie przedstawieni. Gdyby tak było to rozmowa byłaby pewnie bardzo krótka.
[#87] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@twardy, post #82

Arti jest przede wszystkim kolekcjonerem a nie handlarzem

Śmieszne jak niektórzy żyją w alternatywnej rzeczywistości i zaprzeczają faktom.
Pokazane czarno na białym - z linkami, datami, cytatami - jak kupował tylko po to aby sprzedać, praktycznie następnego dnia, ze 100% zyskiem łamiąc przy tym regulamin AmiBay! a piszą, że to nie handlarz.
Bardziej przejrzystych dowodów nie da się przedstawić.
Jak to mówią - "mądrej głowie dość po słowie a głupiemu to i referatu mało".

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2017 11:55:14 przez lekarz_med
[#88] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Sokok, post #86

Czyli nie wiedziałeś z kim gadasz, oj Kondziu, widzisz jaką okazję straciłeś, żeby mi to wszystko na żywo powiedzieć.
[#89] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@lekarz_med, post #88

Musiała to być bardzo nieciekawa rozmowa skoro ciebie nie pamiętam.
[#90] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Sokok, post #89

Kiepska zaczepka. Na pewno stać cię na więcej.
W razie czego skonsultuj się z resztą kółka wzajemnej adoracji - może coś podpowiedzą.
Miałem nawet przyjechać na tę twoją pizze 4.02.2017 żebyś ponownie miał okazje do udawania dobrego kolegi. Niestety w ostatniej chwili musiałem zmienić plany, ale jeżeli będzie kolejna to na pewno przyjadę. Zobaczymy, czy wtedy znów zabraknie ci odwagi cywilnej i będziesz udawał serdecznego znajomego.

Przy okazji masz nauczkę - nigdy nie wiesz z kim rozmawiasz

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2017 12:15:25 przez lekarz_med
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem