Wątek zamknięty
[#151] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Paul149, post #149

No eFunzine, sam pisałeś przecież Tak, sklep (sam robię tam zakupy) działa choć strona jest trochę nie na czasie.
[#152] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@_arti, post #151

Ach on tam prawie towaru już nie ma. Chciałbym taką 040/25 albo 040/40
[#153] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Paul149, post #152

Dlatego zainteresuj się Vampire - będziesz miał w miarę tanią kartę i nieco szybszą od 060.
[#154] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Andrzej Drozd, post #153

drozd badz realista ! mamy 21 wiek , placic za cos czego niema albo czekac 2 -3 lata na cop to jest kompletna przesada , do tego oby to jeszzcze było naprawde złozone zeby tak podziałało z 20 lat to ok , a jak sie przygladałem tym lutom SMD to ja amator ktory sie sam uczył tego robic w domowych warunkach lepiej polutuje jednym slowem PORAZKA
[#155] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Andrzej Drozd, post #153

Dużo szybszą i z RTG, będzie szybsza jak będzie FPU teraz jest szybka a będzie bardzo szybka.
[#156] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@TechNineWonder, post #155

jakie znów fpu? ja mam blizzarda 030/50 i jest nie zadowalające ... pasowało by mi 040 i byłbym w stanie zamienić za niewielką dopłatą na 040 bez różnicy czy blizzard czy apollo
[#157] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Blendor, post #154

No przecież to jest realne.OK
Kolega zapisze się na Vampire i za rok, może dwa, otrzyma dobre turbo poniżej 1000 zł. A teraz może używać Blizzarda030 i czasami coś odpalić na WinUAE (fpp). Za używaną kartę z 040 zapłaci jakąś kosmiczną cene, o ile w ogóle ją znajdzie.
[#158] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Paul149, post #156

Kolego, czasy w których zamieniłem Apollo 040 na Blizzarda IV (chciałem klasyka wrzucić do desktopa) i wziąłem 100 zł za różnicę w jakości się skończyły. Czekaj na okazję, kup niedrogo, sprzedaj Blizzarda za ile pójdzie i będziesz miał "niewielką dopłatę". Ot i wszystko.
[#159] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Paul149, post #156

Co ty piszesz? Kto ci wymieni 040 na 030?
Vampire jest nieco szybszy od 060. Mało ci? Poczytaj o nim na forum.
[#160] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@recedent, post #158

Znając sytuację to vampire dla 1200 wyjdzie za 10 lat... to już w ogóle masakra będzie... no cóż chyba jedynie pozostaje mi amithlon dla zabawy
[#161] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Paul149, post #160

Amithlon nie ma AGA i będziesz musiał odpalać UAE.
To już lepiej odpal sobie WinUAE, baw się na AGA i zainstaluj P96 (stery do karty graficznej).
[#162] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Paul149, post #160

paul149 nie narzekaj , zakasaj rekawy i do roboty , ja tez kiedys narzekałem i robiłem g...o burze ze Amiga droga ! i wiesz co ? zakasałem rękawy i zrobiłem sobie kolekcje jakiej w Polsce mało kto ma procz superbonia i jeszcze kilku , mam po kilka sztuk Amig 4000 , 3000 , 2000 , CDTV w boxach nie boxach towery duzych Amig poprostu zakasałem rękawy wstałem do roboty i kupiłem przestałem marudzic ze musze dac za cyberstorma 3 tys ! były dwie sztuki kupiłem odrazu dwie były 3 sztuki Amig 4000 po 4 tys sztuka kupiłem odrazu 3 i Mam
teraz z takiiej miny mam taka
[#163] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Blendor, post #162

ja pracuje, mam amige ale chciałem amigę mocniejszą troche. Nie mów mi co mam robić bo ja aktualnie zarabiam i stać mnie na wszystko ale nie wyp******e na kartę turbo 3000zł + moja blizz tylko dla tego żeby komuś coś udowodnić...

Na dzień dzisiejszy jestem zadowolony z tego co mam... zbudowałem sobie sam automat do gier arcade, w 3mc kupiłem i rozbudowałem A1200 więc nie musisz mi gadać o robocie.

Co i tak nie zmienia faktu że ludzie nawet w małym gronie okazują się zdziercami... wczoraj miałem przykład i zdania nie zmienie ta osoba co mi tego maila wysłała to wie o co chodzi.
[#164] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Paul149, post #163

jak nie wypali szybko vampire to w co wchodzic ? zeby zmiescilo sie w klasycznej obudowie?
[#165] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@maka23111, post #164

ja już się wolę nie wypowiadać na ten temat, może poszukaj okazji bo koledzy tutaj mają na sprzedaż karty ale z 200% marżą niestety... takie czasy ci powiedzą
[#166] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Paul149, post #165

no o to chodzilo z tym kolekcjonowaniem, ja chce kupic cos tylko co? mam busy tez na wymianke jak cos..
[#167] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@maka23111, post #166

a dlaczego piszesz ze wampir nie wyjdzie?
[#168] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@maka23111, post #167

bo majsta klepie po 2 szt dziennie Vampira 600 a chętnych jest ponad 2tys łatwo policzyć ile mu to zajmie ... swoja drogą ciekawe dlaczego nie zlecą tego jakiejś firmie przy 2tys szt. na pewno jakaś firma by się podjęła produkcji ...
no chyba ze majsta boi się że trzeba będzie oddać część zarobku ..
[#169] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@lukzer, post #168

raczej brak materialu, to co mam wsadzic?
[#170] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@lukzer, post #168

z takim samym podejściem i marketingiem upadło commodore... majsta prędzej na emeryture przejdzie niż coś zmontuje.

A majsta to chyba Niemiec jest... jeżeli tak to nie ma się co dziwić... oni tam muszą mieć wszystko poukładane... robię ze szwabami to wiem jakie to lebry są
[#171] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@lukzer, post #168

Acha, czyli jest Januszem, bo do tego wszystkiego sprzedaje drożej niż wychodzi z BOM!
[#172] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@maka23111, post #169

jest cos z gfx do klasikA?
[#173] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@maka23111, post #164

Jakąś najtańszą ACA. Grunt to trochę fastu.link
Dużo lepsza jest ACA 1230/28 MHz, ale czy warto wydawać powyżej 500 zł w oczekiwaniu na Vampire?link

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2017 19:55:50 przez Andrzej Drozd
[#174] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Paul149, post #170

Moderator dał Ci ostrzeżenie za łamanie punktu 14 regulaminu, a Ty dalej swoje? Albo sam wyluzujesz jeśli chodzi o obraźliwe określenia narodowości albo zostaniesz "wyluzowany".
[#175] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@moderator, post #174

tez z nimi robie... jak mam czekac rok to wole kupic cos, czyli nie ma jakis kombinowanych z ukladem graficznym lepszym niz aga?
[#176] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@recedent, post #171

nie nie jest ma prawo ustalać sobie cenę poświęcił swój czas i energię na stworzenie V2 ale nie lubię obłudy ... kiedyś twierdził że wszystkie jego projekty bedą open source .. ( póki nie było z tego kasy) a potem nagle zdenerwowało go ze ktoś sprzedaje drożej jego kartę na ebay .. niech powie otwarcie że robi to dla kasy !! i wtedy będzie wszystko ok.. ma prawo robić coś dla kasy .. tyle że niech nie udaje że robi to dla społeczności !!
[#177] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Paul149, post #163

Co i tak nie zmienia faktu że ludzie nawet w małym gronie okazują się zdziercami... wczoraj miałem przykład i zdania nie zmienie ta osoba co mi tego maila wysłała to wie o co chodzi.


Nie uogólniaj. :) Miesiąc temu oddałem nieużywaną kartę Saphire R9 290X 8GB RAM (rzadko spotykana) za darmo chłopakowi, który dostał zaproszenie na Oxford ale matki nie stać na uiszczenie części opłaty. Ledwo ich znam. Wcześniej chłopakom z plutonu BF4 (których nie znalem i których już w gupie nie ma) oddałem 64GB Ram. Nowego Xenona kumplwi (OK, to stary friend), dysk SSD itp. Mogłem sprzedać i zarobić jakąś kasę. To kwestia podejścia.

Sam mam parę Amig. PierwsząA4000/040 kupiłem od jakiegośbyłego swappera Scoopexu. Sprzęt odbierałem na autostadzie, w połowie drogi do Walii. Trochę mie oszukał ale nic to.

Uzupełniłem ją masę klasycznych kart, bo zawsze chciałem doświadczyć działania Amigi, dobrze wyposażonej. (fotki w galerii)

Poźniej trafiła się b.dobrze wyposażona A4000T by Commodore (060/PPP604 Picasso IV, muzyczna itp.). 2 tyś funtów, ale się nie zastanawiłem bo... w mojej A4000D brakowało mi slotów na wszystkie karty, które zakupiłem. ;) (też chyba jakieśfotki w galerii)

Potem trafiła się idealna A4000D w wersji płyty D(z tą okrągłą baterią). Stan świetny, łącznie z orginalnym woreczkami z nadrukiem C (ta poprzednia A4000D jest dtochę dorżnięta przez typa z SCX). Też b.dobrze wyposażona (060, Picasso IV itp.)(fotki chyba też w galerii)

No i kiedyś przypadkiem trafiłem na fajną A3000D (ładnie utrzymana, dobrze wyposażona PicIV, 040 inne karty). Tę okazło się że sprzedawał koder z LSD, który spłodził Jesus On E's). Niestety nie poznałem go osobiście, bo sprzęt wydała jego matka. Jakoś tak to była, ale spoko emaile napsiał. Mozęnawet sątam gdzieśjego źódłówki. musżę kiedyś sprawdzić.

No i na koniec trafiła się A1200 w wierzy, z najnowszym systemem, spachowanym kickem, PPC, wipeoutem, quakem i innymi duperalemi. Wszystkie je mam i od czasu do czasu odpalam. Syn trochę podrośnie to będę więcej czasu z nimi spędzał (kiedyś podczas botowania jedenj z nich z moim starym systemem z lat scenowania, wciśnał parę razy power i szlag coś tam trafił, bo jużsystem sięnie ładuje tylko wiesza :).

Czy trzymam na handel? Nie. Jestem użytkownikem, może teraz mniej aktywnym ale jednak. Mam trochę innych maszyn, ale to ze względu, że miałem z nimi do czynienia i taka była moja "komputerowa droga". ;)

Co do wątku tematu wątku - jest wolny rynek i każdy sam powienien ocenić czy go stać i chce dać kasę jaką sobie ktoś woła za towar. Prosta sprawa.

Takie porównanie jest zwykły GTR, który kosztuję 78 tyś funtów i wersja NISMO (jedna sztuka jest w PL), która jest wyceniona 2x tyle. Czy jest tego warta? Dla mnie nie, dla aiektórych tak.

Howgh!
[#178] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@lekarz_med, post #1

Chciałem zwrócić uwagę forumowiczów na biznes jaki robi na amigowcach osoba znana jako arti.
Tyle się pisze o „handlarzach”, a tymczasem januszem biznesu jest tutejszy moderator.
Obserwując od dłuższego czasu jego zakupy i sprzedaż na amibay i tutaj po prostu włos się na głowie jeży jak próbuje doić owce ile wlezie.
Mierzi mnie takie zachowanie, dlatego zdecydowałem się to nagłośnić.

Zaraz, zaraz a to czasem nie lekarz_med strofuje amigowców narzekających na ceny sprzętu u handlarzy
[#179] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@lukzer, post #176

przeciez to oczywiste!

Kiedys Majsta klepal karty dla amigowcow i sprzedawal ja za pol-darmo. Niestety karty trafialy glownie do cebulakow, ktorzy pierwsi ustawiali sie w kolejce.
Cebulaki braly hurtem jego karty a pozniej wystawialy, to na sprzedaz X razy drozej.
Majsta to zobaczyl, wkurwil sie i po prostu zadal sobie pytanie
"dlaczego ja majac wiedze i zdolnosci nie zarabiam a jakies cebule robia na tym biznes zycia?".
Tak to juz na tym swiecie jest, ze jak kogos wydymaja na jego wlasnych oczach, to ta osoba drugi raz dymac sie juz nie da... to ze wszystko podrozalo w amiswiecie, zawdzieczamy tylko i wylacznie cebulakom ok, racja
[#180] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@selur, post #179

F*cking hell.

Lekarz med spalił swoje ego pogardą do "frajera", którego należy "golić". Amen.

Chcielibyście tu wypracować nową ustawę odnośnie moralności?

Mailman, masz enough balls to stop it?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem