[#1] file is not executable
Czy ktoś z was spotkał się z takim przypadkiem, ze po wykonaniu danego pliku, nie można już uruchomić większości plików na dysku otrzymując komunikat "file is not executable"? Np, z wiersza poleceń wywołuję DIR, potem ów program, a następnie znowu DIR, aby otrzymać wspomniane polecenie.

Co ciekawe plik, którego uruchomienie powoduje takie efekty, dalej można normalnie uruchomić.

Czy widać tu coś podejrzanego?

https://github.com/rchyla/sv68kcfg

Znalazłem tez inny program, który powoduje takie efekty, a jest nim HXCFE do przenoszenia plików z karty SD HXC Floppy Emulator. Zarówno HXCFE jak i sv68kcfg można uruchamiać na przemian bez końca.
[#2] Re: file is not executable

@sanjyuubi, post #1

Ten komunikat jest zwykle przy braku ustawionego bitu E lub przy uszkodzonym pliku, albo przy binarnym pliku. Byc moze te programy patchuja dos.library i cos zmieniaja, co powoduje, ze masz taki komunikat.
[#3] Re: file is not executable

@Don_Adan, post #2

Ten bit jest ustawiony. Chodzi o to, że po uruchomieniu danego programu, nie można już uruchomić prawie niczego innego z powodu wyskakujących komunikatów "file is not executable", a ten sam program, który to spowodował uruchamia się normalnie. nie wykonywałem modyfikacji, które odnosiłyby się do zasobów systemu i bibliotek, stąd moje zdziwienie, że tak to się zachowuje. Nie ma znaczenia, czy były podawane jakieś parametry, czy nie, nawet na winuae dzieje się to samo, pomimo, tego, że program nie wykrywa karty i nic nie robi.

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 23:08:05 przez sanjyuubi
[#4] Re: file is not executable

@sanjyuubi, post #3

cos mi sie takiego kojarzy.. to probujesz uruchamiac z jednego shella czy w inny sposob?
[#5] Re: file is not executable

@sanjyuubi, post #1

Mam kilka pytań.

Na WinUAE z partycją (katalog z plikami) też takie coś występuję, czy tylko na real sprzęcie sa się coś takiego zaobserwować ?

Czy mógłbyś plik wykonywalny stworzony z tych źródeł mi podesłać na mejla, adres znajdziesz w profilu, to bym obadał dzisiaj wieczorem /jutro.

Być może ten plik coś uszkadza w systemie, ale w jakiś cudowny sposób on sam działa
[#6] Re: file is not executable

@asman, post #5

Proponuję wkleić tutaj linki do obu plików .
Każdy będzie mógł sprawdzić.
[#7] Re: file is not executable

@asman, post #5

sv68kcfg
hxcfe (to nie moje)

To występuje zarówno na sprzęcie jak i winuae.

Teraz odkryłem coś jeszcze dziwnego, te same pliki, które przestają być wykonywalne z dysku, uruchamiają się bez problemu jeśli są na dyskietce. Mam system plików PFS3_AIO, może znalazłem jakiegoś buga z nim związanego? Dziwne jest to, że mam 9tcfg, które napisał strim i on nie wywołuje takich cyrków, a sv68kcfg to zmodyfikowany 9tcfg jedynie pod kątem parametrów wejściowych i adresów rejestrów karty, które ma odczytywać i zapisywać, nic systemowego nie ruszałem.

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 14:36:02 przez sanjyuubi
[#8] Re: file is not executable

@sanjyuubi, post #7

mam pod ręką tylko GBA, ale po uruchomieniu bez s-s nie mam takich objawów, obydwa programy normalnie się uruchamiają i wszystko inne po nich także, mam tu PFS3_AIO, z poziomu WB obydwa wywalają się z requesterem Program Failed, ale to raczej kwestia MMU lub/i 060
Sprawdziłem też pod UAE, instalacja ClassicWB 68K i też nic takiego się nie dzieje, obydwa programy uruchamiają się i wszystko czego próbowałem potem także.

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 15:22:45 przez Kilos
[#9] Re: file is not executable

@Kilos, post #8

no jednak coś jest na rzeczy, po restarcie już nie uruchamia mi się WB, dostaje info, że takie pliki jak copy, mount itd. nie są wykonywalne, także zalecam ostrożność, bo któryś z programów robi coś z czymś...
[#10] Re: file is not executable

@Kilos, post #9

Któryś program robi niezły mess... copy, mount, adddatatypes i masa innych plików u mnie ma w ogóle inne rozmiary w tej chwili, trwale zostały nadpisane, po nadpisaniu plikami z backupu uruchamiają się normalnie.
Se zrobiłem testy, na świeżo dopieszczonej instalacji 3.9BB4

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 16:13:15 przez Kilos
[#11] Re: file is not executable

@sanjyuubi, post #7

Pod ręką mam WinUAE. Po kliknięciu na plik odpala mi się "Wykonaj polecenie" z nazwą pliku. Po kliknięciu na OK wyświetla komunikat "Savyna68k PLUS board not detected! :(" oraz "failed returncode 20".

Dodane: Wszedłem do C: z WB i poklikałem na kilka plików typu CED, Scheduler, IsoMount, SnoopDOS lub systemowych typu Assign i wszystko działa.

Dodane2: Czyżby Savyna68k była "wirusem"?

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 17:28:31 przez Andrzej Drozd
[#12] Re: file is not executable

@sanjyuubi, post #7

CopyCat Decruncher 1.01 w obu plikach.
[#13] Re: file is not executable

@cholok, post #12

Hehe, wirus po tylu latach, kto by pomyślał.
1
[#14] Re: file is not executable

@cholok, post #12

tia, HitchHiker 4.11 alias CopyCat Decruncher 1.01, spitoliłem sobie system
[#15] Re: file is not executable

@cholok, post #12

O kurde. Może to HXCFE było zawirusowane, bo nim przenosiłem z karty na dysk. Nigdy bym nie pomyślał o wirusie, skoro świeżo skompilowany program od razu sprawiał problemy.
[#16] Re: file is not executable

@sanjyuubi, post #15

No, to czas na najnowszego xvs.library i VirusZ. Też sobie sprawdzę system na WinUAE. W razie czego, system mam w kilku kopiach (plikopartycjach, np. na drugim pececie i laptopiku). Ależ dobrze jest mieć WinUAE na pierwszej lini wirusów. Amigi mogą spać spokojnie.szeroki uśmiech
[#17] Re: file is not executable

@Andrzej Drozd, post #16

Przebadałem system (plikopartycja na WinUAE) oraz GRY: (katalog) i tego wirusa nie ma. Może dlatego, że plik odpalałem z Ram Disku lub źle działa na 040 (taki proc emuluje na WinUAE, czyli taki jaki mam w Amigach).
Tak czy inaczej z poziomu peceta mogłem plik wrzucić tylko do katalogu i padło na GRY:. Nie gram na WinUAE, ale oczywiście lubię sprawdzać gry przed wrzuceniem do sprzętowej Ami bo tak jest szybciej.OK
Ale, ale...VirusZ znalazł wirusa w ChaosGunsDemo, w pliku blazewcp (o ile dobrze pamiętam, jest to przyspieszacz na klasykach, którego nie używam. Na Apollo 040 mam FBlita i parę łatek z MCP).
Wirus na tym blazewcp to HapyNewYear96. Usunąłem trola i kolejny skan już niczego nie pokazał.

Jutro przebadam też sprzętowe Amigi.
Po 10 latach...wirusy się panoszą. He, he.

Aha, jak instalujecie VirusZ, to koniecznie ikonką instalacyjną, bo sobie dogra to co trzeba. A odpalajta z tego archiwum gdzie jest VirusZ wraz z instalatorem.OK
[#18] Re: file is not executable

@Andrzej Drozd, post #17

VirusZ i xvs.library są na Aminecie.
[#19] Re: file is not executable

@Andrzej Drozd, post #18

Chyba trzeba sobie wyrobić nawyk skanowania wszystkiego co ściągnięte z internetu, nawet w różnych ADF'ach poznajdowałem wirusy, np. w pakiecie z emulatorem CD32.
[#20] Re: file is not executable

@cholok, post #12

Noooo...narobiliście stracha całemu forum. Ja też odpukuje w niemalowane. :D
[#21] Re: file is not executable

@sanjyuubi, post #19

Pamiętaj, że VirusZ i "najnowsza" xvs.library to rok 2004. Może być dużo robali nowych, o których nie wiemy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem