[#1] OpenGL na Morph OS 2.1 i Amiga OS 4.1
Witam!
1. Jak w temacie zastanawia mnie w jakim stopniu OpenGl z PC jest zgodny z TinyGL i Mini Gl (bo one są oparte na OpenGL?) ? Pytam, bo nidawno kupiłem sobie książkę "Programowanie gier w OpenGL" i jestem ciekaw na ile te "wersje" OpenGl są do siebie podobne. Nie jestem informatykiem, ale zainteresowałem się OpenGL.
2. Na jakim etapie pecetowego OpenGL znajdują się wymienione wcześniej odpowiedniki? Czy będą wersje odpowiadające OpenGl 3.0?
3. Czy OpenGL 3.0 ma szansę stać się standardem dla systemów amigopodobnych? (coś na wzór Directa z Windowsa)?

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem