kategorie: Lua, MUI
[#31] Re: Lua i MUI

@tomek, post #30

Ja bym to zrobił tak:

1. s = ''
2. s = s + 100 bajtów wczytane z pliku. Jeżeli wczytano 0 bajtów (EOF), kończysz.
3. Szukasz ostatniej spacji w 's' przed pozycją 100. Do tego co jest przed tą spacją doklejasz znak końca linii i wypisujesz na ekranie.
4. To co jest za spacją staje się 's'.
5. Skaczesz do 2.

To tak z grubsza na kolanie pisane. Pewnie trzeba dopracować detale (np. usuwać końce linii pochodzące z pliku, chyba że dwa po rząd (nowy akapit)).

[#32] Re: Lua i MUI

@tomek, post #22

Mam taki problem do rozwiązania:

Używam obiektu list i chciałbym pobrać jako wartość równą numerowi klikniętej linii tekstu.
Zauważyłem, że po kliknieciu na tekst jedna linia jest podświetlona. Tekst ładowany jest linia po linii. Funkcja wczytująca tekst operuje na zmiennej nr_linii. Jakiej funkcji użyć aby jako wynik otrzymać wartość zmiennej nr_linii dla podświetlonej (klikniętej linii?

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem