[#181] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@cahir, post #178

Hmm, możliwe że bugi są też zależne od wersji kickstart, próbowałem tylko z kickiem 1.3 i miałem na 2mb chip pod emulatorem czarny ekran i trzaski i piski w głośnikach gdy wreszcie poszło. Nie próbowałem z nowszym kickiem, ale na 3.1 pewnie chodzi jak w zegarku a na niższych niż 2.05 możliwe że zdarzają się jakieś bugi.
[#182] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@jogg, post #181

Demo było testowane pod Kickstartem 1.3 (WinUAE), Kickstartem 2.05 (A600 na party), Kickstartem 3.1 (A500 + ACA500). W WinUAE trzeba włączyć najdokładniejszy tryb emulacji "cycle-exact".
[#183] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@cahir, post #182

Bardzo przyjemne w odbiorze demo, świetne dopasowanie muzyki, obrazu i klimatu.

Tak na marginesie, to coraz bardziej widać wśród amigowych dem wyraźne rozwarstwienie: albo produkcje na 060+AGA, albo na A500 z 68000. Trochę brakuje dem robionych dla pośrednich konfiguracji, tzn. 68040.
[#184] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@PopoCop, post #183

W sumie to dobrze, dema A500 skupiaja sie na czipsecie graficznym, a dema AGA to w praktyce tylko czyste uzycie CPU do wszystkiego.
[#185] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@marianoamigo, post #184

Najnowsze demo na A500 z Riverwash 2014: Sunglasses at night


Bardzo klimatyczne demo, ogląda się je z przyjemnością, gratulacje dla twórców.

W sumie to dobrze, dema A500 skupiaja sie na czipsecie graficznym, a dema AGA to w praktyce tylko czyste uzycie CPU do wszystkiego.


To zależy od spojrzenia na demoscenę, czy patrzysz na nią ogólnie, czyli interesuje cię wyciskanie siódmych potów z dowolnego urządzenia (są dema np. na mikrokontrolery http://thedemoscene.tumblr.com/post/565312100/hackaday-covers-lfts-latest-microcontroller) czy też platformowo.

Jeśli interesuje cię konkretna, specyficzna platforma sprzętowa, np. jesteś dumnym Amigowcem i twierdzisz, że dema na Amigę są lepsze niż na innych komputerach, to do udowodnienia tego sama zabawa procesorem nie wystarczy. Bo jeśli demo nie korzysta ze specyfiki układów specjalizowanych konkretnej platformy sprzętowej, to jaki problem przerobić je i odpalić np. na Atari, Macu 68k czy innym komputerze korzystającym z MC68k? To wtedy będzie demo pod MC68k a nie Amigę, jeśli nie korzysta z tego, co tylko Amiga ma wyjątkowego do zaoferowania, czyli z jej rewolucyjnego chipsetu.

Czy takie demo które liczy wszystko na procesorze jest wystarczająco "amigowe"? To pytanie może wydawać się czysto filozoficzne i pewnie nikt sobie nim na demoscenie nie będzie głowy zaprzątał, ale jak widać na twoim przykładzie dla niektórych ludzi może to mieć znaczenie.
[#186] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@jubi, post #185

Czy takie demo które liczy wszystko na procesorze jest wystarczająco "amigowe"?
Haha, ale pojechałeś . Chyba sami scenowcy-amigowcy wiedzą najlepiej czy cipset da radę czy nie. Jeśli nie, to paszoł won z cipsetem.
[#187] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@jubi, post #185

hmm - w tej chwili to jest kwestia intencjonalna w dużej mierze. Np. konkursy graficzne - w zasadzie są bezplatformowe - wystarcza więc określenie platformy docelowej w pliku tekstowym dołączonym do grafiki. Oczywiście fajnie jest zadbać o typowo amigową rozdzielczość liczbę kolorów czy głębię kolorów. Podobnie jest z muzyką.
To samo dotyczy produkcji - na dobrą sprawę dema na amigę powstają głównie poza nią - dotyczy to grafiki muzyki i kodu - nawet synchro robi się często zewnętrznie (gnu rocket). Więc "amigowość" takich produkcji nie jest "koszerna" ;)
Tak więc kluczowa jest decyzja na którą platformę coś robimy, z czym się identyfikujemy. Z tej perspektywy wykorzystywanie np. układów specjalizowanych na aga/60 jest imo drugorzędne. Na OCS inaczej niż pod chipset się właściwie nie da więc temat odpada.

Kolejna kwestia to fakt, że dema od długiego czasu nie są już wyłącznie pokazem możliwości maszyny (DEMOnstracją)... i twórców. Co najmniej, a nawet bardziej istotne staje się prezentacja, w określonej spójnej estetyce, zrealizowanie jakiegoś konceptu. Czasy world rekordów już chyba odeszły.
Amigowe dema (jak każde inne) mają swoją specyfikę imo niezależną od sprzętu.

Demko Ghostown/Whelps świetne, gratulacje!
Czekam na final.
Najbardziej podchodzi mi muzyka.

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2014 17:29:49 przez jokov
[#188] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@jokov, post #187

[#189] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@twardy, post #188

[#190] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@Sir_Lucas, post #189

Kolejna produkcja z cyklu rubbercube.
mopsalarm
YouTube link
[#191] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@Sir_Lucas, post #190

Amigaluscious by Onslaught

DailyMotion Video.

Jestem ciekaw czy pójdzie na A1000 z 512KB.

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2015 00:10:13 przez Sir_Lucas
[#192] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@Sir_Lucas, post #191

Strasznie niski poziom dem a przy Amigaluscious brakuje 18+.
[#193] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@Leon, post #192

Niestety ostatnia część jest trochę pod publiczkę. Niemniej technicznie bardzo dobre.
[#194] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@Sir_Lucas, post #191

Sprawdze dzis na A1000
[#195] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@twardy, post #194

Jeszcze nie widziałem, ale...........

DOWNLOAD: http://www.pouet.net/prod.php?which=64970

"Revision 2015 Invitation" by Nah-Kolor.
[#196] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #195

Chyba znowu coś - "Intro2015" by Desire.

DOWNLOAD: http://www.pouet.net/prod.php?which=64974


.

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2015 15:59:10 przez YERZMYEY/HOOY-PROGRAM
[#197] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #195

Fajna muza, ale na A600 z 020 wywala mi się na efekcie z niebieskimi sześcianami w tle.
[#198] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@twardy, post #197

Nippon Taste. Demo początkującej grupy.
[#199] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@Sir_Lucas, post #198

Chiperia Issue #1 - musicdisk wydany w 2015
[#200] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@Sir_Lucas, post #199

-- zonk --

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2015 08:58:16 przez BULI
[#201] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #1

...a tymczasem, gdzieś na party w Turcji - objawił się kontrowersyjny RSi (tak, Red Sector Inc.) z prodką OCS: Cresta by RSi (2015).
[#202] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@sachy, post #201

heh - nie chcę marudzić, ale szerze mam dość już tego jechania na nostalgii (i 20letnich sourcach ;)
Estetyka stylizowana na 80' zaczyna mi bokiem wychodzić.
nawet najbardziej konserwatywna scena c64 zaczyna się z tego leczyć.
sorry, ale nie mamy już 14 lat i poczucia estetyki zbudowanego na plakatach Sabriny (hello V12;P), fryzurach Europe i okładkach komiksów TM-semic
(taką mam nieśmiałą nadzieję przynajmniej)

A infinite scroll + glenz i koderskie kolory to chyba nie jest szczyt możliwości sceny a500? - to poszło w demo kompo przecież

Logo fajne, chociaż trochę kiczowate (od ptoinga bym oczekiwał duuużo więcej), paralaksa też ale jak się używa brandu takiego jak Red Sector to można by się postarać bardziej.

Font niewybaczalny...

Sorry za trucie, poza tymi "drobnymi uwagami" respect za kolejną wydaną prodkę na ami.
[#203] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@jokov, post #202

acha - jak pokazał kilka razy np. razor (równie kultowy team) można to samo zrobić z "gustem" a przynajmniej pomysłem
http://www.pouet.net/prod.php?which=61209
http://www.pouet.net/prod.php?which=56871
[#204] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@jokov, post #203

No wszystko fajnie, ale to demka na PC
[#205] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@jokov, post #202

heh - nie chcę marudzić, ale szerze mam dość już tego jechania na nostalgii (i 20letnich sourcach ;)
Estetyka stylizowana na 80' zaczyna mi bokiem wychodzić.
nawet najbardziej konserwatywna scena c64 zaczyna się z tego leczyć.
sorry, ale nie mamy już 14 lat i poczucia estetyki zbudowanego na plakatach Sabriny (hello V12;P), fryzurach Europe i okładkach komiksów TM-semic
(taką mam nieśmiałą nadzieję przynajmniej)


Zgadzam się w 100%, straszny paździerz. Zresztą nawet w komentarzach widać, że ludzie zaczynają rzygać takimi sucharami.

Całe szczęście, że na scenie OCS mamy jeszcze geniuszy w rodzaju Slummy'ego :)
[#206] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@BULI, post #204

Zgadza się - ale mi chodziło o coś uniwersalnego - koncept.
Jak Jazzcat pisze zobacz na produkcje spaceballs ("których"* jestem fanem od laaat) - co można wycisnąć z pięćsety - tam nie brakuje konceptu czy świeżości. Czy choćby produkcje teamu wyżej wymienionego
Albo jak wolisz bardziej "sucharowy" Lemon z Rev., ew. intra Brightlighta.
Można coś zrobić więcej niż scroll na paralaksie

*właściwie powinno być "którego" - tzn - "slummiego" - że pozwolę sobie takiego lingwistycznego potworka stworzyć ;P
[#207] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@jokov, post #206

A ja bym powiedział, że wystarczy spojrzeć na ostanie dema grup Ghostown&Whelpz, żeby zobaczyć co da się zrobić z A500 i OCS/ECS. Chociażby - Sunglasses at night
[#208] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@jokov, post #202

Lepszy rydz niz nic. I tak lepsze takie nowe "stare" demo niz nowa gra w backbonie.

"sorry, ale nie mamy już 14 lat i poczucia estetyki zbudowanego na plakatach Sabriny (hello V12;P), fryzurach Europe i okładkach komiksów TM-semic"

Oj oj... duzo bym dal zeby miec taka Sabrine z plakatu w domu i pewnie nie tylko ja
[#209] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@Sir_Lucas, post #207

to miałem na myśli pisząc "wyżej wymienionego" = Jazzcata
"Oj oj... duzo bym dal zeby miec taka Sabrine z plakatu w domu i pewnie nie tylko ja " - he he - zatem płonne me nadzieje ;P (kolejny fan Sabriny po V12 jak widzę się ujawnił)

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2015 15:27:02 przez jokov
[#210] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@jokov, post #209

Fetor wokol tego RSi byl jakis czas temu na poluecie dosc konkretny - Baudsurfer (ponoc jeden z dawnych zalozycieli oryginalnego RSi na C64) wydawal udane interka 128/256b, po czym stworzyl niby pamiatkowa strone grupy i zaczal rekrutacje. W tym interku nie chodzi chyba raczej o konkretny styl i "spychanie sceny w stylistyke 1988-89" a raczej pokazanie sie ze "to my jestesmy ten stary, oryginalny, oldskoolowy RSi - ten sam od MegaDema czy Cebit90". W sumie, co do samej akcji mam mieszane uczucia. Samo interko jest przyzwoite (widzielem o wiele gorsze ostatnio) i raczej nie bylo tworzone jako "compo winner". Z drugiej strony - chyba nikt nie traktuje "nowego RSi" powaznie... Zabraniac jednak ludziom tworzyc takie rzeczy - tez nie mozna, skoro robia to sami dla siebie. Nie kazda prodka tworzona jest z zamiarem podboju sceny czy siegniecia nowych horyzontow. Scena jest miejscem gdzie kazdy ma mozliwosc bawienia sie jak chce - inaczej crazy/wild grupy powinny byc palone na stosie. Niesmak jednak jakis jest w wykorzystywaniu legendarnej marki jaka zawsze bedzie RSi, ale to juz sprawa Baudserfera i jego "nowego RSi".
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem