[#241] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@odyseja_lkc, post #223

A do oldschool to nie potrzeba nowych dem, jest wystarczający zapas tego co powstało kiedyś :)


A ja się z tym nie zgadzam. Lubię zobaczyć i posłuchać coś nowego, ale ze starym sznytem.
Z innej bajki, ale dla przykładu:

MFLEX
Polecam wszystkie kawałki tego Węgra jeżeli ktoś lubi stare Italo, Synth POP itp.
[#242] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@sachy, post #238

Sachy, piszę tak bo jesteś orędownikiem tego typu produkcji. Nie raz i nie dwa to przyznawałeś w naszych dyskusjach. Zresztą, wystarczy przejrzeć wszystkie produkcje/efekty które zakodowałeś od tej pierwszej zaczynając:

L.A.M.E. z 1994r

a kończąc na tej:

Sun Candy / Resistance - Wanted Team z 2014

A tak w ogole, nie tak dawno Fairlight wydal wlasnie intro z sinus-scrollem, zapowiadajace powrot FLT na A500. I co - Fairlight lamy? :)


Po pierwsze słowo "lamerskie" jest względne/bardzo pojemne. Po drugie, przepraszam bardzo, a uznane grupy nie wypuszczają czasami lamerskich produkcji? Przypomnę, że kiedyś produkcje TRSI PL były uznawane za lamerskie przez zachodnie TRSI, a Mystic wręcz sie odciął od polskiej sekcji i ich produkcji (była notka dołączona do dema w ich demku z jakiegoś The Party). Co do produkcji FLT - jeśli porówna się do tego co robili kiedyś, ponad 20 lat temu, to owszem jest lamerskie. Z tym, że taki był widać ich zamiar, bo każdy wie co Pantaloon potrafi zrobić na PC.

Nie wiem z czego śmieją się Satriani czy Vai, którzy na marginesie nigdy w historii muzyki, jeśli chodzi o znaczenie, nie przeskoczą takiego np. Hendrixa, który jak wiadomo super technikiem w przeciwieństwie do wymienionej dwójki nie był. Za to miał niesamowitą wyobraźnię i czuja i talent. No i nie zjadał własnego ogona a z płyty na płytę się rozwijał. ;) Nie napisałem, że Promax śmiałby się z kodera - napisałem, że chyba śmiałby się z produkcji. Każdy komu ją podesłałem się z niej śmiał. Dopiero musiałem wyjaśnić ludkom - "że to teraz taka moda na old school". Ahaaa... ;)
[#243] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@Deftronic/..., post #242

heh - żałuję że się odzywałem :/
temat tak odjechał że przestaję ogarniać.

to jest scena - ludzie robią coś (fajnego, niefajnego oldscholowego czy modern) i to "wystawiąją"

- również pod ocenę

nie ma w tym nic personalnego że się komuś dana produkcja nie podoba (piszę to orędownikom tego czy owego)

ja nie wnikam aż tak w kategorie, czy coś jest retro, koszerne czy spełnia jakieś tam kryteria - oglądam obrazki na spectrum i jednocześnie grafy czołowych ilustratorów (digitalpainting) z takim samym podziwem - dema na PC i amstrada cPC ;)

mają być dobre - dla mnie to oznacza właśnie co najmniej kreatywne wykorzystania nazwijmy to "spuścizny scenowej"
- a już najprościej mówiąc ma "się oglądać"
RSI się nie "ogląda"
imho

dodam tylko, że najchętniej wypatruję właśnie amigowych perełek
a że czasem w związku z tym pojawią się jakieś refleksje to chyba oczywiste

prodki w poście fajne :)

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2015 21:42:36 przez jokov
[#244] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@Deftronic/..., post #242

Nie napisałem, że Promax śmiałby się z kodera - napisałem, że chyba śmiałby się z produkcji. Każdy komu ją podesłałem się z niej śmiał. Dopiero musiałem wyjaśnić ludkom - "że to teraz taka moda na old school". Ahaaa... ;)


Może nie śmieli się dlatego, że demko było oldschoolowe tylko zwyczajnie dlatego, że sama Amiga generuje dla nich archaiczną jakość.

Gdyby zobaczyli w demie "superancko" cieniowany niczym na PeCecie i teksturowany "kaban" w 4 klatkach na sekundę to byliby pod wrażeniem?

Ja naprawdę wyczuwam w tym jakiś taki szydercze, techniczne, snobistyczne zachłyśnięcie. Tylko jeżeli ktoś drwi z oldschoolowych scroli, to w sumie drwi z komputerów z lat 80-90 ...czyli po prostu z Amigi... a Amiga po prostu taka jest, bo jest z lat 80-90.

Czy to demko mimo iż oldschoolowe, i przecież PeCetowe jest złe? Muzyka jest zła? Nie ma klimatu fajnego? heh...
[#245] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@jokov, post #243

Ehh a ja bym tak chciał umieć zakodować takie dentro jak to wydane przez RSI.

Dla mnie dobre. Czekam na więcej.
[#246] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@jokov, post #243

I ja się z tym zgadzam, bo odniosłem wrażenie, że nie można już nic powiedzieć. Ani broń Boże krytykować. Bo przecież wystarczy że RSI coś wyda, albo FLT wyda produkcję gdzie jest obrazek z sinuscrollem i już powinno się piać z zachwytu albo cieszyć się że coś wydali. ;)

Każdy ma prawo do włąsnego zdania jak to jużbyło tutaj powiedziane. Jednym się podoba "back to the school" innym nie. Mnie nie. Chyba, że jest fajnie zobione. Produkcja RSI nie jest dla mnie fajnie zrobiona. Ta FLT to przecież też paździeż na który w latach 90tcyh nikt by nie spojrzał. Tzn spojrzał by ale sięnie podniecał. Tyle ode mnie, bo faktycznie dyskusje są daleko od tematu.
[#247] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@Duracel, post #244

Nie, to demko co zapodałeś jest bardzo fajnie się prezentuje.

Tak samo jak np. to:

[https://youtu.be/N43rVlM4LB4]Hoodlum #1 Cracktro[/url]

i to

hoodlum cracktro #3 by Hoodlum | 64k

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2015 23:13:43 przez Deftronic/...
[#248] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@jokov, post #243

prodki w poście fajne :)


Jakii najbardziej fajne. Zgadzam się. Ja tylko podałem to jako przykład, że Sachy jest akurat za starymi klimatami a nie demami high-tech.
[#249] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@Deftronic/..., post #242

@Timi/Deftronik: cofnij sie do posta #201 i pokaz mi w ktorej jego czesci jestem oredownikiem tej produkcji, wychwalam pokazanego tam glenza albo caly oldskool jako najwartosciowsza linie dla sceny.

Co do pozostalych twoich wywodow, nadal widze cierpisz cos z mojego powodu i kolejny raz zamiast wyslac do mnie maila w tej sprawie - zasmiecasz watek na forum, zdaje sie tak widzisz swoj wklad w rozwoj sceny - "dokopales oldskoolowcom" :) Spoko :)

Dalej przytaczas moja produkcje z 1994 (to chyba "legalny" oldskool?) jak i zakodowana pospiesznie po 17 latach przerwy - nie bardzo wiem co to ma udowodnic, ale zakladam ze w twoim pojeciu to ze jestem ogrniczony tylko do oldskoolu, ktory z zalozenia jest leszczowski i niegodny istnienia.

Jaka masz propozycje w zamian - pokazuje twoje opus magnum na AGA/060, czyli Sepulka-Preview z 2013r (ciekawe komentarze). No coz, jesli to ma byc "newskool power" i ostateczny gwozdz do trumny oldskoolu, to fiu-fiu... chyba wole kolejne "nostalgiczne gnioty" niz taka newskoolowa estetyke.

W kolejnych postach to juz tak mieszasz ze sie zgubilem i nie mam zamiaru sie w ogole do tego odnosic.


Konczac ta jalowa dyskusje mam prosbe na przyszlosc, bys ignorowal moje posty, tak jak ja zazwyczaj staram sie ignorowac twoje. Mam tez nadzieje ze w koncu uda sie DXP wywiazac z obietnicy i pokazac nam Sepulke Final, ktora nawroci bladzacych fanow oldskoolu na wlasciwa droge. Trzymam kciuki.
[#250] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@sachy, post #249

Sachy & Deftronik: Myślę, że najlepszą weryfikacją tego który z Was ma "lepsze" poglądy / założenia na to, jak powinno wyglądać dobre, amigowe demo w roku 2015 będzie przyjacielski pojedynek na demo pomiędzy Waszymi grupami na RetroKomp/Loaderror w Gdańsku
[#251] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@slay, post #250

Nie widze problemu - miejsce i data znana, czas podamy jak tylko w miare skompletujemy time-table imprezy. Zapraszam.
[#252] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@sachy, post #251

Pojedynki na demoscenie ..coś pięknego :)
Pamiętam jak na ATari ST słynna grupa "The Lost Boys" w jednym demie piłowała piłą mechaniczną maskotke, misia konkurencyjnej grupy "The Carebears " !! ale był ubaw :))

link

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2015 12:00:29 przez pabloz

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2015 12:03:58 przez pabloz
[#253] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@pabloz, post #252

Pojedynki na demoscenie ..coś pięknego :)


Dokładnie, to zawsze był (i nadal jest) jeden z fajniejszych "napędów" demosceny.

Tego przykładu z Atari nie znałem. Zabawny, choć może nieco zbyt dosadny :)

Po dziś dzień można takie nawiązania na amigowej scenie znaleźć, jak chociażby tutaj:

https://youtu.be/QzBW2MQu9YA?t=6s
[#254] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@slay, post #253

No właśnie się zastanawialiśmy z kumplem, czym Wam Eludy podpadły
Pojazd po rajtuzach potrafi dać kopa, ja trzymam kciuki za Sachym OK
[#255] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@Duracel, post #241

Duracel:

> Polecam wszystkie kawałki tego Węgra jeżeli ktoś lubi stare Italo, Synth POP itp.
-------------
O, spoko. Fęks meeeeeeen.
[#256] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@flops, post #254

Eludy? W niczym (nie widze zwiazku).

Ta sprawa to raczej dziwny przypadek typu "pobili sie w domu starcow" pomiedzy mna a Timim/DXP (Deftronikiem), czyli miedzy kumplami ze starej grupy, ktora kiedys wspolzakladali.

Odmiennie oceniamy nasze ogolne dokonania i to jest podstawa calej reszty konfliktu.


Ostatnia aktualizacja: 27.03.2015 13:07:52 przez sachy
[#257] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@sachy, post #256

Najlepiej takie rzeczy wyjasnia się w oldskulowych scrollach w megademach typu press space. Czytają tylko zainteresowani, reszta wali spację :)
[#258] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@sachy, post #256

Dokładnie panowie, po prostu mamy dosyć odmienne spojrzenie na scenę z Sachym. I na nasze wspólne dokonania także.

Przykład niedkończonego preview "Sepulki"- niedkończonego, z powodów o których Sachy wie - nie jest najlepszy, aby oceniać "newskool power". Trzeba popatrzeć na produkcje Kiero, Ghostown, MAWI, Skarli, TBL itp. Tam widać, że potencjał Amigi to nie tylko klasyczne efekty. Jako SAF a później DXP zawsze zakładaliśmy sobie rozwój i parcie do przodu. Myślę, że bez względu na przypadłości naszych produkcji - względem, których jestem BARDZO krytyczny - widać to w nich. Każda kolejna, była kroczkiem do przodu względem poprzedniej na różnych polach. Największym krokiem dla mnie - jak na swój czas - było chyba to interko na A500, zawierające kawał dobrego kodu:

Intro For TheParty V /SaF


Ale i to przywołane przez Sachyego preview "Sepulki", mimo że to sam "przedpoczątek" :D, także jest takim małym kroczkiem (użycie HAM8, MP3 jako ścieżki dźwiękowej, pierwszy efekt).

Sachy jest bardziej tradycjonalistą. Też lubię klasykę, ale podaną w jakiś nowy, fajny, sposób jak pięknie zrobił to na PC REZ ze swoimi interkami czy Hoodlum. Tym niemniej na scenie jest miejsce dla wszystkich. I jest też miejsce na krytykę.

Wojna scenowa? Heh... Stare dziadki, przerzucać się będą argumentami zawartymi w scrollach w swoich produkcjach? :D Nieee... Nie ma złej krwi i walki na noże. :) (btw: ja nie cierpię Sachy z Twojego powodu. Serio. ).

Ale sam pojedynek? Czemu nie. :D Taka super scena przyszła mi na myśl

Doc Holliday vs Johnny Ringo

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2015 16:54:45 przez Deftronic/...
[#259] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@slay, post #224

I to jest właśnie "coś nowego", super :)
[#260] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@odyseja_lkc, post #259

Deftronic: Fajny efekt w tym intrze. Nie widzialem tej produkcji chyba wczesniej. Czy to prekalk czy 100% realtime?

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2015 23:06:18 przez slay
[#261] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@slay, post #260

Zapytałem Ostera:

Obiekty - wygenerowane proceduralnie,
Animacja, oświetlenie, cieniowanie, itd - realtime (arytmetyka stałoprzecinkowa z tablicami sin cos)
C2P - tu ciekawostka, ta wersja renderuje 256 odcieni na 16 kolorów z ditheringiem


Ja mogę od siebie dodać tylko, że ta wersja interka na filmiku jest wersją... brzydszą. Była druga, gdzie obiekty miały fajny, pomarańczowy kolor, a nie taki zdechły żółty i właśnie w takiej wersji pomarańczowej interko pojechało na The Party V. Niestety wersja "pomarańczowa" interka, przepadła wraz z chwilą kiedy mój stary HDek odkupiony od Pavelo/Luzersm, wypadł z kieszeni i uderzył o krawężnik wieki temu. :( W zapasowym archiwum okazało się, że jest tylko ta "żółta" wersja. Jakby ktoś gdzieś miał może "pomarańczową" wersję to proszę o kontakt. :)
[#262] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@Deftronic/..., post #261

Obiekty - wygenerowane proceduralnie,
Animacja, oświetlenie, cieniowanie, itd - realtime (arytmetyka stałoprzecinkowa z tablicami sin cos)
C2P - tu ciekawostka, ta wersja renderuje 256 odcieni na 16 kolorów z ditheringiem


Dzięki za info! Nie ukrywam, że zaintrygował nas ten efekt, nawet zaczęliśmy go analizować w naszym Ghostown gronie, ale niestety czar prysł i ogarnął nas smutek gdy odpaliliśmy to intro na prawdziwej Amidze. W porywach prędkość dochodzi tam do dwóch klatek na sekundę :) Trochę kolega nas nabrał tym zrzutem intra na youtube :)
[#263] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@slay, post #262

A, no tak... filmik. Nie mam niestety A500, więc nagrywałem to na A1200 z fastem bodajże - nie pamiętam już dokładnie. Tym nie mniej fakt - na A500 intro oczywiście "chodzi" wolno.

Ideą do jego zaprezentowania były pierwsze próby z c2p Ostera oraz fakt, że parę miesięcy wcześniej Complex zaprezentował, świetne techniczne interko z obiektami 3D na A500 - Wormhole. Tutaj na filmiku działające na 060ce z wyłączonymi cache procesora (jeśli dobrze pamiętam, bo trochę było zabawy, żeby je zmusić do działania). Więc skoro oni się nie szczypali - bo ich interko także bardzo wolno chodzi na A500 - i zaprezentowali swoje najnowsze efekty na A500, to my też nie będziemy się czaić. :) To była ostatnia produkcja Ostera NO AGA. Tzn. dalej klepał na swojej A500, ale już optymalizował pod 020/040/AGA i póżniej testował czy działa, na pożyczonych od nas A1200/A4000.

Interko jak wspomniałem dla nas przełomowe, bo zawarta w nim procedura c2p była stale rozwijana i każda kolejna nasza produkcja zawierała jej poprawioną wersję (aż do Limes Inferior). Do tego kod był przyjazny dla systemu i wszystkie kolejne produkcje działały w tasku. No i było to odejście od prostych efektów typu glenze, wektory, dotsy itp.
[#264] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@slay, post #253

Ooo fajna scenka (przesów poziomy) bodajże 3cia, przed tunelem.

Fajny pomysł całkiem nowy (dla mnie) w amigowych produkcjach scenowych ostatnich lat OK
[#265] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@BULI, post #264

Można już pobierać co niektóre nowe pozycje z Revision 2015 http://www.pouet.net/party.php?which=1550&when=2015
[#266] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@lysyzastary, post #265

ooo działo sie działo zarówno w ami intro jak i oldskool :)

Kiero i Phibrizzo rulez :) nie pomijając Tygrysa Slaya Madbarta i innych :)

a dzisiaj AMIGA DEMO COMPO !!!!

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2015 12:52:13 przez Mariodj
[#267] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@Mariodj, post #266

Ja bym jeszcze dorzucił JazzCata i jego świetny track w Lost Pixelers ok, racja
[#268] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@Sir_Lucas, post #267

Slayer modern i oldskool gfx miazga :) piękne grafiki :)
[#269] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@Mariodj, post #266

Kiero i Phibrizzo rulez :) nie pomijając Tygrysa Slaya Madbarta i innych :)

http://imageshack.com/a/img540/901/QRDhAd.jpg
[#270] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@Phibrizzo, post #269

Jutro będę obczajał produkcje, ale widzę że Appendix odżył. Czad! :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem