Wątek zamknięty
[#181] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@mccnex, post #180

Ale co mają wspólnego jaja Listonosza z ego Pediatry
[#182] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@lukzer, post #176

Zanim Wampir dostał Phoenix Core, to poprzednie projekty były darmowe, niestety Majsta nie może decydować o statusie nie swojego projektu, on tylko robi sprzęt i okazyjnie drobniejsze rzeczy jak IDE, serce karty nie należy do niego.

To co potrafią odwalić nasi quasi-amigowcy vel handlarze, też wnosi swoje 5 groszy do całości.

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 02:14:35 przez sanjyuubi
[#183] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@_arti, post #131

_arti sugeruje że społeczność speccy.pl topnieje, co nie jest prawdą. Forum powstało pod koniec 2011 roku, a w następnym roku miesięcznie zaglądało tam kilkadziesiąt tysięcy ludzi, podczas gdy obecnie jest już takich wejść w miesiącu kilkaset tysięcy.
Zalogowani tam, mogą poznać szczegółowe statystyki tu:
http://www.speccy.pl/forum/index.php?action=stats
Nie znam statystyk z PPA, ale wiem że powstawało w czasach gdy środowisko Amigowe jeszcze trzymało się "kupy" dzięki czasopismom. A Spectrumowe jest teraz wskrzeszane po wielu latach niebytu. Zaryzykowałbym twierdzenie że obecnie więcej Spectrumów zmienia właściciela niż Amig. Podobnie z przywracaniem sprzętów do życia. Bo najaktywniejsze wątki na tamtejszym forum to porady w naprawach i zakupie sprzętu, a nie gadanie o przeszłości lub przyszłości. :)

A propo przyszłości... od czasu do czasu na różnych forach i wątkach (również w tym na 5ej stronie) pojawiają się "jasnowidze" przekonani że wiedzą jak a będzie przyszłość środowiska/rynku retro fanów/kompów. Ciekawe czy któryś z nich przewidział dajmy na to z 10 lat temu, kiedy to ceny starych kompów od paru lat miały tendencje malejące, że za kolejnych kilka lat te ceny będą rosnąć. Jeśli ktoś rzuci linkiem do archiwalnych wpisów na forum potwierdzającym że ktoś to przewidział, to zacznę uważniej czytać posty takiej przewidującej osoby. :)
[#184] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@sanjyuubi, post #182

jak osobiscie jak widze tego majsta i tą całą ferajne to mi siee ... w kieszeni otwiera , no nie trawie kolesia za samo pochodzenie okropny język , i to ze jest pazerny na 1 złotych gorzej jak poznaska taksówa ! jak tak mozna zeby ludzie powplacali pajacowi siano i do dzisiaj nie maja sprzetu a jak juz przyjdzie to łajno polutowane gorzej jak przez mojego dziadka 85 letniego
[#185] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@ZbyniuR, post #183

Nie znam statystyk z PPA, ale wiem że powstawało w czasach gdy środowisko Amigowe jeszcze trzymało się "kupy" dzięki czasopismom.


PPA powstał po upadku czasopism papierowych i do dzisiaj świetnie je zastępuje. A środowisko było wtedy strasznie przerzedzone. Właściwie to byli tylko używacze systemów i nie było mowy o MichałachMarkach giercomanach, czy takich trollach jak kakusie.
Renesans na retro gry na Ami i boje kakusiów przyszły dopiero pod koniec lat 2000.OK

Ciekawe czy któryś z nich przewidział dajmy na to z 10 lat temu, kiedy to ceny starych kompów od paru lat miały tendencje malejące, że za kolejnych kilka lat te ceny będą rosnąć. Jeśli ktoś rzuci linkiem do archiwalnych wpisów na forum potwierdzającym że ktoś to przewidział, to zacznę uważniej czytać posty takiej przewidującej osoby. :)


Ja to zrobiłem inaczej. Od lat 90-tych nie sprzedałem swoich Amig i nie musiałem ich kupować za chore pieniądze.OK
[#186] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Andrzej Drozd, post #185

Masz umysł osaczony kakusiem
[#187] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Blendor, post #186

Cicho tam błędny odorze.OK
[#188] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Blendor, post #184

Kiedy nauczysz się pisać po polsku? Nawet przecinków i kropek nie umiesz stosować. Chyba nie przeczytałeś żadnej książki w życiu.OK
[#189] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Blendor, post #184

no nie trawie kolesia za samo pochodzenie okropny język

No to jesteś w czystej formie rasistą.
Jeżeli dobrze kojarzę, to Majsta jest Węgrem, a Polak z Węgrem dwa bratanki i do szabli i do szklanki, nie wzięło się z powietrza, bo gdy inni się odwracali, to Węgrzy Polskę wspierali. A Majsta zasługuje na szacunek, bo odwalił kawał dobrej roboty i pokazał że się da, ale haters gonna hate... Więc może więcej szacunku dla innych.
[#190] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Andrzej Drozd, post #188

masz racje nigdy nie podchodzilem do pisania w internecie powaznie a juz na pewno nie uprawiałem polonistyki jak ty kakuś pierwsze kroki z internetem i kanały irca juz miałem za sobą na początku lat 90 tych a ty kakuś ? kiedy zacząłęs surfowac ? jak mama kupiła neostrade w 2009 ?
[#191] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Blendor, post #190

Ale żeby tak ze sobą gadać, na forum?
[#192] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@flops, post #189

A mi się coś kojarzy, że Majsta to jakiś Jugoton, Serb chyba.
[#193] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@fazior, post #192

dokladnie , cos sie naszemu handlarzynie pomyliło , zresztą widziałem kilka filmików w jakiej norze to on składa to ja dziękuje zanim bym to dotknął po przesyłce to zanurzył bym to najpierw w kwasie zeby zaraze zniwelować a fuuuj mój pies ma lepiej w swoim kąciku jak on





Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 09:38:06 przez Blendor
[#194] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Blendor, post #190

Taki stary, a taki głupi i wciąż nie nauczył się poprawnie pisać.OK
Piszesz jakbyś miał 12 lat.
[#195] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Andrzej Drozd, post #194

wiem , tak mam kakuś , dobra spadam na siłke OK
pomęczyc bice a ty kakus dalej męcz swoje palce klepiąc dyrdymały w internecie

hie hie

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 09:39:59 przez Blendor
[#196] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Blendor, post #195

Kakuś analfabeta też spadał na siłkę i wdychał nirolyx.OKOKOK
[#197] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Blendor, post #193

zanim bym to dotknął


Patrzcie go jaki pedant. Normalnie jak gx.OKOKOK
[#198] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Andrzej Drozd, post #197

Macie pyskówkę zakończyć, albo przenieść na PM.
[#199] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@ZbyniuR, post #183

Co do Speccy...
Każdy ma swoje zdanie na temat takich czy innych portali.
Statystyki nic nie powiedzą o tym jak dane forum jest prowadzone, w jaki sposób działa.
To, że dane forum ma jakiś "rozkwit", z pewnością jest to za sprawą rosnącej popularności na retro, o tym można właśnie poczytać na speccy, gdzie prawie każdy który się rejestruje opisuje, że "kiedyś miał i teraz powrócił" a nie jest to z pewnością zasługi samego forum. Ktoś kto miał kiedyś Spectrum, obecnie powraca i szuka "towarzystwa", znajduje speccy - stąd statystyka, która właśnie wynika z buuum na retro a nie z tego, że speccy jest tak dobre.
Prawda jest też taka (nie tylko moja opinia), że specy bardziej przypomina blog prowadzony prze kilka osób, które są najaktywniejsze na owym forum i te osoby można swobodnie policzyć na jednej ręce.
Tak jak kilka osób stwierdziło: "tam się nic nie dzieje", oraz stwierdzenie jednego z zasiedziałych forumowiczów, że najczęstszą metodą owego forum jest "zamiatanie pod dywan", lub "nie wchodzenie w dyskusje", bądź "bijąca w oczy hipokryzja kilku bywalców" - zaznaczam, że owe wypowiedzi zacytowałem z PW jakie mogłem przeczytać.
Tak, wiem każde forum jest specyficzne, każde inne...

Statystyki to tylko statystyki wejścia i nie mają kompletnie nic wspólnego z merytoryką danego forum.
OK

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 10:31:41 przez Canga
[#200] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Canga, post #199

Generalnie Speccy to jakiś program dla peceta do sprawdzania sprzętu...
Ja gdybym miał kilkanaście lat, wpisałbym w google coś w stylu: "forum retrokomputer".

Zrobię taki eksperyment.OK

Test zrobiony, na początku zainteresowałbym się stroną.

Zobaczę o czym tam piszą.OK

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 10:58:33 przez Andrzej Drozd
[#201] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Andrzej Drozd, post #200

Ja gdybym miał kilkanaście lat, wpisałbym w google coś w stylu: "forum retrokomputer".


A, że masz lat o wiele więcej to wpisujesz: "forum zx spectrum" i pierwszy link otrzymujemy: forum speccy.pl.
OK
[#202] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Andrzej Drozd, post #200

To dzieło Polaka mieszkającego w Szkocji.
Ma swój kanał na Yt arnh.eu Polecam, miło się ogląda i słucha.OK
[#203] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Canga, post #201

Aaaaa, to ja bym wpisał C64 i Atari 8 bit.
A wracając do tego forum które znalazłem, to tam jest świetny wątek na temat starych pecetów do retro gier. Akurat tak się składa, że mam podobnego Pentiuma3 w szafie. Aż sobie poczytam jak mój stary pecet jest teraz w "cenie".link
[#204] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@kubaslonka, post #202

Szkocja RULEZ!
[#205] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Andrzej Drozd, post #203

Mam uratowanego przed śmietnikiem iMaca G3 233MHz z org klawą i myszką.
Mam na nim 10.3.9 i emulator win. Wszystko co mi niezbędne z tamtych czasów z PC i Mac mam w jednym miejscu w małej, zwartej obudowie Do tego dla córek mam Jak to działa- coś czego dzisiaj nie ma a jest mega zajebiste i rozwija!
[#206] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@kubaslonka, post #205

gratulacje , ale co to ma wspolnego z tematem ?
[#207] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@kubaslonka, post #202

i słucha


Mnie akurat jego głos irytuje (jakaś wada wymowy). Do tego stopnia, że unikam

Achtung! Mniemanie! Zamykajo nam spam temat

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 11:56:50 przez tbone
[#208] Re: [arti] moderator, janusz biznesu.

@Blendor, post #206

Kompletnie nic, podobnie jak zdecydowana większość wpisów na ostatnich stronach. Myślę, że wątek dojrzał do zamknięcia.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem