Wątek zamknięty
[#121] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@DiskDoctor, post #118

Nie wiem czy przeczytałeś uważnie o Thylacine - Leon dostał ekstra wyższą cenę niż reszta.

Samo łączenie biznesu z moralnością uważam za nieporozumienie.

Mnie na swój sposób cieszą takie wątki jak ten. Doczekałem skasowania kanału politycznego i śmietnika na Gadaczu, zamknięcia Rzeźni, teraz czekam na zamknięcie Pręgierza. Piszcie dalej.
Dzień w którym na PPA będą głównie wątki takie jak w dziale "Strefa twórców" będzie świętem dla wielu normalnych użytkowników forum.

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2017 14:46:04 przez adam_mierzwa
[#122] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@adam_mierzwa, post #121

Samo łączenie biznesu z moralnością uważam za nieporozumienie.
To jest możliwe, ale do tego trzeba mieć dwie rzeczy: biznes i moralność.
[#123] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Krashan, post #122

To jest możliwe, ale do tego trzeba mieć dwie rzeczy: biznes i moralność.

biznes i moralność niczym nie różni się od zwykłego zdzierania kasy z innych... a to akurat jest możliwe i praktykowane
[#124] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Paul149, post #123

mysle, ze wspanialym podsumowaniem tego topiku, bedzie ogloszenie z 10 marca gieldy PPA:


"Sprzedam Sonnet Crescendo 7200 G3.
A tak powiedzmy za 1000 euro, a co, zarobić trzeba.
W tutejszej lokalnej walucie nie przyjmuję.
Tylko euro, na paypal jako gift.
"



a moze by tak wprowadzic zapis do regulaminu, ze skoro na polskiej gieldzie, to tylko w polskiej walucie? pomysł
[#125] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Paul149, post #123

Czyli jak idziesz do piekarni kupić chleb, to piekarz zdziera z Ciebie za pieczywo?
Zawsze możesz sobie sam bułki upiec

Doprawdy, to mi zarzuca się pesymizm (a uważam się za realistę), ale przy Tobie okazuje się, że jestem bardzo pozytywnie nastawiony do życia :)
[#126] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Duracel, post #125

Takim sposobem doprowadzacie do tego że jak wy zginiecie tak samo zginie i Amiga więc radzę wam się nachapać za życia... młode pokolenie nie kupi Amigi i dodatków ze względu właśnie na ceny tego sprzętu i zostaną przy PC..
[#127] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Paul149, post #126

Młode pokolenie nie kupi Amigi nawet, jakby chodziła po złotówce za boksa - bo nie jest nią zwyczajnie zainteresowane. Młode pokolenie będzie w 2025 r. roku pocinać w GTA3 na retro-sprzętach typu Pentium IV czy pierwszych Xboksach, bo to będzie dla nich sprzęt młodości.

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2017 15:57:10 przez _arti
[#128] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Paul149, post #126

Tak to jest gdy popyt przewyższa podaż a produktów nowych jak na lekarstwo. Póki coś na rynku jest a jest klientela i moźna na tym zarobić- czemu nie? Kto by nie chciał? Jeśli Arti kupuje za 100EUR a sprzedaje za 200EUR to proste- nie kupować! Dzięki 500+ trochę ludziom odbiło, widzę. Amiga jest towarem defizytowym, póki co modnym bo jest na to kasa. Dodatkowo Nintendo wypuściło NES mini. Kochajmy się jak bracia, liczmy się jak Żydzi- jak to powiedziała kiedyś moja menedżerka w Orange. Chociaż ja uważam że jeśli jedynym dla mnie kosztem byłby czas poświęcony- nie ma problemu, pomogę.

I życzyłbym sobie aby nasza "typowa" "polska mentalność", "u mnie może być c*h*u*j*o*w*o ale sąsiad musi mieć gorzej" zniknęła z życia! A wiem o czym mówię- w rolnictwie pracuję i po kraju jeżdżę.

Pozdrawiam
[#129] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@_arti, post #127

Nie. Kolekcjonerzy beda zawsze. Retro sprzet nie ma szansby tanial. I to nie jest zadna banka spekulacyjna - po prostu z kazdym rokiem Amig bedzie coraz mniej.
[#130] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@_arti, post #127

dokladnie , znam takich kilku mlodych i nie sa wcale zainteresowani Amigą , popatrzyli na to z ciekawosci i machli łapą ich interesuje ładna fryzura , nowe playstation , i nie dziwie sie
nas interesse to co było za naszych czasów na topie a ich to co ich
takze janusze macie jeszcze z 5-10 lat na interesik potem to juz tylko nieliczni kolekcjonerzy za granicami kraju ale tym sprzedac to trzeba umiec a nie allegro i rodzynek unikat
[#131] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@michalmarek77, post #129

Kolekcjonerzy to garstka rynku i jasne - oni będą dalej zebierać... ale to garstka. Ludzi chcących sobie powspominać/chwilowych nostalgików jest dużo, dużo więcej - spójrz na grupy na FB - niektóre to tysiące członków ale co z tego? Czy to kolekcjonerzy? W 95% nie. Niektórzy dołączają tylko po to, by zapytać się, jak skonfigurować UAE, bo chcieli pograć w Sensibla... i tyle.

Problem z nostalgikami jest właśnie taki, że z roku na roku ich zainteresowania się zmieniają. Jedno "retro" odchodzi a przychodzi następne. Sprzęt nie będzie taniał ale będzie powoli odchodził w zapomnienie. Czy dziś jest jakiś wielki rynek/społeczność miłośników Timexa, Spectruma? Zerkam na speccy.pl: ~400 aktywnych forumowiczów, 50 odzwiedzin na dzień - to dużo, dużo mniej niż np. PPA, nie mówiąc już o Amiga.org czy EAB - ale u nas też będzie topnieć - jeszcze z 6-8 lat. Zobaczysz.

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2017 16:25:14 przez _arti
[#132] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@_arti, post #131

Liczba uzytkownikow na ppa bedzie topniec. Bedzie rosnac gdzies indziej...Zobacz sobie jak wyglada dzis sytuacja z Nes, PC-engine, spectrum - gros uzytkownikow to mlodziez, osoby ktore nigdy nie mialy kontaktu z tym hw w dziecinstwie. Legenda przyciaga. Nie wazne czy to Porsche czy Nintendo.
Inna sprawa, ze nawet przy rotacji uzytkownikow ceny nie spadna.
Tak po prostu juz jest z retro jakiegokolwiek rodzaju.
[#133] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@kubaslonka, post #128

Co Wy z tą "mentalnością". Jeżeli dostrzegam jakąś mentalność to takie plucie pod wiatr przez niewielki procent społeczeństwa.

Nigdy nikomu nie żałowałem sukcesu. Wręcz przeciwnie, cieszę się jeżeli jakiemuś Polakowi się uda, bo większa ilość takich sukcesów przełoży się pośrednio na status mojego kraju, na koniunkturę i kondycję finansową wszystkich którym chce się pracować.

Widzę, że nie ma sensu się przerzucać opiniami, bo i tak nie widać jakiegoś otwarcia na zmianę poglądów bo żadnej ze stron. Miło by jednak było gdyby rozgraniczać handel dla czystego zysku konsumpcyjnego, a oczywistą roszadę w zbiorach po to aby sprzedać coś co ma się w "wielosztukach" i kupić za to coś czego się nie miało w kolekcji.

Tak na marginesie... wystawiłem właśnie 5 sztuk PS2 w marnym stanie. Równie dobrze mógłbym je wyrzucić po porządkach w piwnicy... a może powinienem? Wtedy byłoby lepiej dla tej "mentalności"?
[#134] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@michalmarek77, post #132

Konsole (NES, PSX) - zgodzę się ale to proste zabawki. Amiga ma wysoki próg wejścia - wg. mnie nie będzie tak różowo.
[#135] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@_arti, post #134

w konsole wsuwa cartridge , płyte , i gra , Amiga to zaawasowany komputer zeby cowkolwiek dziabnac trzeba miec juz jakas wiedze a z tym u mlodych jest i bedzie problem
dlatego poco sięgac po cos co sprawia problem jak mozna retro konsole gdzie masz od ręki na tacy

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2017 16:35:15 przez Blendor
[#136] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@_arti, post #134

Ja nie jestem żadnym kolekcjonerem i proszę mnie takiego nie robić. Mogę sprzedać moją kartę za którą dałem 1100zł z efunzine i też za te pieniądze chciałbym ją opchnąć. Nie chcę na nikim zarobić ale chciałbym mieć coś mocniejszego... Jednak jak słyszę że mam dopłacić 1800zł albo 3000zł bo ktoś chce zarobić, to dźwiga mnie na samą myśl o takim człowieku.
[#137] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Paul149, post #126

Napiszę coś od siebie:
Jestem rocznik 98, jako nieliczna "młoda" osoba interesuję się retro, amigami itp. Sprzętu co nie co mam, jednak nie mogę pozwolić sobie na niektóre bo są zbyt drogie, a jeszcze się uczę, 99% znajomych w moim wieku patrzy na mnie z wyrazem twarzy w stylu wtf jak wspomnę w co gram, co to jest amiga, u nich liczy się tylko nowe, playstationy, xboxy itp. Jednak ostatnio wpadło do mnie 2 pograć, co nieco poopowaiadałem, pokazałem co mam, jednak jak zaczynają się pytania:ile za to dałeś ? -musze zmieniać temat, bo będę miał gówn@ burze ,ale mówią że fajne to masz, ale skoro da się to odpalić w emulatorze na wypasionym pececie to po co to kupować itp, jaki jest sens zagracać pokój
[#138] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Blendor, post #135

E tam. Dzieki hxc czy gotekom prog wejscia nie jest trudniejszy niz w przypadku snesa z everdrive.
Amiga jest najprostszym komputerem w obsludze ever, wkladasz dtskietke i grasz. Nie rozni sie w zaden sposob od uzywania sprzetow z cartami.
A, ze na niej mozna wiecej? To fajny ekstras, ktory moze byc powodem znacznego zwiekszenia statusu jej kultowosci/legendy w przyszlosci.
[#139] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Duracel, post #133

mentalność mentalnością- tylko jesteś jeden z niewielu co uważa że "jeśli sąsiad ma dobrze to mi też dobrze będzie". Tylko jest nas niewielu. Może jakieś 10%. I pomimo młodego wieku naoglądałem i nasłuchałem się tego. W poprzedniej pracy miałem ponad 460 klientów na południu kraju, teraz mam całą PL. I wiadomo- są ludzie i ludziki, ale co z tego gdy jeden z drugim, mający spory majątek, potrafi się kłócić na licytacji? Skoro można się dogadać ale po co? Później chodzą po lekarzach i załątwiają żółte papiery że niby byli niepoczytalni. A to tylko jedna z kilkudziesięciu historii kilkudziesięciu klientów z którymi przyszło mi pracować...
[#140] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@lekarz_med, post #1

Januszu jak Ci na imię
[#141] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Paul149, post #136

Mogę sprzedać moją kartę za którą dałem 1100zł z efunzine i też za te pieniądze chciałbym ją opchnąć


Twoje prawo. Ogłoś się w Giełdzie i opchnij za ile chcesz.

Jednak jak słyszę że mam dopłacić 1800zł albo 3000zł bo ktoś chce zarobić, to dźwiga mnie na samą myśl o takim człowieku.


Nie rozumiem... A nie dźgało Cię jak kupowałeś swojego Blizzarda za 1100 zł w eFunzine? Bo jak nie dźgało Cię wtedy, to czemu ma Cię dźgać teraz? Innym człowiekiem jesteś, na dźganie podatnym bardziej?
[#142] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@_arti, post #127

Mlode pokolenie moze sie zainteresowac amiga klasyczna z vampirem bo juz im sie znudzil wyscig i tasowanie kartami na piecu, szukaja niszy i legendy a amiga to ma...
[#143] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@_arti, post #134

Hmn...
Moze za jakis czas beda uber_przyjazne Amigi w fpga na rynku?
Skoro jest taki Nes z 450$ i ma swoja klientele...

Najwiekszym problemem Amigi przed siegnieciem mainstreamu retro jest brak oryginalnego softu. Konsole maja go mnostwo, dostepny jest dzis swobodnie na kartach/plytach. To buduje zainteresowanie sprzetem, kolekcjonowaniem na niego. Amigowe oryginaly sa coraz mniej dostepne a ich nosnik - dyskietki -zawodne. To wielki minus, nie tylko w przypadku Amig ale takze innych komputerow.

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2017 17:01:58 przez michalmarek77
[#144] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@michalmarek77, post #143

Dla mnie sprawa jest jasna i już wyraziłem swoją opinię na ten temat... Są Janusze biznesow którzy chcą w małym gronie zedrzeć z 2 człowieka wszystkie pieniądze... niestety może nie jeden ciul i cwel chciałby moją kartę za darmo? A jak ja mam kupić to panie 1800 lub 3000 ... porażka
[#145] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@recedent, post #141

Proponuję zatem, zrobić duuuużą środowiskową ankietę na PPA pt. "co ile powinno kosztować?"

Następnie umówimy się na takie ceny umowne i że przez najbliższe np. 3 lata nie będziemy kupowali / sprzedawali po cenie innej.

Należy zachować dowód zakupu, w razie kontroli wyłonionej na PPA (3-osobowa komisja).

Na koniec, należy sporządzić list otwarty, z listą podpisów (nicki!).

I nastanie pokój

[#146] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Paul149, post #144

Ale żeś się uparł. Masz bardzo fajną kartę do WHDLoad, a w FPP poćwicz na WinUAE i stań w kolejce po Vampire.OK
[#147] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@recedent, post #141

Czy ten sklep działa wciąż?
[#148] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@kubaslonka, post #147

Ostatnia aktualizacja jest z lutego tego roku.
[#149] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Andrzej Drozd, post #148

jaki sklep? może linka zapodasz?
[#150] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Paul149, post #149

Ten w którym kupiłeś Blizzarda030.

A jeżeli chodzi ci o Vampire, to linki są na forum lub wpisz w Google "Vampire A1200".

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2017 18:23:01 przez Andrzej Drozd
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem