[#1] Upomnienie od Allegro: usunięcie oferty sprzedaży
Panowi czy ktoś też ma taka sytuację że allegro się przyczepia i usuwa aukcję -

ponieważ umieszczone przez Ciebie miniaturki nie były zgodne z obowiązującym w Allegro standardem.

zawsze miałem takie a nie inne - i nagle się obudzili

O co kaman ??
[#2] Re: Upomnienie od Allegro: usunięcie oferty sprzedaży

@HOŁDYS, post #1

Może tam był - na podstawie ichniejszego OCRu - mikropenisy czy coś.

A serio to wrzuć foty, ocenimy.

Niezły nr. Obstawiem AI czy coś...
[#3] Re: Upomnienie od Allegro: usunięcie oferty sprzedaży

@HOŁDYS, post #1

A masz tam konto prywatne czy firmowe? Bo jak firmowe to musisz stosować się do nowego regulaminu i przygotowywania zdjęć.
[#4] Re: Upomnienie od Allegro: usunięcie oferty sprzedaży

@amigachelm, post #3

Screeny z gier , fotki przedmiotow - standart to co inni
kolekcja prywanta wiec i konto prywatne

zdziwilo mnie bo nie ktore aukcja wznawiam od np 6 mc - od marca jakies maile i szopki
[#5] Re: Upomnienie od Allegro: usunięcie oferty sprzedaży

@HOŁDYS, post #4

Też dostałem, chodzi o miniaturki - muszą być na białym tle, i to białym-białym, czyli RGB 255,255,255, inne odrzucą, nie wystarczy zdjęcie na białej szmacie czy ścianie. Na forach aż huczy, sklepy które mają po kilka tysięcy pozycji mają teraz problem.
[#6] Re: Upomnienie od Allegro: usunięcie oferty sprzedaży

@rj1307, post #5

imagemagick i hurtowo dodac biala ramke 5px nie styka? :)
[#7] Re: Upomnienie od Allegro: usunięcie oferty sprzedaży

@rj1307, post #5

Też dostałem, chodzi o miniaturki - muszą być na białym tle, i to białym-białym, czyli RGB 255,255,255, inne odrzucą, nie wystarczy zdjęcie na białej szmacie czy ścianie

To jakaś głupota , na ebay nie ma problemu to czy zdjecie jest dobre czy nie maja gdzies wazne ze po sprzedazy fakture wystawiaja.

Skoro wymagaja białej ramki czemu nie dodadza takiego fitchera przy upploadzie zdjecia ? żeby automat to dodawał tylko truja ludzi mailami o zawieszeniu konta ?

Wyczytałem też że chyba rozdzielczość musi być odpowiednia ?


Ostatnia aktualizacja: 12.04.2017 21:11:43 przez HOŁDYS
[#8] Re: Upomnienie od Allegro: usunięcie oferty sprzedaży

@HOŁDYS, post #1

Z dużym wyprzedzeniem była informacja, w ubiegłym roku, o planowanych zmianach w serwisie. Między innymi o wymogach odnośnie zdjęć. Raczej ty się "obudziłeś". Ja dostałem informację na e-mail 5 lipca 2016 r.
Tu masz te zasady:
https://dlasprzedajacych.allegro.pl/zdjecia/
Od 30 marca są kolejne zmiany - odnośnie powiadomień.
https://pomoc.allegro.pl/info/obserwowanie_instrukcja#obserwuj-wyszukiwanie
[#9] Re: Upomnienie od Allegro: usunięcie oferty sprzedaży

@Valwit, post #6

Nie ramka a cale tło ma być białe.
[#10] Re: Upomnienie od Allegro: usunięcie oferty sprzedaży

@HOŁDYS, post #7

Przedmioty z parametrem "używane" wystawiane przez konto Zwykłe (bez statusu Firma) możesz fotografować nawet w kiblu.
[#11] Re: Upomnienie od Allegro: usunięcie oferty sprzedaży

@waldiamiga, post #10

Przedmioty z parametrem "używane" wystawiane przez konto Zwykłe (bez statusu Firma) możesz fotografować nawet w kiblu.

wszystkie usuniete przedmioty miały parametr uzywane (stare 20 letnie gry na amige i st)

Nie ramka a cale tło ma być białe.

no to nic innego tylko obrabianie w programie graficznym

jedyne rozwiazanie to rezygnacja z tych je.. miniaturek

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2017 21:25:52 przez HOŁDYS
[#12] Re: Upomnienie od Allegro: usunięcie oferty sprzedaży

@HOŁDYS, post #11

Też tak mam. Musi być RGB 255,255,255. Mimo że używane i konto mam prywatne powywalali mi aukcje. Nie reagują za bardzo na skargi.
[#13] Re: Upomnienie od Allegro: usunięcie oferty sprzedaży

@HOŁDYS, post #11

wszystkie usuniete przedmioty miały parametr uzywane (stare 20 letnie gry na amige i st)

Nio to nie wiem, być może ktoś Cię podje&@ł albo z racji tego że masz wystawione ponad setkę aukcji to podlegasz podobnym restrykcjom jak Ci ze statusem "Firma"? Nie wiem, musisz poczytać...
Ja mam w tej chwili tylko jedną aukcję, ale foty stukałem na na najzwyklejszym blacie i nawet warna nie dostałem.
[#14] Re: Upomnienie od Allegro: usunięcie oferty sprzedaży

@waldiamiga, post #13

W regulaminie jest wszytko ladnie opisane.
Biale tlo bez dodatkow napisów czy reklam.
Chodzi o status nowe a nie używane.
Popraw miniaturkę i wystaw ponownie.

Mi usunęli jedno bo jedno mialem, poprawilem i wystawilem.

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2017 22:33:54 przez JacK_Swidnik
[#15] Re: Upomnienie od Allegro: usunięcie oferty sprzedaży

@HOŁDYS, post #11

U Ciebie Hołdys większość albo całkiem sporo (nie robiłem matematyki) to screeny z gier. Szczerze mówiąc nie widziałem, żeby ktoś oprócz Ciebie tak robił. Przynajmniej w amigowych grach. Powinieneś zdaje się postawić na fotki przedmiotów, czyli boxów gier albo dyskietek, zależy co tam bardziej reprezentuje dany przedmiot.

BTW, jeśli niektóre wystawiasz od 6 miesięcy albo i więcej (kto obserwuje ten wie) i nie schodzą to może warto zastanowić się nad zejściem z ceny?

---

PS. Jest jeszcze teoria spiskowa, mówiąca, że jakiś zazdrosny/zawistny ch... związany ze środowiskiem pracuje w allegro i zajął się Twoją sprawą nie tylko ze względu na regulamin. Pasowałoby to do niektórych akcji jakie zaobserwowaliśmy swego czasu...

[#16] Re: Upomnienie od Allegro: usunięcie oferty sprzedaży

@mccnex, post #15

Dzień dobry.

Oferta została zakończona ze względu na to, że zawierała miniaturkę niezgodną z obowiązującym Regulaminem. Miniaturka musi przedstawiać wyłącznie oferowany towar na białym tle RGB (255,255,255) bez napisów i znaków wodnych. Musi Pan samodzielnie znaleźć program, który ułatwi przygotowanie takich fotografii.

Pozdrawiam,
[#17] Re: Upomnienie od Allegro: usunięcie oferty sprzedaży

@HOŁDYS, post #16

Ja pier$%@e, ale wymyślili. Pierw skasowali wszystkie komentarze (za prawie 15 lat trochu ich się tam nazbierało) a teraz takie wydumki, może czas odświeżyć konto na eBayu.

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 16:53:52 przez waldiamiga
[#18] Re: Upomnienie od Allegro: usunięcie oferty sprzedaży

@waldiamiga, post #17

eBay zżera 22-25% ceny końcowej wraz z PayPalem. Cieszmy się ze stawek rodzimego portalu.
[#19] Re: Upomnienie od Allegro: usunięcie oferty sprzedaży

@pong777, post #18

eBay zżera 22-25% ceny końcowej wraz z PayPalem. Cieszmy się ze stawek rodzimego portalu.

nie jest tak źle
Ebay "zżera" 2.7% ceny końcowej, ale nie więcej niż 46.79 zł
PayPal 2,9% + 0,80 PLN w najgorszym razie, bo przy większych obrotach spada do 1,9%
te "22-25%" to tylko dla przedmiotów po niżej 4 zł i PayPal,
[#20] Re: Upomnienie od Allegro: usunięcie oferty sprzedaży

@rj1307, post #5

Czyli na miniaturkach wszystkie aukcje danego przedmiotu będą takie same.
Jeden od drugiego skopiuje zdjęcie. I powiedz, ze Ty je obrobiłeś, jak zdjęcie nie może miec
znaku wodnego.
[#21] Re: Upomnienie od Allegro: usunięcie oferty sprzedaży

@HOŁDYS, post #16

Coś tu nie gra, bo tymczasem w innej kategorii:

[#22] Re: Upomnienie od Allegro: usunięcie oferty sprzedaży

@Geekboy68k, post #21

Wszystko gra z tymi trampkami
https://dlasprzedajacych.allegro.pl/zdjecia/
Sekcja "Nowe standardy stosowania miniaturek na Allegro"
Konkretnie fragment "Prezentowanie przedmiotów w kontekście ich użycia," z odsyłaczem wyjaśnienia *.
*"Przedmioty z parametrem "używane" wystawiane przez konto Zwykłe (bez statusu Firma)."
[#23] Re: Upomnienie od Allegro: usunięcie oferty sprzedaży

@adam_mierzwa, post #22

Jeżeli dobrze zrozumiałem, to autor wątku wystawiał "używane" z prywatnego konta, a i tak mu usunęli...
[#24] Re: Upomnienie od Allegro: usunięcie oferty sprzedaży

@Geekboy68k, post #23

No to nie było tak dawno żeby mi trzeba było przypominać, zresztą to jest na górze strony ;) Niestety nie widziałem tych jego miniaturek, nie było możliwości, nie było do czego się odnieść.
Twierdzę że było jakieś uchybienie co do nowych warunków, nie dopuszczam innej opcji.
[#25] Re: Upomnienie od Allegro: usunięcie oferty sprzedaży

@adam_mierzwa, post #24

Zacytuję: "...Czytelne zdjęcie..." i "...Wybierz odpowiednią kategorię...."
Bo co ma wspólnego screen z gry, lub czołówka z gry z tym co się oferuje?
Oferujesz program, grę, przedstaw co oferujesz. Jeżeli to dyskietki w pudełku, zrób zdjęcie dyskietek w pudełku.
O czytelności nie ma mowy - brak zdjęcia, więc i czytelności brak.
Odpowiednia kategoria? Oczywiście nie w Amiga, do tego jest odpowiedni dział:
Allegro - Kultura i rozrywka - Gry - Komputerowe inne - Commodore&Amiga


Nie musi być Twoja aukcja na białym tle, mówi o tym wyraźnie regulamin:
"...
Prezentacja okładek

Okładki książek, komiksów, gier komputerowych, filmów i płyt muzycznych możesz prezentować na białym tle lub bez żadnego tła, wypełniając miniaturkę całą okładką..."
[#26] Re: Upomnienie od Allegro: usunięcie oferty sprzedaży

@rj1307, post #5

Też dostałem, chodzi o miniaturki - muszą być na białym tle, i to białym-białym, czyli RGB 255,255,255, inne odrzucą, nie wystarczy zdjęcie na białej szmacie czy ścianie.


Co za kretyn to wymyślił!!!

A problem zrobić parser/encoder co przerabia? Dramat normalnie, dobrze że nie ograniczam się do Allegro.
[#27] Re: Upomnienie od Allegro: usunięcie oferty sprzedaży

@DiskDoctor, post #26

Lekko zofftopuję. Allegro kiedyś było "dla zwykłych ludzi", a od dłuższego czasu przechodzi w stronę sklepu internetowego "ą, ę".

1. Miałem kilkaset komentarzy bardzo miłych, w tym pochwalnych, niektóre na wiele zdań. To już nie chodzi o zachwalanie wiarygodności, ale o wartość niewymierną.

2. Kiedyś można było ocenić kupującego - obecnie jest jakiś chory układ, że tylko kupujący może ocenić sprzedającego. To to jest nadal transakcja między ludźmi, czy praca na rzecz kogoś taka, jaką wykonuje np. pracownik sklepu? ;)

3. Narzucanie białego tła miniaturek. Akurat kolega fotograf zrobił mi fotosesję jednego przedmiotu nie za darmo, bo nie wyobrażam sobie nie dać mu nic za to. Piękne, czerwone tło, ładnie oświetlone, z lekkimi, naturalnymi gradientami. Prezentacja kontekstu użycia na niektórych zdjęciach. Na nic zdało się tłumaczenie kontekstu użycia Allegro i dyskusja z nimi, że nie mogą mi narzucać zmianami regulaminu ponoszenia kosztu obrobki wielu zdjęć (obróbka u mnie oznacza pracę tego kolegi na oryginałach hi-resowych), bo po pierwsze prawo nie działa wstecz, po drugie żaden regulamin nie stoi ponad prawem, a po trzecie nie jestem ich pracownikiem i nie jestem na ich zawołanie takie, że jak coś wymyślą nagle innego to ja mam biec i wprowadzać zmiany wynikłe z niczego innego jak tylko z ich widzimisię, czyli tak naprawdę rozkazu wymuszonego szantażem, nazywajmy rzeczy po imieniu. ;) Beton jak jasna cholera! Nie zwykłem uginać się pod dyktandem podmiotów handlowych, starających się na siłę ugrać jakiś swój wydumany plan, więc poradziłem sobie inaczej.

Jak dotąd nie słyszałem o jakimś masowym sprzeciwie - konsumeryzm widocznie stłumił w ludziach zdrowy rozsądek i poczucie godności i wydaje im się, że jak Allegro powie "skakać" to mają się zastanwaiać "jak wysoko?", zamiast zakwestionować sam fakt samozwańczego stanowiska rozkazującego. ;)

Żeby było jasne, zachowuję należyty porządek na w/w portalu, zauważam jedynie postępujące narzucanie woli przez Allegro odnośnie kolejnych ich pomysłów.

Ostatnio coś o nowym opisie krzyczą i procencie aukcji, jaki ma je mieć. Żeby to jeszcze chociaż było coś dobrego... ;) Nie widzę sensu zmuszania ludzi do copy & paste z jednego okna w drugie. Czyżby to jakiś eksperyment socjotechniczny, na ile ludzie dadzą się wpędzać w jałowe działania pod groźbą usunięcia aukcji? ;)

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 01:23:47 przez CJ Warlock

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 01:24:28 przez CJ Warlock
[#28] Re: Upomnienie od Allegro: usunięcie oferty sprzedaży

@CJ Warlock, post #27

Nie od dzisiaj wiadomo, że internet jest wykorzystywany do manipulowania ludźmi i Allegro nie jest tu wyjątkiem. Ze wszystkich stron jesteśmy atakowani przez portale internetowe, które mówią jak mamy żyć, jak się ubierać itp. To dlaczego i Allegro nie miało by narzucić swojego widzimisię? Na szczęście są inne możliwości - chociażby dział giełda na PPA.
[#29] Re: Upomnienie od Allegro: usunięcie oferty sprzedaży

@CJ Warlock, post #27

Ad.1. W pełni się zgadzam z opinią
Ad.2. j.w.
Ad.3. Białe tło jest wymagane wyłącznie dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Prywatne wystawianie ofert, zwłaszcza z używanymi przedmiotami nie wymaga białego tła.
[#30] Re: Upomnienie od Allegro: usunięcie oferty sprzedaży

@amigachelm, post #29

Nie wymaga? Mi też kiedyś usunęli za brak białego tła... Sprzedawałem jak najbardziej prywatnie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem