kategoria: AMOS
[#121] Re: AMOS w sprawnych dłoniach

@selur, post #120

Dzięki bardzo!
Jeszcze pytanie, dlaczego mimo iż zmieniam palete barw (Get Sprite Palette), nie ustawia mi tych kolorów które mam w spricie tylko na negatyw? :/
[#122] Re: AMOS w sprawnych dłoniach

@mastaszek, post #115

Jak tam idą postępy nad grą?
[#123] Re: AMOS w sprawnych dłoniach

@Leon, post #122

Siemano

Tutaj link do aktualnej wersji.

Update
- chodzenie we wszystkich kierunkach na wsad'zie
- rotacja i celownik :) na myszce
- trochę szerszy ekran gry
- górna belka zamiast obrazków z boku
- spluwa na środku
- tęcza na jednym kolorze thx to Selur

Postępy idą wolno, bo robota zawodowa mnie trzyma, jak to w życiu...

PS Wreszcie się zaopatrzyłem w A500 i czekam na goteka, będę sam w realu gierki testował :D:D Drim kam tru normalnie
[#124] Re: AMOS w sprawnych dłoniach

@mastaszek, post #123

lata jak szatan:)OK
[#125] Re: AMOS w sprawnych dłoniach

@mastaszek, post #123

Coś pięknego, pierwsza gra na Amigę z normalnym sterowaniem. OK
Fajnie jakby w następnej wersji pojawiła się kolizja ze ścianami.
[#126] Re: AMOS w sprawnych dłoniach

@mastaszek, post #123

Jestem pod bardzo dużym wrażeniem twojej pracy! OK
Mam nadzieje że pociągniesz ten projekt i za jakis czas zobaczymy owoce twojej pracy.
[#127] Re: AMOS w sprawnych dłoniach

@mastaszek, post #123

jeszcze sporo pracy tam widze ale ogolnie lepiej to wyglada i jest OK
[#128] Re: AMOS w sprawnych dłoniach

@mastaszek, post #123

WyborneOK
Powiedz mi to wszystko czysty AMOS czy są jakieś wstawki w ASM?
[#129] Re: AMOS w sprawnych dłoniach

@waldiamiga, post #128

Czyściusieńki amos :) Teraz robię przeciwników, apteczki do zbierania i myślę intensywnie nad kolizją. Może poźnym wieczorem wstawię update. Dzięki chłopaki za motywujący odzew OK
[#130] Re: AMOS w sprawnych dłoniach

@mastaszek, post #129

Zajebiście działa :)
Daj tylko na dyskietce startup-sequence.
Ilu kolorowa grafika? 32?
[#131] Re: AMOS w sprawnych dłoniach

@mastaszek, post #129

Super sprawa. Ogólnie 3d mnie nie kręci, mimo wielkiego sentymentu do Glooma. Super robota!OK
[#132] Re: AMOS w sprawnych dłoniach

@mastaszek, post #129

Czekamy na premierę ;)
[#133] Re: AMOS w sprawnych dłoniach

@mastaszek, post #129

Dobra robota, jeszcze trochę pracy zostało, ale oczywiście trzymam kciuki i czekam na kolejną (ulepszoną ) wersję. Przydałby się jakiś screen powitalny, żeby było wiadomo z czym mamy do czynienia. Ewentualnie jak już engine się dopracuje, można wprowadzić opcje zapisu i odczytu stanu gry, jakieś ustawienia co do grafiki lub muzyki itp. Jest co robić...
Aha, co do postaci przeciwników to odradzam jakieś dziwne kulkopodobne elementy - których nie brakowało w "amigowych doomach" - zawsze lepiej jakieś ludziopodobne postaci się prezentują - taka tylko drobna sugestia

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2015 17:51:24 przez thomek
[#134] Re: AMOS w sprawnych dłoniach

@mastaszek, post #129

Myslalem, ze na ppa jest tylko jeden Amosowy mistrz. Mylilem sie. Sa dwa. OK
[#135] Re: AMOS w sprawnych dłoniach

@Leon, post #125

Jest update link

Dodane
- kolizje
- obiekty (kto odnajdzie ruchomego chłopka?:)

Przy okazji powychodziły bugi w wyświetlaniu, ale to już będę naprawiał w przyszły weekend.

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2015 20:44:16 przez mastaszek
[#136] Re: AMOS w sprawnych dłoniach

@mastaszek, post #135

Trzymam kciuki OK
[#137] Re: AMOS w sprawnych dłoniach

@Leon, post #122

Siemano

Tu link do aktualnej wercji.

Dodałem startup-sequence, usunąłem prześwitujące ściany i zdublowanych przeciwników i jest detekcja trafienia.

LMB strzał
RMB przeładowanie
myszka rotacja
WSAD chodzenie

Do przeciwników można strzelać i da się ich trafiać - powinno być wtedy brzdęk - ale nie da się ich zabić, są nieśmiertelni.

Na A500 1mb działa ok. Da ktoś znać jak chodzi na 1200?
[#138] Re: AMOS w sprawnych dłoniach

@mastaszek, post #137

Teraz skołuj dobrego grafika i muzyka/samplera i róbcie, twórzcie!
[#139] Re: AMOS w sprawnych dłoniach

@mastaszek, post #137

Przetestowałem najnowszą wersję gry. Pomimo, że działa kolizja ze ścianami to na upartego można przez nie przechodzić (wgryzając się w ścianę pod skosem). Widać to dobrze na tym filmie od 55 sekundy. Dzięki tej metodzie mogłem schować się w zamkniętym pomieszczeniu.

Czy jest możliwość wyeliminowania efektu przyklejania gracza do ściany kiedy zbyt blisko obok niej idzie nawet pod lekkim skosem? Czekam na kolejne wersje do testowania. Pozdrawiam.
[#140] Re: AMOS w sprawnych dłoniach

@Leon, post #139

To brzmi jak jednostopniowe sprawdzanie kolizji. Pewno jest (wybaczcie mój pseudokod):

newPosX = posX + dx
newPosY = posY + dy
if(not scianaNaPozycji(newPosX, newPosY)) then begin
posX = newPosX
posY = newPosY
end


Zrób coś w stylu:

newPosX = posX + dx
if(not scianaNaPozycji(newPosX, posY)) then posX = newPosX
newPosY = posY + dy
if(not scianaNaPozycji(posX, newPosY)) then posY = newPosY


Będzie zarówno możliwość ślizgania się po ścianach jak i niemożność wejścia po skosie w ścianę, o ile dx i dy nie są za duże lub ściany nie za wąskie.
[#141] Re: AMOS w sprawnych dłoniach

@Leon, post #139

Dzięki chłopaki. Leon zostałeś czif testerem :) Pracuję nad usunięciem bugów.

Górna belka jest z quake'a, broń z doom'a a chłopek z wolfa. Okradłem ID soft :D Zatem...

Racja, że jak już będzie silnik i będę musiał usunąć testową, ukradzioną grafikę, to może ktoś ze zdolnych ludzi się zlituje i skleci obrazki? Potrzebny ekran tytułowu (w tym menu), ekran game over, ekran ukończenia gry; w czasie gry: ekran z bronią (640x100 w 16 kol hires, broń musi być centralnie i celować w środek ekranu, obok broni może być cokolwiek - plecak, mapa, czy gołe cyce), górna belka (640x22 w 16 kol hires), kilka dwuklatkowych postaci "od przodu" 24x60 pix w 8 predefiniowanych kolorach (z których nie można użyć 0-przezroczysty i 7-tęcza Selura).

Chcę też dodać sample. Dźwięk kroków przy chodzeniu, enemy spotted jak się pojawi enemy i headshot jak ginie. Czy ktoś jest w stanie mi takie sample podesłać gotowe do odegrania w amosie? Nie mam pojęcia o samplach. Czy używanie sampli (często) w czasie gry będzie ją spowalniać?

No i potrzebna jest też nazwa samej gry. Pewnie powina być zależnaod klimatu. Jeśli broń to rewolwer a całość w klimacie ricka dangerous, to nazwa będzie inna niż w przypadku klimatu stimpankowego. A może M4 i klimat cs'a :) Chciałbym bardzo, żeby broń była jedną z INSTNIEJĄCYCH broni palnych, czyli bez gwiedznych laserów, kusz, szurikenów i bejsboli.
Jeśli więc ktoś chciałby coś narysować, to niech też jednocześnie podrzuci pomysł na nazwę gry.

Wszystko powyższe dopiero gdy ukończę silniczek. Znikam więc w świat amosa i wesołych życzę!

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2015 13:25:58 przez mastaszek
[#142] Re: AMOS w sprawnych dłoniach

@mastaszek, post #141

Tytul to moze byc Rick Dangerous 3D lub Rick 3D, jakby byly problemy z oryginalna nazwa. Chyba w Rick Dangerous 2, byly tez zielone ludziki. W sumie moga byc rozne bronie i rozne epoki do zwiedzania, ale to wymaga wiecej pracy.
[#143] Re: AMOS w sprawnych dłoniach

@Don_Adan, post #142

Mimo wszystko nie klonowalbym nazw bardziej znanych tytulow amigowych, bo to moze obudzic jakies chciwe upiory przeszlosci $$.
[#144] Re: AMOS w sprawnych dłoniach

@sordan, post #134

Ale on przecież nie ma schizofremii
[#145] Re: AMOS w sprawnych dłoniach

@mastaszek, post #141

Trwaja jeszcze prace nad gra?
Chetnie bym potestowal nowa wersje.
[#146] Re: AMOS w sprawnych dłoniach

@selur, post #143

Niebezpieczny Ryk 3D ;)
[#147] Re: AMOS w sprawnych dłoniach

@Leon, post #145

Witajcie

Przepraszam za zaniedbania korespondencyjne, nieobecność i zawiedzione nadzieje pokładane w projekcie quake's na amigę 500. Tłumaczyć to muszę życiem zawodowym (bezlitosnym) i moim stanem prawie depresyjnym gdy się okazało, że z tej gierki nic nie będzie. Odstawiłem amigowanie i obraziłem się na amosa.

Powodem niewypału był błąd w kodzie, który jednocześnie był niezbędnym elementem składowym silniczka. Usunięcie go było niemożliwe, a korygowanie jego następstw w locie spowalniało całość, telepało ścianami, dublowało sprajty i w ogóle kaszana.

Minęło dużo czasu i nie wracałem do amosa, ale ciągle mi amos w głowie siedział. Porzuciłem wizję first person shootera, ale pojawił się nowy pomysł. Najpierw w głowie (myślałem nad tym chyba z pół roku) a potem kilka tygodni w amosie. Napisałem to totalnie od początku i nie ma to prawie nic wspólnego z poprzednim siniczkiem, więc ten cholerny błąd już nie istnieje. Teraz robię ostatnie testy i do godzinki powinienem wrzucić preview (chyba w nowym wątku).

Pozdrawiam / przepraszam / dziękuję za pomoc (groovebox sample, selur tęcza, więlu innych za wsparcie i porady)

do zobaczenia za godzinkę
[#148] Re: AMOS w sprawnych dłoniach

@mastaszek, post #147

Tu był trochę większy post, ale poszedł niestety w diabły z powodu przeglądarki, więc napiszę to samo, ale krócej.

Super że nie porzuciłeś do końca pisania na Amidze! Bo może jeszcze żadnej produkcji nie skończyłeś, ale widać w Twoich previewach spory potencjał. Od czasu do czasu mijałem na swoim dysku ADF z Twoją grą i myślałem sobie, że fajnie by było, gdyby coś poszło w tym kierunku dalej.

Czekam na kolejne wypociny i ostatecznie na rywalizację w gamedev compo na RKLE17! ;)
[#149] Re: AMOS w sprawnych dłoniach

@mastaszek, post #147

A może da sie naprawić wspólnymi siłami ten błąd w kodzie?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem