kategoria: Blitz
[#1] Blitz - kompilacja
Przyglądam się ostatnio Blitz2 czy czaem nie dało by się go zastosować do moich prostych proejktów (nie wszędzie goły ASM to idealne rozwiązanie), ale natrafiłem na problemy.
mam Blitz2 v2.1 i odpalam pod FS-uae idziała OK. przykłady mi się uruchamiają, ale nie mogę z nich zrobić exe'ków. tzn robią się ale na amidze 500 z ks 1.3 nie uruchamiają się a na A 1200 uruchamiają się ale wychodząc robią SOFTWARE Failure.
pytania:
1. czy pisząc na A1200 mogę robić execi na A500?
2. czy to działa z trybami RTG? tzn edytor i WB odpalone w trybach RTG?
3. czy udało wam się używać Blitz2 z emulacją 030, 040? JIT?

Całkiem pozytywnie mnie tehn Blitz2 zaskoczył i chcę popróbować, ale mam takie proste problemy do załatwienia zanim pójdę dalej.
[#2] Re: Blitz - kompilacja

@retronav, post #1

1. Tak. Blitz nie zna lepszych procków i działa pod 1.3, ale może korzystać z 2.0 (np. gadtools). Niektóre zewnętrzne rozszerzenia mogą mieć wymagania.
2. Nie bardzo. Możliwe, że jest jakiś zamiennik Teda, ale WB lepiej mieć w nieRTG.
3. Nigdy nie testowałem. Używałem 020 JIT.
[#3] Re: Blitz - kompilacja

@cholok, post #2

ad 1.
no to przykłady kompilowane do execa nie uruchamiają się na 1.3
kompiluję pod 3.1, ale zakładam że powinny się uruchamiać pod gołą a500.
jakieś pomysły co robię źle?
[#4] Re: Blitz - kompilacja

@retronav, post #3

Jak uruchamiasz z ikony to pierwsza komenda musi być wbstartup.
[#5] Re: Blitz - kompilacja

@cholok, post #4

no nadal lipa
dodanie wbstartup powoduje że już nie mam guru przy wychodzeniu z programu na A1200 (wb3.1)
ale na gołej a500 (1.3) nadal zwiecha. tzn po prostu ekran robi się niebieski i nic nie dziala.

widzę że blitz ma niezłe możliwości i nie chciał bym się poddawać
więc wszelkie pomysły mile widziane.
[#6] Re: Blitz - kompilacja

@retronav, post #5

A czy próbowałeś AmiBlitz 3.6 link
[#7] Re: Blitz - kompilacja

@KM, post #6

nie, nie próbowałem i jednak zatrzymam się na BB2.1 bo on działa działa A500

no właśnie - działa!
oczywiście mój błąd - na a500 nie miałem katalogów z plikami z danymi (iff) odpowiednio umiejscowionymi... już działa. co mnie bardzo cieszy.
właśnie siedzę i przerabiam moje pierwsze intro (teapot genie) na blitz'a aby go lepiej poznać i muszę powiedzieć że jestem w połowie drogi po 2 dniach czytania tutoriali i przykładów z sieci.
fajny ten blitz ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem